Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość Magnolia.a.a.a
Linki, teraz nie będę ich pytać, bo musiałabym to zrobić telefonicznie, ale wciągu najbliższych dni na pewno zapytam twarzą w twarz. Spokojnie, wierzę w siłę dyplomacji. O Żydów i inne trudne tematy już ich pytałam i żyję. No i jeszcze odrzuciłam małżeństwo. Oczywiście zdam relację, jeśli będę żywa. :))) x Na wulgaryzmy nie będę reagować- bo chcę się czymś różnić "chamstwu należy przeciwstawiać się w życiu siłą i godnością osobistą" ;))))(w oryginale było z ortami...ale dzisiejsza młodzież może nie zrozumieć aluzji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Aidann, a czy Twoja mama może bezpiecznie wracać do Azerbejdżanu i odwiedzać rodziców, mimo, że porzuciła islam? Jeszcze prośba, jeśli możesz zapytaj mamę o ashure. Może jakieś szczegóły. No i dlaczego dają te srebrne bransolety z dzwoneczkami dzieciom na stopy? thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askaaaaa !!!
tak tak tylko ty jedna rozumiesz aluzje, reszta nie siega ci do piet, bo kolegujesz sie z turasami hahahaha silom i godnosciom osobistom, tak trudno bylo napisac ? Latwiej niz przespac sie z tureckim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askaaaaa !!!
ganiaja jej mame, po caly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Magnolia- oczywiście, że może wracać bezpiecznie do Azerbejdżanu, a dlaczego by nie? Myślisz, że moi Dziadkowie to socjopaci, którzy zrobiliby krzywdę własnej córce? Tutaj, skąd pochodzi moja mama, sąsiedzi do gniazda sobie nie zaglądają i nikogo to nie obchodzi- kto z kim się żeni itp. Aszura jest w Azerbejdżanie zabroniona od kilkudziesięciu lat, dopiero później część radykalnych muzułmanów zaczęło powracać do " tradycji"- ale nie poprzez rozlew, a oddawanie krwi w meczetach, tego dnia. A o te srebrne bransolety zapytam się mamy- jak będę u rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
askaaa odpowiem ci jeden jedyny raz. 1 Skoro wiesz, ze uprzedzałam fana anitki o niebezpieczeństwie, to powinnaś/powinieneś wiedzieć, że chodziło o wyśmiewanie Mahometa. 2 Jeśli śledzisz wątek aż od momentu mojej rozmowy z fanem, to pownineneś wiedzieć, że nie o Turków chodzi. 3 Wyjaśniłam, dlaczego cytat nie był z ortami. 4 Pisałam nawet na tej stronie, że rąk sobie nie podajemy. 5 Jak pisałam parokrotnie, jeśli komuś poprawi to humor, to może pisać o moim przesypianiu się z .....(dowolne wstawić), tylko proszę o pikantne szczegóły. 6 Logika, ataki, sposób wypowiedzi wskazują na fana anitki askaaaaa !!! = fan anitki x Miłego życia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Azerbejdżanu nie znam, nie sugeruję nic o twoich dziadkach. Tylko pytam, bo na ogół (w innych krajach muzułmańskich) taka osoba po apostazji nie ma życia w społeczenstwie. Osoby, które zmieniły wiarę (o których słyszałam) z islamu na chrześcijaństwo raczej lekko nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Ajdann amożesz napisać skąd ta tradycja ashury sie wzieła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Ale skąd o tym wiesz? Z internetu? Znasz takie osoby, które przeszły na chrześcijaństwo i były prześladowane? Czy tak sobie gdybasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Święto Ashura ma być upamiętnieniem krwawych wydarzeń, związanych ze śmiercią proroka Husajna, który zginął podczas bitwy z wojskami umajjadzkimi. Bitwa ta doprowadziła do rozłamu religii na dwa obozy- szyitów i sunnitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Święto Ashura ma być upamiętnieniem krwawych wydarzeń, związanych ze śmiercią proroka Husajna, który zginął podczas bitwy z wojskami umajjadzkimi. Bitwa ta doprowadziła do rozłamu religii na dwa obozy- szyitów i sunnitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja to bym raczej zapytała czemu ona przeszła na Chrześcijaństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ... a nieChse........
..Azerbejdżan to jest bajka....postsowiecki kraj,gangsterski i dyktatortrzyma wszystko żelazną ręką......jaf mÓÓzÓÓly fundamentalne podniosą łby to zostaną ścięte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ... a nieChse........
...na szcęście mÓÓzÓÓł sprzeda wszystko za kasę przyjaciół też....,,bin laden,, terz został przez wyznawców sprzedany ...zdrada jest ich właściwą naturą.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ... a nieChse........
..przepraszam za błędy ale nic na to nie mogę....natura taka.. ...jest film,,najszenylgeografic,, nie pamiętam tytułu o walce z talibami..i obecności Amerykanów w tym kraju....warto obejrzeć wiele wyjaśnia... ..zwłaszcza o adeptach i pranniu ich mózgów....w medresach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Idioto/tko Bin Laden pochodził z Arabii Saudyjskiej a nie z Azerbejdżanu. Abstrahując już od tego, że jedni to Arabowie a drudzy Azerowie i Ormianie. To te dwa kraje różnią się mentalnością, kulturą, historią i pochodzeniem ludności. Między Arabią a Azerbejdżanem jest 2300km odległości, tyle co między Polską a Francją. No popatrz we Francji większość to Katolicy, ale różnią się od Polaków tak jak Azerowie/Ormianie od Arabów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Abstrahując *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Abstrahując

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Przepraszam za błąd ortograficzny, piszę poprawnie- ale wyświetla się z błedem. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aidann czemu od razu wyzywasz innych? To że nie umiesz czytać ze zrozumieniem udowodniłeś już w pierwszym poście. ....a nieChse... nigdzie nie napisał że Bin Ladem był Azerem. Napisał tylko że muzułmanie sprzedadzą za kasę wszystko nawet przyjaciół i podał tu przykład bin Ladena. To nie jest ciężkie do zrozumienia. 1 Czemu twoja matka przeszła na Chrześcijaństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Aidann tyle to piszą w wikipedii. x Skoro wypowiadasz się na internecie i podajesz prawdę, to jak możesz podważać internet jako źródło informacji? W zasadzie to w tym momencie, żadna Twoja wypowiedź na internecie nie ma sensu. Bo jak piszesz na necie, to musisz wierzyć, że to ma jakiś sens; albo skoro internet to kłamstwa i bzdury, to Twoje wypowiedzi tutaj też są kłamstwem. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka. x W internecie są reportaże, książki, filmy dokumentalne i fabularne np. o holokauscie. Jeżeli ktoś przeczyta o holokauście w internecie tzn., że on nie istniał? x Zawsze czytam kilka art. na dany temat "za" i "przeciw", dopiero wtedy wyrabiam sobie zdanie. Na temat Azerbejdżanu się nie wypowiadam, bo nic na ten temat nie czytałam. Natomiast w przypadku kilku innych krajów już tak. Ty też nie możesz generalizować, że skoro w Azerbejdżanie takie rzeczy są dopuszczalne, to w innych krajach z automatu też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Husajn nie był prorokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ... a nieChse........
Aidanie...czytaj miłośniku wiedzy potocznej ze zrozumieniem ..pisałem o mÓÓzÓÓłach a nie o narodowościach.... ...w naturze ludów wschodu leży podstęp i zdrada.....a szczyty tej perwersji z upodobaniem osiągnęli turasy......poczytaj żuczku o przprzyczynach zmian sytuacji w Azerbrjdżanie od czasów Piotra zwanego Wielkim Cara Rosji....a zwłaszcza ze specyfiką okresu 1917 -2000 i jaki to miało wpływ na postawy mieszkańców.......płycizna intelektualna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ... a nieChse........
....np : moi dziadkowie z Azerbejdżanu - ja czytam to znając historię sowietów i regiony kaukaskiego w sposób następujący...dziadkowie postanowili uratować swą córkę wydając ją za polskiego inżyniera by opuściła ten idący w kierunku ultra dyktatorstwa i ortodoksyjnej religii, gangsterskiego kraju z przeszłością komunistyczną .....mądrzy ludzie. ..ciekawe czy za sowietów byli w partii komunistycznej jakie działania i czyny musieli dokonywać by przeżyć... ..jeszcze raz ....widzę te sytuację wg takiego schemtu.....wiele się nie mylę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Poza tym interesuje mnie ten "post" nie post przed Ashurą. Nie nie chodzi mi o kilkudniowe przygotowania do Ashury, tylko prawie 2 miesięczny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnolia w poscie Aidan chyba chodzilo mu o to ze w internecie czesto ludzie wypisuja bzdury i odnosza to do wszystkich wyznawcow Islamu. A jak wiadomo kazdy czlowiek jest odrebna jednostka i chyba Aidan po prostu sie zdenerwowal ze na temat jego dziedkow i mamy takie obrazliwe rzeczy ludzie w internecie wypisuja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antprotologia smierci jemu chodziło ze narody sie nienawidza a zwłaszcza jak sa kulturowo religijne inne muj ojciec urodził sie na ukrainie ocalał z ojcem a matke zabili ukraincy a wies została spalona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Możliwe, nie rozumiem ludzi, którzy nienawidzą, żeby nienawidzieć. Dużo tu wpisów, w których nie ma treści, tylko frustracja autora. x Ktoś na forum napisał, że dyskutuje się nie po to aby kogoś skłonić do zmiany zdania, tylko aby się utwierdzić we własnych przekonaniach. Coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ... a nieChse........
..Tak długo jak nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie kierowało twym życiem a ty nazywać to będziesz przeznaczeniem.... ...chyba Junga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×