Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

laboszek lepiej jedz gdzies z tym choc sie nie znam a ty jestes bardziej doswiadczona wiesz co zrobic najlepiej nie bagatelizuj tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zaduch dzisiaj caly dzien umnie zbieralo sie na burze a ,teraz sie wypogodzilo.Ale sie dzisiaj wnerwilam!!!!!!!!!! Poszlam do gp bo mialam sie zglosic na wizyte bo taki dostalam nakaz od poloznej a przyokazji mial mi wypisac dokumenty na wyprawke i ta cala reszte. Jak dzwonila polozna to powiedziala ze on to tez moze zrobic. Lekarz kazal mi to zostawic dokumety w rejestarcji i powiedzial ze jutro kolo 12 bede miec to gotowe do odbioru. I tak zrobilam. W rejestracji pracujaca tam pani powiedziala mi ze tego nie przyjmie bo na formulazu pisze wypelnic go ma zrobic polozna .Wytlumaczylam jej wszystko a ona dalej swoje.Tak sie w.....ilam ze zabralam papiery i poszlam bo szkoda dyskutowac z pania dyrektor ktora jest od telefonow............ i jutro musze dymac znowu taz ze przy ich tempe to moze do wrzesnia to wysle..........:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia mozesz cos wiecej napisac o tej wyprawce kiedy sie ja zalatwia i jak? i czy wszystkim sie nalezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciezynski powinni ci wyplacac od 15 lipca 2007 bo mam specialna tabelke w ktorej moge to sprawdzic. A co do wyprawki to zalezy od dochodow mi to dali odrazu bo pobieram child tax credit(chodzi mi forme na to). Powiec mi czy pracujesz? A jesli obecnie nie to jak dlugo pracowalas w jednej firmie? I do ktorego tygodnia ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w 17 tygodniu jeszcze pracuje porod na koniec pazdziernika poczatek listopada pracuje od 2 lat w jednej firmie mam okolo 7800 rocznie ale to z overtimami teraz miesiecznie wychodzi ok 630 miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
czesc dziewczynki. ja juz jestem po usg wszystko jest wporzadku bardzo sie z tego ciesze.Widzialam moje dzidzi i tez sie ciesze. nastepne usg mam za 2 miesiace. kasiu0 10 mi polozna proponowala zebym chodzila do szkoly rodzenia ale ja jakos nie mam ochoty tam chodzic. wydaje mi sie ze jezyk nie jest az tak bardzo wazny ona wie ze ja tez dobrze nie mowie po angielsku ale sama mnie namawiala zebym poszla i chociaz sprawdzila jak jest. mozesz isc i zobaczyc jak ci sie nie spodoba to juz wiecej nie musisz isc. przez ta pogode jestem taka zmeczonaze chyba zaniedlugo pojde spac a dzidzi to non stop mnie kopie az czasami wydaje mi sie ze cos mu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie małe i duże brzuszki!!!! Nie było mnie 2 dni a w sie tak rozpisałyście Oj dziewczyny nawet nie uwierzycie jaki ma wczoraj miała dzień. Wstałam rano poszłam do ubikacji się zalatwić a tam KREW!!!!!!!! dla przypomnienia dodam ze jestem w 35tygodniu, ręce i nogi mi się ugieły, pojechałam natychmiast do szpitala, wysiedziałam się tam 10!!!!godzin i nc się nie dowiedziałam nie wiadomo dlaczego krwawiłam i zrobili mi zadnych badań tylko papierkiem lakmusowym zbadali mocz pouciskali brzuch, posłuchali bicia serca dziecka i kazali iść do domu.Na do widzenia mipowiedziały,ze jakbym znowu krwawiła to mam przyjechać. Masakra co???? Jak by to się wydarzyło w Polsce to napewno by mnie tak szybko nie wypuścili i tak potraktowali. Teraz to sie boję chodzić do ubikacji,żeby znowu nie zacząć krwawić:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to maciezynski wyplaca ci bez problemu nie wiem jak u ciebie w firmie ja musze zalatwiac wszystko sama bo mialam wlasna dzialalnosc ale kolezanka np nic nie musiala robic bo wszystko za nia zalatwiala firma wiec pod tym wzgledem sama musisz sie do informowac a co do wyprawki to naprawde nie wiem na obecna chwile na jakiej podstawie jest wyplacana.Czy licza ja od dochodu twojego i twojego partnera czy tylko od partnera bo kiedy sie ja sklada to jest sie juz na maciezynskim. bede to skladac na dniach to postaram sie dowiedziec co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz moze nie panikowali bo jestes blisko terminu porodu moze nie terminu ale terminowy porud jest miedzy 38 - 42 tc.Wiec nie przejmuj sie bo nawet jesli by sie dzidzius teraz urodzil to mysle ze nie bylo by tak zle.Anie byla to przypadkiem galaretowata wydzielina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU a nie byla to przypadkiem ciagnaca sie galaretowata wydzielina o zabarwieniu czewonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie było takie typowe krwawienie bo miało kolor różowy tak jak po zjedzeniu buraczków.Ci angole to debile to za mało powioedziane, mąż to myślałam że ich tam pobije.Usg mam dopiero za 2tygodnie umówione bo wczoraj byli bardzo bardzo beasy! IDIOCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde dziewczyny coraz bardziej sie boje coraz mniej im ufam zreszta juz wogole im nie ufam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no faktycznie nie ktorzy to kaplica dzisiaj poszlam do tego gp a on sie pytal czemu mnie polozna skierowala do niego- smieszny przeciez jak dlamnie to juz powinni byc douczeni bylo zapisane w karcie ciazy ze przed spotkaniem w czerwcu z polozna mam sie stawic u lekarza rodzinnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to wy naprawde na jakis palntow trafilyscie w tych szpitalach:(:( az mnie gotuje. Jakby na mnie tak trafilo ze potrzebowalabym pomocy a oni by to olewali to moj maz by ich tam rozniusl- a klucic po angielsku to on sie portafi:):):) Anusia23- ja bym tak dlugo nie czekala na tego lekarza tylko po pewnym okresie czekania bym ich poinformowala, ze zloze na nich skarge za nie udzielenie szybkiej pomocy. To jakis absurd, ze tyle czekalas i oni nawet cie dokladnie nie przebadali.:(:( Na twoim miejscu bym sie uparla zeby zrobili ci szybciej to usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda ze jak gemby nie otworzysz to nie ma zadnej reakcji. To tak jak bylo z mim internetem wsomie na 23 dni chodzil 10 i wieczne usterki. Ciagle dzwonienie do bt i dwa razy dziennie robienie tych samych czynnosci ktore nie dawaly zadnych efektow a oni ciagle twierdzili ze unich wszystko jest ok. Wkoncu sie wku.....m i powiedzielam ze za daw tygodnie mam rozwiazanie, w domu dwoje malych dzieci, maz wieczorami pracuje na kompie i przez ich awarie, i bez interesownos tracimy kase i ze jesli do konca tygodnia nic niezrbia zeby zadzialala linia to odsylam ich modem i szukam nowej firmy . w czwartek rano 3 razy dzwonili potwierdzajac na piatek serwis techniczny.no i kolo 16 w piatek wszystko dzialalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Dzis kolejna noc jak budze sie cala spocona ... i ból brzucha a dokladnie żoładka ach mdlosci sa dla mnie do wytrzymania ale te bóle zoładka wykonczaja mnie. Musze dzis wyjsc z domu bo dwa dni z rzedu siedzialam w domu i czuje że mój organizm potrzebuje powietrza, przejde sie z mala na grupe dla maluchów, ona sie pobawi a ja troche odsapne .... Dzis obudzila sie o 4 myslelismy ze ja pogryziemy ale po jakims czasie polozylam ja i mówie kochanie czas spania i z czasem jakos zasnela, tragedia z tym jej wstawaniem wstaje o 4-5-6 czasami mozna sie wykonczyc ... zwlaszcza w weekend jak czlowiek chce sie wyspac jak tak opowiadacie o waszych sytuacjach z lekarzami az sie boje ....a ja dopiero poczatek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka_250
Tylko gdzie ja teraz znajde ta Niunie.....Niunia odezwij sie jak bedziesz miala chwilke...musze z Toba porozmawiac....licze na Twa pomoc... A tak wogole dziewczyny, jesli chodzi o opieke nad ciezarná to widze ze mamy podobne zdania...Mnie tez psychika siada jak oni robia badania moczu papierkiem lak...paranoja....zadnych usg...ale zamierzam isc prywatnie...wiem ze to bedzie mnie drogo kosztowalo...ale czekac na ich liscie oczekujacych doprowadzi mnie do ...szalenstwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie brzuszki Z tym kłóceniem to pewnie macie rację ale niestety bariera językowa na to nie pozwala, gdybym bardziej umiała język t bym im napewno nie podarowała. Teraz coraz częściej dochodzę do przekonania,że gdybym była niżej w ciązy to bym pojechała do Polski rodzić, jak będę się decydować na drugie dziecko to juz napewno nie tu. Nieważne są te wszystkie benefity jakie tu dostaniesz na dziecko, ważniejsze jest zdrowie twoje i dziecka!!!!!!!!!!!!!!! Jak ja byłam w szpitalu to w tym samym czasie na sali obok leżała moja koleżanka, której wody odeszły miesiąc przed rerminem, nie miała żadnych skurczy, bóli nic tylko wody odeszły.Po jakimś czasie przychodzi do mnie i mi mówi,że podczas robienia k...y zobaczyla,że jej coś wyszło i to wygląda jakby pempowina,natychmiast kazała jej iść do położnej i powiedzieć jej to to ona owszem przyszła po 15minutach nawet jej nie zajdzała tylko podniosła piżame i powiedziała że jej galarekta wychodzi, po chwili wróciła do mnie i mi to mówi poszłysmy do niej razem jeszcze raz i na siłe jej rozstawiła nogi i prawie jej na twarz weszła, boze jak ona się żuciła na nią okazało się że to pępowina i nóżka dziecka wychodzi, natychmiast ją wywyezli na cesarkę i po 5 minutach juz dziecko było na świecie.a TA S....ka powiedziała jej tylko sorry, przez tę idiotę jej dzidzia mogła umrzć, wczoraj anastezjolog,który ja operował powiedział jej ze ma dziekować bogu ze tak to się skończło, 5minut później i dziecko by się udusiło.Urodziła w 35tyg, synusia 2551g i 33cm. Komentarz pozostawiam dla was, bo mi już brak sił na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia tylko sie chyba modlic by bylo lepiej i by trafic na kogos normalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 witam 🌼 Anusia to co opisalas to koszmar. Ja nawet nie potrafie wyobrazic sobie takiej sytuacji :o :o Ja jak mialam tlumacza na USG to chwile porozmawialam z polozna o takiej niecheci do pomocy kobiecie ktora np ma krwawienie w poczatkowej ciazy. To ta polozna powiedziala, ze w naszym szpitalu nie ma takiego czegos. Ze pacjent moglby ich pozniej pociagnac do odpowiedzialnosci (sady, odszkodowania itp). Ale znowu ta tlumaczka mowila, ze w jej miescie to tez slyszala, ze roznie bywa z ta opieka- a ona juz tlumaczyla wielu Polka. Wiec co szpital to inne podejcsie maja:(:(:(. Mysle, ze ktos w koncu da taka nauczke tym co zaniedbuja swoje obowiazki, ze popamieta to na cale zycie. Zreszta ja mialam plamienie w 8 tyg- ale nie bylo duze- to do lekarza GP dostalam sie bez problemu na dodatek poza kolejnascia i dostalam skierowanie do szpitala na usg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny długo nie pisałam ale Kaska0110 na GG napisała że któraś z Was jest też tak jak ja z Wolverhampton i potrzebuje pomocy lub porady. Zanim nadrobię zaległości w czytaniu można smiało do mnie napisac nawet na GG 8649283

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***niunia*** cześć dziewczyny długo nie pisałam ale Kaska0110 na GG napisała że któraś z Was jest też tak jak ja z Wolverhampton i potrzebuje pomocy lub porady. Zanim nadrobię zaległości w czytaniu można smiało do mnie napisac nawet na GG 8649283

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! To prawda,ze zalezy do jakiego szpitala,ja bylam w 5 tygodniu i mialam straszne bole brzucha i poszlam do mojego GP,ktory natychmiast dzwonil do szpitala zeby mnie przyjeli na usg,zeby wykluczyc ciaze pozamaciczna,dal mi skierowanie do szpitala,tam mi zrobili usg i badanie moczu i okazalo sie ze mialam silna infekcje drog moczowych zapisali bezpieczny antybiotyk,3dni i po chorobie. Powiem szczerze,ze w Polsce tez sa takie szpitale,polozne i lekarze i tez moga krzywde zrobic tobie i dziecku. Mnie np. leczyl mnie 3lata na zapalenie przydatkow, a tak naprawde mialam miesniaka i tym sie nie przejal i powiedzial ze panikuje,poszlam do innego i po 3 dniach mialam operacje ,bo gdybym miala jeszcze go z pol roku to by mi musieli usunac cala macice a mialam wtedy 23lata.Teraz jestem w ciazy 17 tygodni i wszystko ok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼Moge juz wam napisac jak to jest z tym meldunkiem dziecka w Polsce bo moja mama sie dowiedziala. Otoz, aby zameldowac malenstwo musi byc w urzedzie przynajmniej jedno z rodzicow a dziecko musi juz miec jakis dokument tzn ten paszport tymczasowy wydany przez ambasade, do tego zupelny akt urodzenia przetlumaczony na j.polski. Rodzic tez musi byc zameldowany na danym adresie. Co do peselu to mozna go wyrobic automatycznie w ambasadzie lub jak juz wszystko samemu sie zalatwi w polsce to w urzedzie miasta. Co do wpisania dziecka do USC w ksiegi wieczyste aby mial polski akt urodzenia trzeba miec ten angielski juz przetlumaczony do tego kupic znaczki- koszt ok 100zl.🌼 Wiec chcac nie chcac i tak trzeba byc osobiscie w Polsce aby wszystko zalatwic. Tak sobie mysle, ze ten pesel wyrobie przez ambasade i jak go juz dostane to wtedy pojedziemy do RP i od razu zloze w starostwie dokumenty o normalny paszport:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec w tym przypadku juz nie zmienie terminu wizyty w ambasadzie bo nie ma sensu jak musze byc osobiscie w UM i na dodatek z dokumentem dziecka:):):) Dobrze , ze mi sie udalo zabokowac wiozyte na 3/10 przynajmniej dlugo nie bede czekala:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. 🌼 Mam pytanie - dwa wlasciwie: 1) co sądzicie o zakupie \"podsłuchiwacza\" tętna dziecka ok. połowy ciązy? Będzie już slychać, czy jeszcze trzeba poczekac, bo za wczesnie? 2) Kiedy, na jakim etapie ciąży poznalyscie swoją położną? To byla ta sama położna co potem będzie odbierala poród? Bo ja jestem w połowie a położnej jak dotąd nie poznalam :( i nawet nie potrafie powiedziec kto prowadzi moją ciążę. Nikt chyba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Ja jeszcze w dwupaku...bez komentarza. Anusia, wolalabym nie przeczytac tej historii o dziewczynie z pepowina i nozka. Troche sie wystraszylam, zwlaszcza ze ja przeciez nie wiem, na jaki personel trafie. Acha, jesli chodzi o Twoje krwawienie: wedlug tego, co pisza w ksiazkach, byl to czop sluzowy. Z tego, co wyczytalam, urodzisz w ciagu dwoch-trzech tygodni (ale oczywiscie ja nie jestem ekspertem). Laboszek, jak sie czujesz? Dziewczyny trzymajcie sie cieplo (przy tej pogodzie to nie bedzie trudne) i trzymajcie za mnie kciuki, bo juz dluzej z tym brzuszyskiem nie moge. Moja kolezanka powiedziala mi, ze kobieta kilka godzin przed porodem specyficznie puchnie na twarzy i ze ja wlasnie tak spuchlam, wiec mam nadzieje, ze moze dzisiaj... Poza tym polozna polecila mi swieze ananasy (juz mam ich dosc) i herbatke z malin na wywolanie skurczy. Oby to cos dalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki!!!! Dawno mnie nie bylo ale to wszstko zwiazane jest z przeprowadzka i brakiem dostepu do neta. Wpadlam dzisiaj na chwilke na stara chatke wiec postanowilam cos namazac. Na poczatek musze sie poprawic w tabelce bo otoz sie okazalo kiedy bylam na usg ze troche mi sie zmienil termin porodu i to na nieco szybciej.Wiec juz sie poprawiam: NICK.........DATA......TC.....MIEJSCOWOŚĆ.......PŁEĆ.... .... ....IMIĘ Okruch12....1/06....39...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania Sinia..........05/06....38.....Coventry............chlop iec........Philip duila...........13/06...37.......londyn............synek ............Filip iwtek29......22/06.......34.......Colchester.........dzi ewczynka .....? anusia23.....05/07....34......Manchester......dziewczynk a....Hania gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......29....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........26........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........26.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......23......Wolverhampton....syne k......Kevin kaska0110....16/09......24.........Leicester.......synek .................? anka00........27/09......22........streatham......?.. ...Roksana/Kubus gosia24leicester.....03.10....22.....leicester......?.....................? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier laboszek...........14/10...20.....Swindon.........?..... Natasza/Hubert migotka_bober....15/10...20...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......18....Southampton.....dziewczyn ka....Iza karina82........01/11.....17....chichester..........?... ......julia/antoś anagro..........15/11.....15.....Alcester..........?.... ...........? camillee..........29/11....12.....Bristol............? ...................? kurczaczek13...16/12....9.....Windsor...............? ....................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? eulalia............25/12.....9......Londyn.............. ....................... asiulek27......06.01.2008....6.....Preston....???.. ....Judytka/Szymon Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk....... Kacper aneczka21..09/05.......3400.......Bedford.....chłopczyk. ....Mateusz A tak poa tym jest wszystko w porzadku.Na scanie nie znalezli zadnych dolegliwosci ani u mnie ani u dziecka ,wszystko jest ok z czego sie bardzo ciesze.4 czerwca mam wizyte u poloznej a 15 kolejny scan wiec juz moze sie dowiem jaka bedzie plec bo ostatnio dzidzius nie chcial nam pokazac..... Odczuwam juz regularne ruchy dziecka i musze przyznac ze to niesamowite uczucie....hahahaha... Pozdrawiam wszystkich......odezwe sie jak bede miala dostep do neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×