Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

wytrwaly, gratuluje wytrwalosci, zdrowego dziecka, a zonie takiego meza :) porod opsany swienie. teraz wiem jak to wygladalo u was :) manka, ja postaram sie pic ten wywar, to ponoc wszystko robi sie elastyczniejsze i moze bedzie mniejszy problem z porodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camille- pierwszy raz slysze o tym, ze ten napar z malin tak dziala. Ogolnie wiem ze jakis skladnik w malinach przyspiesza porod. Moja kumpela rodzila na tzw pieska i wogole nie popekala. Pozniej otarcia szybko sie zagoily.:):):) Te pekniecia duzo zaleza od samej fizjoligii naszego ciala. Od tego jak mamy miesnie elastyczne itp. To jest podobnie jak z rozstepami. Jedne z nas je maja a drugie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mada, lekarz w polsce tak powiedzial o malianch i dziewczyny sie do tego zastosowaly.... moze i bez tych lisci by nie pekly, ale ja sprobuje ;) nie zaszkodzi a moze pomoze :) (oby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z drugiej strony jak to sie dzieje w uk ze nie nacianaja? jak oni daja rade zrobic tak zeby nie peklo i nie naciac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laboszek to dobry pomysl, niech zaznaczy w karcie i bedzie wiadomo na czym sie stoi. ja lece spac, dobranoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wytrwały
Dziękuję za gratulacje, ale nie mnie się one należą tylko Żonie. jeszcze raz dzięki. wiecie że w szpitalu nie zmierzyli dzidziusia? tylko waga i obwód główki aha jeszcz przed porodem położna pyta czy dzidzi , gdy się urodzi dać zastrzyk w nóżkę z witaminy K? my chcieliśmy.dziśbyła położna i zmierzyła Małego ma po 5-ciu dniach 55cm. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camillee- co do naciecia to nic nie czojesz jak to robia ale pozniej to nieprzyjemne uczucie jak masz tam szwy ale jak pisze loboszek lepiej niech natna niz ma sie samemu peknac. Zreszta w tym co napisal maz Duili- bo ja nacieli- to nic nie boli. Co do tego naciecia w UK to je robia w razie potrzeby. Acha zeby je zrobic musi byc lekarz- przynajmniej w Polsce bo tego polozna nie moze zrobic . A jestem ciekawa jak to jest tutaj:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam :) co to jest ta witamina K?? z tym mierzeniem dziecka to chyba zalzy od szpitala. mojej znajomej dziecko zmierzyli w szpitalu zaraz po porodzie, ale fakytcznie kiedys slyszalam ze gdzies nie zmierzyli. dziewczyny, dzieki, troche mnie uspokoilyscie z tym nacinaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta witamina K wspomaga krzepliwosc krwi :) loboszek- dokladnie nie pamietam kto mi krocze nacinal ale na pewno obok byla lekarka, 2 polozne i na dodatek 2 stazystki:) 1 Polozna pomagala mi dzidzie wypchac bo robila ucisk na brzuch wiec nacinala mnie lekarka:) albo ta druga polozna..Ale to malo istotne A zszywala na pewno lekarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno tu pierwsz dzis jestem :), zaraz lece do pracy :( Mada - naciecie w polsce robi polozna, lekarz jest obecny przy porozie w razie komplikacji i potem szyje. Camille - Pekniete krocze zalezy w wielkiej mierze wlasnie od pozycji, dlatego tu w anglii jest to przewaznie zbedne, skoro rodzi sie na pieska, kucaka itd. Laboszke - to \"podtrzymywanie \" glowki, to sie wlasnie fachowo nazywa przowadzenie, glowke jak najdluzej utrzymuje sie w przygieciu co by przez wychod przeszla jak najmniejszym swoim rozmiarem to lece do roboty, pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztefka ja rodziłam 2,5 miesiaca temu i tak jak ty tez nie myslałam o tym,i chyba miałam 2 lub 3 szwy i tez nie czułamn jak mi sie pekło a polozna zszywała mnie ok.15 min. dopiero po porodzie czytałam w necie i gazetkach ktore przywiozła mi mamuska ze nacinanie goi sie dłuzej i jest wieksze prawdopodobienstwo dostania sie zakazenia.i po dwoch tygodniach doszłam do siebie w miare na tyle ze mogłam wychodzic z dzidzia na dłuzsze spacerki ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztefa mam nadzieje iż Twoje samopoczucie jest lepsze i trzymam za ciebie kciuki,Jesli moge to powiem Ci czytałam ostatnio twoje stronnki i ........ łzy same leciały mi z oczu.Jestes niesamowicie dzielna młoda mamcia a dzidzius jest fantastyczny najwazniesze iz masz dla kogo ŻYC to bardzo wazne!!!! jeszcze raz trzymam kciukolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Witam Kobietki. Troszke mnie nie bylo i doznalam szoku po przeczytaniu niektorych wczesniejszych postow.Co tu sie dzialo?? Mam dwa pytania; 1)do czego jest mi potrzebne zaswiadczenie od GP.ze moge leciec samochodem?Nie wpuszcza mnie na poklad??O co chodzi?? 2)Kilka kropli krwi z narzadow rodnych.Wiem,ze to powazne ale jak myslicie dlaczego i co to moze oznaczac/Zadnych boli,zadnych obiawow NIC!Czuje tylko jakby cos rozpychalo mi jajniki ale delikatnie.Jutro mam wizyte u GP.Moze cos bedziecie wiedzialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Przeprasza:naturalnie chce leciec samolotem!!!!To przez stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny🖐️ ola niektore linie lotnicze wymagaja zaswiadczenia od lekarza o stanie twojego zdrowia, tzn chodzi o to abyscie dolecieli razem:D, moze masz problemy z cisnieniem czy cos takiego to wtedy tez lot nie wskazany, asekuruja sie papierkiem, jakby co to lekarz pozwolil:D plamienie ja bym leciala do szpitala, dobrze ze masz ta wizyte u gp to ci powiedza co dalej. ja mam jakis dziwny dzien w glowie mi sie kreci..jak nigdy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Za oknem u mnie sloneczko az humor sie poprawia:D:D:D Jeszcze do tego naciecia- to tez ogolnie wole aby mnie nacieli niz zeby samemu popekac. Teraz sie tego az tak bardzo nie boje ale przed 1szym porodem to bylo dla mnie cos strasznego- sama mysl o nacieciu brrrr. Ale to faktycznie nie jest straszne:D:D:D Oleczka- plamienia moga wystapic do 12-14 tyg ze wzgledu na burze hormonalna. Ja mialam plamienie w 8 tyg i tak wlasnie wyszlo z obliczen, ze w tym dniu powinnam dostac miesiaczke. ale poszlam do GP i dostalam skierowanie do szpitala. Tam zrobili mi usg dopochwowe i wszystko okazalo sie w pozadku:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Dzieki dziewczyny,troszke wiedzy dobrze zrobi.Nie bede panikowac bo to mi w niczym nie pomoze.Prawda?To 6 tydz i wlasnie powinnam dostac okres wiec moze organizm "walczy". Dobrze,ze poruszylyscie temat lotow bo zupelnie o tym nie wiedzialam. Napisze w czwartek jak zostalam oswiecona przez mojego lekarza. Nie wiem na ile go zrozumiem bo terminy medyczne nie sa latwe.Moze uda mi sie pojsc z mezem. Czy lekarz GP moze badac ginekologicznie?Spotkalyscie sie z takim przypadkiem? Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
dzien dobry mamusie piekna mamy dzisiaj pogode,ja niedawno wstalam wlasnie jem sniadanie i tak mysle co tu dzisiaj robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
o tej godzinie pewnie juz bym sie zbierala na lotnisko ale coz ten samolocik poleci bez nas szkoda!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Kobietki!! Znalazlam dobra stronke.Jesli macie jakies dolegliwosci albo cos Was niepokoi to polecam.Porady daje i odpowiada na pytania ginekolog-poloznik. www.dzieco-info.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka_250
Hej dziewczeta... Mam male ptyanko... Po ilu godzinach, tutaj w Anglii puszczaja po porodzie do domku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielka szkoda
wy tam musicie sie nawet prze internet leczyc ? szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz , tylko pozazdroscic Ci ze ty nie musisz bo mieszkasz w Polsce.To tylko my takie biedne pipki polskie musimy posilac sie tymi plackami ziemniaczanymi. A w Polsce to kazdy schabowczaki wpiernicz i w dobrobycie sie zalewa. Oj boze boze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia - spasuj - napisz lepiej co u Ciebie - ten temat (glupich zaczepek nigdy sie nie skonczy, wiec nic Twoje slowa nie dadzą). :P Ja dzis mam mega-lenia. :-0 Nic mi sie nie chce. Zapisuje sukcesywnie godziny ruszania sie mojej córci w brzuchu - już calą kartke zapisków mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka tutaj wypuszczaja po 24h. jesli nie ma zadnych powiklan .ja mialam totalnego fuksa i wyszlam juz po 14 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umnie nudy.Popralam juz prawie wszystkie ciuszki dla dzidzi.Pare dziewczecych tez tak na wszelki wypadek.Wsumie to zostal mi zakup kosmetykow i paru pierdul do szpitala.Za dwa tygodnie wybieram sie na USG tylko szukam jakiegos gabinetu ktory byl by w poblizu, nie chce mi sie jechac specialnie do Londynu. Jedno mnie meczy czy potwierdzac plec moze tak poczekac do porodu a noz bede miec niespodzianke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ja tez dzis wypralam pare ciuszkow dla dzidzi. :):):)Wczoraj segregowalam te co mam dla chlopca- jejciu jak ich duzo i dla dziewczynki- akurat tych jest malo no ale jak ma sie chlopiec urodzic:):):). Kalcia to tak jak u mnie tylko musze kupic kosmetyki dla malucha i jakies pierdoly do szpitala, a i jeszcze wozek ale juz na samym koncu:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼🌼🌼 czesc kobietki:) czytam was caly czas,o porodach,nacieciach,peknieciach i normalnie zaczynam sie bac tego porodu,to moja pierwsza ciaza wiec nie mam zielonego pojecia o tym wszystkim a w dodatku mam rodzic w obcym kraju,mam nadzieje ze bedzie dobrze w koncu nie ja pierwsza i nie ostatnia:) czy ktoras z was(albo wasz partner) robila moze w Anglii badanie na grupe krwi?ile sie tam na to czeka? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia23- to badanie robia kazdej kobiecie w ciazy. Wynik powinien byc za 1-2 dni:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie to chodzi mi o mojego faceta,bo ja juz mialam to badanie robione w Polsce,mam minusowa gr krwi i lekarz powiedzial ze moj chlopak tez musi zrobic to badanie zeby wykluczyc konflikt,jemu tez tak szybko zrobia czy bedzie dluzej czekal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×