Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość Anka80 wroc
do kluseczka1234 witam, w dniu dzisiejszym dokonałam zakupu orbitreka kettlera cross me, powinnam mieć go u siebie w domu do weekendu - poćwiczę i wtedy dam znać. Mnie zdecydowanie przekonała firma, serwis no i wygląd (będzie stał na początek w dużym pokoju). Jedyne o co się martwię to mój zapał i systematyczność. Ale cóż zrzuciłam już dzięki diecie 10 kg, przyszedł czas na ruch i kolejne 7:) szczerze wierzę, że zaglądanie tutaj będzie dodatkową motywacją do ćwiczeń (wedle zasady " skoro innym wychodzi to mi też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super. Życzę powodzenia w ćwiczeniach i duuużej motywacji, chociaż piszesz że schudłaś juz 10 kg to chyba z samozaparciem u Ciebie nie jest źle. Ja w sobotę będę już na poważnie szukała swojego orbitreka, kupuje i zaczynam ćwiczyć. Myślę że też będę tu zaglądała, ponieważ z moja konsekwencja nie jest najlepiej :( a widząc efekty innych będzie mi łatwiej sie zmotywować. Nie mogę juz na siebie patrzec i mam nadzieje ze dzieki temu sprzetowi moje samopoczucie sie poprawi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia0903
Witam drogie forumowiczki!!!!Ja tydzień temu zakupiłam sobie Orbitrek magnetyczny BE 6730 firmy Body Sculpture w sklepie presto to stronka jeśli kogoś to interesuje http://www.sklep-presto.pl/, jest świetny, teraz będę razem z wami dbała o piękną sylwetkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do treningu aerobowego na pewno bardzo dobry jest orbitrek ale również: Rowerek stacjonarny, bieżnia, stepper. Ponieważ sprzęty te zostały tak zaprojektowane że nie musisz się uczyć treningu na nich, więc od razu będzie pracować na swoje efekty. Korzystając ze sprzętów możesz monitorować odpowiednie parametry, które składają się na trening aerobowy co w przypadku np. pływania jest raczej nie możliwe. Korzystając ze sprzętów po prostu masz możliwość wykonywania treningu aerobowego pod Twój organizm natomiast pływanie czy zajęcia fitness nie dają takiej możliwości. Sprzęty te posiadają dwie funkcje nastawione na zupełnie różne efekty! Oczywiście przede wszystkim powinnaś ustalić do jakiego rodzaju treningu będzie Ci sprzęt potrzebny, a następnie wykonywać na nim odpowiedni trening! W większości sprzęty, które przedstawiam w tych materiałach służą do dwóch zupełnie różnych treningów nastawionych na zupełnie inne efekty, co w większości osób ćwiczących całkowicie tego nie odróżnia. Te materiały przygotowałam pod kątem treningu spalającego tkankę tłuszczową, więc podaję tylko parametry, które są potrzebne do takiego treningu w danych sprzętach. Dwie funkcje sprzętu: 1. funkcja- Trening interwałowy, mający na celu podniesienie wydolności organizmu, który jest przeprowadzany na zupełnie innych zasadach niż drugi rodzaj (druga funkcja) 2. funkcja- Trening aerobowy, mający na celu spalenie tkanki tłuszczowej. Proszę pamiętać że są to całkiem różne treningi, wykonywane w zupełnie inny sposób, natomiast sprzęt profesjonalny czy wysokiej jakości posiada niezbędne funkcje aby w prawidłowy sposób przeprowadzić obydwa treningi. Który sprzęt jest najlepszy? Jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej nie ma większej różnicy na jakim sprzęcie będziesz ćwiczyć. Chodzi tylko o wykonywanie treningu zgodnie z zasadami treningu aerobowego. Nie jest tak że orbitrek jest lepszy ponieważ pracują ręce, jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej to nie ma to żadnej różnicy, trening musi być aerobowy i tyle! A orbitrek, bieżnia czy rowerek daje możliwość przeprowadzenie prawidłowo treningu aerobowego nie oznaczając wcale że któryś z tych sprzętów jest lepszy czy gorszy! Pozdrawiam Ewelina Jakubiak http://www.ewelinajakubiak.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka80 wroc
witam:) i od dziś jestem (mam nadzieję szczęśliwą) posiadaczką Orbitreka Kettlera Cross Me. w instrukcji którą otrzymałam jest rozpisany trening dla osób początkujących. Wygląda to mniej więcej tak: w 1tygodniu po 15 minut na obciążeniu 1-3 3 razy w tygodniu, z dzienną przerwą i brakiem ćwiczeń w weekend 2 tydz 3xpo 20 min 3 tydz 4xpo 30 min 4 tydz 4xpo 30 min zwiększając obciązenie do 6-7 czy faktycznie takie przerwy są konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posiadam i jestem szczesliwa
Witam Kupilam niedawno orbitrek marki kettler verso 107. POLECAM wszystkim Zalety: ciszy, czytelny wyswietlacz, ustawienia 8 poziomow, mozliwosc ustawienia rozstawu stopek (czy jak to sie tam nazywa) Wady: ciezko go zlozyc samemu (dobrze, gdy jest druga osoba), zajmuje sporo miejsca. Cwicze na nim juz kilka dni, codziennie po 15 min. I czuje sie swietnie. Na razie na najnizszych obciazeniach (2 lub 3). Nie robie zadnych przerw. I jestem bardzo zadowolona ze sprzetu. POLECAM z czystym sumieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Chciałam się was zapytać jak to jest z tym tętnem. Jakie jest najlepsze do szybkiego spalana tłuszczu?? Czy to sie jakoś oblicza czy może gdzieś jest podane?? acha i jakie orbitreki są właśnie dobre z tym tętnem? takie co sie wkłada jakiś słuchawki do ucha? czy to tętno w rączkach? a może są jeszcze inne?? prosze napiszcie mi bo za bardzo się na tym nie znam:) chce się najpierw was poradzić co jest lepsze żeby nie załować że mogłam tamtego kupić:P:P pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania24leszno
witajcie- dawno tu nie aglądałam, ale postaram sie odpowiedzieć...ja na orbitreku trenuje od połowy czerwca i na początku jeżdziałan na nim po pól godzinki, potem zwiekszałam. Bez sensu byłoby na początku jechanie po 2 godzinki, a na drugi dzień zgon i zakwasy...nigdy nie zaczynajcie rtreningu od tego, zeby jak najdłuzej przejechac, bo nie na tym rzecz polega...organizm musi sie przywyzaić.wyobraźcie sobie, że w wakacje na minimalnym obciązeniu (od 1-5) przejeżdzałam po 3 godzinki splalałam 2000 kcal, a teraz zmieniałam siłownię, ponieważ zaczęlam studia znowu i chodzę na siłownie w poznaniu-z tym że tutaj mam orbitreka nastawionego na max obciążenie i jeżdzę na nim 1,5 godz co daje mi 1000kcal spalonych.ale jak mówie nie zwiększam na razie czasu, ponieważ organizm muszę przestawić i przyzwyczaić. jesli chodzi o tętno, to aby oblczyć max tętno to wykonujecie takie działanie 200 odjąc wiek i wtedy mcie max tętno bezpieczne dla waszego wieku.Powiem Wam że ja na obim nigdy takiego nie osągam, ponieważ moje tętno max jak ćwiczę wynosi 120, więc trudno byłoby mi osiągnąc dla mojego wieku 175 .a jakie są najlepsze do omaru tętna-ja mam to na rączkach,ale podejrzewam,że te mierniki sa jak z kaloriami-mogą nie być dokładne...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domisiula
Witam!!! Jestem na forum poraz pierwszy i mam pytanko. Cwiczę na orbitreku od miesiaca wydaje mi sie , że moje uda i pupa są smuklejsze ale moja waga jest o 2kg większa i nie wiem jaka jest tego przyczyna, czy jest to normalne na poczatku, czekam na jakąś wiadomośc w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania24leszno
czasami sie tak zdarza, że waga wzrasta-to moze byc spowodowane przyrostem miesni.ewentualnie pewnie ważysz sie po cwiczeniach-ja pzynajmniej tak robilam, no ale trza wziac pod uwage to, ze wode wypijesz i nie zdążysz jej wydalić tak szybko itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WALCZĄCA Z TŁUSZCZEM
Witam wszystkich, od 2 miesięcy ćwiczę na orbim. Schudłam dopiero (a może aż... ) 4 kg (z63 doszłam do 59 ale i takjestem happy :) ). Nie jest to dużo, ale inni już zauważają różnicę i to mnie motywuje. Ćwiczę tak kilka razy w tygodniu od 40 do 50 minut. No i nie jem słodyczy, jem 5 posiłków - raczej mniejszych niż większych. Trochę owoców. I to wszystko :) Nie nastawiam się na super zmiany w szybkim czasie. Bardziej o zmianę stylu życia na bardziej aktywny (praca siedząca...). W sumie to dużo nie chce stracić na wadze. Myślę, żęę 55 kg to będzie ok. Mam 160 cm wzrostu. Wszystkim życzę sukcesów :) Pozdrawiam cieplusio wszystkich :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia240688 Tu masz link do darmowych materiałów: "jak wybrać sprzęt do treningu aerobowego". Wszystko co trzeba wiedzieć przed kupnem sprzętu: http://www.ekademia.pl/artykul/sprzetdotreningu Jeżeli chodzi o obliczanie tętna: Przyłóż dwa palce do nadgarstka lewej ręki po wewnętrznej stronie, delikatnie przyciśnij to miejsce, zacznij liczyć uderzenia patrząc na zegarek. Pierwsze uderzenie policz jako 0, potem 1, 2,3itd. przez 10 sekund po dziesięciu sekundach wynik pomnóż przez 6, będzie to wynik tempa pracy Twojego serca. Oblicz swoje tętno maksymalne: Za maksymalne tętno przyjęta jest liczba 220 od niej odejmujesz swój wiek i uzyskujesz maksymalne tętno dla siebie. Oblicz % tętna maksymalnego: np. dla osoby w wieku 40 lat, tętno maksymalne 220-40=180, a zmierzone w czasie ćwiczeń tętno wynosi 110 więc liczymy: 180 – 100% 110 – X X =110 x 100 / 180 = 61% tętna maksymalnego. Oblicz również woje tętno w spoczynku wtedy będziesz wiedziała jaką masz wydolność, optymalne dla kobiet w wieku od 20 – 39 lat tętno w spoczynku to 72-78 a przy bardzo dobrej wydolności 70 lub mniej. Tak więc czym Twoje tętno w spoczynku jest wyższe tym mniejszą posiadasz wydolność do wyliczenia tętna w spoczynku wystarczy ciśnieniomierz a do monitorowania podczas np. jazdy na rowerku są specjalne przyrządy zakładane na rękę. Na siłowni większość sprzętów do treningów aerobowych posiada taki monitoring tak więc naprawdę nie jest to problemem. Pamiętać należy, że każdy człowiek ma inną wydolność organizmu zależną od stanu wytrenowania. Pozdrawiam Ewelina Jakubiak www.ewelinajakubiak.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobisty T. Dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie:) teraz już nie będe miała z tym problemu pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia240688 nie ma problemu jak jeszcze masz jakieś pytania bądź Twoje znajome to odwiedź moją stronę lub po prostu pytaj. Pomagam kobietom w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemna siła
Witam, Mam taki problem: do tej pory ćwiczyłam na sprzęcie na siłowni, gdzie jest genialny orbitrek (pewnie za kilkanaście tys.) i teraz, gdy zdecydowałam się kupić sobie własny, wszystkie, które wypróbowałam w sklepie mają za małą długość kroku, tz. na tych na siłowni wydawało się, jakby się płynęło w powietrzu, krok był długi i posuwisty, a sklepowe mają krok jakby urywany, co mnie bardzo denerwuje... sprzedawca tłumaczył, że te mniejsze i tańsze maja małe koło zamachowe, a im większe tym dłuższy krok, a do tego im cięższe koło, tym bardziej miękko się ćwiczy. Na tych tanich to jest do d*** ćwiczenie, prawie jak na zwykłym rowerku, a najtańszy jaki znalazłam z tych z dużym kołem jest firmy Domyos (sprzedawanej w Decathlonie) i kosztuje 1300 i nie wiem, czy to nie jakieś badziewie. Może ktoś ma jakieś uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam w końcu swojego orbitreka -Kettler Cross Me. Wystarczy go poskładac i wieczorem zabrać się za cwiczenie :) Mój pierwszy dzień :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam panie!ja jestem po 2 treningach na orbim, za pierwszym razem 25min, drugi 28min, na programach od 1 do 5. po pół godz. ćwiczeń pokazuje mi że spalam tylko 130kcal. plecy całe mokre i po weekendzie ćwiczeń 0,3 kg mniej!!!!trzymajcie się i ćwiczcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata11
Dawno mnie tu nie było. Od trzech tygodni znowu ćwiczę i są już efekty. Schudłam 3 kg. Do osiągnięcia celu potrzebuję tylko jednego - wytrwałości. Zawzięłam się i mam nadzieję wytrwać. Wszystkim ćwiczącym życzę wiary w swoje możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzę o orbitreku
Już od dawna. Ile kosztuje w miarę dobry orbitrek odpowiedni na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj, no trochę na orbitrek trzeba wydać by był w miarę dobry, ja na początku chciałam kupić taki za 400zł ale czytając forum stwierdziłam, że trzeba więcej zainwestować więc kupiłam za 1000zł, duży wybór jest na allegro, w decathlonie, makro, selgros, ja akurat kupiłam na stronce www.sportowyraj.pl można tam też kupić na raty, ja mam thorna 707 motorized, kupując orbiego zwróć uwagę na koło zamachowe, im większe tym płynniejsza jazda, na to czy ma komputer, dobrze gdyby miał programy ćwiczeń, a jego wymiary itd, mi też było ciężko, ale z zakupu jestem zadowolona, powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaaaa_dominika0701
Witam. Mam głupie pytanie i nie jestem zoorientowana wogóle w tym temacie, ale zamierzam kupić orbiego. Czy ćwicząc na nim spalacie tłuszczyk na brzuchu ? Dzięki z góry za odpowiedź na głupie pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ćwicząc na nim wykonujesz trening aerobowy czyli taki który spala ogólnie tkankę tłuszczową. Trening aerobowy: Jest to jedyna forma treningu spalająca tkankę tłuszczową. Polega na podniesieniu Twojego tętna do odpowiedniej wysokości i utrzymywaniu go przez około 50-60minut. Spalanie tkanki tłuszczowej następuje dopiero po 35 minutach. Podczas treningu aerobowego tętno powinno być utrzymywane na poziomie 60-65% tętna maksymalnego. Tętno należy obliczyć właściwe dla siebie, gdyż to zależy od Twojej kondycji. Trzy główne zasady treningu aerobowego: 1)Minimalny czas treningu to 50 minut. 2)Trening cały czas w tym samym tempie. 3)Tętno powinno być na poziomie 60-65% tętna maksymalnego. Pozdrawiam Ewelina Jakubiak http://www.schudnijztrenerem.pl/1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otłuszczona28
Witam.Ja tez kupiłam sobie orbitreka firmy BUFFALO ELM1.uzywanego za 300 zl,podobno 6 kilo koło zamachowe.Dzis wytzymałam na nim 25 minut,pierwszy raz cwiczylam. Orbitrek mimo ze uzywany jest 100% sprawny. Mam 28 lat i 162 cm wzrostu,a waze 69 kilo,chcialabym zwalic z 10 kilo.Stosuje diete,nie jem slodyczy,ale przy mojej siedzacej pracy schudlam 3 kilo i waga stoi w miejscu.Wiąże nadzieje z tym orbitrekiem na pozbycie sie swojego sadelka bo dieta mi jakos bardzo nie pomaga.Na poczatku chce cwiczyc przez pierwszy tydzien po 25 minut bo wiecej nie daje rady.nastepnie chce zwiekszyc czas. Pisze na tym forum bo moze mi to jakos pozwoli systematyczniej cwiczyc. Piszcie jak tam u was ze zrzucaniem kilogramow na orbitreku i z sila woli zeby cwiczyc.Ile cwiczycie i jak wam idzie tez piszcie. Mam juz tak dosyc tych kilogramow ze ten orbitrek to moja ostatnia deska ratunku,probowalam biegac,ale zupelnie nie dawalam rady. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcdefghijkl12345
Jeśli szukasz takiego wsparcia wejdz na www.forum.orbitrek.com.pl. To forum zamarło jakis czas temu a na tym do którego zaprowadzi cię link znajdziesz żywe forum dopingujace ćwiczacych. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszeki
Mam pytanie jeszcze o tętno:) mam 34 lata, więc teoretycznie powinnam ćwiczyć z tętnem między 111 a 120 (60-65%). Ale bardzo trudno mi je utrzymać - strasznie wolno ćwiczę wtedy i wcale się nie męczę tak ćwicząc, więc nie wiem czy to dobrze. Najlepiej mi się ćwiczy z tętnem 140 ale nie wiem czy wtedy faktycznie spalam kalorie? Ale schodzę mokra i zmęczona:) Od dzisiaj przechodzę na programowanie tętnem i orbitrek sam będzie mi dobierał obciążenie i szybkość żeby utrzymywać jeden poziom tętna. Tylko co zaprogramować? 120 czy 140?? Dzięki! Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofik.eg
Witam wszystkich na forum, posiadam orbitreka Apollo 500, koło zamachowe 16 kg, oraz steper skośny:) taka mała domowa spalarnia tłuszczu:) mam do rzucenia 30 kg, efekt choroby niedoczynność tarczycy, staram się ćwiczyć na orbitreku 55 minut na 4 stopniu obciążenia a potem 20 minut na steperku, mam wrażenie ze na steperze w ogóle się nie męczę czy to normalne?? i ćwiczę 5 dni w tygodniu weekend wolny.Czy to wystarczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek.G69
Witam Mam pytanie a raczej gorącą prośbę.Chciałbym wydać na orbitreka ok 700zł i nie znam się w ogóle na tym sprzęcie. Dlatego proszę Was, jezeli możecie mi polecić jakiś solidny i sprawdzony, będę bd wdzięczny. Dodam,że waże ok 90 kg. Z góry Dziekuje Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×