Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wystraszynka

resekcja korzenia zeba

Polecane posty

Gość melmela
To masz szczęście. Najgorzej jak się ma zbyt bujną wyobrażnię i to raczej nie optymisttczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melmela
To masz szczęście. Ja natomiast przy tym wszystkim mam zbyt bujną wyobrażnię i to w kierunku pesymistycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jorge de Morales
Poprostu wymęczyłem się podczas zabiegu;) Teraz nawet wraca mi czucie w dziąśle:) Jedyny minus to fakt, że muszę łamać się pieczywem na pracowniczej stołówce, co niektórych trochę dziwi:/ Na kolejny "przegląd" mam iść za jakiś...rok. Moim zdaniem nie masz się co martwić na zapas, jeśli coś ma się zdarzyć, to się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikeooo
Witam Melmela..nie martw się bo stres Cię dobije.Nic Ci się nie stanie,żaden stan zapalny tylko uważaj na przeciągi:)Ja miała to samo,też się stresowałam,ale jestem już 2 tyg po zabiegu i naprawde jest ok!Chociaż czucia jeszcze nie mam w dziąśle:( .Jedz dużo jogurtów naturalnych i ryb:)...same fosforany potrzebne do odbudowy kości:)Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melmela
Dzięki że się do mnie odezwaliście.Już mi trochę lepiej we wtorek mam mieć zdjęte szwy.Boli jeszcze .Nie mogę się śmiać bo od razu boli.Ale to nic w porównaniu do tego co było.Pozdrawiam wszystkich cierpiących i tych którzy mają się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arunia
Dziś przeszłam resekcję górnej 2,nie było aż tak strasznie,jakoś dało się przeżyć.Jestem trochę opuchnięta,ból też jakoś mi nie przeszkadza,narazie obchodzę się bez tabletek przeciwbólowych.Wydaje mi się ,że jestem zszyta z dwóch stron,z przodu i od strony podniebienia,mam ochotę zajrzeć ale się powstrzymuje.Zabieg kosztował 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorset
Resekcje 4 i 5 mialam w zeszlym roku, juz druga, bo pierwsza nie dala rezultatu. Mam spora dziure w dziasle. Ostatnio zauwazylam na obrzezu tej dziury na dole bialawy plyn. Przy naciskaniu nic nie bolalo, ale ten plyn rozlal sie. Terz plucze szalwia.Czy ktos mial cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wawel
ja miałem to robione w przypadku 2 zębów przednich sam zabieg kompletnie nic nie boli trwa ok 1 godz.kosztuje ok 350 za zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wawel
dostałem tydzień zwolnienia ze szkoły najgorzej bo ja sie krwi boje ale luz za dużo nie leciało a no i skalpela ale małe urządzonko tak wieć nie ma sie co bać rozumiem strach ale jest ok po tyodniu było zdjęcie szwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia13
HEJ JA TEZ jestem po resekcji zeba gorna 2 jka. sama resekcja nieciekawa swiadomosc tego co oni robia oczywiscie przy znieczuleniu. potem było gorzej opuchlizna i troche bólu, brałam zaraz jak ustepowało znieczulenie ibuprommax i nie bolało. troche przeszkadzały szwy miałam 4. dzisiaj miałam zdejmowane to roche nieprzyjemne, zobaczymy co bedzie dalej, nic nie placilam za resekcje bo to była torbirl na 2 jce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana18
Ja dzis sie dowiedzialam ze musze miec resekcje. Zab mnie bolal jak cholera. Dentysta robil co mogl aby go uratowac ale nie dalo rady:( Boje sie tego zabiegu jak diabli. Nie mam pojecia ile to moze kosztowac... Wyrwac sobie go nie dam bo to jedynka! Na razie mam brac jakis antybiotyk zeby nie bolalo ale resekcja jest nieunikniona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lurskta
Też jestem po resekcji :) Resekcja odbyła się wczoraj. Czysto teoretycznie miały to być dwie jedynki, lecz mój sadysta ;) stwierdził, że konieczność dokonania zabiegu jest tylko na jednym zębie. Mam założonych 8 szwów. O dziwo podobał mi się zabieg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redzi
ja dzis mialam resekcje i sam zabieg nie boli bo jest sie na znieczuleniu...dopiero potem jak znieczulenie schodzi to boli i trzeba wziac tabletki przeciwbolowe i pobkladac lodem to zminiejszy bol:)na razie jestem spuchnieta i czekam co dalej:))a dwa tyg przed zabiegiem tez bralam antybiotyk i kilka dni po zabiegu tez trzeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redzi
ja placila 150zl..tez girna dwojka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcioczek86
redzi-gdzie tak tanio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tommy234
Siema wszystkim! Jak kilka osób na tym forum też miałem resekcję górnej dwójki. Zabieg odbył się wczoraj i trwał... 25 min :) Szczerze powiem: nie ma czego się bać! Znieczulenie jest dość silne i nie czuje się żadnego bólu. Jedyny minus to świadomość tego, co chirurg robi no i widok zakrwawionych gaz. Na szczęście spuchłem minimalnie i nic mnie nie boli. Oby tak dalej :) Koszt: 300 zł. Zwolnienie chciałem na 2 dni i na tyle dostałem. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elucia
witajcie, gdzies od ok 2 lat mialam przyciemniona 1, ale lekarz w sumie nigdy tego nie widzial, w sumie sie go spytalam dlaczego tak ejst, wyslala mnie na rtg zeba, okazalo sie, zab martwy, ok we wtyorek tydzien temu, otowrzylka mi go, cos tam probila we czwartek kontrola. we czwartek rpozychdoze juz w bolem, przisuje mi antybiotyk, ale nie otwarla go tylko cos tam proobila chwilke przy nim, w sob juz nie moge wuytrzymac 4 noc w rzedu nie spie, rpzeisuje mi mocnijeszy antybiotyk i ketanol. boli troche mniej mam teraz do dzis otwarty zab, ktory w sobote otwrzyla dziasla troszke mniej napuchle sa, ale dalej sa:( co to oznacza wg was? czy ebdzie potrzebna resekcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asda
witam wszystkich:)jestem juz dlugi czas po zabiegu a nadal czuje to miejsce np. przy zmianach pogody.raczej nie jest to bol tylko mrowienie,dretwienie,po prostu czucie:)czy ktos z was tez mial lub ma takie przygody??z gory dziekuje za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klimt
Nie martw sie wystraszynko.Przeszłam przez to 2x i to nie takie straszne.troche spuchniesz,ale przejdzie.dostaniesz miejscowe znieczulenie, a potem tylko troche boli.glowa do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie tyle naczytałam na temat tej resekcji że nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć...... Ja bede miała 2 resekcje ;] wiec mam podwójnego stracha ;/ Pierwszą resekcje 3ch dolnich ząbków miałam mieć w piatek ale okazalo sie ze na dole wytworzyla mi sie ropa i najpierw antybiotykami trzeba ja usunąć a potem koło 15stego jak dobrze pójdzie mi ją zrobią... a potem nastepna nad gorna 1ka i 2ka..... chciala bym to miec do konca września zrobione i wyleczone ale czy sie uda czas pokaze.... Glowa do gory i tyle:P co nas nie zabije to nas wzmocni:) mam nadzieje ze wszystko bedzie ok chodziaz dentysta uwaza ze to masakra ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiuuuu
mialam resekcje na gornej i dolnej jedynce ... nie chce pisac nic bo mogloby was wystrzszyc, ale zabieg zalezy od lekarza i jak da znieczulenie, jesli znieczulenie dojdzie we wszystkie miejsca nie boli nic, tylko sie czuje dziwne uczucia wyciagania czegos z dziasla, ale nie boli, a uczucie mozna przezyc .... nie ma sie co bac, zabieg trwa 30 min, mysle ze nie wiecej, koszt takiego zabiegu to ja zaplacilam za jednego zeba 300 zl, no a jesli macie dwa wiec 600 zl i to wszystko prywanie, bo mozna tez to zrobic na NFZ.. po zabiegu uwaznie sluchajcie lakarza co macie robic, to jest wazne, zimny oklad zaraz po zabiegu, leczenie antybiotykami .. jak mialam resekcje gornej jedynki to bardzo napuchlam, ale to zalezy od samego organizmu czlowieka, hmm powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hippo
Jutro mija tydzien po resekcji górnej dwójki. Moja sytuacja jest trochę nietypowa, ponieważ zabieg miałam robiony w Anglii. Nie ufam tutejszym lekarzom a juz na pewno nie dentystom:P no ale sytuacja mnie zmusiła i czasu już nie cofnę :P:) Dopiero Wasze wypowiedzi uswaidomiły mi jak właściwie wyglada taki zabieg :P bo od momentu wstrzyknięcia jakiegoś magicznego środka mimo ze byłam świadoma nie pamiętam prawie nic:P tylko to jak patrze przez 2 minuty na zielona maskę na moich oczach :P Jak się później okazało zabieg trwał 40 minut, nie pamiętam ani jednego słowa lekarki a jak przeczytałam Wasze "wrażenia" a dokładnie mam na myśli wiercenie w kości to wszystko zaczęło mnie znowu boleć :P Jestem straszną panikarą boje się nawet pobierania krwi:P nie wiem jak udało mi się przezyć to wszystko:P chyba tylko dzięki temu znieczuleniu (był to środek dożylny chyba cos takiego jak głupi jaś:P) Od razu po zabiegu byłam jeszcze na znieczuleniu więc nie było tak źle ale drugi dzień był straszny. Lekka opuchlizna a najgorszy był ból przy pochyleniu głowy w dół:( w sumie do dziś go trochę czuje:/Jutro mam wizytę kontrolną i pewnie zdejmą mi szwy, troche się boje:P Najgorsze jest to że szew na podniebieniu zahaczył o jedzenie i ten na górze wrzyna sie w dziąsło:(((((((( ahh Za leczenie zaplacilam 800 zl.... mam nadzieje ze warto bylo :P aaa i co najważniejsze ciekawe kiedy można zaczać normalnie jeść bo jest to troche męczące :/ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj o 20.00 miałam wykonywana resekcje, niestety nie laserowo ;/ ale dało sie przeżyć, bo znieczulenie dobrze działało. Cały zabieg usuwania tego czegos z 3 zebów trwał jakies 30-40min. Uczucie dość nieprzyjemne, ale zawsze mogło być jeszcze gorzej... Gdy znieczulenie mijało to zszyte dziąsła (kilkonastoma szwami) troche bolały, z tego też powodu dzisiejszej nocy do przespanych zaliczyć nie moge ;/ Jednak teraz już prawie ze nic nie boli (o ile sie buzia nie rusza), broda opuchnieta wiec trzeba non stop oklady robic i brać antybiotyk żeby sie wszystko szybko i dobrze goiło :) za tydzien ide na ściągnięcie tych szwów i mam nadzieje ze wszystko bedzie ok, bo póżniej czeka mnie nastepny taki zabieg jednak na gornym dziąśle ;/ Koszt mojego zabiegu wyniósł 1000zl ponieważ były to 3 zabki +wczesniej czyszczenie kanałowe. Mam nadzieje ze warto bylo wydac tyle kasy na ten zabieg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetak
czemu to tak boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jk5
w marcu mialem robiona resekcje, zdjecia rtg sa ok ale nadal pobolewa ( gorna dwojka) o co chodzi? przeciez kosc po 6 miesiacach podobno sie odbudowuje a ból powinien zniknac po takim czasie, napiszcie please czy ktos mial takie przeboje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asda
JK5 witam :) ja mam to samo,resekcje mialam dobrych kilka miesiecy temu,a nadal to miejsce czuje np.przy zmianach pogody albo np. przy katarze :) podobno tak moze byc juz zawsze,jest to kwestia uszkodzenia nerwow,wiec nalezy nauczyc sie z tym zyc ewentualnie zaczac przepowiadac pogode;) mozna tez porozmawiac z kims kto mial np.zlamana reke---wiele takich osob tez odczuwa rozne dolegliwosci,zalezy to oczywiscie od indywidualnej wrazliwosci-jak widac my z tych bardziej wrazliwych;)pozdrawiam i zycze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jk5
mnie nie boli na zmiane pogody, mnie boli non stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jk5
chociaz z dnia na dzien jest coraz lepiej ...odpukać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×