Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość Aniqua
Ciekawe czy forumowicz owb wie co zrobić, i jakie papiery napisać w przypadku pytania marwapa... w końcu taaaakie doświadczenie a tu na forum same dzieciaczki... Jak wie to niech napisze, a jak nie wie, to znaczy że ściemnia i dyrektora regionalnego to mógł najwyżej za rękę uścisnąć. Czekam na odpowiedź od tak doświadczonego ovbca. Może choć jeden z nich choć raz napisze coś co może komuś tutaj pomóc, a nie tylko odznacza się naszą narodową cechą - skłonnością do narzekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tradycyjnie ja wtrącę... owb- twierdzisz, ze po pieciu latach razem z mężem dotarliście do DR. Juz nie ważne, czy to Ty byłaś DR, czy Twój mąż, czy oboje. Ale chce zwrócić uwagę na jedną rzecz. Średnio DR zarabia ok. 30 000zł miesięcznie. A mówie to na podstawie list rankingowych. Załóżmy, ze byliście tymi słabszymi i zarabialiście połowę średniej- 15 000zł. Gdzie wydawaliście tyle pieniedzy, jeśli nie mięliście co włożyć do garnka? Rozśmieszony OVB- szpilki, nie igły. Srebrnej, złotej i z diamentem. Ale co w tym śmiesznego? Możesz szerzej określić, co tak bardzo Cię bawiło w tym? No i proponuję wrócić do liceum i pocwiczyć czytanie ze zrozumieniem. Bo gdy OVB RIII napisał, ze Ferrari owszem, ale przy skutecznej i dobrej pracy po 10-15 latach, Ty sie śmiejesz, ze po pół roku... Gdzie OVB RIII zaznaczył \"NIE za pół roku\". Cortez- jedno podstawowe pytanie. Ile czasu pracowałeś w OVB? Bo ja podejrzewam, że niezbyt długo. Dlatego siłą rzeczy nie byłeś na większości szkoleń. Powiedz czy sam chodziłeś na doradztwa? Bo jeśli nie, to czemu uważasz, że juz powinieneś wszystko wiedzieć? Pewnie, ze na początku nie jest sie w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, ale nie ma takiej potrzeby. Przez pierwsze pół roku, \"nowy\" ma robić analizy i się uczyć. Tak sie robi w mojej strukturze, tak mnie uczono i ja tak uczę moich współpracowników. I tak też proponuję wszystkim, którzy teraz czytaja tę wiadomość. Jasne- wykonacie wiecej pracy. Ale inaczej się nie da- po prostu nie działa! Nowego współpracownika przez pierwsze pół roku trzeba za rękę prowadzić! Cortez, myślę, że nigdy nie doświadczyłeś co to jest serwis. Twoje domysły są dalekie od prawdy. \" A może klienta znudziło czekanie na wasz ruch i sam dokonał konwersji, może błędnej bo się na tym nie znał a liczył na pomoc. \" We właściwym momencie sam sie odzywam do klienta. Ale jeśli klient mówi \"już!\", zawsze ma do mnie numer i może zadzwonić. A konwersja jednostek to nie jest rzecz, którą robi sie codziennie. \"A gdy pojawią się lepsze perspektywy lokowania kapitału za kilka lat to serwis będzie polegał na poinformowaniu go, że ma zlikwidować UFK i stracić może cały kapitał. \" Kto tak robi? Skad w ogóle ten pomysł? \"Jeśli ktoś ma potrzebę oszczędzania niech lepiej kupi jednostki TFI, będzie znacznie taniej. Jak nie wyjdzie to pretensje można mieć tylko do siebie.\" Jakiego TFI? Taniej od czego? Wierz mi, że znam setki takich cwaniaków, co robili po swojemu. \"nikt z \"doradców\" OVB nie jest doradcą inwestycyjnym a to są właśnie odpowiednio przygotowani ludzie z ogromną wiedzą do tego by mądrze inwestować. \" Czy doradca OVB inwestuje pieniądze klienta? Czy tez wskazuje klientowi odpowiednie miejsce, gdzie jest np. fundusz, w którym w zarządzie pracują juz doradcy inwestycyjni i to właśnie de facto oni inwestują pieniądze klienta? Ogólnie do wszystkich przeciwników OVB. Kto z Was był np. na szkoleniu WIOF? Kto z Was był na szkoleniu z reformy emerytalnej (całosć ze wszystkimi % itd)? Kto z Was był na szkoleniu nt. zarządzania portfelem inwestycyjnym? Kto z Was był na szkoleniu np. Legg Masona, albo C-QUADRAT? W ogóle te trudne, zagraniczne słowa cos Wam mówią? A nazwisko Roberta Kroola? A może o ubezpieczeniach obowiązkowych? Byliście chociaż na takim? Co czego zmierzam... Szkolenia w OVB nie kończą sie po 5 podstawowych, które kończą sie egzaminem KNFu. Tego jest o wiele wiecej. Ja tu pracuje prawie dwa lata i nadal sie szkolę. A na szkoleniach są również dyrektorzy. Wy byście chcieli po tygodniu wszystko umieć. Najlepiej, jak w Matrixie. Pigułka z napisem OVB- połykam i od teraz doradca finansowy! Otóż nie! Do tego trzeba czasu. OVB to praca dla długodystansowców, nie dla sprinterów. Co do \"naciągania\" klientów i faktu, że to my pierwsi wykonujemy krok w ich stronę. Jasne, mozna wykupić reklamę w TV, otworzyć biuro dla klienta, siąść i czekać aż sam przyjdzie. A mozna działać na poleceniach. Wiecie co mi dzisiaj klient powiedział? Normalnie, analize robiłem, a na koniec poprosiłem go o polecenia. A on usmiech i tak rzecze: \"nooo... to ja juz widzę, że z zawodowcem rozmawiam! A to OVB to profesjonalna firma. Nie babrają sie w jakieś reklamy. Tylko frajerzy myślą, że jak ich logo bedzie widoczne w rogu ekranu, to zdobędą wiecej klientów. To jest prawdziwa siła- rekomendacje! To jest potęga w pozyskaniu klienta! Trzeba samemu robić, a nie wynajmować...\". I tu moze przerwę, bo troche wulgaryzmów poleciało nt. niektórych znanych postaci... Mnie kompletnie zgasiło... Nie wiedziałem co powiedzieć. Dostałem 17 poleceń, pięknie podziękowałem. Doradztwo w przyszłą środę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyefekciarz
Ooo, fajne forum: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26&w=30555834&v=2&s=13 i jest wpis o wyższości (prowizyjnej) OVB nad EFECT :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB RIII
Do marwap: Klient ma możliwość prowadzenia UFK przez internet. Działa to tak. Klient musi osobiście zadzwonić do towarzystwa, podać swoje dane, o które zostanie poproszony. Następnie e-mailem zostanie wysłany do niego login, a pocztą przyjdzie hasło. I na portali internetowym może zobaczyć wszystko. Wartość portfela, ilość jednostek uczestnictwa, cenę zakupu jednostek itd. Dodatkowo może robić wszystkie operacje przez internet. Zmianę alokacji składki itd. To co napisałem tyczy się konkretnie Generali, bo dla pierwszych klientów (między innymi dla siebie samego) właśnie otworzyłem portal internetowy. Bardzo fajna sprawa. Ale można oczywiście poprosić towarzystwo o pisemne przesłanie informacji o stanie portfela. Taka operacja będzie kosztować w HDI 10 zł, co jest napisane w OWU, a w Generali 7 zł. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryteeek
OVB RIII jaką składkę płacisz w Generali??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB RIII
150 zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marwap
Do OVB RIII On ma Aspecte profit. Batosai ładnie mi to wytłumaczył ale powstały problemy w samym biurze. mógł by Mi ktoś na maila podać nr do biura żeby można było tam zadzwonić i wszytko załatwić ? jestem z Wrocławia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB RIII
marwap: Robiłem moim klientom dla Aspecty też, tylko jeszcze nie przyszło. Ale robiło się to dokładnie w taki sam sposób, ale powtórzę:) : strona do obsługi portalu internetowego: www.aspecta-ovb-vip.pl trzeba zadzwonić na infolinię i musi to zrobić klient osobiście podając dane o jakie zostanie poproszony nr infolinii: 0 801 434 434 lub 022 436 67 00 Telekolsultant mojego klienta poinformował go, że dane potrzebne do korzystania z portalu internetowego dostanie pocztą. Informację jak to zrobić zostały również przesłane do klienta, także powinien mieć te informacje razem z polisą, która do niego dotarła. Pozdrawiam serdecznie :) PS. A skoro pracowałeś w OVB, to zadzwoń do swojego byłego biura i poinformuj ich, że miałeś klienta który ma problem i trzeba mu pomóc. Twojego klienta powinien przejmować Twój przełożony (przynajmniej w teorii). Jeszcze nie zdążyłem się przekonać jak to wygląda w OVB w praktyce, ale mam nadzieje, że tak jest. Jeszcze raz pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ordzik
Witam, Byłem na szkoleniu OVB i mówili że trzeba przynieść świadectwo ukończenia szkoły średniej. Takie posiadam, ale nie posiadam matury... Kiedyś to zawaliłem a potem szybko trafiłem do wojska. To mogę pracować czy nie? Maturę i tak muszę zrobić ale chciałbym zacząć pracować już teraz. Dzięki za odp. Ordzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ordzik
Ordzik, ustawa o pośrednictwie ubezpieczeniowym mówi, że musisz mieć średnie wykształcenie. Sorki, ale musisz uzupełnić wykształcenie by pracować w pośrednictwie ubezpieczeniowym (agent, broker, OWCA - osoba wykonująca czynności agencyjne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melonnos
spoko spoko firma ovb napewno znajdzie jakies objescie zebys mogl pracowac i dostarczac jednoski buhahahhaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawy I
Kochani, powiedzcie mi ILU WSPÓŁPRACOWNIKÓW LICZY OVB W POLSCE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notifer
kolego na liscie rankingowej jest wpisane 908 osob wiec cos koło tego mozna przypuszczac ze jest wspolpracownikow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geronimo12
do ordzik - nie mając matury, ale posiadając świadectwo ukończenia szkoły średniej MOŻESZ PRACOWAĆ W OVB !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozśmieszony ovb
Śmieszy mnie robienie poważnej firmy ze zwykłej piramidy. Do tego te szkolenia :) pożal się Boże. Zwykłe akwizytorstwo! Dobre jest tez uczenie sie formułki na pamięć :) opowiadanie o marzeniach itp. Nie mogę... Współczuje tym ktorzy tego bronią. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ordzik- oficjalnie żadne przepisy nie zabraniają Ci pracy w OVB. Ale np. w mojej strukturze mamy ustalone, że przyjmujemy ludzi co najmniej z maturą. No, chyba, ze dana osoba jest, mówiąc młodzieżowo, za**bista i bardzo, bardzo, bardzo chce pracować w OVB. Ale gdzie indziej w Polsce, być może nie maja takiego ustalenia. Ciekawy I- trudno jest określić dokładną liczbę współpracowników. Na nominacje zapraszane zostaje ok. 1500. A jak wiadomo, jest to raczej mniejszość. Dlatego śmiało można przyjąć, że podawane podczas przedstawienia firmy 5000, nie jest dalekie od prawdy. A miesięczna lista rankingowa nie obrazuje w żaden sposób całej liczby współpracowników OVB. Raczej trzeba spojrzeć na roczną listę (a nie wiem czy wśród R w ogóle taką robią). Poza tym ta liczba wciąż rośnie. notifer- nie narzekam. Poza tym do awansu jest jeszcze miesiąc, tak? Rozśmieszony ovb- dla kogo Ty pracujesz? Od paru stron wypisujesz ciągle to samo i nie reagujesz praktycznie na odpowiedzi. Chłopie, jaka piramida??? Czy Ty wiesz w ogóle co to znaczy? Przestań w końcu wprowadzać ludzi w błąd! Jaki masz w tym cel? Co jest nie tak ze szkoleniami? Od 40 lat firma funkcjonuje w ten sam sposób, przynosi to niesamowite efekty, firma się w niesamowitym tempie rozwija, a cała masa ludzi dorobiła się na tym biznesie fortuny. Ale Ciebie to śmieszy. Wiesz, jedyne co w tym jest śmiesznego, to fakt, że jest grupa osób, którzy ze świadomością, że OVB jest w porządku, z natarczywością atakuje tę firmę. I uparcie twierdzi, że jedna z większych firm w Europie w tej branży, to szemrany interes, piramida, akwizycja (nie akwizytorstwo- nie ma nawet takiego słowa!), robienie ludzi w balona, czy sekta. A mi żale jest Ciebie i ludzi podobnych do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia XXX
Mam już pracę, ale chciałabym dorobić. Trochę się waham, czy dam radę. Jak wyglądają godziny pracy? Teraz pracuję od 7 do 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamany9009
batosai pogrzebales sie dla mnie tym postem... sami to czytacie:) zeby pracowac w firmie ovb wystarczy byc zajebisty..... wnioski wyciagcie sobie sami... porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geronimo 12
notifer - skąd wiesz jak batosai prosperuje na liście rankingowej? znasz jego dane osobowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geronimo 12
Batosai to mój partner ,jesteśmy , no wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB RIII
Kasia XXX Nie ma czegoś takiego jak "godziny pracy". Pracujesz tyle, ile chcesz. To nie jest prosty zawód. A nawet niewiarygodnie trudny. Zwłaszcza na początku. Trzeba ciężko pracować, dbać o klientów, spełniać ich oczekiwania, nigdy nic im na siłę nie wciskać. Tylko w taki sposób można się utrzymać w tym zawodzie. Wtedy po jakimś czasie (mam nadzieje) zadziała poczta pantoflowa moich zadowolonych klientów, którzy zaczną opowiadać swoim znajomym, o tym że mają takiego doradce, który pomaga im we wszystkich sprawach o jakie go poproszą i że warto nawiązać z nim współpracę. Ja z taką nadzieją pracuję w tym momencie. I wierzę, że tak jak innym w tej firmie w końcu i mi się powiedzie :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia XXX
Mówisz we wszystkim , a węgiel na zimę do piwnicy też im zwalasz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smiechu warte... ja wiem swoje o OVB nie pozwole sobie podważyć tej opini:) OVB The only why is up! Jestem dopiero RIII i sama po sobie wiem jak cięzko jest zaczynać, kiedy z obu stron Cię demotywują i narzekają. Ale kto narzeka? ten, kto nie wie jak na prawdę tutaj jest. Ja miałam na tyle silna wolę, że przez 4 miesiące pracowałam a nie dostawałam wynagrodzenia. Z mojej winy bo zaświadczenia z uczelni nie miałam. Byłam bez kasy ale pracowałam... jednocześnie wysłuchiwałam negatywne opinie o OVB ale się nie poddałam:) Wytrwałam i chcę wytrwac do końca. \"Im więcej ponosisz porażek tym jesteś bliżej sukcesu...\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palikots
o tak:) zgadzam sie z przedmowczynia:P "Im więcej ponosisz porażek tym jesteś bliżej sukcesu..." to zupelnie jak w lidze mistrzów [rzegrywasz wszystkie mecze w grupie i awansujesz do finału:) hhahhahah daremni jestescie:) i te wasze wyprane mozgi:) zrobcie lepiej przedstawienie firmy(co to kurde jest wogule przedstawienie firmy, w zadnej firmie sie z tym nie spotkalem:P i ta wasza analiza toz to smiech na sali buahhaahha) przedstawienie firmy i mozesz pracowac w ovb:) pogratulowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palikots... Po co jest PRZEDSTAWIENIE FIRMY ? Proszę iść sobie do budki, którą wczoraj widziałeś pierwszy w raz życiu w dobrze sobie znanym miejscu i proszę samemu sobie zadać pytanie czy w takich okolicznościach chcesz rozmawiać o finansach ? Widocznie zbyt mało znasz realia/ludzkie reakcje/emocje i sposób myślenia, żeby zrozumieć, że dzisiaj niemal każdy chce wiedzieć z jaką firmą ma do czynienia (nie tylko odnośnie finansów), czy jest to firma pewna, stabilna i z doświadczeniem, czy może za pół roku zniknie z moimi pieniędzmi (tak jak wiele biur podróży chociażby). I temu ma służyć PRZEDSTAWIENIE FIRMY, żeby klient wiedział, że jest to najdłużej istniejąca firma doradztwa fin. w Polsce na taką skalę, że działa w 15 krajach Europy, że jest jedyną DF na polskim rynku notowaną na giełdzie, żeby wiedział na co może liczyć, spotykając się z doradcą OVB, w czym może uzyskać pomoc i czy może liczyć na długofalową współpracę. Wyjaśniłem nieco ? Radzę zawsze najpierw zastanowić się 2 razy zanim zadasz kolejne pytanie, które można obrócić przeciwko Tobie i z którego będzie wynikało wprost, że jesteś osobą... (tutaj miejsce na subiektywne epitety forumowiczów) A jaką rolę spełnia ANALIZA FINANSOWA ? Jeżeli odpowiesz mi na wszystkie pytania, to uznam, że Tobie jest niepotrzebna. Jeżeli nie umiesz odpowiedzieć to znaczy że znowu zadałeś głupiutkie pytanie. Więc: 1. Ile wynosi podstawa składki na OFE i na jaką stopę zastąpienia gwarantowaną przez państwo możemy liczyć na emeryturze ? 2. Co oznacza franszyza integralna w mojej polisie ? 3. Dlaczego zniesienie udziału własnego w AC wiąże się z większą składką ? 4. Zwrot jakiej sumy gwarantuje BFG odnośnie depozytów i w jakim procencie ? 5. Jakie są wytyczny, aby móc ubiegać się o kredyt w ramach programu Rodzina na Swoim ? 6. Jak wylicza się kapitał początkowy z ZUSu ? 7. Dlaczego w programie posagowym nie warto ubezpieczać dzieci ? 8. Jakie przywileje ma pracodawca zakładając PPE pracownikom ? Jeżeli jesteś zaznajomiony z www.google.pl i umiesz robić CTRL-C, CTRL-V to fajnie, bo napiszesz mi odpowiedzi. Ale pamiętaj że wiele osób nie ma czasu szukać czegoś w Internecie i polegać na wiedzy z drugiej ręki i wolą jednak się spotkać i dowiedzieć się tego w bezpośredniej rozmowie ! Po to własnie jest ANALIZA FINANSOWA, która dodatkowo - oprócz wyjaśnienia wielu mechanizmów rynku/produktów - ma również pomóc klientowi znaleźć najlepsze obejście tychże mechanizmów i uniknąć wielu nietrafionych decyzji !! Czekam na odpowiedź, skoro podejmujesz temat, a nie na kolejny post pod innym nickiem, w którym za chałubienia się swoim prześmiewczym ego nie widać niczego, czemu możbaby było nadać atrybut \"LOGICZNY\". PS. Reszta życzliwych duszyczek na tym forum również może pomóc koledze. Pytania nie są trudne. A może choć raz pokażecie, że przynajmniej Wam spotkania z doradcą nie potrzeba i że o podstawowe sprawy umiecie zadbać sobie sami. Nawet jeśli to udowodnicie, to nie odbierajcie innym tego, aby dostali szansę poukładania sobie swoich finansów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia XXX
Dzięki za odpowiedź. Ten post o 21:39 to nie mój, ktoś się podszywa i spamuje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka YYY
A ja mam ochotę na FMG :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edgar Davids
Socjalny jakie aspekty uwzględniasz przy przedstawieniu firmy będąc u klienta? jakie kwestie poruszasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palikots
szkole juz dawno skonczylem wiec nie bedziesz mnie tutaj odpytywal:) piszesz mi ze przedstawienie firmy sluzy temu zeby klient poznal firme? kolego jesli ja mam taka potrzebe to sa szukam firmy do ktorej moge sie udac a nie zeby jakis chlopczyk z ulicy wpadal do mnie i opowiadal bajki. nie dziw sie moim negatywnym emocja na temat swojej firmy bo pewnie mialbys takie same po sytuacji ktora mnie spotkala:) przyjechal wyszczekany cfaniaczek probujacy mnie przekonac ze jak nie bede odkladal najlepiej 300zl miesiecznie to bede mial nedzne zycie na emerutyrze:) po pierwsze taki ktos powinien chyba najpierw zapytac czy posiadam jakies programy oszczednosciowe a nie wyjezdzac mi z tematem 300zl miesiecznie przynajmniej tak mi sie wydaje. koles jechal wyuczonymi formulkami na temata przedstawienia firmy analizy i tak dalej i tak dalej zaczal mi pokazywac jakies wykresy(nie wiem czy specialnie czy nie ale zakrywal dane z ktorego to roku bylu i jak udalo mi sie zobaczyc to wykresy z 1998roku mial) to czego sie nauczyl swietnie mial opanowane wiesz o czym mowie Zus 19% itp itp formulki mial obcykane musze przyznac schodzy sie zaczely jak pojawily sie pytania) zapytalem na poczatku kiedy bym mial dostep do pieniedzy; - chlopaczek powiedzial ze moge wybrac wszystko po 2 latach(toz to kompletna bzdura majaca na celu zapewne nieswiadomych klientow zachecic do podpisania umowy) - kolejne pytanie do dotyczylo inflacji(nie odpowiedzial nic poszedl gdzies zadzwonic i powiedzial ze inflacja nie ma sie co przejmowac(kolejna z bzdur) chlopaczyna skompromitowal sie stwierdzeniem ze on sie zajmuje tylko grubymi umowami(powidzial ze sie nie bawi w ubezp samochode mieszkan) tylko z regularna skladka powyzej 200zl i zaczal sie chwalic ile to zarabai za jedna taka umowe? a ja pytam teraz ciebie moj kolego po co wasi pracownicy takie rzeczy wygaduje? kogo to obchodzi ile zarabiacie? a na koniec tenze chlopaczek powiedzial mi tak "no to teraz zapłata za moje spotkanie, musi mi pan podac nr telefonow do 12 znajomych z ktorymi sie umowie na spotkanie bo inaczej nie wyjde z domu" wzialem go za bety i wywalilem na zbity pysk... wiec nie dziw sie moj kolego ze mam taki a nie inny stosunek do waszej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×