Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość gocha-04
Stokrotka lepiej ciążowy sobie zrób :) Dziś poproszę o ponowne USG tarczycy, bo poprzedni endo stwierdziła, że w czerwcu 2013 ponownie się zbadać i leków nie dała, ale wydaje mi się że rok to raczej trochę długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co dziwny jakis ten okres....piersi mnie zawsze bolalyprzed @kilka dmani,teraz mam ciagly bol w piersiach i pelno niebieskich zylek na nich ,a krew pojawia sie i znika no nic jakis ten bol wytrzymam moze rosnahahahh m sie ucieszy.Wracam po zakupach do domu i relaksuje sie zaczelam swoj weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella a krew jest normalna czy moze brazowa. Zreszta chyba to Ty pisalaś ze mialas plamienie a jednak bylas w ciazy ... moze poczekaj jeszcze i jak sie nie rozkreci na dobre to moze jednak ten teścik zrobisz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dr Justa krew jest normalna okresowa,niestety, martwie sie tylko czemu tak mnie piersi bola nigdy mi sie tpo wczesniej nie zdazyło... ciekawe czy teraz po odstawieniu bromka bede miała takie dłuzsze cykle po 30/31 dni poza tym relaksik pełny ,ksiązka, muzyczka,dobrze jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie piersiątka bolały po owulacji do okresu,jak zaczęłam brać bromek bolały cały cykl,a jak odstawiłam to zapomniałam że je mam :P no poza tym jednym cyklem kiedy prl była 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
Jestem już po wizycie i znów mam mętlik. Gin-endo byla bardzo zdziwiona, że biorę bromergon, a to że na poczatku brałam 2 tabl dziennie to jakaś końska dawka. Prl podwyżwzona po 2 pobraniu nie znaczy, że ma się problemy z zajściem w ciąże. Ona może być podwyzszona od wszystkiego i od niczego tj. zła dieta, nadmierny wysilek no i oczywiście stres. W moim przypadku akurat przez ostatni rok miałam go, aż za nadto, ale taka praca. Ostatecznie wypisała mi skierowania na badania i mam natychmiast odstawić bromergon. Jak powiedziałam czy nie skoczy mi prl powiedziala, że może. Ale bromek jest mi nie potrzebny. I co wy na to? Ja nie wiem jak mam to wszytsko ugryźć. A pierwsze badania mam zrobic w 3 dc. Z moich obliczeń wynika, że @ powinna dostać 11.X. Mam już tego po wyżej uszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha, a jakie badania masz zrobić? Przecież to idzie zwariować, co lekarz to opinia. Czy my wyglądamy na króliczki doświadczalne? Ja dziś mam doła, przestałam wierzyć, że mi się uda zajść w ciążę. szybciej wygram 6 w totka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha miałam dokładnie ten sam problem i też dostałam bromek,trułam się nim bo po tabletce prl była podwyższona,ale druga lekarka kazała odstawic,fakt poszła prl do góry a teraz nie wiem,17 badanie więc napiszę jak to wyszło.a jakie Ty masz zrobić badania??bo mi mówiła jeszcze że jak będzie utrzymywała sie wysoka wartyość prl to do szpitala no dobowy monitoring prl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella nowy cykl nowa szansa.Trzymam kciuki.Bella a bierzesz jakieś leki bo mnie po duphastonie piersi strasznie bolały.Stokrotka jak tam Twoja owulka? justa a długo chcesz pracować bo jak Cię stresują może lepiej iść na l4 Torbielami nie ma co bardzo się przejmować też miałam i po jednym cyklu wchłonęły się. Dziewczyny w następny piątek mam rezonans powiedzcie te które go miały długo trwa takie badanie.Jestem trochę przerażona ale przynajmniej będę wiedziała czy to mikrogruczolak czy też nie wiedzieć co. Pozdrawiam Wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninka ja mialam kiedys i trwalo godzine... to nic strasznego... ale na wszelki wypadek nie idz sama... ja zaraz po wyszlam to wywalilam sie w kaluze o wlasne nogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
I jeszcze ciekawsza rzecz, że również niepotrzebnie robiłam rezonans przysadki, bo nic nie wskazywalo z wyników badań na to żeby był i 700zł jak psu w d**e, ale przynajmniej mam pewnosć, że przysadka jest ok. Badanie trwalo około 30min z kontrastem tylko i wyłacznie musi być robione. A badania w 3-5 dc to: LH - luteotropina, FSH (hormon folikulotropowy), E2 - estradiol oraz 17-OH progesteron. później w 10-14 dc USG narządu rodnego - ocena jajników. I na sam koniec w 21- 24 dc mam zrobić progesteron (PRG), prolaktyna (PRL), przeciwciała przeciwtarczycowe antytyreoglobulinowe oraz przeciwciała przeciwtarczycowe antyperoksydazowe. I to co najbardziej mnie dręczy to to, że badania mam zrobić po odstawieniu bromka. Tylko nie wiem czy nie odstawiać stopniowo. I tak zostało mi 14 tabletek w opakowaniu. myślę i myślę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Ninka nic nie biore absolutnie nic zadnych leków. Piersi sie troche uspokoiły tylko dalej sa pokryte niebieska siateczka naczyniek. M dzis wieczor spadza ze mna jak fajnie:) za dwa tygodnie mamy rocznice:) musze przygotowac jakas miła niespodzianke.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje trwało pól godz- było z kontrastem- nic mi nie było po tym a ganialam wtedy po mieście cały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka201
A dziękuję moja owu chyba dobrze się ma test mocnijszy wyszedł ale nadal jaśniej od kontrolnej ale za to sluz jak trzeba można się slizgac :-D:-D:-D:-D. Ale darujemy sobie ten cykl tj wcześniej pisałam jeszcze poczekamy chyba że testy kłamią i już jestem po owu bo sluz zauważyłam 30 września(16 dc) i wtedy testy nic nie ukazywały a wtedy jeszcze dzialalismy :-D....więc może :-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella to ja już życzę wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy :) mój m dopiero dziś wraca do domku po tygodniu więc myślę że stęsknił się za żonką :P no właśnie poświęcamy pieniążki na lekarzy,na badania i nadal nic nie wiemy i pozostaje nam czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Monis sloneczko ,ciesze sie z tej rocznicy kolejnej No pewnie ze aie za Toba stesknil ;);) Stokrotka podziwiam za wytrwalosc w tych testachja sue zniexhexilam od razu Ide zaraz na badania tej cholernej rozyczki milego dzionka wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za skladnie we wczesniejszym tekscie jak pisze z tel zawsze nie wychodzi hahahahah Monis mialo byc ze twoj m bardzo sie stesknil a do stokrotki ze ja sie zniechecilam po pierwszych probach testow owulacyjnych buziaki kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
Dziś już wzięłam 1/2 tabletki i zaczynam powoli odstawiać. Myślicie, że będzie dobrze jak do niedzieli wezmę raz dziennie po 1/2, a później 3 dni po 1/4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka201
Są te testy w szafce to robię :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia1207
bella-galleria może przez odstawienie bromka Twój organizm tak reaguje??? Ja miałam dziwny cykl jak zaczęłam brać, więc w drugą stronę też organizm musi wypłukać pozostałości i dopiero wróci do normy???? Nowy okres nowe szanse, więc proszę szykować coś wyjątkowego na rocznicę i nastawić się przede wszystkim pozytywnie... :) Mnie przy bromku piersi przestały boleć... madziusiek30 głowa do góry... Widzisz ile osób Cię wspiera i każdą z nas? ninka2222 na pewno będzie wszystko w porządku. Koleżanka miała robiony rezonans na Kopernika i było ok... Ona ma bardzo wysoką prolaktynę i nic nie wyszło...Samo badanie nie wiem jak wygląda i jak się czujesz po nim, ale weź osobę towarzyszącą ze sobą... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella trzymam kciuki za wyniki, oby wyszły dobre:) Gocha, takie odstawianie chyba będzie ok. Teraz ja się zastanawiam czy ja powinnam jeść to świństwo. Wczoraj zapomniałam na noc tabletki i dziś się jakoś lepiej czuję:) I dół minął, jest piąteczek, 13 dc i weekend więc można będzie zaszaleć. Ninka - powodzenia na badaniu:) Natusia, dzięki za dobre słowa, jesteś kochana, zresztą jak wszystkie tutaj:) Mój m też mnie wczoraj wspierał, wyprzytulał i wybił czarne myśli z głowy. Stokrotka, mi się wydaje, że jak odpuściliście to możecie się niedługo zdziwić całkiem pozytywnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziusiek samodzielnie to moze lepiej nie odstawiaj... a co do lepszego samopoczucia to logiczne bo bromek ma spore skutki uboczne niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samodzielnie to na pewno nie, pomógł mi na mlekotok, więc jest poprawa chociaż jedna, a brzucha dalej nie widać:> To pierwszy cykl od początku z bromkiem, zobaczymy. Tak jak pisałam kilka postów wcześniej - daje mu szansę do końca roku. Jak się nie uda to mam się zgłosić do lekarza. Ale wiecie jak to jest, pogodna energiczna dziewczyna nagle staje się śpiąca, ponura i taka jakaś osłabiona - w pracy pytają mnie co biorę:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
Dokładnie, będzie dobrze. Jak teraz okazało się, że nic mi "nie dolega" to postaram się nie spinać z tą chęcią zajścia w ciążę. Ale pewnie mi się to nie uda. Chociaż chyba muszę wystopować z męczeniem M, bo w końcu to on będzie spięty jak już nie jest :/ Madziusiek ja bym jeszcze też nie odstawiała, gdyby mi gin-endo nie powedziała, że bez sensu mi je przepisano. Chociaż nie wiem czy jej wierzyć i z chęcią jeszcze bym poszła do jednego ginekologa, ale za mało mam czasu. Ninka rezonans to nic strasznego, kładziesz się, wjeżdzasz do tuby w której jest mega głośno, ale masz zatyczki w uszach. Mi jeszcze przed badaniem w lewą rękę wsadzili welfron, przez który w trakcie badania wstrzyknęli kontrast. Wogóle to prawie tam nie zasnęłam. A później musiz dużo pić, bo kontrast obciąża nerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
madziusiek a jak wygląda twój mlekołak? wczoraj dowiedziałam się że mój to wcale żaden mlekołak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie to lęk ogarnia z braku przestrzeni w tych tubach:) ale to tylko moje mała klaustrofobia:) U mnie zaczęło się tak, że jak naciskałam pierś to się pojawiała duża wielka kropka mleka - i to takiego białego. Z drugiej było trochę mniej ale było. Na początku myślałam, że to objaw ciąży. W kolejnych cyklach jak tylko nacisnęłam lekko pierś to wręcz mi strzelało mleko z sutków naokoło. Miałam 2 razy badaną prl i jest w normie. Usg piersi wykazały 2 malutkie torbielki niegroźne. Ginekolog nic mi nie przepisał, powiedział że tak ma być. Tylko po wizycie u niej cykle mi się dodatkowo rozregulowały - jeden 25 dni, nastepny coś ok 50. Potem była wizyta u endo i ta dała mi bromka 0 1 tabletka na noc. Brałam od połowy cyklu i książkowo 28dni. Teraz jak naciskam pierś nawet bardzo mocno to prawie nic się nie pojawia. Ew taka malutka kropeleczka, ale to jak już ścisnę porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny:) mam nadzieję że badanie będzie trwało o,5h a nie całą.potem muszę lecieć do pracy. Oznajmiam też że u mnie też nie ma mleka w piersi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka201
Madziusiek nio może może będziemy i tak testować za ok 2 tyg...chociaż i tak wiem że cykl będę miała dłuższy niż 30 dni . Zastanawia mnie tylko ból te ściskanie w podbrzuszu i te żyły na piersiach...takie widoczne że aż spod bluzki mi wystają a zaznacze że lubię duże wycięcia :-D I takie wielkie te piersi się zrobiły ...takie gorące. Hormony szaleją :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoninka27
Natusia ja dzwonilam sie zarejestrowac do gin - endo i ide 23. X na usg (monitoring cyklu), dzis ostatnie tabletki orgametrilu i potem czekam na nowy cykl ;) Bella ja bylam na Lanzarote 2 tygodnie, bylo rewelacyjnie, poczatkiem wrzesnia pare lat temu, bylo na polku 32 - 35 stopni, woda kapitalna w oceanie, ale bardzo slona, plaze mega szerokie. Mi akurat udalo sie miec super apartament z all inclusive - Sol Morromar, jedzenia byla masakryczna ilosc i bylo boskie :) Ogolnie, to Ci bardzo zazdroszcze, bo tam jest super :) Odpoczniesz, zrelaksujesz sie i napewno zaciazysz, albo po powrocie albo jeszcze przed wyjazdem, zobaczysz :) Madziusiek nie odstawiaj bromka, szczegolnie ze pomogl Ci na mlekotok:) To twoj pierwszy cykl z nim, wiec do 3 miesiecy faktycznie daj mu szanse :) duzo jest dziewczyn, co po miesiacu brania zachodzily w ciaze. Glowa do gory :) Stokrotka w sumie tak dokladnie niczego nie da sie zaplanowac, po co tez odkladac, trzeba isc na spontan.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotka ja tak się przyjrzałam swoim piersiom to mam wrażenie że urosły, i tak mam spore, ale teraz to jakieś takie nabrzmiałe.To chyba sprawka progesteronu.Może akurat na przekór Waszym planom pojawią się 2 krechy:) I czytałam gdzieś, że po bromku się tyje, a u mnie jest odwrotnie:) Schudłam 2 kg odkiedy biorę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×