Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość Izabela 26
Cześć dziewczyny. Piszę tu pierwszy raz ale czytam was czasami.mam pytanie: Ile teraz trwa urlop macierzyński? słyszałam ,że od kwietnia tego roku trwa 9 miesięcy.Czy któraś z was wie czy to prawda?Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laboszek to kiedy sie o to starac po porodzie? bo wtc i ctc wypelnia sie razem tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i moze jeszcze zdaze zalatwic to becikowe bo to do 3 miesiecy po porodzie dziekuje ci bardzo za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza ja jestem od 28.01 07 na macierzynskim i konczy mi sie 28 10 07 to jest 9 miesiecy. lecz to zalezy kiedy zejdziesz na urlop.im dłuzej pracujesz w trakcie ciazy tym masz dłuzszy urlop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela 26
ja chciałabym pójść na urlop mac. w 32 tygodniu ciąży czy będzie mi się należało 9 miesięcy? a do którego tygodnia pracowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela 26
Katelka a ile płacą ? słyszałam,że przez 16 tygodni 100% a potem to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej skorpionka ja lecialam do Polski kiedy bylam w 27 tygodniu i tez sie balam zwlaszzca ze mialam problem z skracajaca sie szyjka , nie mialam zadnego zaswiadzcenia od lekarza a podroz znioslam nadzwyczaj dobrze, balam sie bo zawsze zle znosze latanie a wtedy bylo calkiem niezle, nic sie nie dzialo pozatym ze jak zwykle bylo mi niedobrze, a dzidzi w brzuszku zupelnie nic sie nie dzieje karolcia , noworodki moga latac juz od 2 tygodnia, ja tak planowalam z leciec z moja coreczka ale polecialam zanim sie urodzila , a pozniej to dopiero lecialam z nia jak miala niecale 5 miesiecy rozmawialam na ten temat z lekarzem i powiedzial , ze dzieci znosza latanie tak samo jak dorosli a chodzi o to zeby nie wynosic je od razu w takie skupiska ludzi jak lotniska, samoloty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestescie załosnie smieszne
tylko kombinujecie jak na Pulki przystało. Ma racje mała m.Wy jej zazdroscicie tego ze ma Szkota po prostu jak was ktos zapyta o cos nie powiecie bo jeszce ktos by tam pojechał i nie daj boze zarobił wiecej niz wasi robotnicy czyli zapładniacze Jak zapuka do waszych drzwi głodny człowiek to tez mu nie dacie placka ziemniaczanego? Najpierw okupowałyscie poskie MOPSy a teraz kreca was benefity angielskie Nie potraficie nic wiecej jak tylko zebrac siedziec tu, pisac nonsensy ,na obiad zrobic najwyzej placki ziemniaczane "("wytworny obiad")bo na nic wiecej was nie stac tylko wstyd przed ludzmi, przed anglikami, robicie Polakom bo oni gotowi pomyslec ze wszyscy Polacy sa takimi zebrakami jak wy zachowujecie sie jak dziwki---- dla kasy zrobicie wszystko wstyd mi czasem ze jestem Polką jak czytam takie chamskie teksty jak wasze a dlaczego mała m nie moze tu zagladac >Jest Polka mieszka w UK wiec to własnie miedzy innymi dla niej miejsce Nie zapominajcie ze to forum publiczne W dodatku POLSKIE!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestescie załosnie smieszne
dochody zasiłki benefity dofinansowania zwroty placki ziemniaczane na obiad do lekarza w Polsce bo tam za drogo zal mi was normalnie ,mowie serio! tak sie ponizac dla ........pieniedzy :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestescie załosnie smieszne
wiecie co to honor moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabela - ja też jestem na urlopie macierzyńskiem, jeśli dziecko urodzi sie po 1 kwietnia 2007 (a napewno tak) to przysługuje ci 38 tygodni urlopu macierzyńskiego nie ważne kiedy odejdziesz z pracy (najwcześniej 11 tygodni przed porodem) tak jak pisała laboszek im póżniej odejdziesz przed porodem tym dlużej bedziesz mogła zostać z dzieckiem.Ja odeszłam 5 tygodni przed terminem porodu Każda firma ma inne reguły wypłaty macierzyńskiego jak pracuje dla NHS i u mnie jest tak, jeśli masz przepracowane 26tygodni przed 15 tygodniem ciązy (czyli 11tygodni przed zajściem w ciąże) to płaci ci pracodawca i jest to 90% stawki brutto przez pierwsze 6tygodni a pozostały czas 112, a jęsli masz przepracowany rok to prawdopodobnie 100% ale tego nie jestem pewna, ja sie na to nie kwalfikowałam także nie wiem na sto procent. A jeśli nie masz przepracowanych tych 26 tygodni w jedej firmie to macierzyński płaci ci job center w kwocie 112 funtów przez całe 9 miesięcy. Mam nadzieję,że trochę ci rozjaśniłam sytuację jak będziesz miała jakieś pytania to pytaj śmiało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia23 a ja slyszalam ze najlepiej z dzidziusiem leciec po 4 miesiacu,bo niby sluch mozna uszkodzic dziecku jak sie leci wczesniej,wiecie zmiana cisnienia. Moj lekarz tez mi powiedzial ze mozna leciec po 2tygodniach od narodzin.Ja lece z dzieckiem do Polski jak skonczy 5miesiecy wtedy bede spokojna ze mu sie nic z uszkami nie stanie,ale to tez nie moge w 100proc.powiedziec czy to prawda. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za info,w sumie masz racie kiki zeby leciec pozniej,ja bym sie chyba nie odwazyla wsiasc z dwutygodniowym dzidziusiem do samolotu.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj rozmawialam z kolezanka z pracy i powiedziala ze wcale nie wyrzucaja ze szpitala zaraz po porodzie :) jesli ktos sie nie czuje na silach to moze zostac i lizcyc na pomoc. ona zostala 6 dni, bo wiedziala ze w domu bedzie musiala robic wiele rzeczy ktorych nie musi w szpitalu, no i zostala az nie doszla do siebie :) jesli chodzi o latanie z niemowlakami, to wydaje mi sie ze rozne linie wprowadzaja to w innym czasie, BA pozwala juz na taki lot z kilkudniowym dzieckiem inne linie troche pozniej. ale trzeba sie zastanowic czy to jest rozsadne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laboszek - rozmawialam z lekarzem o tym oczywiscie, jak moze zareagowac w ciazy moj organizm i powiedzial mi ze jesli nie mam zagrozonej ciazy, nie mam problemow z cisnieniem to nic zlego sie nie wydarzy i mysle ze na skracajaca sie szyjke tez to nie wplynie, mowie o wlasnych doswiadczeniach a dodam ze przed lotem sporo czytalam o szukalam w necie o doswiadczeniach innych kobiet w ciazy i w sumie nie znalazlam nigdzie zadnego zlego doswiadczenia z lotem a co do dzieciaczkow wiadomo ze kazda mama sie martwi zeby nic zlego sie nie przydarzylo choc ja i moj maz niejednokrotnie widzielismy kilkumiesieczne malenstwa :) moja mala bardzo dobrze znosila loty ( ma 7 miesiecy leciala juz 4 razy) przewaznie spala,tylko jak samolot ladowal zaczynala marudzic a ostatnio jak lecialysmy to raczej mnie juz reanimowali w samolocie bo prawie mdlalam i podawali mi nawet tlen , a mala na moich kolanach, nie mam pojecia co sie wtedy ze mna dzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prymitywie
a moze to ty jestes zalosna i to ty korzystasz za zapomog polskiego mopsu. A jak by sie tylko nadazyla okazja to bys tu do nas dolaczyla gdyby ktos dobra propozycje ci zlozyl. Wyprawe na Socho proponuje tam dobrze placa nierzad .A teraz wynos sie stad bo nikt cie tu niechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaika
hej dziewczyny jestem w 35 tygodniu ,mialam 2 skany ,rutynowe badanie moczu i krwi-na tym zakonczono.moj synek jeszcze nie zmienil pozycji,ale lekarz stwierdzil ze nie ma sie czym martwic.....hmmm/mieszkam w londynie i chce isc tutaj do polskiego ginekologa ale to co przeczytalam o naszych rodakach-lekarzach troche mnie zniechecilo.martwie sie bo ciagle mam pytania bez odpowiedzi.jezeli ktos zna polskiego ginekologa w londynie,ktory nie tylko chce naciagnac to dajcie znac prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bylo mnie pol dnia a tu 3 str zapisane:) Karina- zeby dostac to SSMG to musisz spelniac takie warunki, tu ci wymieniam te ktore sa napisane na tym druku lub twoj partner/maz -musi jedno z was dostawac: - Income Support, or - income- based Jobseeker\"s Allowence, or - Pension Credit, or - Working Tax Credit witch includes a destability or severe distability element, or - Child Tax Credit at rate higher than the family element O WTC i ChTC mozesz juz teraz zlozyc wniosek bo i tak procedura trwa ok 3 miesiecy. Musisz im przedstawic dochody za zeszly rok i za czesc tego roku juz przepracowanego. Musisz tez zaznaczyc ile masz normalnie a ile z nadgodzinami. Bo jak otrzymujesz te benefity nie mozna robic nadgodzin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji wklejam tabelke zeby pozniej daleko nie szukac:D. Ta jest jako ostatnia z 220 str. NICK.........DATA......TC.....MIEJSCOWOŚĆ.......PŁEĆ.... .... ....IMIĘ duila...........13/06.....39.......londyn............syn ek ............Filip bebka_k......21/06.....38.......londyn............chlopc zyk........Ryan iwtek29......22/06......38.......Colchester.........dzi ewczynka .....? anusia23...cesarka 25/06 37...Manchester...dziewczynka .... Julia gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......32....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744.....26/08...... 29........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64......31/08.......29.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09.....26......Wolverhampton....syne k..........?.... kaska0110....16/09.....27.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09.....25........streatham......?.. ...Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10. .22........Leicester..............?.............? Justyna M........03/10....23....London...synulek.........Adrian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier laboszek.........14/10....24....Swindon......dziewczynka .....Natasza migotka_bober..15/10...23..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel Skorpionka81..19/10......22....Southampton.....dziewczyn ka....Iza karina82........01/11.....20....chichester.....chłopczys ko...i tu jest problem bo nie wiem jakie imie Ania Grimsby...11/11.....19....Grimsby.........?.......Veronika /Aaron anagro..........15/11.....17.....Alcester..........?.... ...........? camillee..........29/11....15.....Bristol............? ...................? kurczaczek13...16/12...13.....Windsor...............?... ...............? lorenka..........22/12......13.....Milton Keynes.....?...................? eulalia............25/12.....9.....Londyn.............. ....................... asiulek27.......06/01......8.....Preston........?....... .Judytka/Szymon Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk....... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza powinnas miec 9miesiecy macierzynskiego poniewaz schodzisz bardzo pozno na macierzynskia ja zeszłam bedac w 28tyg. i płacic powinni9 90% a nie sto twojej pensji.ale to i tak niezła kaska (jesli pracujesz na fulltime, ja pracowałam na parttime) serdecznie przepraszam iz tak pozno ci odpisuje lecz malutki dał mi wczoraj popalic . DZIEN DOBRY WSZYSTKIE MAMUSKI przyszłe i juz obecne .życze miłych pogawedek i spokojnego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prytmitywie masz cholerna racje z tym socho tam sa najlepsze zarobki kazda ............. jak tam mała m wie o tym!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny🌻 nie wiem co sie ta tak uczepila tych zebraczek ze wschodu:D zreszta wschod..to ciekawe, proponuje zajrzec do atlasu! poza tym nie w soho tylko na soho! widocznie mamy do czynienia z kims kto nie wie o czym pisze! poza tym glupota byloby nie korzystanie z benefitow itd jak mozna, tu mieszkamy tu placimy b.wysokie podatki to dlaczego nie korzystac? mi niestety sie nie beda nalezaly, procz macierzynskiego:P angole- co w tym zlego? na nas wolaja polusy, czy ktos sie obraza? podaruj sobie kobieto te komentarze bo zlosc urodzie szkodzi, a zieje od ciebie nienawiscia jak cholera! my tu wypisujemy glupoty? OK ALE CO ROBISZ TY w takim razie??? taki rodzaj rozrywki? przykre...jesli uwazasz sie za tak elokwentna osobe to raczej bys tu nie smecila. Jesli masz jakies info to napisz i pomoz a nie czepiaj sie jak rzep psiego ogonu, chyba juz zauwazylas ze nikt cie tu nie chce! wiec jak piszesz troche HONORU a my mowimy tobie dowidzenia!!! na urlop macierzynski mozna isc nawet na 52tyg (rok) tylko trzeba sie dogadac z szefem, ogolnie teraz po 1kwietnia przysluguje 39tyg urlopu, pierwsze 6 tyg placa 100% do 26tyg 90% a jak dalej nie doczytalam, ale napisze jak tylko dorwe ksiazeczke ktora kazda z nas dostala w szpitalu tzw bounty bag (nie wiem moze nie kazda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamusie przyszle i obecne:)ae u nas brzydka pogoda(w Polsce)od rana leje deszcz az sie nie chce wychodzic:(bylam dzisiaj na usg 3d,niestety po raz drugi juz nie udalo sie go zrobic,tym razem moja niunia zaslonila sobie buzke raczka i nozkami,szkoda bo chcialam ja obejrzec.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja o Polsce nic złego nie pisze poza naszymi politykami reszta jest ok. To że mamla m jest nasza rodaczka to kazda z nas o tym bardzo dobrze wie tylko dziewczynie sie nudzi i gra na nerwach ciezarnym ,mnie nie kreca takie numery dla mnie osobiscie to płytka dziewuszka a czemu pisze o angolach tak a nie inaczej to niech pozostanie moja słodka tajemnica ja przynajmniej w porownaniu z ta dziewuszka nie pisze o rodakach ze sa POLACZKAMI swego nie zna cudze chwali i kto tu jest tak naprawde załosny???wszedzie jest ciezko lecz kazdy orze jak moze i na własne konto układa sobie zycie,niech to do niej dotrze w koncu.poki co to ostatnia moja wypowiedz w tej sprawie bede od niej madrzejsza i nie bede z nia pisac odemnie ma malusi prezencik TOTALNEGO IGNORA!!!!!!!!!!!!!!! POZATYM PORA WSTAC SPIOSZKI ,ZAPOWIADA SIE NAPRAWDE ŁADNY DZIONEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLCIA NIEPRZEJMUJ SIE POPROSTU TWOJA CÓRCIA JEST WSTYDLIWA lecz napewno jest wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sie nad czym zastanawiac, tu jest tyle ras, narodowosci ze glowa boli! polusy to nie jest tak zle, slyszalas o paki, sinych, ciapatych, nigerach, zoltkach itd...to bylo jest i bedzie! nie ma co krecic afery...tak jest wszedzie! znajdziesz uczciwego polaka i nie, znajdziesz uczciwego rosjanina i nie, znajdziesz uczciwego amerykanina i nie! zastanow sie o co walczysz i po co te komentarze? nudzi ci sie? jak chcesz sie dowiedziec cos o tym kraju od nas to pytaj a nie obrazaj! przevcietna babka z pakistanu ma 5cioro dzieci i zyje z benefitow nie mowiac slowa po angielsku, czy ktos ma ja za to obrazac? jej sprawa kazdy ma prawo wyboru! jestes w polsce ok, dobrze ci tam ok, my wybralysmy zycie na wyspach i tez ok i co tobie do tego??? nie rozumiem jak mozna kogos tak traktowac \"z gory\" moze niektore z nas sa w trudnej sytuacji dzis, ale moze za rok czy dwa beda w lepszej i wtedy czy chcesz czy nie benefitow nie dostana... takze prosze cie pomysl a pozniej oceniaj...zreszta nie ma cie tu to co mozesz oceniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×