Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość gość
Pytałam już o Kraków. Nikt tam nie ma sprawy? Ile lat trwa tam proces?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy on nie miał innych kobiet w łóżku poza wami? A czy Ty byłaś dziewicą jak mu się oddałaś? To są ważne pytania, bo jak ktoś się puszcza, to wiadomo co Bóg o tym myśli, jest to napisane w Piśmie Świetym i tu żadne modlitwy do sądów biskupich nie pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annabeata
Moi Drodzy! Jeszcze raz apeluje, byśmy nie dawali się sprowokować naszemu "gościowi". Jego taktyka jest jasna....nawet jesli nikt z nas nie reaguje, sam sobie odpowiada, tylko po to, by znowu na nowo poprawiać sobie samopoczucie naszym kosztem. Ma się za Sumienie Wszechświata i Wszystkowiedzącego. Jest biedny, samotny, porzucony, zgorzkniały i nienawidzi ludzi. Pomódlmy się za Niego ale nie dajmy się prowokować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu to ty ksiądz, bo masz kasę jak byłeś nad jeziorem i morzem, a chociaż polskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No widzicie, taka bogobojna, świętoszka, stara się o męża przed sądem biskupim, ale jak przychodzi co do czego, to chowa głowę w piasek, bo pewnie puszczalska jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to puszczalska, sama się puszcza? puszcza się z jakimś gachem też puszczalskim:) i kwita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i oczywiście szczęść Bożę księdzu! miło że księżulo tu zagląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha mówisz, że głowa w piasek? To, że nie odpowidam nie świadczy o puszczalstwie. Wszystko jest tak trzeba, a jak u Ciebie? Jaki licznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Jak widzę różne są opłaty za adwokata kościelnego. Ja mogę polecić BIEL-Biuro (www.napisz-pozew.pl) - pracują zdalnie, nie trzeba się spotykać na rozmowę bezpośrednią, jeśli ktoś myśli tylko o samych dokumentach (tzn. skarga powodowa, odpowiedź na dekret itd.), to jest dobre wyjście. Koszty niższe, bo czytam tu, że stawki idą w tysiące, a tam tylko w setki i to też różnie - w w zależności od materiału dowodowego. Opłaca się zwłaszcza, jeśli przyczyna jest na tyle mocna, że nie trzeba pełnomocnika. A zresztą co tak naprawdę adwokat kościelny może zrobić, jeśli nie ma podstaw do stwierdzenia nieważności? Ile by nie gadał to jego rola w tym sądzie i tak jest poboczna, owszem - ma wgląd do akt itd. ale jak dobrze skarga napisana, wyczerpuje przyczynę nieważności rzetelnie, z odniesieniem do KPK to połowa sukcesu. Nie znam wszystkich sądów, nie będę generalizować, ale czasem opłacenie pełnomocnika jest rozumiane jako danie kasy za "rozwód" - ludzie ciągle myślą po świecku. Coś tam powie, zrobi hokus-pokus i pójdzie gładko. Często angażowanie kanonisty to zbędny koszt, wystarczy mieć rzetelną papierologię. Pozdrawiam wszystkich "przed" i tych co już "po" nieważności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozdrawiam wszystkich którzy myślą, że nieważnością kupią sobie kolejne małżeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virgoa
ach te dzieciaki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak takiś anty na adwokata to po co polecasz stronę? co tyś schiz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Wolę spotkać się z adwokatem niż korzystać z jakiejś strony (nie wiadomo czy rzetelnej). Za napisanie skargi zapłaciłam 200zł. Za adwokata (za 2 instancje) 1200zł, był ze mną na przesłuchaniu, w moim imieniu dowiaduje się na jakim etapie jest sprawa, pisze pisma w moim imieniu. Pamiętajcie, że to że adwokat twierdzi, że jest kościelnym adwokatem, nie znaczy, że będzie mógł być waszym pełnomocnikiem w sprawie. MUSI być zatwierdzony przez sąd biskupi. W innym wypadku to nie ma sensu płacić komuś, kto niczego nie będzie mógł się dowiedzieć, bo niczego mu nie powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do gościa, Co do Krakowa to na pewno była o tym wzmianka, ale niestety nie pamiętam co o nim pisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenit45
Ile trwa takie przesłuchanie? O co pytają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
świetnie nadia szkoda tylko, że z forum korzystasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do zenit, Przesłuchanie trwa ok.2 godzin. Oczywiście, że korzystam:) w końcu adwokat prowadzi sprawę. Dobrze na forum porozmawiać z kimś, kto znalazł się w tej samej sytuacji i można podzielić się swoim doświadczeniem. Ale podtrzymuje to, co wyżej napisałam. Z adwokata przez internet nie skorzystałabym. Co innego porozmawiać i dopytać się innych forumowiczów, a co innego jak chce by ktoś np.sporządził skargę lub poprowadził sprawę. To jest moje zdanie, a ty oczywiście możesz chcieć. Twój wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do zenit, Pytają głównie o okres przedmałżeński, jak się poznaliscie, w jakich okolicznościach doszło do małżeństwa itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenit45
Dzięki za informację , przesłuchanie za tydzień .... Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne tak prowadzi, że korzystasz, oj nadja tak z paruska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jestem za granica, adwokat w Polsce i nie wyobrazam sobie przyjazdow, sa kosztowne mimo wszystko, internetowo smigamy super! Dzisiai to "normalka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój brat chciałby uzyskać unieważnienie ślubu powód jest taki: zona po ślubie nie chciała mieć dzieci los chciał ze zaszła w ciążę i chciała usunąć on jej nie to nie pozwolił. Próbował nawet zgłosić to na policje ze chce wykonać aborcję chodził do lekarzy itd zrobił dym. Ona się przestraszyłam dziecko urodziła zostawiła mu dzieciątko i ich zostawiła. Czy to jest powód aby małżeństwo zostało unieważnienie? To było lata temu teraz dziecko już jest dorosłe a brat zakochał się i chce żyć wierzę kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brat znalazł sobie nową kobietę do łóżka, to trzeba szybko unieważnić małżeństwo. Słusznie, wystarczy papierek od biskupa i można znowu w imię Boże sobie sypiać z kolejną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadalekododomu
Mam pytanie. Postanowiliśmy z moim byłym razem wystąpić o stwierdzenie nieważności w trybie przyspieszonym ( spełniamy warunki) mam wszystkie dokumenty ale brakuje mi jego aktu chrztu. Podpisał mi skargę i napisał oświadczenie, że także wnosi o powyższe. ?Teraz leci w kulki, miał mi dostarczyć akt chrztu miesiąc temu nie odpisuje i nie odbiera tel. W jaki sposób wy zdobyliscie akt chrztu drugiej osoby? Jeżeli on się nie stawi to trudno, pojdzie to zwykłym procesem ale skąd wziąć ten akt? Czy mi wydadzą w jego parafii? W Kurii powiedziano mi, że jeżeli nie będę miała kompletu dokumentów to skargę odrzucą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dladobrychkobiet.wordpress.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadalekododomu może wdową zostałaś? Przejdź się do parafii gdzie był chrzczony, powinni ci wydać jako żonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadalekododomu może wdową zostałaś? Przejdź się do parafii gdzie był chrzczony, powinni ci wydać jako żonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Szczerze nie wiem, ja nie potrzebowałam aktu chrztu byłego, ale to ja złożyłam skargę. Zadzwoń do sądu biskupiego i się zapytaj. Brak chęci posiadania potomstwa i hm urodzenie "na siłę" to też powód, jednak trzeba to udowodnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do gość z dzisiaj 4.17 O ile jest to adwokat polecany to oczywiście, tym bardziej, że jesteś za granicą. W tym przypadku wyjścia nie masz. Jakbym miała zapłacić kilka tysięcy za adwokata też porządnie bym się zastanowiła, czy w ogóle go brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kilka tysięcy, ludzie a utrzymanie rodziny to friko? nie gadajcie, że bidoki, samo durex ile kosztuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×