Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość Syla 80K
Ten temat też już był przerabiany wcześniej...za pobyt płacą jak się im przedstawi wszystkie ksera konsultacji.np.od ortopedy, że operacje wykonano ze względu na ból kręgosłupa a nie byl to zabieg estetyczny- bo za to nieplaca....w większości ubezpieczalni..za samą operacje w mojej opcji nie płacili ..należy wspomnieć że zabieg był finansowany przez NFZ , który też refundację tylko zabiegi będące skutkiem choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barmanka8
Hej, Ja już po zdjęciu szwów :D Czuję się co raz lepiej a dr Bieniek zrobił dobrą robotę! Mi troszkę też się paprało ale powiedziano mi wczoraj że to normalne i musi się wszystko oczyścić. Kazali mi myć się letnią wodą z szarym mydłem ale nie długo moczyć. Potem przemyć octeniseptem i posmarować obficie maścią Alantan. Powodzenia na pewno wszystko się wygoi - troszkę cierpliwości! PS do DK98 - większość z nas wie co to minimizer ale my szukałyśmy/szukamy pomocy dla naszych kręgosłupów a kto nie ma z tym problemu ten nie zrozumie więc nie zabieraj głosu jak się nie znasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już dzisiaj mniej spanikowana, nie przeciekam już tak jak wczoraj więc jest lepiej. Niestety troszkę panikuję jak się dzieje coś czego nigdy nie przeżywałam :P musicie mi wybaczyć :) ja na razie nie myję się mydłem szarym. tylko obmywam octaniseptem bo nie chcę żeby znowu to co się zasklepiło się rozmyło. jutro spróbuję a dziś jeszcze zostanę przy octanisepcie. dam rance chwilę jeszcze na zasklepienie się lepsze. zazdroszczę Ci barmanka8 ale ja też będę się cieszyć po zdjęciu szwów. To jeszcze przede mną. Jadę na zdjęcie szwów za tydzień w piątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowiutkapanienka
pannanikt001- ja też panikuję momentami, mnie mój mąż uspokaja i ogólnie on częściej opatrunki robi niż ja sama, leżę z zamkniętymi oczami a on robi ;) Mam na jednej brodawce takie miejsce malutkie tak jakby ropą zachodzi, dziś nałożyłam inne opatrunki zobaczymy czy pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak z rzeczami osobistymi w Łęcznej, brałyście latopy czy tablety, telefony? co sie dzieje z tymi rzeczami podczas operacji? Chciałam coś wziąć oprócz tel, żeby z nudów nie umrzeć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już czwarty raz próbuje pisać. Może teraz się uda :) Chciała bym się dowiedzieć w której części kręgosłupa zmiany miałyście, ja mam spore w szyjnej (badane wcześniej) i lekarka nie widzi związku z dużymi piersiami. Częśc****ersiowej nigdy nie badałam, bolą mnie plecy czasami ale do zniesienia. Czy zmiany w części szyjnej mogą być spowodowana za dużym biustem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donia841
Gość moja lekarka stwierdziła ze lordoza czy cos w tym stylu szyjnego to jak najbardziej spowodowane jest dużym biustem ja mam ten odcinek szyjny jakos wygięty właśnie ze względu na duży biust wiec mysle ze tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barmanka8
Gość ja też myślę że jak znajdziesz dobrego ortopedę to tak to opisze że będzie ta część kręgosłupa jak najbardziej podstawą do zabiegu. A jaki masz rozmiar? Co szpital to inne zasady! Mi na Chałubińskiego wyznaczyli termin a miałam tylko skierowanie od internisty do poradni chirurgii plastycznej :O i to już na pierwszej wizycie. Do przyjęcia miałam tylko donieść USG piersi, grupę krwi i skierowanie do szpitala od ortopedy. Powodzenia dziewczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
Gościu a może zrób sobie prześwietlenie całego kręgosłupa i wtedy wszystko będzie wiadomo. Zastanawiam się jaki interes mają Ci ortopedzi żeby tak utrudniać.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi! No wlasnie ja mam ten szyjny odcinek jakos nieodpowiednio wykrzywiony i dyskopatie chyba, ale badania zlecił mi neurolog bo miałam okropne zawroty głowy. U ortopedy z tym nie byłam. A rodzinna powiedziała że nie widzi związku z dużymi piersiami (85-90J) bo może skrzywienie jest spowodowane czym innym, ręce opadają. Jeszcze jest taki problem że mieszkam w Norwegii i tutaj też mogę mieć zabieg refundowany ale oczywiście muszę mieć problemy zdrowotne i BMI mniejsze od 27, wiec odchudzam się intensywnie. W PL prywatnie tez mi powiedzieli ze lepiej zmniejszać przy optymalnej wadze. W ogóle pisałam tutaj pod nazwa mml (2 razy) ale nie udało mi się zalogować. Nie mam chyba nerwów na dogadywanie sie z lekarką tutaj i myślałam żeby może przywieźć właśnie jakieś prześwietlenia z PL, miałam nadzieję że ta szyjna część wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania1313
gość000 Konsultację miałam w 2014 w listopadzie a operację prawdopodobnie w czerwcu tak mi pani powiedziała przez tel Lekarz powiedział że dwa lat się czeka a ja mam po 19 miesiącach Wiec dzwoni i najlepiej pytaj .Pozdrawiam Mania1313 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania1313
Pozdrowienia dla ibizy65 Napisz co u Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodzia74
Hej Karmi co u ciebie? Czekasz cierpliwie tak jak ja? A tak w ogóle to nie wiem dlaczego lekarze wam tak utrudniają ja poszłam do ortopedy że jest mi potrzebne zaświadczenie że lecze się na kregoslup i usłyszałam mówisz i masz nie robił mi żadnego problemu. Jedni sa tacy że zrozumieją a inni nie widzą ze my naprawdę mamy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja z każdym dniem co raz lepiej choć do pełnej prawności to mi jeszcze daleko :P sugestie pooperacyjne to chyba jedynie nie panikować jak coś tam wycieka, tak ma być :P Zauważyłam że w nocy się przeciągam i daję mimowolnie ręce na wysokość głowy. Mam nadzieję że sobie przez nieświadomość senną nie zrobię krzywdy :P Czernieje mi leciutko też prawy sutek ale czytałam też że tak też się może zdarzać, to nic złego. Nie myję się szarym mydłem bo boję się tak dotykać póki coś tam jeszcze wycieka. Może jutro spróbuję. Przemywam się tylko dość obficie octaniseptem. Chyba też źle kupiłam stanik pooperacyjny bo wzięłam 85D ale trochę jest za luźny pod biustem.... powinnam była wziąć 80D ale to już po ptakach. za tydzień w piątek jadę zdjąć szwy, mam na pewno kilka pytań do lekarza i napisze jak coś po wizycie. mam dwie bluzki które zawsze marzyłam że kiedyś założę. Jedną kupiłam na woodstocku a jedna jest związana z moją pasją akwarystyczną. Obie na piersiach się napinały i spłaszczały mi biust. Teraz powinno być lepiej ale jeszcze czekam z przymiarką choć nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syla 80K
O koleżanko panno...ja też akwarystka..kiedyś słodkowodna..teraz słonowodna...pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do_da
Rozmiar 80 b/c :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do_da
Pomyłka nie 80 a 85 b/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donia841
Doda jak twoje piersi zagojone juz wszystko? Nosisz normalny stanik jaki masz teraz rozmiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syla 80K
Nie wiem jak inne dziewczyny ale ja po 3 miesiącach od operacji nadal nie mogę nosić normalnego stanika tzn.z fiszbinami i drutami....wszystkie mnie uwierają w te blizny...nieprzyjemne uczucie..nadal noszę tylko miękkie sportowe staniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwapoz
ja jestem pol roku po i stanika zwyklego tez nie nosze i racze nie bede kilak razy robilam przymiarki w sklpeie i zawsze cos mi nie pasuje wiec zachwyt ze sie bedzie nosilo staniki czasami moze nie wyjsc w realu uwiera drazni wszytko jak mierze b jest za maly jak c to jakos mi przykrywa cale cycki nie wiem ale nie czuje sie komfotowo w tradycyjnych jak kiedys nosilam rowniez - nosze miekkie soft bra koronkowe bez fiszbin takie tylko elastyczne lub bez chodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do_da
Normalne staniki noszę bardzo rzadko np raz na 2 tygodnie, bo mi niewygodnie. Cały czas chodzę w sportowym miękim Triumphie bez fiszbin. Muszę się w koncu zebrac i isc na zakupy po jakies staniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do_da
Co do piersi to na mnie goi sie jak na psie, nie miałam żadnych problemów, nie pamiętam że miałam operacje ;) Pielegnacja u mnie to było przez pierwszy miesiac mycie tylko octaniseptem, dopiero pozniej wlaczylam szare mydlo, po umyciu bactigrast na to gaziki rowniez zmoczone w octanisept, na to biustonosz i tyle. Robilam to raz dziennie. Na szwy w laczeniach pod piersiami po ok miesiacu przez tydzien naklejalam opatrunki ze srebrem Atrum ag. Blizny niestety nadal sa widoczne, na blizny stosuj****lsam dr Nona solaris, ktory mojej szwagierce i jej mamie bardzo pomógl, ja efektow raczej nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syla 80K
Lekarz nic nie mówił....tylko jak oglądałam życie bez wstydu to jedna pani po operacji po 2-3 mcach już w normalnym staniku przyjechała na kontrolę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_Ol
Dziewczyny mam trochę problemów po zabiegu, chyba za dużo ruszam rękami, przygotowuje posiłki itp. Nie wiem czy Wy wogóle nic kompletnie po operacji nie robiłyście? niestety rozeszła mi się brodawka tak jakby jeden szew puścił, i na szyciu w miejscu łączenia szwów pionowych z poziomymi mam ropę. Miała może któraś z Was coś takiego? Napisałam maila do Pani Doktor ze zdjęciami, zobacze co mi powie. Do szpitala mam za daleko żeby jechać na kontrolę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam coś takiego jakby ropa pod sutkiem i nie widzę tam szwu więc może m też poszedł a nie wiem. Przede wszystkim nie panikuję.... W piątek będę u lekarza to zobaczy i mi powie co mam robić. Rozpaść się chyba nie rozpadnę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
pannanikt dobrze, że jedziesz na kontrolę , ale jak znam życie to pewnie wszystko jest ok, ale dobrze, że lekarz Cię zobaczy. A jeśli chodzi o biustonosz to ja na twoim miejscu kupiłabym jeszcze jeden w idealnym rozmiarze, bo chyba teraz piersi się kształtują i jest bardzo ważne, aby był dobrze dopasowany, ale nie wiem na ile Twój jest niedopasowany. Bodzia ja już coraz częściej myślę o operacji, tym bardziej, że wiosna za oknem i do maja coraz bliżej. Coraz częściej, jak mi cycki przeszkadzają w życiu to już sobie myślę, że to niedługo koniec moich katuszy. Żeby tylko wszystko się odbyło i dobrze poszło..... A jeśli chodzi o biustonosze to ja jak zdejmę pooperacyjny to pewnie kupię sobie taki jak teraz noszę. To jest polski biustonosz firmy Viki, jest na szerokich ramiączkach, mięciutki i bardzo dobrze trzyma , pod biustem ma bardzo miękką wyściółkę, to jedyny biustonosz, w którym mi w miarę wygodnie. Polecam go, po operacji jak zdejmę już ten leczniczy to pewnie też będę go nosiła jeszcze kilka miesięcy, tylko oczywiście w innym rozmiarze mam nadzieję:)Zobaczcie sobie jest na allegro i mają stronę , wystarczy tylko wpisać biustonosz Viki. Kosztuje coś koło 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barmanka8
gość_OL Nie panikuj! Jaki czas jesteś po operacji? Ja miałam operacje 27 stycznia i mam podobnie jak Ty - przy sutkach, na szwach mam ropną wydzielinę i też mam wrażenie że w jednym miejscu skóra się odrywa. Pod piersiami na łączeniu blizn też mi się paprze ale pielęgniarka przy ściąganiu szwów powiedziała że jeszcze tak będzie jakiś czas. Kazała przemywać octaniseptem i smarować obficie Alantanem (Maścią). Nic się nie denerwuj tylko dbaj o higienę i stosuj się do zaleceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×