Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość aj tam aj tam nie gadajcie
Ja mam pulsometr Timex T5H881, zegarek plus transmiter na klatke piersiowa. Ten w moim orbitreku (York x202) raz dziala, raz nie, a ja lubie cwiczyc z rekami na ruchomych drazkach, wiec nie mialabym jak mierzyc caly czas. A tak jak przekrocze wyznaczony puls albo mam za niski to mi zegarek pika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałabym ćwiczyc
Timexa jest chyba dość drogi. Nie mam za dużo kasy do wydania, jak kupię orbitrek (waham się czy za 600 zł czy za 1000 zł) to jeszcze musi wystarczyć na pulsometr. Czytam o roli pulsu w treningu. Kroczek na przód :) Dziś nigdzie nie pójdę bo pada deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj tam aj tam nie gadajcie
Ja mieszkam w Anglii i placilam ok 56f, ale jakas obnizka byla w sklepie, bo normalnie akurat te chodza po 75f-99f... Ale mozna tez kupic tansze pulsometry :D Ja wzielam akurat ten, bo mi w pracy zwracaja co roku 120f na wydatki zwiazane z fitness.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałabym ćwiczyc
Ooo, fajnie masz z tymi zwrotami :) Ja mogę maks 1000 zł rocznie za rehabilitację (z pracy) - jestem po wypadku i operacji kręgosłupa. Dwa lata temu prawie wcale nie chodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamasek hej, fajnie widziec kogos z okolic. :)) zamawialam z argosa, i mialam niezly metlik. wszyscy polecali yorka, ale ma male kolo.. a cena wysoka. sprobowalam z reebokiem - wlasnie z promocji. nie zaluje, chociaz po miesiacu cos w nim peklo, ale na szczescie zglosilam i przywiezli nowiutki na wymiane i juz smigam na nowym, ciuchutkim. jestem z Cork, a Ty? 25 kg kg, dobra dieta, cwiczenia 5 razy w tygodniu i dajesz rade wczoraj cwiczylam 60 minut na najnizszym obciazeniu i spalilam 293 kcal (26km). spisalam watt ale gdzies mi zniklo.. a puls nie przekraczal 120, przy srednio 25km/h, dzis spobuje 60 min. na obciazeniu nr 2. chciałabym ćwiczyc ja tez pracuje czesto do pozna, ale nie mija 10 minut jak wejde do domu i wskauje na swojego orbiego, lubie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monta26
powie ktoś o co chodzi z tym pulsem? ile powinien wynosic i jaką roznice to robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamasek
aNileWe, Hejka,ja mieszkam w Tralee,wiec jakies 120 km od Ciebie :) Teraz zaluje,ze nie zaglądnęłam tu wczesniej,bo pewnie tez zdecydowalabym sie na tego Reeboka.Ma fajne opcje jak pisalas wczesniej ala schody czy cos takiego,w Yorku tego chyba nie ma,no i najbardziej boje sie o gwarancje,bo na stronie Argosa jak wpisuje Reebok Z9 to jest,ze 2 lata gwarancji producenta,a jak patrze na Yorka to nic takiego nie ma i teraz boje sie,ze jak cos trzasnie to bedzie lipa :( Co do ćwiczen to narazie smigam 25 min rano i 25 min wieczorem,wiem ,ze lepiej byloby 50 min.odrazu,ale niestety narazie nie dam rady :( Wczesniej nie cwiczylam wogole,palilam fajki,wiec kondycje mam marną :( Na szczęscie polubilam orbitreka i cwiczenia na nim.Włączam sobie Vive,oglądam teledyski,jak wiadomo w nich fajne laski i nie ma nic bardziej motywującego.Wiem,ze przede mna rok czasu ciezkiej pracy i wyrzeczen do osiagniecia celu,ale mam nadzieje,ze powolutku,małymi kroczkami dam rade.Pozdrawiam wszystkich wytrwalych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałabym ćwiczyc
Hmm, podpowiedzcie jeszcze jakie powinno byc koło zamachowe. Rozpiętość jest duża od 5 do 25 kilogramów. Na pewno nie będę ćwiczyc wyczynowo, tylko dla utrzymania kondycji i w pewnym okresie zrzucenia wagi, więc czy koło 5 - 10 kg wystarczy? Nie chciałabym wydać więcej niż 1000 zł na sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina18115
czesc wam ja mam dzis juz za soba 45 minut 20 km i 500 kalorii. Mam 164 wzrostu waze 69 kg. Moj cel pierwszy 64 kg Cel drugi 60 kg Cel trzeci 57 kg pozdrawiam i zycze wytrwalosci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..kropka..przecinek
blagam, niech mnie ktos zmobilizuje!!!!!! mam kapitalny orbi ale co z tego jak od jakiegos czasu wycieram z niego kurz(:( po calym dniu..a prace zaczynam od 8:00 6h w hotelu pozniej dom, dzieci, gotowanie sprzatanie itp czas dla siebie mam od 22:00 dosownie padam z nog a co dopiero smigac na orbi:(:( a chce bardzo!!!!! nie lubie swego ciala:(:( teraz tez zaczelam brac tabletki anty i widze wiecej tu i owdzie:( Kopnijcie mnie w d... zebym sie ruszyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monta26 Mam ten model VE750 i nic się nie dzieje. Ma bardzo dużo funkcji i ogólnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałabym ćwiczyc silownia?? to nie zazdroszcze. za cene mojego orbiego mialabym w zasadzie rok oplaconej silowni, full wypas. ale przy nieregularnych godzinach pracy, czesto do wieczora, postanowilam niemarnowac czasu na dojazdy na silke i spowrotem. wlaczam muzyke lub serial i nie ma ze boli.. Zawsze przy pierwszych 10minutach mysle sobie: jak ja wytrzymam jeszcze 50 minut?? ale po chwili patrze i dochodze do 40 minut, jeszcze 20 i schodze szczesliwa, nawet nie zmeczona. a na mysl, ze teraz miala bym wracac.. oj nie nie, dziekuje :)) acha.. ja mam kolo 9kg i nie narzekam, chociaz nie mam porownania z lzejszymi czy ciezszymi.. jak bede w miescie to wejde w sportowym na jakies wiesze kolo.. Kamasek napewno gwarancje masz! nic sie nie martw. rok lub dwa musza byc, to jest sklep, nie ma jaj. Tralee faktycznie nie tak daleko :) ..kropka..przecinek kop w tylek ode mnie!! i to porzadny, tak zebys nie mogla usiasc przed tv, tylko w pozycji idealnej do cwiczen mogla tylko przebywac. ja moze nie mam jeszcze dzieci, ale pracuje dluzej, tez mam caly dom do utrzymania, gotowanie sprzatanie i wszystko inne. ale znajduje czas, nawet bardzo pozno. poki co odpuscilam przy przeziebieniu i raz w objawach grypy zoladkowej a tak nie ma wymowek, nawet ich nie potrzebuje, jak chcesz bardzo to wskakuj, podziel obowiazki na rodzine i znajdz czas na swoje przyjemnosci. wczoraj wyprobowalam obciazenie nr 2 z 32. jechalam juz wolniej niz przy 1 (25km/h), mianowicie okolo 23,5 km/h, spalilam w zasadzie te same kcal 304, okolo 23km. dzis juz nie bede kombinowac z 3, tylko wlacze swoj ulubiony program i spale okolo 600 kcal. to mnie bardziej satysfakcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monta26
joanna2012 właśnie dziś kupiłam i przywiozłam tego orbitreka i zaczynam ćwiczyc :) sprzet naprawde fajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina18115
dzis 60 minut 25 km i 640 kalorii. Ostatnio sie troche opuscilam ale juz nadrabiam straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monta26
Gdzie udało Ci się kupić?Koleżanka szukała i nie mogła znależć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM DZIEWCZYNY CHYBA COŚ ROBIĘ NIE TAK ,BO CZYTAM WASZE WYPOWIEDZI I ROBICIE NP W 60 MINUT 23 KM Z DUŻĄ PRĘDKOSCIĄ A JA NATOMIAST WŁĄCZYŁAM SOBIE TRENING INTERWAŁOWY NA ORBIM I ROBIĘ W PRZECIĄGU 40 MIN 6 KM ALE JESTEM CAŁA MOKRA DORADŹCIE CO ROBIĘ ŹLE :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monta26
joanna2012 znalazłam na allegro za 550 zl używany ale w super stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olique
Wczoraj przyszłą przesyłka, a dziś już jest złożony mój orbitrek. Jak pisałam wcześniej, kupiłam Christopeit cs 5. Po pierwszych próbach mogę powiedzieć, że: 1. Jeśli chodzi o regulację obciążenia, to nie jest źle ale nie jest też cudownie. Widać różnicę między 1 a 8 ale nie jest jakaś powalająca. 2. Nic nie trzeszczy, nie chwieje się. Jest nadzieja, że tak pozostanie bo to model z ciągnięty z wystawy, elementy były dobrze nasmarowane jakimś żółtym smarem. Myślę, że gdyby miał trzeszczeć, to robił by to od początku. Obym miała rację! ;) Generalnie pozytywnie, jak na 600 zł wydaje się to dobry zakup. Ale jeśli ktoś ma wydać 800 zł (takie widziałam najtańsze oferty nowych sztuk) to chyba lepiej poczekać i odłożyć jeszcze te 200 zł... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbbasia412 nie jesteś sama, ja nie wiem w jaki sposób niektórzy uzyskują tutaj taką prędkość i taki dystans, na moim orbitreku się nie da ja wczoraj jechałam na 4 programie 38 minut 6,45 km prędkość 10,2 km/h kalorie 350. I za cholerę nie da się na nim jeździć z prędkością 25 km/h czy nawet 20 bo już sprawdzaliśmy. Nie wiem może to zależy to koła, moje ma 43 cm średnicy i waży 14 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulla1984 i bbbasia412! Ja podobnie jak Wy mam chyba jakiś inny licznik niż większość forumowiczek. Średnio na orbim osiągam prędkość 6 km/h. Zwykle ćwiczę 40 minut i przebiegam tym samym ok. 4 km, a jestem cała spocona no i zmęczona po tym treningu. Więc nie jesteście osamotnione! Pozdrawiam wszystkich cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenciik1
Hej, czy to możliwe, żeby centymetry z pasa, ud spadły, a waga podniosła się o kilogram?? Ćwicze na orbim od 9 dni. Początkowo było to 10 minut pierwszego dnia, 20 drugiego, teraz jadę 60. Zeszło mi po 1-2 cm, a waga wzrosła :( Ratunku !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny to pocieszyłyście mnie :)) czy stosujecie jakąś diete szczególną na orbitreku?i czy robicie jakieś przerwy czy dzień w dzień śmigacie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoundOfWhisper
wow, aż trzy dziewczyny, które jeżdżą tak jak ja - ok. 40min., ok. 5,5km, z prędkością ok. 7-9km/h i spalaniem kalorii ok.120 i też jestem cała mokra. Dziewczyny, rowerem w terenie można pędzić 25km/h . Nie chce mi się wierzyć, że w ciągu 1h spalacie połowę kalorii z dziennego zapotrzebowania o.O Jak to możliwe, żeby spalać 1 kalorię w niecałe 2 sekundy, jak tu się spotkałam z wypowiedzią, że w ciągu 1h ponad 600kalorii? Istne szaleństwo wg mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokładnie, przynajmniej u mnie się takiej prędkości nie osiągnie za chiny Ja niby staram się jeździć codziennie ale różnie to bywa, czasami jak skończę coś robić o 22 to już nie mam siły o tej porze włazić na orbiego. Diety nie stosuję ale łykam Formoline L112 może coś da, schudłam 1 kg póki co, a tak poza tym to raczej nie jadam kolacji, jak zjem obiad o 15 to do rana nic już więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina18115
czesc wszystkim. Dzis 80 minut 36 km i 900 kalorii. Prosze dzielcie sie swoimi osiagnieciami. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoundOfWhisper
ewelina18115 niech padnę. jesz dziennie pewnie ok. 1200 kalorii, a spaliłaś z tego 900? I to w lekko ponad godzinę? nie słaniasz się jeszcze na nogach? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak już wyżej pisałam, po 40 min spalam 300kal, i jadę równe 20 km. Macham dosyć szybko, można rzec biegnę z prędkością 27/28 km. Na 1 obciążeniu. Nie wiem skąd u Was takie niskie prędkości. Może jednak zmniejszycie obciążenie. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina18115
Sound... No tak tyle mi pokazuje a jem wiecej niz 1200 kalorii. Bo to jest tak ze jeden obrut to 0,1 kalorii czyli 900 kalorii = 9000 obrotow. To byl pierwszy moj taki wynik odkad jezdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×