Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość dziaska
Kasia75E/F bardzo prosze zalinkuj ten filmik z operacji bo nie moge go odszukac.dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
youtube.com/watch?v=oRRQ3hvatdQ youtube.com/watch?v=QWnczto1S04 youtube.com/watch?v=bMMnJEyaZ9s nie moglam znalezc poprzednich, ten trzeci jest najlepszy nie ma sie czym stresowac pokazalo mi sei ze to spam wiec sama musisz sobie wpisac www :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina lina jestem z pod wroclawia. Do operacji zostalo mi 26 dni. Madzik 77 ty kiedy masz operacje w lecznej? Zonna gratuluje i zazdroszcze. Monia jako jedyna wyciagnela pomocna dlon i od a do z wytlumaczyla co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tu się całkowicie zgadzam z Emilią. Moni nie ma na forum i biedna PeKaEs z poprzedniej strony została chyba zignorowana. Monia na pewno by Jej wszystko wyjaśniła. PeKaEs Myślisz o zabiegu na NFZ czy prywatnie? Bo nie wiem czy się przydam jako informatorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc witam wszystkich,dziś mija tydzień po operacji. Jest ok tylko czekam na wojnie. Ją miałam 75 i/k i zrobili mi w łęcznej na szykuje więc nie ma reguły a teraz mam gorset 75C/D . Myślę że to też zależy od lekarza . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę mi się litery przedstawiały. Miało być że czekam na wygojenie . I miałam na szypule .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonna123 jeszcze niedawno denerwowałaś sie a już tydz PO...życzymy szybkiego powrotu do formy i oby goiło się bez komplikacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny, pozdrawiam Was serdecznie i ciepło Do PEKAES A wiec procedura jest prosta i szybka w zrealizowaniu. Musisz mieć skierowanie do poradni chirurgii plastycznej obojętnie od jakiego lekarza, najlepiej gdy jest to ortopeda, neurolog lub psychiatra. Musi tam być napisane, ze z przyczyn takich a takich jest konieczna trwała redukcja piersi. Czyli ortopeda napisze z powodu skrzywień kręgosłupa (kifoz i skolioz) spowodowanego duzym obciążeniem, potrzebna jest trwała redukcja piersi w celu odciążenia. Neurolog napisze coś podobnego w odniesieniu do układu nerwowego a psychiatra - wiadomo. Ważne jest aby był to lekarz na NFZ bo i operacja ma być refundowana z NFZ. potem dzwonisz do rejestracji w Łęcznej, telefon znajdziesz na internecie na ich stronie. Umawiasz sie na konsultacje, jedziesz na wyznaczony dzień i tam lekarz przyjmujący ocenia czy Cie zakwalifikować na operacje. Dobrze jest mieć ze sobą USG piersi. Jeszcze nie słyszałam aby kogoś odrzucili . Na termin czeka się około plus minus 2 miesiace. W innych miejscach od roku do kilku lat. Ja robiłam tego roku w styczniu operacje w Łęcznej. Takie szpitale są m.in. w : warszawie - Orłowski, w Krakowie - Rydygier, We Wrocławiu i Łodzi i w Gdańsku oraz w Łęcznej o której C***isałam tu masz numer ( REJESTRACJA GŁÓWNA - 81 752 62 00 ) .Jestem zachwycona efektem, tam pracują świetni specjaliści, a szpital jest na najwyższym poziomie. Mam udokumentowane całe leczenie na zdjeciach, od momentu sprzed operacji po dzień dzisiejszy. szczepienia przeciw żółtaczce nie trzeba mieć, ale oczywiście warto aby było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No!!! i kolejny dowód ,że NASZA MONIA jest skarbnicą wiedzy i dba,żeby polki miały piękne,jędrne biusty :D Wielkie Buziaki Monia :* odzywaj się częściej bo nam znikasz Kochana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zona 123 może pamiętasz jakie miałaś odległości od obojczyka do brodawki i od spodu do brodawki??? czy Madry cię operował???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemm ODLEGŁOŚCI to 35 cm a pod spodem chyba 15 cm dr Mądry mnie operował i 3 innych lekarzy.Widać to po szyciu że było da zespoły lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grejss
Ja miałam od obojczyka do sutka 41. miałam całkowity przeszczep :-) Juz wiem dlaczego mi się brodawki i na dole na połączeniu literki T na zszyciu tak babrze.... nitki zaczęły mi wychodzić spod skóry i mnie raniły.... niesamowite...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
zle napisalam, myslala, o jednym a napisalam co innego napisalam,ze powyzej 10cm nie robia zazwyczaj na szypule tylko przeszczep, i napisalam ze mierzy sie odleglosc od obojczyka do sutka, tylko ze to 10cm odosi sie do pomiau gdzie obecnie jest sutek (przed operacja) a gdzie jest planowany po operacji, ja mialam w jednym 11 a w drugim niecal 12cm, dlatego musial byc przeszczep, a odleglosc od obojczyka do sutka przed operacja mialam ponad 30cm, juz nie pamietam dokladnie ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, z którego miejsca mierzyć "od obojczyka", od tej wystającej kości obojczykowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana1111
dżiaśka Dziękuje za odpowiedź :) To mam kilka pytań :) Ile czekałaś na operacje, i czy ogólnie dużo załatwiania jest??? Jakie badania musiałaś zrobić, a i jaki miałaś rozmiar piersi? Zazdroszczę że już po jesteś:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grejss
gość mnie mierzył lekarz i mówił porostu ile cm. ale wydaje mi się że na mierzył od wystającego miejsca pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierzy sie od połączenia obojczyka z mostkiem na środku klatki piersiowej do sutka. ( palcem wyczuwa sie takie wgłębienie ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam z 34 góry i 11 z dołu a w drugim 33 i 12 i w krk powiedzieli że przeszczep. tak czy inaczej jakoś bardziej do minie Łęczna przemawia pożyjemy zobaczymy zonna123 a czy masz lepce na szyciach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zona, dzięki. Mam w takim razie 30 cm, a pod spodem 11. Mam szanse na szypule, jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy chodzi ci o steri-stripy, ale nie mam . Myślę że na szypule jest więcej roboty i robią to w Łęcznej a w krakowie poszli na latwizne i duże piersi robią z przeszczepem. Tak czy inaczej wycięli mi po 900 z każdej i na szypule i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co lekarz na to? byłaś na konsultacji, jeśli zonna miała na szypule to ja i ty chyba też się nadajemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to się fachowo nazywa ale widziałam że cięcia są oklejone szerokim plastrem a sutki takimi paseczkami jak promyki słońca ma to na celu unieruchomić szwy i dociągać brzegi przeciętej skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, ja jestem po kolejnej wizycie u Pani psychiatry i po wiem tyle, że nie ma sensu starać się o zaświadczenie u takiego lekarza. Byłam na badaniu psychologicznym, aby stwierdzić, czy nie mam dysmorfofobii (nie mam), psycholożka zaleciła mi terapię, oczywiście podziękowałam. Pani doktor psychiatra powiedziała, że jest jak najbardziej po mojej stronie i... poleciła mi Panią neurolog, powiedziała, że nie chce mi mieszać w papierach. Dzwoniła do Polanicy Zdrój, bo chciała się dowiedzieć co mogłaby w takim zaświadczeniu napisać, ale jej powiedzieli, że jeszcze się z takim przypadkiem nie spotkali i im potrzebne jest zaświadczenie od neurologa lub ortopedy. Napisała mi zaświadczenie, ale raczej się ono o niczego nie przyda... Powiedziała, żebym nie płakała jak pójdę do neurologa tylko, żebym stanowczo powiedziała, że boli mnie to i to... a ja jej na to, że pewnie i tak się popłaczę, a ona: no to pokaż jej zaświadczenie ode mnie :) Sprawdzała też lekarzy w Łęcznej i nic złego się nie dowiedziała. Powiedziała mi jednak, że żaden z tych lekarzy nie ma konkretnie specjalizacji na piersi, wiec tak naprawdę praktykują na nas, a jednak jest to jedna z najbardziej skomplikowanych operacji jeśli chodzi o plastykę i ona mi poleca Polanicę. Obiecałam jej, że jeżeli mi się załatwić zaświadczenie od pani neurolog, to będę się starać zrobić operację w Polanicy. Tam teraz terminy są mniej więcej za 2 lata. Do neurologa termin mam za miesiąc!!! -prywatnie, na NFZ kolejki w moim rejonie rok i więcej. Mam nadzieję, że nie namieszałam za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dziewczyn przed operacją, wybierających się do Łęcznej, proszę Was, nie poddawajcie się owczemu pędowi, nie słuchajcie peanów na cześć tamtejszych lekarzy, czy opieki, bo możecie się bardzo rozczarować. Zwłaszcza bez sensu, jeżeli macie jechać kilkaset kilometrów, a mogłybyście to zrobić nieopodal swojego domu. Czasem warto poczekać nawet dwa lata, żeby być potem zadowolonym z efektu. Nawiązuję do wpisu poprzedniczki, że tamtejsi lekarze nie mają specjalizacji "na piersi" i dopiero na Was się uczą. Uwierzcie, jest tyle samo dziewczyn zadowolonych z operacji tam, jak i niezadowolonych, tylko te zadowolone piszą tu, a te niezadowolone sfrustrowane milczą, bo chcą jak najszybciej o tym zapomnieć. Jeżeli nie chcecie być królikami doświadczalnymi dobrze dowiedzcie się w czyje ręce się oddajecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to stripy ale nie zawsze się sprawdzają bo nie docyhodzi tam powietrze . Jeśli chodzi o specjAlizację od piersi to nikt takiej nie ma jest poprostu chir plastyk a w czym się specjalizuje to inna sprawa. ado tego jeszcze doswiadczenie to druga. Z tego co rozmawiałam w Łęcznej to robią średnio 1 raz na tydzień piersi tyle jest chętnych więc uważam że mają swoje doświadczenie. A Polanicy raczej postawili na rekonstrukcję więc dowiedz się ile takich zabiegów tam robią, bo może okazać się że zdecydowanie mniej niż w Łęcznej. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość Nie można wyrażać opinii za innych jeśli ktoś byłby niezadowolony to by napisał. Tu można wszystko pisać bez konsekwencji . A jeśli tak nie jest to o czymś świadczy. Ty też pisz o sobie a nie o innych poglądy o kimś oprzec należy na wlasnym doswiadczeniu . Jeszcze raz powtarzam specjalizacja z piersi NIe ISTNIEJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny Nie popadajmy w paranoję! Po to są fora, żeby zapoznać się z opinią innych lub ją wyrazić. Mi zrobił piersi lekarz, który jest podobno mistrzem w usuwaniu znamion :) Sama go wybrałam, na podstawie wywiadów, bo wyczytałam, że robi też dobrze piersi. I w zasadzie mogłabym stwierdzić, że przećwiczył sobie na mnie zmniejszanie gigantycznych cycków, które w naturze zdarzają się skrajnie rzadko. Bez względu na to do kogo bym trafiła pod skalpel, każdy by ćwiczył.Całe życie się uczymy, lekarze także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonna, mąż Pani psychiatry jest chirurgiem plastykiem, który specjalizuje się w operacjach klatki piersiowej, ale nie piersi. Więc on by mi operacji nie zrobił. Ten stary lekarz w Łęcznej jest specjalistą od ręki. To sa slowa Pani psychiatry, ja sie na tym nie znam. Wiem, ze lekarze musza gdzies cwiczyc, ale wolalabym, aby nie cwiczyli na mnie. Redukcja, to zbyt skomplikowana operacja. Lekarzy z Polanicy tez polecila mi Pani Doktor. Nie czytalam nic na ich temat, bo wczesniej nie myslalam o operacji w Polanicy. Zaswiadzenia od neurologa nie mam, wiec nie podejmuje narazie zadnych krokow, zeby sie nie rozczarowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonna123, ja jestem niezadowolona z operacji w Łęcznej, jak również cztery osoby, z którymi mam osobisty kontakt, które tutaj się nie udzielają, wszystkie mamy dużo za dużo piersi, niż tego oczekiwałyśmy, niż nam obiecywano, a ile jest niezadowolonych, które być może o tym forum nawet nie wiedzą? Dużo bym jeszcze mogła napisać, ale nie chcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×