Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Gość ania1502
Monikk nie spiesz sie- idz w 7 tyg i nie przejmuj się-wtedy już bardzo możliwe, że zobaczysz serduszko swojego maleństwa;) wiem jak was korci, żeby zobaczyć coś w środku, ale w 6 tyg to prawie nic tam nie widac, a i lepiej dzieciaczka nie męczyć;) oczywiście nic mu się nie stanie od oglądania, ale warto się wstrzymać, bo potem widoki są duużo ciekawsze;) a w ciąży jesteście na 100% i wam baaardzo serdecznie GRATULUJĘ jeszcze raz!! a u mnie pi staremu- ide dziś do dermatologa, żeby mi poradził czym myć i smarować twarz, bo niestety dopadł mnie ciążowy trądzik- wczoraj przeczytałam artykuł, że to się zdarza, że większość kobiet ma wspaniałą cerę w ciąży, ale że istnieje też spora liczba, którą dopada trądzik właśnie w tym czasie. Więc żeby nie pogarszać sytuacji i nie smarować się byle czym idę dzis do dermatologa i zobaczymy co mi poradzi;) wizytę u gin mam 30 lipca- może wtedy coś podejrzymy bo potem to chce iść gdzieś zewnętrznie na usg 4D, więc moja lekarka nie będzie wykonywała tego dużego usg między 20-24 tyg ciąży. 30 lipca to będzie 19 tydzień, więc może coś będzie wiadomo z płcią;) jeszcze nic nie czuje maleństwa w brzuszku, ale czytałam też, że przy pierwszym dziecku to nawet do 24 tyg można nic nie poczuć, więc się nie martwię;) pozdr dla Wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny :) Ogladałam wczoraj wuzki dzieciece :) nie wiem czy to nie za wczesnie :) ale... :) po ogladac mozna :) własnie zrobiłam test ciazowy miałam w domu a od tamtej pory nie robiłam :) iiiii................... z popołudniowego siusiania :) sa sa sa dwie grube krech !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dwie juz nie mam zadnej nie pewnosci !!!! nawet ta T jest ciemniejsza i wyszła odrazu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dziuewczyny jak sie ciesze !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika jeszcze raz serdeczne gratulacje!!!!!!!!!!:D:D:D w końcu!!! jestem pewna że to była u Ciebie blokada psychiczna i w momencie kiedys poszlaś do pracy, już nie było czasu na rozmyslanie i puk stuk i jest dzidzi :D:D super!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia86
czesc :) cieszke sie Monik ze w koncu sie udalo :) serdeczne gratulacje uwazaj na siebie bo teraz juz nei jestes sama musisz myslec o waszej dwojce :) Tesciara dla Ciebie tez gratulacje ogromne :) fajnie ze to male wielke szczescie spotyka coraz wiecej dziewczyn mam nadzieje ze ten rok bedie bardzo owocny :) pozdrawiamm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sie nasza tabelka ladnie zmienia, super! No Monia, jestes chyba dowodem blokady, kolezanka ma racje, zaczelas pracowac, stresowac sie praca ktorej nie lubisz, przyslonilo to stresy zwiazane z ciaglym staraniem o dzidzie i o prosze, zaciazylas, cudownie! Co do mnie to mam podobnie do Jolity, raz mam dobry dzien czy godziny a raz musze tylko lezec bo tak mnie mdli. Co nowego mi przybylo to zatykajace sie uszy, o ile sie nie myle ma to zwiazek z cisnieniem, chyba cos sie zmienia. Brzuszka brak, tzn miewam czasem taki duzy bo nie umiem go wciagnac takie mam wzdecia ale rano mam plasciutki jak deska, juz tak bym chciala by sie zaokraglal, eh... I tak chce mi sie seksu, ciagle miewam sny erotyczne a nie mozemy sie kochac az nie zobacze normalnego lekarza, czyli jeszcze 2 tyg. Dzis sprobowalismy i niestety po fakcie mialam bladorozowy sluz na papierze, byly pomarancze, brazy a dzis roze, mam nadzieje ze nie bede przerabiac wszytskich kolorw teczy hehe :D No ale to bylo tylko po, teraz jest juz ok. Poki co jestem spokojna, mam taki wewnetrzny spokoj ze wszytsko bedzie dobrze, zaczelam juz nawet mowic do maluszka, szczegolnie wtedy jak mi bardzo niedobrze to mu mowie ze jest niegrzeczny hehe, chyba wariuje ;) To dobranoc, niech wasze dzieci ladnie rosna a tym ktore jeszcze nad tym pracuja zycze owocnych nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odswiezam, od dzies beda juz tylko podwojne cyferki tygodni :) STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 BOBOLKA.....25..........2........22.06........Dolnoślas k ie............2 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpa c ie............0 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............19.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............21.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............16.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27............10.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25............9.............6.... ...........23 lut MONIKKK..............23...........5.............18..... ..........26 marzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczek82
Odswiezam, od dzies i ja tu będę może dzieki temu szybciej spadnę do tej dolnej częsci:-))) STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO Gosiaczek82..27..........5.........22.06......Małpolskie...............0 NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 BOBOLKA.....25..........2........22.06........Dolnoślas k ie............2 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpa c ie............0 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............19.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............21.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............16.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27............10.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25............9.............6.... ...........23 lut MONIKKK..............23...........5.............18..... ..........26 marzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczek82
Dzis bardzo spadła mi tempka więc pewnie dziś lub jutro dostanę@ i zacznie się wszystko od nowa.. tzrymajcie więc za mnie kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
Falbana, ale masz smiesznie- ja tez od poczatku ciąży miałam sny erotyczne;)teraz już mogę się kochać z moim mężem, ale jak miałam bóle brzucha to lekarz zabronił i dosłownie codziennie miałam taki sen;) nie powiem fajne;) No ale brzuszka to jeszcze z 5 tyg nie będzie, a jak będzie to bardziej wypchany niż prawdziwy (tzn wydęty)- dziecka tam jeszcze nie będzie. Ja dopiero od dwóch tyg mam mały brzusio a teraz koncze 17 tydz. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
pod dziecka tam jeszcze nie będzie rozumiem to, że ono jest niżej a to wydęcie to nasze kiszki;) zaplątałam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neri 30
Witajcie dziewczyny! Wczoraj spedzilam caly dzien i przeczytalam wszystkie wasze wypiwiedzi ;) chcialabym sie Was poradzic, a mianowiecie... o dziecko staramy sie z mezem juz teraz 4 miesiac... okresy mialam i mam regularne kazdy 25-26 dzien, owulacja jak w "zegarku" 12-13 dzien cyklu (od kiedy tylko pamietam zawsze kiedy byl poczatek owulacji mialam i mam nudnosci i klucie w podbrzuszu oraz moj sluz jest z domieszka krwi...) troszeczke sie martwie bo nie mam pojecia co to znaczy, poniewaz w trzecim miesiacu staran o dziecko w dwa dni po owulacji ponownie pojawily sie mdlosci i sluz z domieszka krwi... i ta sytuacja sie powtorzyla wczoraj...wczoraj byl moj drugi dzien po owulacji i znowu lekkie mdlosci i sluz z domieszka krwi... (ja soboe tlumacze, ze moze to sa resztki poowulacyjnego sluzu...) czy ktoras z Was moze wie co to znaczy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze neri, chyba ja nie pomogę, nigdy nie spotkałam się z czymś takim, na Twoim miejscu zapytalam bym lekarza, może po prostu u Ciebie w ten sposób objawia się owulacja, może inna z dziewczyn jeszcze pomoże :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek82
Neri ja się spotkałam z plamieniem co prawda nie usiebie ale u koleżanekw trakcie dni płodnych ale zazwyczaj trwało to jeden góra dwa dni. ja na twoim miejscu skonsultowałabym to z lekarzem bo mdłosci to się mogą zdażać moja mama też tak miała i ma na dwoje;-)) Pozdawiam i życze owocnych starań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może ja też sie wpisze do tabelki :D w koncu z czegos trzeba spasc w dół :D STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO xxxasiaxxx....24.........23........30.07.......Łódzkie..................0 Gosiaczek82..27..........5.........22.06......Małpolskie ...............0 NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 BOBOLKA.....25..........2........22.06........Dolnoślas k ie............2 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpa c ie............0 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............19.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............21.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............16.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27............10.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25............9.............6.... ...........23 lut MONIKKK..............23...........5.............18..... ..........26 marzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki co tam u was :) widze ze juz sie nie rozpisujemy tak jak kiedys :( szkoda Ja tez zaczełam rozmawiac ze swoja bubeczka :) jak zobaczyłam dwie grube krechy na tescie to sie przekonałam ze to prawda :) Dziewczyny a powiedzcie jeszcze kiedy wam sie zaczeły mdłosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Anulka i co powtórzyłaś test ???????????? Bo bardzo obiecująco brzmi to co napisałaś :) Neri - kurcze to rzeczywiście zgadka, mysle tak jak dziewczyny,że tylko gin może pomóc ci ją rozwikłać. Ja też przed pierwszą ciążą miałam w czasie owulacji kłucie i plamke krwi ale była ona tak ok pół dnia i moja ówczesna ginka potwierdziła,że to właśnie czas owulacji. Co do twoich dość krótkich cykli to moge ci jedynie poradzić by staranaka były już w 10 dniu cyklun gdyż te kłucia mogą być równie dobrze w pierwszym jak i ostatnim etapie owulacji. Ja moje pierwsze dziecko ustrzeliłam w 12 dniu cyklu (jeszcze nie czułam bólu owulacyjnego ani nie miałam plamienia) przy cyklach 28-29 dniowych. Monika ja też ci radze byś poszła do ginka po ukończeniu 7 tygodnia, ja byłam w 7tyg i 3 dni i wszystko była ładnie widać. A najszybciej serduszko bedzie widać w połowie 7 tyg (tzn 6tyg i 3-4dni). Piszę tak bo bratowa była w 6 tyg i 1 dzień i seruszka jeszcze nie było a w 6 tyg i 3d już biło. Mdłości mi w obywu ciążach zaczeły się w 7 tyg tzn 6tyg i 1d dosłownie co do dnia jak w zegarku i skończyły mi się ok 14 tyg. I tak jak dziewczyny piszą w niektóre dni były bardzo lagodne a w niektóre wręcz osłabiające :O Ania - co do cery to ja przy córci miałam piękną cerę a teraz o wiele gorszą tzn. taką raz leszą raz gorszą. A ruchy dzidzusia w pierwszej ciąży poczułam dopiero 21 tyg a teraz od 16 tygodnia już czuję kopniaczki :) Wiec jeszcze masz czas bo u ciebie pierwsza ciąża. A ja brzuchol mam juz ogromny no ale niedługo 6 miesiąc się zacznie !!! a wyglądam gdzieś na 7 miesiać hehe :D wiec w grudniu to juz sie chyba nie unosę :D hehe W sumie przytyłam do tej pory ok 2kg wiec dzidzia chyba jakis olbrzym ;) Pozdrawiam was cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO xxxasiaxxx....24.........23........30.07.......Łódzkie.. ................0 Gosiaczek82..27..........5.........22.06......Małpolskie ...............0 NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 BOBOLKA.....25..........2........22.06........Dolnoślas k ie............2 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpa c ie............0 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............20.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............22.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............16.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27............10.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25............9.............6.... ...........23 lut MONIKKK..............23...........5.............18..... ..........26 marzec I jeszcze tylko odświeżam tabelke :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO xxxasiaxxx....24.........23........30.07.......Łódzkie.. ................0 Gosiaczek82..27..........5.........22.06......Małpolskie ...............0 NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 BOBOLKA.....25..........2........22.06........Dolnoślas k ie............2 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpa c ie............0 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............20.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............22.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............18.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27............10.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25............9.............6.... ...........23 lut MONIKKK..............23...........5.............18..... ..........26 marzec No nic Tiko- z cerą nic nie poradzę- jedne mają piękną inne mają trądzik- ja niestety wpadłam do tej drugiej grupy:(mam tylko nadzieję, że z odpowiednimi kosmetykami to zejdzie, bo trochę podejrzewam, że to może być przez ten duphaston... ale zmieniłam kosmetyki na takie do cery tłustej (bo taką teraz mam), bo wcześniej używałam moich ulubionych i okazuje się, że w ogóle się nie nadają do cery z trądzikiem, więc liczę na dużą poprawę;) a moja dzidzia poszła ze mną wczoraj popływać i powiem wam, że nic mnie tak nie relaksuje jak basen;) mam nadzieję, że jej też było dobrze;) odrobinę ruchu musi mamusia zaszczepić w dzidzi, żeby potem razem z nią już chodzić bez brzuszka;) już nie mogę się doczekać mojego maleństwa;) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do mdlosci to ja dostalam pod koniec piatego tygodnia liczac od zaplodnienia, ale np Jolita miala duzo wczesniej... Dzieki ania za wsparcie co do snow, znaczy sie ze wszytsko ze mna dobrze ;) Zaczelam sie zastanawiac czy taki temperament nie swiadczy o chlopczyku? ;) Tiko, tylko 2 kilo przytylas? Zazdroszcze, ja wole sie nie wazyc patrzac na moj wzdety brzuch i zaokraglajace sie biorda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania - no rzeczywiście czasami cera przez hormony ciążowe potrafi się bardzo popsuć no ale po ciąży wszystko wraca do normy więc się nie przejmuj. Ja też uwielbiam chodzić na basen. Ale za każdym razem jak ide moja mama abo teściowa mnie przestrzegają mnie żebym się nie bawiła przy okazji grzybicy pochwy. Więc jakoś tak cieszę się z tego basenu a po troche obawiam :O Falbana - ja zupełnie nic sobie nie odmawiam, jem więcej niż mój mąż który ma 190 cm :D Podczas obiadu to on zawsze się śmieje widząc jak mój talerz się ugina pod ilośćią jedzenia :) Zresztą zawsze jadłam więcej niż on, teraz jeszcze doszły do tego słodycze za którymi się przedtem nie przepadałam a teraz pochłaniam na prawde spore ilości. Więc moja waga wynika raczej z dobrej przemiany materii. Zresztą po moich doświadczniach w poprzedniej ciąży uważam,że trzeba przytyć minimum 12-15 kg bo opieka nad maluchem a przede wszystkim karmienie piersią sprawia że kilogramy znikają w strasznie szybkim tempie. W pierwszej ciąży przytyłam tylko 9 kg a jak wyszłam ze szpitala to już miałam swoją wage sprzed ciązy czyli 49 kg i potem w ciągu 3 tygodni waga spadła mi do 43 kg !!!! bo córcia była wyjątkowo wymagająca i do tego była małym głodomorkiem co chwile chciała cyca. Wyglądałam wtedy strasznie i nie miałam wogóle siły. Aby córcia nie miałam bółów brzuszka jadłam tylko lekko strawne potrawy i pewnie też datego ta waga tak szybko spadała. Moja mama dwoiła się i troiła abym nabrała masy pichciła dla mnie obiady ale to niewiele dawało. Dopiero jak córcia była większa i zaczełam powoli wracać do normalnego jedzenia kg powoli wracały. Dlatego teraz postanowiłam, że będę jadła na prawde dużo by choć te 12 kg było na plusie. Przed chwilą się ważyłam i nadal waga wskazuje 51 -52 kg czyli się nie ruszyła :O Ale znów się rozpisałam :) Uciekam do sklepu. Miłego weekendu :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny!!! ja mdłosci miałam juz w 5 tygodniu - i to najwieksze mdłosci teraz to juz mnie przechodzi choc to tezzalezy od dnia... czesto pobolewa mnie podbrzusze -taki tepy bol jakbym okres miała dostac ale nie jest ostry da sie wytrzymac- pewnie wszystko sie rozciaga w srosku.. was tez tak boli brzuch??????????? wczoraj przeszła u nas wielka wichura normalnie szok Zawsze myslałam ze takie rzeczy tylko w telewizji bede ogladac a tu.... dacy pozrywane brak pradu wody nieprzejezdne drogi normalnie nie do opisania.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aktualizuje tabelke , wiem ze powinnam dopiero jutro ja uaktulalnic ale nie wiem czy bede miała prad STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO xxxasiaxxx....24.........23........30.07.......Łódzkie.. ................0 Gosiaczek82..27..........5.........22.06......Małpolskie ...............0 NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 BOBOLKA.....25..........2........22.06........Dolnoślas k ie............2 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpa c ie............0 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............20.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............22.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............18.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27............10.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25...........10.............6.... ...........23 luty MONIKKK..............23...........5.............18..... ..........26 marzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia86
Czesc dzewcyzny :)) wiecie ja mysle ze basen to bardzo dobra forma cwiczen a ze Tiko boisz sie czegos zlapac to wiesz trzeba wybierac te czystsze baseny i moze z rana chodzic? jak jest 'swierzsza' woda :) a ruch w ciazy naprade sie przydaje a w wodzie nei czuje sie dwego ciezaru i pracuja duze grupy miesniowe zwlaszcza np przy zabce miesnie okolicy krocza pracuja co moze ulatwic porod :) to juz sprawdzone bo znam dziewczyny ktore na basen chodizly w ciazy, aktywne byly i rodzily bez problemowo bo miesnie byly wypracowane :) takze ja uwazam ze basen warto polecic ! :) ale oczywscie lepiej najpierw zapytac lekarza jesli mialo sie jakies problemy typu nadzerka czy sklonnosc do 'przeziebien' tych okolic a tym ktore nie lubia basenu czy nie moga to inne formy cwiczen czy w domku czy w szkolach rodzenia bo tam tez sa cwiczenia w programach :) sa cwicenia ktore pomagaja przetrwac bole krzyza ktore wystepuja u kobie ciezarnych w chwili przenoszenia srodka ciezkosci ciala takze pamietajcie ze ruch to zdrowie :) ale wszystko z ummiarem i rozwaga :) a ja jeszcze chcialam tylko zapytac czy to mozliwe zeby sluz plodny kilkarotnie wystepowal ? bo ja to juz przez 10 dni mam sluz caly czas rozciagliwy i albo jest bialy albo przejrzysty jak bialko kurze nie wiem co jest grane :) a wizyte mam dopiero w polowie sierpnia :/ bo na urlop jedzie moj gin buu ale jakos tak lepiej sie czuje pewniej jak tu zagladam :) mam Was przeciez :) dzis ja sie rozpisalam :) hehe ok koncze buzka dla wszystkich pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolita - co do bólu brzucha jak na okres to koniecznie powiedz o tym lekarzowi. Jak już pisałam kiedyś moja bratwa też odczuwała takie bóle i gin od razu kazał jej brać Duphaston bo taki ból może wskazywać na niedobór progesteronu a to ważny hormon podtrzymujący ciąże. No i się nie pomylił bo w 8 tyg bratowa zaczeła plamić i stwierdził że gdyby nie ten lek to mogło się to różnie zakończyć a tak zwiększył jej dawke kazał leżeć po 12 tyg już wszystko wróciło do normy i teraz już prowadzi normalny tryb życia, była na wakacjach i wszystko jest OK Nie chcę cię oczywiście straszyć ale po doświadczeniach mojej bratowej wolę przestrzec by zwrócić na to uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becia - masz rację basen to super sprawa, gin pozwolił mi chodzić ale wiesz zawsze istnieje niebezpieczeństowo,że nawet na najczystszym basenie możesz się nabawić jakieś uporczywej grzybicy. I rzeczywiście jak kobieta jest wygimnastykowana to i poród powinna znieć lepiej ale niestety nie zawsze tak jest. Moja kuzynka fanatyczka sportu, wf-istka rodziła, wygimnastykowana strasznie mięśnie brzucha super a rodziła 21 godzin w tym 3 godziny trwała ostatnia faza porodu. A ja ogólnie ze sporu nic, leń totalny, tylko na ten basen i to od czasu do czasu i poza tym nawet rowerem nie jeżdżę, biegów nic, w pierwszej ciąży duuużo leżałam bo mi twardniał brzuch nawet przy umiarkowanym wysiłku a pierwszy poród trwał u mnie 2,5 godziny godziny w tym bóle i ostatnia faza porodu godzine. Więc widać,że z tym różnie bywa. Ale oczywiście jak najbardziej polecam aktywne spędnie czasu, ja poprostu jestem na to zbyt leniwa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny...staramy się z mężem od czerwca o dzidzię i 1 prób a nie udana, może dlatego, że nie wiedzialam, kiedy mam te dni płodne..teraz już się zaopatrzyłam w testy owulacyjne i robie juz od 11 dnia i ciągle taka słaba kreska a juz jest 17 dzień..dziwne to wszystko...ale na wszelki wypadek działamy co 2 dzień:)) czy moge dołączyć do grona starających się u Was? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam do was pytanie. Od 4 cykli stramy się z mężem o dziecko, W tym miesiącu pracowalismy naprawdę intensywnie. Według moich obliczę wczoraj powinnam dostać miesiączkę,. Jakieś 3 dni temu zaczęły boleć mnie piersi i mam lekkie bóle podbrzusza i kręgosłupa. Zrobiłam sobie dzisiaj test i wyszedl negatywny. Miesiączki jeszcze nie dostałam. Piersi nadalmnie bolą. Badałam sobie od kilku dni szyjkę i była otwarta, dzisiaj rano natomiast już zamknięra,. Nie wiem o czym to świadczy. Czy może buyć tak że jestem w ciąży a test jeszcze tego nie wykazuje Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anica35
Witam dziewczyny, staram się o dzidzię (czas najwyższy), mam 35 lat. 13 dc było przytulanko, teraz jest 19 dc, jestem strasznie senna, odczuwam ból w podbrzuszu, ale to chyba za szybko na takie objawy. Co Wy na to. Pozdrawiam cieplutko:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×