Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość gość
Pieprzysz. Jezus powiedział "Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. " Więc mogłyby być nawet rozwody kościelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i git i tym sposobem zaliczamy kilka penisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ci to pieprzenie w łóżku zaślepia rozum, że nie potrafisz zrozumieć, że związywanie i rozwiązywanie na ziemi nie dotyczy przykazań i zaleceń Bożych. Tutaj ludzie nie mogą nic zmieniać. To byłby absurd gdyby każdy ustalał sobie swoje zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1991
Przecież to nie chodzi o wszystkich ludzi. Gosciu, napisałeś coś ,o czym nie masz pojęcia. Do.kogo Pan Jezus skierował te słowa ?Dlaczego ludzie .którzy nie znają Jezusa ,maja najwięcej do powiedzenia i głoszą nieprawde? Mają się za najmadrzejszych, zmieniają Słowo Boże a sami przed Bogiem staną i za to odpowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość1991 paplasz trzy po trzy bezmyślnie nie znasz Pisma Świętego. Bóg wyraźnie mówi, że wszyscy Jego wyznawcy mają prawo związywania i rozwiązywania. Bierz się za studiowanie a nie pisanie głupot w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W blogu Bolesty jest wyjaśnienie dlaczego można przeprowadzać takie procesy i tyle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto to jest Bolesta, że stawia się ponad Bożym prawem? Odpowie za to przed Bogiem na Sądzie Ostatecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
łodpowie, bo pomaga przy rozwodach koscielnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Zniesienie z tego co słyszałam trwa 2 lata i kosztuje na początek 200zł plus biegły psycholog. Wiadomo jednak, że na długość trwania trzeba brać poprawkę. U mnie sprawa stwierdzenia nieważności miała trwać 2 lata, a trwała 4 lata, więc zniesienie klauzuli wg mnie też może u Was trwać 4 lata, ale to pewnie też zależy od ilości spraw w konkretnym sądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zniesienia klauzuli trwa kilka tygodni do kilku miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Możdżon
Dzień dobry, witam. Mam pytanie - skierowane do wszystkich mających wiedzę na ten temat, w tym także do Pani Bolesty - dot. ewentualnej apelacji. Pod koniec czerwca otrzymałam pozytywny dla mnie wyrok z Sądu Metropolitalnego w Przemyślu (I instancja), stwierdzający nieważność zawartego małżeństwa. Zawarta jest w nim również informacja nt. apelacji w II instancji (Sąd Metropolitalny w Lublinie), której niestety się obawiam. Były mąż otrzymał zakaz zawarcia małżeństwa kanonicznego bez zgody Oficjała Sądu Metropolitalnego w Przemyślu. Na wniesienie apelacji ma 15 dni użytecznych. Próbowałam dzisiaj dowiedzieć się czegoś nt. ewentualnej apelacji w Sądzie Metropolitalnym w Lublinie. Niestety nie uzyskałam żadnej informacji. Moje pytanie brzmi, gdzie były mąż składa apelację (informację, że chce ją wnieść) do Sądu Metropolitalnego w Przemyślu, czy może do Sądu? I czy owy zakaz to dla niego spore utrudnienie na przyszłość, gdyby chciał ponownie wziąć ślub kościelny? Jakie warunki musi spełnić, żeby ten zakaz zdjąć? Bo może, jeśli to nic "wielkiego", trudnego to odpuści ewentualną apelację? Zarówno pozew o rozwód (cywilny), jak i skargę do Sądu Metropolitalnego wniosłam ja. Jeśli upłynie termin na wniesienie apelacji, to po jakim czasie uzyskam dekret potwierdzający uprawomocnienie się wyroku z z Sądu Metropolitalnego w Przemyślu? Przepraszam, że tak się rozpisałam. Z góry dziękuję za odpowiedź i będę wdzięczna za wszelką pomoc. Pozdrawiam, Monique

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość1991 czy możesz napisać coś więcej o publikacji akt. Jak się przygotować do tego , dostałam dzisiaj pismo że jest publikacja akt i bardzo się obawiam jak to wygląda? Bardzo proszę o podpowiedz jak to wygląda i co mieć na uwadze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pidlacxam sie pod pytanie o publikacje akt. i pytanie do goscia .. po jakim czasie od bieglego mialas publikacje akt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1991
6 miesięcy czekałam na opinie psychologA i bardzo żałuje ,ze nie dzwoniłam i nie pytalam, bo teraz tak robię i jak okazuje się to najdłużej im schodzi wysyłanie pism. Akta czytałam w sekretariacie w obecności w księży ,siedziałam tyłem do nich a oni wykonywali swoje obowiązki. Można robić tylko notatki ,jeśli potem będzie ktoś chciał nadesłać uwagi i wyjaśnienia. Wiec weź ze sobą jakiś notes i długopis, chociaż mi chciano dać. Powiedzieli ,ze po publikacji otrzymam opinie obrońcy węzła i potem wyrok. Od publikacji minęło 2miesiace, w tamtym tygodniu Zadzwonilam i okazuje się ze.opinia już jest . Wiec zapytałam w jakim czasie mogę się twego spodziewać ?...Niby w przyszłym tygodniu wyślą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Moniki w sprawie apelacji. Mąż jeśli złoży apekację to do sądu I instancji, a ona wyśle ją do Lublina. Spokojnie, na pewno się nie odwoła, klauzula podcięła mu skrzydła. A klauzulę łatwo zdjąć, no chyba że to bardzo poważne powody. Po upływie terminu nam Kraków notyfikację wysłał w ciągu miesiąca. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój się odwołała i apelację przyjęto uważaj francuzka bo nie pójdziesz do łóżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta klauzula to pic na wodę. Muszą jakoś uzasadnić, że małżeństwo było nie ważne, ale wystarczy poprosić i taki delikwent jest gotowy do następnego małżeństwa. Czyli będzie łamał Prawo Boże, które zezwala tylko na jedno małżeństwo. Kobieta nie ma prawa współżyć z więcej niż jednym mężczyzną. Wyjątkiem jest sytuacja gdy jej małżonek umarł. Czytajcie Pismo Swięte tam jest wszystko napisane jeśli chcecie być zbawieni. Nie dajcie się oszukać ludziom chodzącym w długich kieckach. W Piśmie Świętym jest napisane że mężczyzna nie powinien chodzić ubrany jak kobieta a oni jawnie to łamią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie unieważnienia załatwiają sobie tylko hipokrytki jak Marta Kaczyńska. Z iloma mężczyznami ona już miała dzieci? Czy ktoś jeszcze to ogarnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogarniają ci, ktorzy chcą ogarnąć. Dzieci ma z jednym mężczyzną, z drugim mężem. Radzę też pracować nad sobą zamiast oceniać innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w trakcie publikacji akt, ale nie było jeszcze opinii OWM, będzie dopiero po publikacji. Mam pytanie czy warto teraz odpisywać z czym się nie zgadzam oraz opisac mój stosunek do sprawy. Czy będę miała na to czas po Obrońcy jeszcze. Wiele rzeczy zostało przekłamanych i nie wiem czy poruszać je wszystkie czy tylko te najważniejsze dotyczące tytułu sprawy. Boję się że gdy poruszę tylko te najważniejsze to tak jakbym z innymi się zgadzała. Proszę o rady jak się do tego w ogóle zabrać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapytaj gacha, da ci kasę bierz adwokata a jak kasy nie masz to po co co rodzina, utrzymasz z mopsu? czy polecisz do filmu nasz nowy dom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idźcie na film KLER i zobaczcie jak ci mężczyźni w sukienkach was robią w wała. Liczy się tylko kasa a nie Boże przykazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet żona Giertycha zajmowała się tym haniebnym procederem unieważniania małżeństw wbrew jednoznacznym zaleceniom Bożym z Pisma Świętego. Jak widać cała rodzina siebie warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość88
KRAKÓW Dekret o przyjęciu skargi został podpisany w czerwcu, natomiast data wysłania to sierpień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 89
Jestem po publikacji akt łącznie z uwagi OWM. Bardzo szybko poszło mimo okresu wakacyjnego bo ostatniego czerwca miałam biegłego psychologa a 25 sierpnia już byłam czytać akta mimo tego że była miesięczna przerwa w Poznaniu. Nie wniosła żadnych uwag na pismo obrońcy węzła bo on nie miał żadnych uwag j zdał się na decyzję sędziów. tak więc czekam na wyrok.. powiedziano mi w sekretariacie że od 3- 6 mscu. Ale mimo wszystko będę k sobie przypominać co miesiąc bo jak dotąd to pomaga.. A jak u was? Kto że mną na końcówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania 89, ja już jestem po odpowiedzi na pismo OWM, dziś akta do sędziów idzie i czekać cierpliwie trzeba. Nie udzielili mi info ile czasu jeszcze to potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1991
Ja również już od Miesiąca czekam na wyrok. Mówili, ze około 3 miesięcy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×