Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Magnolia znalazłam też ten cytat w oryginale. To jest Tuwima :) "Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa." Ehh i jak tu się z nim nie zgodzić. Ale przy okazji znalazłam też to :D: "A Józio w pysk, a Józia w mordę I już powietrzu pachnie mordem" Rozbawiło mnie to, kompletnie nie wiem czemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Magnolia- bzdury opowiadasz, widać sama nie wiele wiesz o muzułmanach. Szyici modlą się 3 razy dziennie, a nie 5 jak sunnici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Szyici modla się 5 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Buddyzm jest religią, która może być traktowana jako religia monoteistyczna- ponieważ ostateczną rzeczywistością jet Budda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Linki Magnolia to jaką Ty wyznajesz wiarę może być dla Ciebie sferą intymną ale sama religia już taka nie jest. x Nie rozumiem tego zdania. Nie spotkałam się z rozdziałem wiary od religii. Mówi się, że ktoś jest wyznania rzymsko-katolickiego. Co ozn. , że dla niego Jezus nie był prorokiem tylko Synem Bożym- ta osoba w to wierzy. I ja osobiście mam w nosie w co kto wierzy i szczerze zazdroszczę ludziom, którzy maja jakąś wiarę, że jest coś potem. Przywita ich św. Piotr z szatą obszywana złotem, czy też natychmiast dostaną 72 dziewice. Ok chcesz módl się w takim czy innym wyznaniu, jeżeli nie zakłada ono nienawiści i td. x Tak wiem o całunie. Wiem też, że na pewno były nim owinięte zwłoki człowieka. Wiem o błędzie pierwszych badań metodą C14. Wiem dość o całunie turyńskim i co z tego? Mam dalej mówić o całunie turyńskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Nie prawda- modlą się 3razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Po pierwsze nie wierze, że masz znajomych szyitów- bo szyici łączą modlitwę Al-Asr z Al Dhuhr, a modlitwę Al-Isza z Al-Maghrib:). I w sumie modlą się 3razy dziennie a nie pięć, jak sunnici

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
"Mi żaden muzułmanin krzywdy nie zrobił, oprócz tego, że życzył mi śmierci na powitanie . Ale już paru innym osobom- tak zrobił krzywdę." Jak chodziłem do szkoły- rodzice zapisali mnie do Oazy i na jednym z obozów Katolik napluł obcej dziewczynie w twarz. Czy to oznacza, że Katolicy plują obcym ludziom w twarz? Tzn, zrobili krzywdę komuś z Twoich bliskich czy słyszałaś w telewizji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Aidann osłabiłeś mnie. Modlą się 5 razy dziennie, nawet to widziałam. Ja z kolei nie wierzę, że masz dziadków muzułmanów. x Co do plucia nie plucia- żaden chrześcijanin nie ma nakazu religijnego opluwania innych, natomiast muzułmanie mają prikaz nam złorzeczyć. x A jeśli w TV pokażą mord na jakiejś nacji, to to się nie wydarzyło? Wszystkiego trzeba doświadczyć? Ci co doświadczyli, to już ich nie ma. x Aidann siła Twoich argumentów i wiedzy mnie poraża. Nie chce mi się dyskutować na poziomie przedszkola. Wybacz. Zajmę się czymś pożytecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
" Czemu w Koranie mają nakazane zabijać wszystkich innowierców wyznawców innych religii skoro wierzymy wszyscy w to samo?" Tzn chodzi Ci o dżihad? Dżihad zezwala na walkę tylko w samoobronie, kiedy atak jest podjęty z drugiej strony: I bądźcie gorliwi w walce za sprawę Boga gorliwością, na jaką On zasługuje! On was wybrał i nie uczynił żadnej trudności w waszej religii, religii waszego ojca Abrahama. On nazwał was muzułmanami niegdyś i obecnie, aby Posłaniec był świadkiem dla was i abyście wy byli świadkami dla ludzi. Odprawiajcie więc modlitwę! Dawajcie jałmużnę! I trzymajcie się mocno Boga! On jest waszym Panem! Jakże to wspaniały Pan! Jakże to wspaniały Pomocnik!(22:78) I bądźcie gorliwi w walce za sprawę Boga gorliwością, na jaką On zasługuje! On was wybrał i nie uczynił żadnej trudności w waszej religii, religii waszego ojca Abrahama. On nazwał was muzułmanami niegdyś i obecnie, aby Posłaniec był świadkiem dla was i abyście wy byli świadkami dla ludzi. Odprawiajcie więc modlitwę! Dawajcie jałmużnę! I trzymajcie się mocno Boga! On jest waszym Panem! Jakże to wspaniały Pan! Jakże to wspaniały Pomocnik! ""Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami." (2:190) Jasno i wyraźnie jest napsane, że muzułmanie nie mogą być najeźdźcami, pierwszymi którzy atakują, a wers: "Nie ma przymusu w religii(2:256) Oznacza, że walka nie może mieć żadnego związku z religią, a jedynie obroną własną przed atakiem- Ty interpretujesz dżihad jak kilku ekstremistów, którzy znajdą się w każdej religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Nie prawda modlą się 3 razy dziennie łącząc modlitwy Zuhr i Asr, a modlitwę Maghrib łączą z Isha- zresztą znajdę źródło to Ci prześle link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Co do plucia nie plucia- żaden chrześcijanin nie ma nakazu religijnego opluwania innych, natomiast muzułmanie mają prikaz nam złorzeczyć. W Biblii jest napisane, że należy miłować drugiego człowieka jak siebie samego- ilu dewotów na tym forum się do tego stosuje? Czytając wypowiedzi na tym wątku, to chyba nikt. "A jeśli w TV pokażą mord na jakiejś nacji, to to się nie wydarzyło? Wszystkiego trzeba doświadczyć? Ci co doświadczyli, to już ich nie ma." Tak myślałem, Twoja wiedza na temat muzułmanów jest czerpana bepośrednio z filmów z youtuba albo TV. http://www.al-islam.org.pl/artykuly/praktyka/18-%C5%82%C4%85czenie-modlitw - a tutaj masz o łączeniu modlitw przez szyitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Linki- w Europie jest terrorystyczne ETA, która od lat 70 zamordowała około 1000niewinnych ludzi. Też będziesz nazywać Basków terrorystami? Na świecie istnieje również niebezpieczna organizacja terrorystyczna- ku klux klan- którego członkowie dopuścili się wielu mordów w imię chorych idei. Poza tym ku klux klan jest jedną z nielicznych organizacji terrorystycznych, które swą działalność prowadzą pod okiem stróżów prawa i ich obojętności. Do dzisiaj ku klux klan ma swych zwolenników na całym świecie, ale jakoś się to przemilcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Aidann z linka , którego Ci wysłałam można przeczytać, że DOZWOLONE jest łączenie modlitw. X Po co wysyłasz mi linka, skoro podważasz to źródło informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Moja wiedza jest z filmów, reportaży, wywiadów, książek, nawet bajek edukacyjnych dla dzieci-muzułmanów, czasem konfrontowana z muzułmanami na żywo i na forach dla muzułmanów. x Twoja (nazywając Husajna prorokiem skompromitowałeś się) - mniejsza od mojej- jeśli to w ogóle mozliwe. x Potrafisz przytoczyś wypowiedź jako własną na temat ashury z błędem!! Po Mahomecie miało już nie być żadnych proroków! x Się chłopie zdecyduj na jedną wersję, albo net jest wiarygodny, albo nie.CIĘŻKO DYSKUTOWAĆ Z KIMŚ, KTO SAM SOBIE ZAPRZECZA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Miłe , że przyznajesz, że chrześcijanie mają obowiązek miłować bliźniego, szkoda, że przemilczałeś, że muzułmanie mają nienawidzić innowierców. Dobra ja już nie kopię się z koniem. Jak chcesz to sobie poczytaj z linkami od str. mniej więcej 508 z linkami. Całość. Wtedy podyskutujemy. Nie chce mi się ponownie przytaczać tych samych wypowiedzi i linków. x Jak Ci się nie chce -nie ma sprawy. Tylko niepotrzebnie ponownie wyciągasz te same tematy, które zostały już wyjaśnione. x Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
I co z tego, że nazwałem Husajna prorokiem? Przecież nie jestem muzułmaninem, tylko chrześcijanem. Znam Katolików, którzy Jezusa nazywali prorokiem. No litości. Napisałaś, że szyici modlą się 5 razy dziennie. A jeżeli połączysz, modlitwę Zuhr i Asr, a następnie Maghrib i Isha- to oczywistym jest, że modlisz się 3 a nie 5 razy w ciągu dnia! Podałem fakt i źródło - które dla Ciebie jest wiarygodne. Stosujesz klasyczny chwyt erystyczny pt. odwrócenie tezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Aidann za chwilę oszaleję. Ty i Twoja logika. Otóż aby się wypowiadać o muzułmanach źle, muszą skrzywdzić mnie osobiście, bo w TV i necie kłamią. Jeśli mnie to spotyka, to to nie jest miarodajne, bo odosobniony przypadek. x W ten sposób nigdy muzułmanin nie postąpi źle i nie mozna go krytykować. x Skoro nie jesteś muzułmaninem i nic nie wiesz, "i co z tego" to po co się wypowiadasz. NIE WIEM, ALE POWIEM. x Po co przytaczasz Koran, skoro pokojowe i tolerancyjne sury były napisane, przed surami medyńskimi, które je unieważniły. x Skoro nie wiesz co oznacza dżihad, to po co się wypowiadasz? Dźihad mały to walka wręcz o religię (zabijajcie ich gdziekowiek spotkacie-co tu jest do interpretowania?). Dżihad duży to walka ze swoimi słabościami. x Co ma ku-ku-kulx klan do wiatraka? Jak ktoś jest żołnierzem, to może mówić sobie o pokojowym nastawieniu, wiadomo, że dopuszcza zabijanie, chocby był w "misji pokojowej". x Aidan albo odrobisz pracę domową, albo nie będę Ci na głupoty odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ... a nieChse........
...a w ameryce bili murzynów teraz biali się ich boją.....czystej rasy białej jest tam nie więcej niż 18%.....zmiany .zmiany ...procesy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Tak można każdą Księgę interpretować w Biblii jest napisane: " Nieprzyjaciół zaś moich, tych, którzy nie chcieli, żebym nimi rządził, przyprowadźcie tu i zabijcie na moich oczach. " (Łukasz 19:27) Czy tutaj nie ma nawoływania do mordowania innowierców (nieprzyjaciół) ? Ty manipulujesz cytatami jak Ci wygodnie, tak żeby pasowało do Twojej ideologii, że muzułmanie = terroryści, tak można "interpretować" niemalże każdą religię, również chrześcijańską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Jak sobie poczytasz porozmawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
"Aidann za chwilę oszaleję. Ty i Twoja logika. Otóż aby się wypowiadać o muzułmanach źle, muszą skrzywdzić mnie osobiście, bo w TV i necie kłamią. Jeśli mnie to spotyka, to to nie jest miarodajne, bo odosobniony przypadek-" no właśnie żaden muzułmanin nie zrobił Ci krzywdy, a Ty upychasz wszystkich do jednego worka z terrorystami, bo tak Ci mówią w TV. "Skoro nie jesteś muzułmaninem i nic nie wiesz, "i co z tego" to po co się wypowiadasz. NIE WIEM, ALE POWIEM."- ty też nie jesteś muzułmanką, a wypowiadasz się na ich temat z takim przekonaniem jakbyś była islamskim teologiem. Nie jestem muzułmaninem, ale znam muzułmanów i to bardzo dobrze- to ci sami ludzie co my,a czasmi nawet mam wrażenie że są bardziej od nas gościnni i tolerancyjni. Znam również wielu Katolików, którzy leżąc krzyżem w kościele, po wyjściu z niego wbiją "bliźniemu" przysłowiowy nóż w plecy.. "Co ma ku-ku-kulx klan do wiatraka?"- ano ma i to bardzo dużo, bo ku klux klan jest terrorystyczną organizacją chrześcijańską, która ma na celu siać nienawiść rasową, dążyć do utrzymania spernacji białych i ograniczyć prawa Katolikom- idąc Twoim tokiem rozumowania, powinienem nazywać chrześcijan rasistami, mordercami i terrorystami i zrównać chrześcijan z terrorystycznym ku klux klanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Przecież Ty nawet nie potrafisz się do tego co napisałem merytorycznie odnieść, tylko kwitujesz to frazesami " Jak sobie poczytasz porozmawiamy."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Aidann nie wim co mnie bardziej rozczula Twoja arogancja, czy ignorancja. x Merytorycznie: Koran został objawiony w Mekce i w Medinie. Sury pokojowe powstały w Mekce, sury nawołujące do agresji w Medinie. Ostatnia sura- sura miecza nie zostawia złudzeń co do intencji Koranu, Alllaha i Mahometa. Suru nie są ułożone chronologicznie, tylko wg długości. Pierwszeństwo mają wersy ojawione później, przed wcześniejszymi. Sam Mahomet o tym mówił, jak również jest to zawarte w Koranie. x Wracając- ostatnia sura jako jedyna nie rozpoczyna się od odwołania do Allacha Litościwego i Miłosiernego. Nawołuje do walki z niewiernymi. x Biblia Stary Testamen mówi "oko za oko" Nowy "nadstaw drugi policzek". Jak pisałam wcześniej (mimo, że olałeś sobie lekturę) - tu kolejność jest odwrotna. x Mahomet jako człowiek doskonały jest dla muzułmanów przykładem. Mordował, odcinał ręce, nogi ożenił się z 6 latką, nawoływał do walki. Wg Koranu Żydzi pochodzą od małp i świń. x Jezus jest wzorem dla chrześcijan- wybaczył swoim wrogom, którzy go ukrzyżowali. Uzdrawiał, pomagał, nawoływał do pokoju. Wg Biblii mamy miłować bliźniego swego. x Uprzedzam, że nie chce mi się tracić już czasu na ponowne przywoływanie tych samych faktów. Zapoznanie się z kilkoma stronami na tym forum, nie powinno stanowić aż takiego problemu. x Zmykam i Aidann mniej uczuć więcej treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Aidann nie zarzucaj mi manipulacji, bo tobie wychodzi ona zdecydowanie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
" Nieprzyjaciół zaś moich, tych, którzy nie chcieli, żebym nimi rządził, przyprowadźcie tu i zabijcie na moich oczach. " Nowy Testament(Łukasz 19:27) jak to można zinterpretować jak nie nawoływanie do mordowania innowierców? Gdybyś przeczytała Stary i Nowy Testament, to byś wiedziała że Jezus auczał w oparciu o Stary Testament. On nie był "wyrwany z kontekstu" kulturowego. I to, co często chrześcijanie uważają za nowum chrześcijaństwa, znajduje już swój wyraz z ST. Chyba, że nie uznajesz ST czyli tym samym nie uznajesz 10przykazań. "[Jahwe do Mojżesza]Jeśli będzie cię uwodził twój brat,...lub twój przyjaciel..,mówiąc Chodźmy służyć innym bogom"..nie ulegaj mu i nie słuchaj!Niech oko twoje nie ma litości dla niego, nie oszczędzaj go, i nie kryj jego występku, lecz masz go zabić. Czy to nie jest nawoływanie do zabijania innowierców?? Kolejny cytat z NT: "34) Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. (35) Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; (36) i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. (37) Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. "(Mateusz 10: 34-37 ) W każdej Świętej Księdze można znaleźć nawoływanie do zabijania: zarówno w Koranie jak i Biblii, ale Ty i kilka osób operujecie i manipulujecie cytatami z Koranu, jak Jehowi operują cytatami z Biblii. Też mogę w nieskończoność przytaczać Ci słowa nienawiści i nawoływanie do zabijania innowierców zawartych w Biblii i co z tego? Czy to oznacza, że Biblia i Chrześcijaństwo jest religią wojny i nienawiści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidann
Koran tak samo nawołuje do przemocy, jak Biblia nawoływała do zabijania w trakcie świętych wojen czy do torturowania i palenia ludzi żywcem w ramach świętej inkwizycji. Do przemocy nawołuje nie żadna religia, ale fanatyzm religijny tak silny, że wyznawcy (fantatyzmu, nie religii) są całkowicie zaślepieni i zapomnieli już, co powiedział ich bóg. Ciekawe co powiecie np. o wyprawach krzyżowych? to było pokojowe? wysyłanie dzieci-nastolatków z europy na wojnę było pokojowe? najazdy wojenne na płn. Afrykę i bestialskie mordowanie dzieci, kobiet, plondrowanie, grabienie, gwałcenie to było pokojowe nie chodzi o religie, nigdy, lecz o ludzi i sytuacje polityczną w danym okresie, ale dla niektórych za skomplikowane by zrozumieć dlatego posiłkują się banałami i fast foodem mediowym. szkoda. Jestem w 100% przekonany że żaden z tych co tu komentują, nie zna muzułmanów ani nigdy nie wyjechało do kraju muzułmańskiego, przez co wypowiadają się nie słowem wiedzy ale ograniczenia, bo nie wiele trzeba by się dowiedzieć, że islam ma tą samą podstawę co chrześcijaństwo, Stary Testament, islam uznaje zatem niepokalane poczęcie Jezusa, Mojżesza jako sługę Boskiego i innych ze Starego Testamentu itd itd.. W Chrześcijaństwie nie ma fanatyków? w Judaizmie nie ma fanatyków? Odpowiedzcie sobie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnolia "CIĘŻKO DYSKUTOWAĆ Z KIMŚ, KTO SAM SOBIE ZAPRZECZA." (Jak z każdym muzułmaninem. Nie zauważyłaś tego?) Ciężko dyskutować bo dyskutujesz z kretynem który w szkole nie odebrał chyba żadnej edukacji. Brak mu elementarnej wiedzy, brak mu podstawowych umiejętności rozwijanych w szkole jak umiejętność czytania ze zrozumieniem. Po co tracisz na niego czas? Nie dość że nie wie nic o islamie to nawet nie wie nic o chrześcijaństwie a podobno wychował się w rodzinie chrześcijańskiej. Dziadziusiowie jak widać zaszczepili mu "odpowiednią wiedzę". Najwidoczniej traktują ją go jak każdego innowiercę bo karmią kłamstwami dla nich i nie przekonasz go bo to człowiek który poszukiwaniem wiedzy się nigdy nie splamił. Nawet gdybyś mu rzuciła odciętą głowę pod nogi to powiedziałby że to zrobił ktoś inny. 1 Wszystkie te tematy o anulowaniu wersetów czy o mordach były niedawno poruszane i nie ma sensu tego znów ruszać. Tym bardziej że robisz to z idiotą. Zobacz że on postępuje jak każdy muzułmanin. Typowy muzułmański manipulant. 1 Przypominam też że to nie jest temat o dziadziusiach Aidanna tylko o związkach mieszanych. Może byśmy do nich wrócili aby kobietki miały z tego pożytek. 1 Magnolia nie "karm trola może sam zdechnie". Nie odpowiadaj mu już to sobie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Linki zauważyłam, jednak jaki muzułmanin nazwałby Husajna prorokiem? Aidann jest tylko nie specjalnie rozgarnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×