Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

iwona333: dzieki :] laboszek: ja w porzadku po za tym siusianiem :/ a malutki cos marudzi nie chce dlugo spac i je tylko po troszke.... martwie sie bo moj pokarm nie jest dla niego wystarczajaco syty i musze dokarmiac butla i do tego jak karmie piersia to musze zakladac nakladke bo mateuszek nie umie ssac porzdnie i az sie mi krew lala z sutkow... a nakladka jest strasznie uciazliwa... spanie w nocy to juz zapomnialam jak wyglada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sie pierwsza uzupelniam w tym tygodniu (teoretycznie 18 dni do konca) ha ha ha :D NICK.......TERMIN......TC.........MIASTO..........PŁEĆ.. ............IMIĘ Okruch12....1/06....38...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania iwtek29......22/06.......33.......Colchester.........dzi ewczynka .....? gosiaczek27..12/08.....25........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......26....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........25........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........24.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......23......Wolverhampton....syne k......Kevin kaska0110....16/09........22........Leicester........syn ek...............? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .19........Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...18.....Swindon.........?..... Natasza/Hubert migotka_bober....15/10...18...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......18....Southampton.....dziewczyn ka.....Iza karina82........01/11.....15....chichester..........?... ......julia/antoś camillee..........01/12.....8.....Bristol..............? .......................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk....... Kacper aneczka21..09/05.......3400.......Bedford.....chłopczyk. ....Mateusz Aneczka, mam pytanie odnosnie karmienia cycem: skad wiesz, ze dzieciaczkowi nie starcza pokarmu z piersi? Ja czytalam bardzo duzo na ten temat i z tego, co wiem na poczatku dzieciaczek pije minimalne ilosci, a jesli nie dokarmiasz butelka, pokarmu jest coraz wiecej. Oczywiscie to teoria, ale zastanawiam sie, czy polozna lub inna wykwalifikowana osoba udzielala Ci jakichs rad i (jeszcze raz) skad wiesz, ze masz za malo pokarmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak odciagne pokarm i dam mu z butelki to jest glodny za pol godziny (mleka jest tyle samo, ile robie tego w proszku a nawet czasem wiecej) a jak nakarmie tylko butla ta spi okolo 2 godzin :/ wydaje mi sie ze moje mleko jest malo sycące chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka, ja bym na Twoim miejscu poradzila sie poloznej. Teraz musisz b. czesto karmic, bo maluszek ma b. maly zoladeczek, ale im wiecej i czesciej bedziesz karmic, tym bedziesz miala wiecej mleka. Przynajmniej tak pisza w ksiazkach...acha i jesli chcesz karmic piersia : dokarmianie mieszankami jest wrecz zabronione, podobnie jak karmienie butelka (nawet, jesli podajesz swoje mleko), bo po pierwsze dzieciak b. szybko przyzwyczaja sie do wygody ssania smoka i po prostu nie bedzie chcial cyca, a po drugie dajac mu miezanki twoj organizm nie wytwaza dostateczniej ilosci mleka i w koncu zaniknie zupelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem o tym ale nie dam rady karmic go tylko piersia bo on nie umie ssac i krew mi leciala z sutkow..... spedzilam 2 dni z polozna zeby go nauczyc ale nic to nie dalo...... chcialabym go krmic cycem ale ja placze przy tym z bolu :( a nakladka nawet jak ja stosuje to musialabym miec malego uwieszonego na cycu 24 na dobe .... nawet nie zdazy sie to mleko wyprodukowac bo on ciagle jest glodny jesli je tylko moje mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ta moja polozna to taka nie dorobiona jakas ze szokoda gadac... byla i mowi czego mi nie wolno a jak pytam dlaczego to nie powie .... nie pozwolila mi uzywac powijaka :| dziecko mi placze ze mu zimno a ona ze jest za cieplo ubrany..... butelek nie wolno wygotowywac we wrzatku ..... no to musialam kupic sterylizator (2 dni po porodzie lecialam do sklepu zeby go kupic) szkoda gadac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, to co ja napisalam, to tylko wiedza ksiazkowa. Skoro polozna Ci pomagala i nic z tego, to chyba nie ma co sie katowac. Tak tylko zagadalam, bo sama chcialabym karmic piersia, i bylam ciekawa, jak sie ta moja wiedza ma do rzeczywistosci. No to juz wiem :P W takim razie powodzenia (dobrze, ze mama jest z Toba...zazdroszcze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciez wygotowane butelki sa tak samo wysterylizowane, jak ze sterylizatora...dziwne. A moze zglos sie do poradni laktacyjnej (polozna na pewno wie, gdzie jest w Twoim regionie), bo ja tez slyszalam, ze czasami polozne sa takie niedorobione, ze nie pomagaja, tylko szkodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam, czytam... i chcialabym pomóc a nie umiem. Ani doświadczenia jeszcze nie mam, ani wiedzy. :( Życzę wszystkim udanego tygodnia i żeby szybko przyszedł weekend 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, a ja tez tak czytam i slucham i okazuje sie, ze nie tyko telewizja klamie. W tych wszystkich madrych ksiazkach owszem, wspominaja o komplikacjach przy karmieniu i o bolu, ale jakos nigdzie nie wyczytalam, ze mleka moze byc za malo, albo zeby bylo malo wartosciowe. A tu zycie pokazuje, ze to dosc czeste przypadki. I po co te wszystkie ksiazki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzies czytalam, nie pamietam juz gdzie, że gdy sutki krwawią, lub bolą za bardzo przy karmieniu - to oznacza, że dziecku źle się podaje pierś. Że przy prawidlowym podawaniu, przy prawidlowym ssaniu - nic zlego nie powinno sie dziać. Ile jest w tym prawdy - nie wiem - za malo kompetentna jestem, by sie na ten temat wypowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laboszek, czyli \"na dwoje baba wrozyla\"? No to pocieszajace. Aneczka, a jak tam z Twoim sikaniem? (sorrki, ze ja sie tak wypytuje, ale jestem nastepna w kolejce i moge miec te same problemy, dlatego taka upierdliwa jestem. Jak nie chcesz, albo nie mozesz, to nie odpowiadaj-naprawde zrozumiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🌼 Loboszek- to widze, ze ty tak jak ja. Za pierwszym razem czlowiek naczytal sie roznych artykulow itp a zycie pokazalo co innego. I teraz tylko sporadycznie cos przeczytam na temat ciazy i dziecka. 🌼Z tym karmieniem piersia to tez mialam problem . Pokarmu bylo za malo a Ola oczywiscie chciala wiecej wiec zaczelismy jej podawac mleko modyfikowane i do tego dostawala czasem to z cyca:D:D ktore musialam i tak podawac przez butelke- bo nie chciala ssac.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sproboje jeszcze raz jak sie mlody obudzi.... a co do tego bolu to jak zaloze ta nakladke to sutek sie formuje wlasnie tak jak powinno dziecko ssac i wtedy nic nie boli (chyba ze przgryzie dzisaelkami) wiec to prawda jak dziecko prawidlowo ssie to nie ma zdnego bolu - ale ta nakladka jest sylikonowa i dkleja sie i zatyka mu nosek - a bez nakladki on cignie tylko za sutek samymi usteczkami a powinien zlapac wiecej jak sutek pelna buzia.... w kadym razie sproboje jeszcze raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okruch: tobie??? zawsze odpowiem :] mnie to nie peszy obczailam juz skuteczny sposob (w kazdym razie mniej bolesny) jak ide siku to musze miec naprawde pelby pecherz (bo jak mi sie chce tylko troszeczke to nie ryzykuje) i przechylam sie do tylu - jesli mocz jest pod cisnieniem to nie dotyka tak bardzo rany i jest ok a z tym przechylaniem to zalezy gdzie sie ma rane jedne dziewczyny wola do przodu mnie jest lepiej do tylu wiem ze to obrzydliwe ale.... przawdziwe a tak po za tym to okruszku jak bedziesz rodzic to polecam ci pozycje na kolanach - wtedy porod jest szybszy bo dziala sila grawitacji i podobno pomaga uchoronic od pekniecia - ja nie chcialam ale mnie polozne przekonaly i szybko poszlo no i nie peklam no i jeszcze dobrze jest sie wykapac podczas skurczy - ja poszlam do normalnej wanny i bylo naprawde dobrze :] przy takim bolu wszystkie chwyty dozwolone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Na początek to Was wszystkie serdecznie pozdrawiam i całuję 😘 🌼 Skorpionka GRATULUJĘ córeńki :) Dziękuję Ci kochana za troskę ❤️ ale my to się zawsze o bzdury kłócimy, tylko potem się czasami z tego wieeeelka awantura robi - bo ja straszną choleryczką jestem. Na szczęście dosyć szybko dochodzi też do porozumienia :) Okruch przeoczyłaś chyba moje pytanie. Napiszesz mi jak długo czekasz w kolejce o paszport? Z góry dziękuję. Jej...ale ten czas leci :) Niedługo wskoczysz do tabelki na dole :P Aneczka - Mam nadzieję, że wszystko będzie ok 🌼 Dobra mykam obiad kończyć...🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja planuje porod w wodzie, wiec mnie pocieszylas. Zaczynam sie troche bac, jak to bedzie...czy bedzie strasznie? Moj maz pracuje o godzine drogi od domu, ale na szczescie w srode konczy kontrakt i bedzie szukal czegos nowego, wiec licze, ze te dwa tygodnie posiedzi w domu (mam nadzieje, ze wtedy uroze). Wiem, straszna ze mnie egoistka. A i dzieki za wskazowki, moga sie okazac cenniejsze niz zloto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O przepraszam Cie Kasiu. Ja zapisalam nas na koniec pazdziernika. Osobiscie radze wszystkim zabukowac wizyte conajmniej na trzy miesiace w przod, bo ogolnie Konsulat przezywa wyz demograficzny :) ( gdybym teraz chciala sie zapisac na lipiec, to moglabym miec problem ) A na paszport czeka sie okolo miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okruszku- tzn , ze bez problemu mozna sie zapisac w kolejce po paszport jeszcze w ciazy. Ja mam termin na koniec sierpnia i prawdopodobnie-chcielibysmy- na Boze Narodzenie pojechac i ochrzcic dziecko lub w styczniu. No chyba , ze chrzestni przyjada do nas to bedzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma z tym problemu, bo zeby sie zapisac musisz tylko wejsc na stone Konsulatu w Londynie, zarejestrowac sie i zaznaczyc dzien i godzine, ktora Ci odpowiada. Nie ma zadnych pytan ani zastrzezen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że juz chyba wszystkie porezerwowalyscie sobie terminy, bo cały początek listopada (1-szy) jest zajęty :D Ja mam pytanie - zabukowalam sobie godizne 13:30 w piątek, 2-go listopada. Wpisalam jedynie przy rejestracji na stronie swoje imie, nazwisko, date urodzenia.....i tyle. Mialam byc po wybraniu terminu przekierowana na jakąśstrone, gdzie sie dane wypelnia, ale nic takiego sie nie stalo. Dostalam maila potwierdzającego i to wszystko. Też tak mialyscie?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionka : tak ja tez tak mialam.... dostalam email z potwierdzeniem i tyle ... ja rezerwowoalam termin juz w lutym wiec udalo mi sie zalapac jeszcze na czerwiec wiec ja dobrze pojdzie to w lipcu juz bedziemy z Mateuszkiem w polsce :] okruszku: nie ma sie co oszukiwac porod naprawde boli ..... dobrze jest miec kogos bliskiego przy sobie mnie mama naprwde pomogla.... pamietaj ze jak sie zacznie to napewno sie kiedys skonczy .... skup sie i oddychaj podczas skurcczy to pomaga.... i powtarzaj sobie MUSZE URODZIC nie mam wyjscia, juz nie dlugo! ja podczas skurczy myslalam o czyms przyjemnym, to tez pomagalo, trzeba duzo chodzic albo siedziec na pilce i ruszac bioderkami, albo sie moczyc w basenie albo w wannie w lazience.... a podczas parcia sluchaj dokladnie poloznych one Cie pokieruja.... i wszystko pojdzie gladko.... bede ze Ciebie trzymac kciuki :] jak masz jeszcze jakies pytania to pisz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogole wlasnie nakarmilal Matiego cycem.... chyba mu pomogla ta nakladka bo juz mnie nie boli :] i otwiera szerzej buzke mam nadzieje ze mu to wystarczy... przylozylam sie do przeczytania porzadnie o karmienieu i sie udalo :] zobaczymy jak dlugo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) ja nie jestem ciazy - chyba:) ale jestem mama i mieszkam w uk jest ktoras z south east ? czy na obrzezach Londynu ? bo ja z Dartford, chetnie spotkalabym sie na kawke ploteczki itp pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka, moze Ci sie jednak uda karmic piersia. Mowie Ci, spytaj o poradnie laktacyjna. U mnie w szkole rodzenia mowili, ze czasami jeda malutka podpowiedz eksperta moze pomoc. Zreszta, tak jak mowila Laboszek:rob to, co uwazasz za najlepsze dla was obojga. No i dzieki za porady...postaram sie zapamietac. Uhh, jakos mi sie goraco zrobilo...nie mysle o tym, ide na spacer. Skorpionka, u mnie tylko przyszlo potwierdzenie. Dobra, zmykam troche domek ogarnac i ugotowac pyszny obiadek...pyzy z sosikiem i suroweczka tesciowej (mezulek bedzie happy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martik, bez wzgledu na to, czy jestes w ciazy, czy nie- zapraszam na nasza stronke. Dodatkowo mozesz wejsc sobie na Matki Polki w Wielkiej Brytanii-bardzo fajne dziewczyny (tak fajne, jak my :) ) i na pewno znajdzesz kogos ze swojego regionu . Ja niestety jestem spod Szkocji. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczelam 19 tc :D wiec zmienilam w tabelce dane 🌼 NICK.......TERMIN......TC.........MIASTO..........PŁEĆ.. ............IMIĘ Okruch12....1/06....38...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania iwtek29......22/06.......33.......Colchester.........dzi ewczynka .....? gosiaczek27..12/08.....25........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......26....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........25........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........24.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......23......Wolverhampton....syne k......Kevin kaska0110....16/09........22........Leicester........syn ek...............? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .19........Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...19.....Swindon.........?..... Natasza/Hubert migotka_bober....15/10...19...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......18....Southampton.....dziewczyn ka.....Iza karina82........01/11.....15....chichester..........?... ......julia/antoś camillee..........01/12.....8.....Bristol..............? .......................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk....... Kacper aneczka21..09/05.......3400.......Bedford.....chłopczyk. ....Mateusz aneczka widzisz,juz coraz lepiej idzie,jeszcze jak doradca laktacyjny wpadnie z jakas rada to juz pojdzie z gorki :D kiedys byl program o zaklinaczce dzieci,ona byla za naklejaniem plastrow nad i pod brodawka zeby sie reka matce nie slizgala przy trzymaniu i jeszcze jakis powod byl ale nie zakodowalam :( wielu mamom to pomoglo,jednak jeszcze nie stosowalam w praktyce :D buziaki 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczaczek13
Dziewczyny czy któras z was mieszka w Winsor lub w okolicy moze Slough??Nie moge sie doczekac pierwszego skanu,niech mi ktoras napisze jak dlugo trwa badanie bo to jak wyglada to sie oientuje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaczek- a w ktorym ty jestes tygodniu? Nie wpisana jestes do tabelki wiec pytam. 1 usg bedziesz miala w 12-14 tyg- to jest badanie potwierdzajace czy dzidzio sie dobrze zagniezdzil, ile jest plodow.Badanie trwa jakies 5-10min. Dopiero tak bardzo szczegolowe bedziesz miala w 21-22tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×