Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość mkewa
Kochani . a co to jest ta symulacja ??? może to to u dżoanki83 ??? może ktoś pomoże koleżance jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość a
Moja sprawa toczy się ze względu na niechęć do posiadania potomstwa i niedojrzałość psychiczną a dokładnie to się nazywa wykluczenie istotnego elementu lub istotnego przymiotu małżeństwa (kan.1101 paragraf 2 KPK) koniecznie informacje z rozwodu cywilnego dołącz do skargi, jeśli Twój były mąż nie będzie chciał zeznawać albo wyprze się swoich słów to zawsze ten dokument może dać do myślenia. Do tego dobrze, jeżeli znajdziesz kilku świadków, którzy znali podejście Twojego b. męza dot. potomstwa to masz już poważny powód dający szansę na SNM. Co do niezdolności psychicznej to trochę mało informacji , żeby tu coś zasugerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magunia
Moi drodzy,mam dobre wiesci.dostalam wyrok orzekajacy niewaznosc malzenstwa.doczekalam sie!wyrok wydany byl w lipcu,a dzis dostalam pismo!hura!!!teraz II instancja w Poznaniu.czy ktos wie jak dlugo tam czeka sje na wyrok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Magunia . Gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doszczesciajedenkrok
Magunia gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
magunia gratulacje, a twój sąd jest za granicą czy w polsce, bo piszesz bez polskich liter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość a
Magunia gratulacje, ja w Poznaniu czekam już prawie rok na II instancję. Pismo z przyjęciem sprawy przyszło bardzo szybko, natomiast od tamtego momentu wkrótce rok minie a wyroku nie ma.. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magunia
Dziekuje Wam. Gosc a, no to mnie pocieszyles... mam jakies szczescie do dlugoterminowego czekania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżoanka83
a co w sytuacji gdy nie znam aktualnego miejsca zamieszkania byłego męża? Tym bardziej parafii. Nawet nie wiem w której części Polski teraz przebywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magunia
Dżoanka,ciezka.sprawa... a nie masz jakichs wspólnych znajomych,ktorzy mogliby zlokalizowac pobyt Twojego meza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżoanka83
niestety jego rodzice nie żyją, tuż przed ślubem pokłócił się z jedyną rodziną jaką miał i nawet nie byli na naszym ślubie. Z naszymi wspólnymi znajomymi (w zasadzie tak na prawde jego, których poznałam przez niego, bo moim nie tolerował) zerwał wszelkie kontakty. Wiem tylko że ma dziecko z kobietą z którą podejrzewałam że mnie zdradza. I właśnie tutaj pytanie - czy fakt że ma teraz dziecko (najprawdopodobniej wpadka) może wpłynąć na obalenie dowodu na to że ze mną tych dzieci nie chciał? Chyba muszę się przełamać i napisać do niego maila lub smsa żeby mi podał te dane (o ile nr telefonu lub mail są nadal aktualne). Obawiam się jednak że może robić mi trudności i nie poda swojego adresu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
Maguniu, ogromne GRATULACJE!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
dżoanka83 . Nie załamuj się od razu. Może też tytuł do stwierdzenia że on nie był zdolny do podjęcia obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej. Najpierw radziłabym Ci wybrać się do sądu Biskupiego i zapytać co w takiej sytuacji robić oni też doradzą z jakiego tytułu może bo na jakąś rozmowę może uda Ci się umówić tam. Przecież ile jest takich spraw że pozwany/a nie bierze udziału w sprawie a sprawa się toczy. Adres zameldowania ma pewnie tamten stary a jak nie odbierze poczty to trudno. Może sprawa nadal będzie się toczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
dżoanka83 . A jeśli chodzi o dziecko to może dlatego że nie chciał dzieci to po prostu teraz zniknął bo też dziecka nie chciał. Ja bym w sądzie biskupim zapytała czy ktoś może pomóc z doradzeniem, może jakiś duchowny i o tym dziecku też bym mówiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim piszemy przede wszystkim oddzielnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dżoanka jeśli nie uda Ci się ustalić adresu, bo kontakt z byłym mężem nie będzie możliwy, wtedy wystąpisz do centralnego biura adresowego w Warszawie. Sąd musi mieć pewność, że pozwany wie o toczącym się procesie, w przeciwnym razie nie wyłączy go z postępowania. Pozwany musi odebrać pocztę. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do dzoanka mam podobną sytuację - że facet nie chciał sier żenić ale go przyciskałam bo się uparłam na ten slub choc kilka razy zrywał zaręczyny i dostałam uwagi obrońcy wezła małżeńskiego... bardzo dziwne uwagi - wyrwane z kontekstu - a dotyczyły że np. na zeznanaiach ksiądz pytałczy w dniu slubu jak przysięgął to już myuślałamn że wszystko w porządku - no i zanotowała potem pojawiło się to w uwagach obrońcy ze ślubując patrzył mi w oczy i nie podejrzewałam ze nadal nie chce się żenic, bo byłam pewna że już się namyślił. w zwiazku z tym jak będziesz zeznawać, to lepeujejpowiedz że miałaś mieszane uczuyciua lub do końca ni9e wiedziałaś, bo z tego że ktoś naiwnie wierzył nagle robią fakty niezaprzeczalne.albo czyw dniu slubu wszystko przebiegało normalnie i były jakies oznaki że się sypnie - powiedziałam że normalnie ślubprzebiegał - no i to nastepny zdaniem obrońcy punkt przemiawiający za ważnością. wiecie moim zdaniem w większości przypadków skoro doszło do twego slubu, nawet po różnych odwołuywaniach i ucieczkach przed narzeczoną 5razy przed ślubem,to jednak jak juz ten dzień nadszedłto jakoś przebiega normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MariLegi
mam pytanie. Jestem po uwagach OWM. Nie są mi przychylne., Napisałam odpowiedz i wytłumaczyłam co przemawia za nieważnością, a powody były 3 - nasza obupólna niedojrzałość kanon 1095 pkt 3 (z przyczyn natury psychicznej nie są zdolni podjąć istotnych obowiązków małżeńskick) oraz symulacja jego zgody. Czy jesli nie dostane unieważności z 1 instancji to mam się odwołać i dodać nowy powód (1095 punkt 2 - z mojej winy) czy muszę założyć nową sprawę od początku - tylko ze swojej winy o kanon 1095. punkt 2( mają poważny brak rozeznania oceniającego, co do istotnych praw i obowiązków małżeńskich wzajemnie przekazywanych i przyjmowanych).Czy mam wziąć adwokata kościelnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MariLegi
mam jeszce inne pytanie, czy jesli nie będzie mi przychylny wyrok z 1 instancji to czy sprawa będzie mogła sie zacząć ponownie z któregoś kanonuz którego już była prowadzona - tj. z mojego braku dojrzałości 1095 pkt3? Czy nie może być prowadzona z tego samego tytułu.Chciałam przyznać, że wiem że byłąm niedojrzła, ale zrozumiałąma to dopiero po zamknięciu procesu, a wcześniej u psychologa starałąm się wypaść jak najlepiej i odpowiedzi na teście zaznaczałam niezgodnie z prawdą, a moi swiadkowie zeznawali na mój temattylko dobrze, co nie ejst zgodne z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MariLegi wg mojej oceny taki biegły powinien rozszyfrować kogoś kto jest dojrzały a kto tylko udaje taką osobę więc jeżeli udawałaś myślę że powinien to wyłapać, być może zaniżasz swoją samoocenę? może tylko w Twojej ocenie byłaś niedojrzała ? pamiętaj że to musi być rażąca niedojrzałość zastanów się czy zależy Ci na poznaniu prawdy o ważności swojego małżeństwa czy udowodnieniu na siłę że było nieważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Ja mam pytanie do osób które przeszły II Instancję trybem, że od nowa świadkowie dowody i przesłuchania stron. Czy jak już dostałam pismo żeby opłacić całą kwotę i odpowiadałam że zgadzam się wyrokiem I Instancji (bo jest za nieważnością) i że skład Trybunału mi odpowiada to dopiero teraz (odpukać) dostałabym pismo że proces będzie toczył się na nowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Kochani dzisiaj otrzymałam wyrok II instancji o stwierdzeniu nieważności małżeństwa, lecz z uwagi na to, ze ja jestem stroną winną mam nałożoną klauzulę, że nie moge wstąpic w nowy związek małżeński bez zgody ordynariusza. Jakie kroki nalezy teraz poczynić, aby ta klauzula została zdjęta. Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w całej sprawie nie było pozwanego nie znałam adresu pobytu ani nie mam z nim kontaktu od lat 13 a i tak udało się stwierdzic niewaznosć wiec głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Monia I Instancja nie nałozyła klauruli? Gdzie toczyła się II Instancja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Musze zobaczyc do wyroku, ale wydaje mi sie, że I instancja nie nałozyła klauzuli. I instancja miała miejsce w Poznaniu a II we Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
U mnie w I instancji już była nałożona klauzula dla pozwanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
I co teraz z tą klauzula jeśli strona chciałaby zawrzec związek małżeńsk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Monia z tego co się orientuję to trzeba się umówić do biskupa który chwilę z Tobą porozmawia i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Monia160284 . To zależy zapewne czego dotyczy klauzula jakiej wady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×