Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość Nati 86
Dziewczyny wróciłam z Wloch bedac w Watykanie modlilam sie przy grobie Papieża za nas i możliwość zostania rodzicami, zostawiłam tez w skrzynce modlitwę wierzę ze zdarzy sie cud i Ojciec Swiety nam pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
dziekuje ze sie modliłas za nas wszystkie :) Zuza91 moze luteine tez powinas zaczac brac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza91
Nati - ja również dziękuję za modlitwę. Prolaktynaaa - luteine bierze się na wywołanie miesiączki, tak ? A z tym raczej nie mam problemu bo mam w miare stale cykle. Żaden ginekolog nigdy nie wspominał mi o luteinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Nie tylko :) na plamienia też można brać bo luteina to nic innego jak progesteron wiec to przez niego mogą być plamienia jeśli w jakiejś fazie jest go za mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Nie tylko :) na plamienia też można brać bo luteina to nic innego jak progesteron wiec to przez niego mogą być plamienia jeśli w jakiejś fazie jest go za mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza91
Zawsze jak mówiłam o plamieniach u gina to jakos się tym nie przejmowali... Zapytam przy najbliższej wizycie. A jak tam po Twojej wizycie ? Bo miałaś chyba iść do gina w poniedziałek, prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Dziewczyny jeśli chodzi o plamienia to z mojego doświadczenia lekarze to zwyczajnie bagatelizuja ja pytalam 2 i twierdzą ze hormony się normuja I tak musi byc.jedynie kazali zbadać progesteron ale wyszedl ok.W tym miesiącu mialam miec okres 3 dni temu, ale niestety nie zjawił sie, test wychodzi negatywny wiec juz nie mam pojęcia co sie dzieje. Pewnie znów jakies hormony szaleją a mialam isc na hsg do szpitala po okresie u znow pod gorke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza91
Nati może Twój wyjazd spowodował opóźnienie @ ? Inny klimat, stres, podróż... Chyba ze test sie myli czego oczywiście bardzo Ci życzę ;) Ja plemienia przed @ mam juz ponad rok i jakos ginekolodzy nie zwracają na to uwagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Zuza juz sama nie wiem, byc może to tak jak piszesz przez podróż, ale nigdy tak mi się nie dzialo,nic trzeba poczekać zobaczymy tylko taka wielka niewiadoma no ale nie moze byc za pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
tak byłam u gin :) zobaczyła badanie usg i mowi ze wszystko bardzo dobrze troche sie zmartwilam bo mam macice w tylozgieciu ale to nie przeszkadza w niczym , ogolnie to miesiaczke mam 7 dni , 6 i 7 to juz taka brazowa wydzielina ale w tym cyklu jeszcze 8 mialam i mowila ze to moze byc cos z progesteronem ale on jest w normie , ale luteine przepisała ,mowi ze u mnie wszytsko jest ok , w nastepnym tygodniu mąż idzie juz na badanie nasienia bo mysle ze u niego tez moze byc problem , a wiecie moze jaki lekarz sie zajmuje nieplodnoscia męska ? no i wtedy zobaczymy moze do specjalnej kliniki sie zapiszemy bo wiem ze tam to bede miala monitorowane wszystko , mam nadzieje ze nasienie nie wyjdzie bardzo złe bo wtedy to juz chyba tylko inseminacja albo in vitro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obcia
Prolaktynaaa lekarz zajmujący się męskimi problemami to urolog, jeśli wyniki Twojego męża wyjdą nieciekawie to nie zwlekajcie z wizytą u urologa. Być może to żylaki powrózka nasiennego, a to się operuję, potem od 6 miesiący do nawet roku plemniki się zregenerują. Co do prolaktyny to sama mam taki problem, najpierw miałam wynik ponad 60, po niecałych 3 tyg łykania bromergonu zbiło się na 15, jednak później miałam parę tyg. przerwy, zrobiłam badanie i znowu prolaktyna skoczyła na 43, brałam kolejne opakowanie i zbiło się po 3 tyg do 6. Jednak w między czasie przeprowadziłam się do innego miasta i poszłam do innego ginekologa po bromergon (poprzedni kazał brać go do skutku!) i ku mojemu zaskoczeniu nie chciał mi go przypisać, bo twierdzi, że gdybym miała wynik 400 lub 600 to wtedy należy się martwić, a tak widocznie moja przysadka mózgowa ma taką urodę i tyle produkuje prolatyny :/ i tu paradoks, bo poprzedni ginekolog twierdzi, że należy zbijać moje wyniki bo inaczej nie zajdę w ciążę, a ten drugi, że to bromergon hamuje zajście. I bądź tu mądra! :( Dodam, że obaj ginekolodzy to świetni specjaliści i chodzę tylko na prywatne wizyty. Czy któraś z Was zetknęła się już z taką opinią od lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Dziękuję za odpowiedź :) , mi akurat wszyscy praktycznie przepisywali Bromergon ale jak spadło to kazali odstawiac a później prolaktyna znowu wzrasta , prolaktyna utrudnia zajście jak wynik jest ponad normę bo wszystko się rozregulowuję i progesteron i prolaktyna do tego może może Lh i Fsh, ja mialam np mleko w piersiach przez ta prolaktyne ale jak bromka to już nie mam i Nie sprawdzam tak intensywnie żeby nie pobudzić piersi bo wtedy może trochę prolaktyna się podwyższyć :) , do puki się nie zajdzie w ciążę to moim zdaniem powinno się go brać bo takie leczenie nie ma sensu żeby odstawiac i znowu wszystko od Nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Mój mąż został skierowany ze złymi wynikami plemników do androloga w klinice leczenia niepłodności bierze leki i jest pod opieką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
własnie cos słyszalam o takim lekarzy tylko ze w moim miescie nie ma Androloga jak na zlosc , ale w klinice nieplodnosci moze ktos sie tym zajmie albo do Szczecina bedzie musil jezdzic mąż bo tam najblizej mamy , ale zeby takiego lekarza w miescie nie było , , twój mąz Nati ma tabletki przepisane tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Prolaktynaa mąż doatal zalecenie brania: androvit plus, selen,kwas foliowy, wit c i e po3 miesiącach brania i potwornym badaniu nasienia polepszyly sie wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obcia
Mój mąż miał operację i teraz wyniki już są lepsze, ale regeneracja trochę trwa, łyka witaminy i czekamy na jeszcze lepsze wyniki. Tylko z kolei ja z tą prolaktyną nie wiem co zrobić, chyba pójdę do jeszcze innego ginekologa i zasięgnę porady, bo dwóch lekarzy i dwie sprzeczne teorię mnie martwią. Jeśli chodzi o objawy, to mnie tylko piersi bolą strasznie, ale od połowy cyklu do miesiączki, potem przestaje :/ a no i nie ma żadnych innych objawów przy wzroscie prolaktyny, typu nieregularne miesiączki itd, może dlatego lekarz stwierdził, że nie potrzebuję Bromergonu? Już sama nie wiem... O andrologu nie słyszałam, ale dobrze wiedzieć, że jest tez taki lekarz od męskich przypadłości, bo nie daj Boże i do niego się zgłosimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Ból piersi to napięcie przed miesiaczkowe ja to mam nadal nawet jak prolaktyna jest ok bo to nie o prolaktyne chodzi po prostu niektóre kobiety Tak maja , najlepiej idź do endokrynologa z prolaktyna ja tak chodzę ale jak trafisz na dobrego giną to Cię pokieruje dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! Może tu znajdę informacje na temat homocysteiny.. Ciąża - wczesna, 5 tydzień. Badania wykonane w czwartek, poniedziałek i dziś - środa: 1. 11 umol 2. 22,40 umol 3. 9.2 umol. O co chodzi z tym skokiem??? Czy ten skok mógł zniszczyć moją ciąże. Beta jeszcze rośnie dobrze.. 9, 92, 290

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie :-) pisałam tu kiedyś. Musicie się trzymać! Ja Zaszłam w ciążę! Jak Moja prolaktyna spadła z oporem do 23 to się owulacja odblokowala i zaskoczylam. Nie spodziewałam się tego. Obecnie kończę 26 tc i trzymam za was kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
to gratuluje :) ja owulacje tez mam ale ciazy nie ma, pewnie twoj partner był zdrowy i sie udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obcia
Prolaktynaaa niestety ten ból piersi to nie jest zespół napięcia przedmiesiączkowego. To akurat już dawno przerabiałam, bolesność pojawiła się akurat przy wzroście prolaktyny i tego akurat jestem pewna, że to z powodu hormonu ;) Rzeczywiście chyba przejdę się do endokrynologa i innego ginekologa, będę spokojniejsza. Gratulacje dla Gościa, szczęśliwego rozwiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
No słyszałam że przez prolaktyne to może być u mnie to akurat zawsze przed miesiaczka występuje wiec u mnie to PMS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shafuli
No ja łykam teraz całego Bromka i nie mierzyłam jeszcze prolaktyny ale piersi to mnie już non stop bolą ...nawet w nocy się budze ...I pomimo że miałam okres to nic nie zmieniło :( Z tego co wiem to ja nie jajeczkuję :( A w tym cyklu to chyba jesli w ogóle owulacja była w 5 dniu cyklu...??! W przyszłym roku zamierzam wybrać się na laparoskopię i HSG - muszę wiedzieć czy nie mam w środku jakiś zrostów/guzów/polipów bo mnie pokręci :( P.S - mierzcie dziewczyny temperaturę (ale elektronicznymi do 2 miejsc po przecinku) - serio dużo to daje (obraz waszej gospodarki hormonalnej itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
a gdzie taki elektroniczny mozna kupic ? , mi ginekolog na pol piersi przed miesiaczka zapisala krople mastodynon n mozna je kupic bez recepty , pomagaja tez na prolaktyne podobno no i na bol piersi bo tam sa tylko ziolowe składniki musze to wykupic , we wtorek mąz idzie na badanie nasienia zobaczymy jaki wynik bedzie , i w nowym zamierzam pojsc do prywatnego ginekologa zeby obserwowal owulacje kiedy jest dokladnie , na pewno pomoga lepiej , dzisiaj byłam na zakupach w Tesco i widziałam takie śliczne ciuszki dla dzieci , fajne śpioszki na swieta aż sie łezka w oku kręci ale nie można dac sie zwarjować i działać aż do skutku :) Shafuli ginekolg Ci powiedział ze nie jajeczkujesz ? moze po prostu jeden cykl taki tylko był , albo za mała dawka bromergonu byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obcia
hej dziewczyny, ja już pisałam mam problem z prolaktyną... Właśnie sobie ćwiczyłam i zaczęło mnie boleć podbrzusze jak na okres, a ja mam dzisiaj 9 dzień cyklu, poszłam do toalety i zaczęłam krwawić :( nic mi nie dolegało, nic się nie działo, a tu pierwszy raz takie rzeczy. Nie wiem co to może być. Mam krótkie cykle regularne po 25 dni, Więc za chwilę mam płodne dni, a tu taka niespodzianka czy miała któraś z Was taki przypadek? czy to ćwiczenia czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
No wysiłek fizyczny może coś tam niby zaburzyc ale jak ja mialam wysoka prolaktyne to raz miałam okres dwa razy w miesiącu ale tylko raz tak mialam , jak prolaktyna jest wysoka to często dużo hormonów się rozregulowuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
No wysiłek fizyczny może coś tam niby zaburzyc ale jak ja mialam wysoka prolaktyne to raz miałam okres dwa razy w miesiącu ale tylko raz tak mialam , jak prolaktyna jest wysoka to często dużo hormonów się rozregulowuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Wraz z tym wpisem z poprzedniej strony o tym ze komus sie udalo zajsc pojawia sie znow nadzieja,ze na kazda z nas przyjdzie pora. A co do termometru to sa dostepne prawie w kazdej aptece ok20zl lub na allegro sa termometry owulacyjne. A jeski chodzi o to krwawiwnie to kurczę dziwna sprawa moze faktycznie wahania hormonów jakies. Najlepiej zapytac ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
no to musze kupic ten termometr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Dzisiaj było badanie nasienia i we wtorek wyniki oby nie było najgorzej ale nawet jeśli to jakoś przez to trzeba przejść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×