Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Belki zaman üzerimizde izler bıraktı ama gene de aynı biziz ve iyi görünüyoruz. Galatasaray, poprosze o dane do faktury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęsliwa od niedawna
Do 'do inzyniera' Naprawdę było mi ciężko zerwać tą znajomość, a on mi wcale tego nie ułatwiał, nie pozwalał mi odejść. Ale byłam stanowcza, powtarzałam mu że i tak nigdy nie będziemy razem, bo ma żonę. On cały czas jednak starał się mnie przekonać, że kocha tylko mnie, już nigdy się nie dowiem czy mówił prawdę. Bądz stanowcza, wiem że będzie ciężko, ale musisz być silna. Nie jesteś sama przeżywałam to samo, Trzymaj się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sekerim benim
Witam wszytskich forumowiczów. Spędziłam w Turcji pół roku studiując i poznałam tam pewnego mężczyzne, jest Turkiem. Zabójczo przystojny, inteligentny, wykształcony, dobrze wychowany, szarmancki na każdym kroku. Od początku zrobił na mnie ogromne wrażenie ,choc byłam bardzo sceptycznie do tego nastawiona Spotykaliśmy się pare miesięcy, ale musiałam wrócić do Polski. Bardzo za nim tęsknie i trudno mi zapomnieć o naszych współnie spędzonych chwilach, nie wiem czy kiedykolwiek będe umiała uwolnić się z tamtych dni... Nadal mamy kontakt on pisze ze kocha i ze chce być ze mną bez względu na miejsce... Jestem zakochana, ale boje się,że różnice kulurowe i religia ( choc nie jest praktykujący, ale jego rodzina tak) mogą być nie do pokonania w przyszłości, do tego dochodzi także brak akceptacji ze strony mojej rodziny:(( Nie wiem co robic, każda decyzja wydaje się być zła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sekerim benim... Ja juz napisalem w tym temacie, wykleje ponownie 20.03.2008] 23:54 InzynierNocny ..... 1. Turkow sa wiecej zazdrosni w ogolnie. I wiecej opieka. Nıe pozwala zeby ktos traktowali swoje kobiety jak rower na jedna wycieczka (np. na diskotecie jesli ktos chodzi i prosze swojej kobiety na tancze to u nas sprawa honoru, najmniejszy Turek pobije go, ale w Polsce nie zawsze bo oferujacy nawet nie bedzie wiedzial po co zostal pobijany ) i... Turek nie polubi jesli ktos poglada swojej kobiety. Dzieki temu, Turek nie pozwala dekolty poza domem. 2. Ani Turek ani inny narodowosc, musisz zapamietac ze jestes z \"obcokrajowcem\". Moze dla ciebie cos bardzo normalny, a dla niego jest niegrzeczny. 3. Jesli planujesz cos waznego, siedz i pogadaj z niego. Przedtym, pomysl sobie, czy mozesz byc z niego tez w Polsce i tez w Turcji, kultury i religii dzieci, styl zycia, czego on pozwoli czego nie, czego ty pozwolisz czego nie... i postarajcie nie klamac. Jak nie da rade, to nie da rade, teraz (mysle ze) bez slubu bez dzieci jestes, w przyslosci moze bedzie duzo trudniejszy pogadac w samym temacie z dziecimi jak on mowi \"chodz kochana, pojedziemy do Turcji na stale\" 4. W Islamie religii dzieci chodzi od taty, jesli kandydata jest religijnym Muzulmanem, badz gotowa slysiec \"nie chce \"nie Muzulman\" dzieci\". Jesli to jest problem dla ciebie, od razu koncz zwiazek aby nie zlamac zycie twoje, meza i dzieci. Bardzo mozliwe widziec zwiazek koncze sie z smutnym finishem jesli 2 ludzi od razu kochaja sie i bez myslenia idzie slub, albo po wypadku we lozku. Wiec... na razie tyle powiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Inżynier
Kevino - zapewniam że nie jest smierdzielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra wróżka www.pl
Kevino- to kolejny rasista, który nie ma pojęcia ani o Islamie, ani o Turkach, lubi generalizować itd... Moja rada dla ciebie chłopcze poczytaj trochę, i nie stawiaj wszystkich w jednym szeregu. A jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to się lepiej nie udzielaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inzynier Nocny...,ale nie kazdy Turek,czy muzulmanin nalega,zeby jego dzieci wychowane byly na muzulmanow :) .Moj maz nie wymagal i nie wymaga.Dekolty moge noscic i wszystko co lubie ubierac,ale ja sama nie przepadam za wyzywajacym perfidnie strojem... Masz bardzo duzo racji piszac,ze trzeba ze soba duzo rozmawiac,bo rozmowa potrafi zdzialac cuda :) sekerim benim-dlaczego wzielas sobie taki okropny nick,jezeli moge zapytac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maloko0868
Co znaczy SEKERIM BENIM ? Będę wdzięczna za odpowiedz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maloko sekerim tzn słodki a benim mój wiec chcac czy nie wychodzi ze mój słodki albo moja slodka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maloko0868
Dzięki wielkie jasmine86 :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kevino
Kevino to nie rasista-nie przeszkadzaja mi inne nacje toleruje wiele ,jednego nie toleruje-chorego islamu. A co wy o turkach mozecie wiedziec?-dzicz i tyle odlegla kultura zbyt rozniaca od Europa zeby sie z nimi dogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kevino
do "dobra wróżka www.pl"- no wlasnie nie generalizuj i nie nazywaj kogoś "chlopcze" bo co o mnie mozesz wiedziec. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kevino: Poczytaj proszę: http://www.tvn24.pl/-1,1544160,wiadomosc.html http://wiadomosci.24polska.pl/swiat/islam_ma_najwiecej_wyznawcow_katolicyzm_spadl_na_drugie_miejsce_31854.html I pamiętaj wiara jest sprawą serca i świadomości. Muzułmanie nie zmuszają nikogo do zmiany wiary. W Islamie nie ma sakramentów. Wystarczy wiara w Allaha i jego Ostatniego Proroka (SAV). Jako muzułmanka ciesze się że Allah obdarza błogosławieństwem coraz więcej ludzi na świecie i pozwala im uwierzyć. Prowadzenie drogą prostą - droga Islamu, jest światłem darowanym przez Allaha. Tylko Allah może prowadzić ku prawdzie. To przykre że znów ktoś oskarża Islam, nie mając wiedzy. Zapraszam jeśli naprawdę chcesz poznać Islam nie bój się pytać.Piszesz nie akceptujesz Islamu, ale nie podajesz powodu. Inteligentny człowiek najpierw pyta, potem wyciąga wnioski. Napisz co Ci przeszkadza, czego nie rozumiesz a o co chcesz zapytać. Ja albo inni muzułmanie na tym forum np Inżynier Nocny , chętnie odpowiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kevino
no i prowadzi ich ten allah do swiatla...wysadzaja sie w powietrze np sadzac ze beda męczennikami , zabijajac przy tym niewinnych, jest jeszcze podobna wiara ktorej wyznawcy maja taki punkt widzenia?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra wróżka www.pl
Kevino nie generalizuję tylko twoja pierwsza wypowiedz mówi sama za siebie. Przepraszam że nazwałam cię 'chłopcze'. Kiedy obrażasz Muzułmanów, obrażasz mego ojca, jest jednym z nich. Piszesz co wy wiecie o Turkach, otóż mieszkałam w Turcji przez 4 lata, poznałam kulturę, powiem ci niektórym Polakom do nich daleko. To tyle. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kevino
sorry ale nie rozumiem narodów islamskich , ich światopogląd jest mi obcy , pod pewnym sensem wrogi. toleruje ale na szacunek ktorego oczekuja musza sobie zaslużyc , po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słabo znasz historię..... proponuje spojrzeć na karty historii i sam sobie odpowiedz na to pytanie..... może poszukaj gdzie ludzie nie zabijali w imię religii.( dla przykładu : "wyprawy krzyżowe", krucjaty). Teraz już wiem co Cię gryzie.Oceniasz Islam przez pryzmat terrorystów. Ale islam sie nie utożsamia z zamachami, z akcjami zbrojnymi przeciwko niewinnym. W Islamie jak w innych religiach jest szereg odłamów, często oni wykorzystują religię jako przykrywkę do swoich działań. Tak niestety było w przeszłosci tak jest i dziś Ale jak pisałam wyżej wiara jest sprawą serca i świadomości, z ktorych obie pozostają poza dziedziną siły i przemocy.Muzułmanie mają obowiązek nauczać i tłumaczyć, a nie zmuszać przemocą......bo jak można siłą zmusić kogoś do miłości? Jeżeli terroryzm oznacza terroryzowanie ludności, to jest to nieislamskie. Jest to nieislamskie, ponieważ wywołuje niebywały strach w ludziach. Takie intencje nie mają nic wspólnego z Islamem. W Islamie muzułmanie namawiają, aby ludzie bali się tylko gniewu bożego, a NIE innych ludzi. Sprzecznością jest aby bać się jednocześnie Boga i ludzi, co jest wyrażone w Koranie, wers 2:256: Nie ma przymusu w religii! Prawość wyróżniła się od nieprawości. I ten, kto odrzuca fałszywe bóstwa, a wierzy w Boga, uchwycił za najpewniejszy uchwyt, nie mający żadnego pęknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kevino
Agnes...no wiesz-wyprawy krzyżowe z tego co wiem były wieki temu , a w islamie nadal mają swoje "wyprawy krzyżowe" i znając życie nadal będa mieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kevino wyżej piszesz nie toleruje, potem piszesz toleruje ale nie szanuje..... no cóż..... jeśli w Islamie przeszkadza Ci terroryzm to napisałam : Islam nie utożsamia się z terrorystami. Koran nie każe zabijać niewinnych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kevino
agnes cos tak zafascynowana islamem? ani ja nie zamierzam o nim czytac ani zmieniac swojego zdania. nie zauważylas ze wielu ludzi jednak wkurwia islam , ten ich sposob zycia i poglady ,wedlug samych islamistow to kazdy ich atakuje ciagle walcza-ciagle wroga maja a tu to oni sa wrogo nastawieni do calego swiata. dlaczego jakis brodaty łajza ma mnie nazywac niewiernym , jesli ja jestem nietolerancyjny to co tu mowic o islamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kevino póki co to nie ja obrażam Ciebie a Ty mnie. Jestem muzułmanką a Islam jest moją religią. To był mój świadomy wybór. Celowo nie pytam jaką religię Ty wyznajesz. Nie chce porównywać religii ani obrażać. Odesłałam Cię do historii, bo ona bogata niestety w "przemoc w imieniu religii". To przykre że piszesz o Islamie przez pryzmat terrorystów...... Piszesz nie chce poznać, nie chce czytać.....więc nie oceniaj i nie oskarżaj....jeśli sama masz " zamkniete oczy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kevino
agnes szczerze wspólczuje ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Kevino: Zapewniam nie masz czego mi współczuć. Jestem szczęśliwą osobą. Od kilku miesięcy jestem Muzułmanką. Na swojej drodze spotkałam wspaniałych ludzi, którzy cierpliwie odpowiadali mi na pytania związane z Islamem....i pewnego pięknego dnia Allah (CC) pozwolił mi uwierzyć. To Allah obdarzył mnie błogosławieństwem abym teraz mogła podążać Droga Prostą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kevino
ja bym powiedzial ze jestes...nawiedzona cos w stylu babek z radia maryja. dobra nie ma co dyskutowac to twoje zycie twoja sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Kevino: Po prostu kocham swoja religię- Islam. Przykre że nie potrafisz albo nie chcesz poprostu zrozumieć, że życie na ziemi trwa tylko kilkadziesiąt lat , ze nie warto odkladać tak ważnych tematów jak wiara na potem. Nikt nie zabierze po śmierci ze sobą samochodu, modnych ubrań czy kosmetyków.... " .... w tym największy sens istnienia aby umieć zyć... bez znieczulenia.." " Religia nie może być tylko formą. Religia musi być wszystkim." Dostojewski Dlaczego więc dziwi Cię że dla mnie temat religii jest taki ważny?, dlaczego dziwi Cię że chce bronic swojej wiary i przekonań?, dlaczego dziwi Cię to że nie chce abyś swoimi nieprzemyślanymi słowami, nie znając nawet Islamu dawała innym nieprawdziwy obraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kevino
agnes różnimy sie a mam prawo nie rozumiec twojego punktu widzenia ,wyluzuj trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie że masz. Sam odpowiadasz za swoje życie. Nie ja zaczęłam dyskusję.....nie ja zaczęłam rzucać oskarżenia wobec Twojej religii....zaproponowałam nie wiesz pytaj....piszesz nie chce wiedzieć, nie chce czytać, więc w takim razie nie podawaj informacji w temacie jakiego nie znasz.... Rzuciłeś hasło : Islam niedobry, ale nie chcesz rozmawiać z wyznawcami tej religii, nie chcesz słuchać i dyskutować. Oki Twoja sprawa, Twoje życie ... ale następnym razem wstrzymaj się od komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kevino
czytajac twoje wypowiedzi zauwazam podobienstwa- jehowcy tez podobnie mówia ze rozmawiac chca uswiadamiac itd itp tymczasem ja nie chce rozmawiac bo po co? ja nie zamierzam poznawac islamu-neguje go i jego bełkot ,przez wyznawców tej wiary (oczywiscie nie wszystkich) jest tak jak jest na swiecie ,no za cholere nie zdajde innej religii na swiecie dzieki ktorej paradoksalnie jest taki zamęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kevino chyba sie nie rozumiemy..... poczytaj swoje wcześniejsze wypowiedzi.....nikt tu Cię nie ma zamiaru uświadamiać.......to Ty zacząłeś dyskusje, to Ty zacząłeś obrażać mnie i moich braci i siostry w Islamie...podając naszą religię za "chorą" z "obcym światopolgądem", potem "utożsamiając ją z terrorystami" a mnie porównując do "wyznawców radia maryja" i wyrażając współczucie......nie słuchasz co się do Ciebie pisze, nie widzisz że to odpowiedzi na pytania albo nieprawdziwe zarzuty? Masz pretensje ze ktoś nazywa Cię "chłopcem" a sam rzucasz oskarżeniami. Mam radę....pomyśl nad słowami zanim je napiszesz lub wypowiesz.... Masz prawo robić ze swoim życiem co chcesz, sam za nie odpowiadasz, ale nikt Ci nie dał prawa do obrażania i podważania religii jakiej nawet NIE ZNASZ I NIE CHCESZ POZNAĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kevino
dziewczyno skoro jestes taka uduchowiona to co tu robisz na takich forach?! wyrazam swoje opinie. jak chcesz poznac prawdziwy islam to wyemigruj no do iranu ,znajdz meza islamiste i zostan mu posluszna niewolnica-ich stosunek do zony taki jest. opatul sie w szmate zakryj twarz zeby ci tylko oczy bylo widac i ciesz sie tym "wspanialym" zyciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×