Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karola11

Starajace sie w Stanach 2

Polecane posty

Czesc Wam w poniedzialkowy ranek!!! Perfumeryjka hej!!! Rekolekcje mowisz, my mamy juz za soba i to juz dwa tygodnie temu.Mielismy swietnego ksiedza, z Tarnowa a wiec moich okolic. Rewelacyjnie mowil, nie przynudzal i mowil w miare krotko a tresciwie- a to dla mnie jest najwazniejsze:) Nawet Marlenka zaliczyla swoje pierwsze rekolekcje:P Bous Witaj!!!! Ale Cie daleko wywialo, ale chyba fajnie tam jest, co???Moze masz jakies fotki z tego kraju, bo chetnie bym sobie obejrzala.Jak co to kleo-patra5@wp.pl. Jesli chodzi o to co cie wkurza i smieszy w tamtym kraju - to tu jest podobnie.Ludzie tu sie tez nie czaja, w sklepie, na ulicy w pracy(to mowil mi szwagier i maz), a jesli chodzi o spacery to raczej tu sie malo chodzi ( no chyba ze w duzych miastach ale z tym nie mam doswiadczen) raczej jezdzi glownie wszytsko jest pod to przygotowane. Nie masz samochodu to jestes uziemiona :( Nie tak jak w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juchcia super ze sie odezwalas.Widze ze zabralas sie za generalne porzadki-.... i cwiczonka (nonono) i porzadek ze zdjeciami. Wiem jak to ciezko sie za to zabrac- u nas motywacja jest to ze ciagle wysylamy do moich rodzicow do Polski i przy tym robmy tez troche dla siebie.Inaczej wszystko bylo by tylko na kompie. Duzy buziaczek dla kochanej Zuzinki- juz sobie wyobrazam jak otwiera buzke i sie potem cieszy- slodki bobas. No i gratulacje z powodu usypiania. U mnie na razie Marlenka zasypia raczej bez lulania-klade ,pieluszka na buzie i spi z reguly.Chociaz dzis obudzila sie o 4 rano wyspana i gotowa do zabawy, ale to dlatego ze ja polozylam o 6 wieczorem.Wiec sie zlamalam i ja troche polulalam i po jakiejs godzince zasnela wreszcie.Ale musialam pogasic wszystkie swiatla bo nawet malenka lampeczka powodowala u niej taki zachwyt ze mialabym murowane niespanie az do ranka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O witaj Magda, 3 zabki w trzy dni rewelacja - takiego zabkowania sobie i ja zycze. Super ze sie wszystko fajnie udalo. I czekam na relacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Victoria! Wyjada dopiero w niedziele....tymczasowo siedze sama w domu..wszyscy pojechali na wypad za miasto;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozawrajtuzach____ Borys jest superowy chlopaczek :-) Sliczny, a no i fakt, ze cos jakby do tatusia mocno podobny. A Tobie bardzo ladnie w ciemnych wlosach, serio. Tez mi sie wydaje, ze lepiej niz poprzednio, wiec niech sie wszycy szybko przyzwyczajaja :-) Tak na marginseie: nie nalezy zostawiac dziecka pietnastomiesiecznego sam na sam z miska malin, bo konczy sie to mega myciem dziecka i mega praniem kanapy (wlasnie skonczylam i jedno i drugie :-p). Najwyrazniej Hanka za milnami nie przepada i w miare jak Teletubisie zageszczaly kroki w TV ona mocniej te maliny zgniatala. Fotki nie zrobilam, bo porpostu sie balam, ze umaze cos wiecej niz siebie, ciuchy i kanape., No i zeby te maliny nie wyschly... Niech mi ktoras podesle fotki od Alli bo znowu nie doszly, plizzzzz, bardzo pieknie plizzzz. Z gory dziekuje. Juchcia____ fajnie ze i ty sie odezwalaas. Ael mi cwieka zabilas tym albumem Zuzi. Ja mam taki Hani i praktycznie nieruszony odkad sie urodzila. Tez musze nad nim w koncu przysiasc :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis w pelnych nerwach. Bo moze dzis beda dzwonic z tymi wynikami i az sie boje. Beksia, to byly te testy potrojne. Oni mi powiedzieli, ze wynik beda mieli po 10 dniach i to wypadalo w piatek, ale lekarz powiedzial, ze czasem w piatek to nie dowioza wynikow czy jakos tak i ze moze byc ze dopiero w poniedzialek. Dlatego tak sie denerwuje, a sama chyba nie zadzwonie, bo jak mi powiedza ze jeszcze nie przyszly to sie bede dalej denerwowac a tak to sobie tlumacze, ze na pewno byly juz w piatek i dlatego nie dzwonili, ze sa ok. ;-) trudno to wytlumaczyc, ale to taka przewrotnosc kobieca. Bede jutro to zapytam. A Beksia dziekuje za fotki. Tomcio to juz chlopak na schwal. Ja mam jego takie zdjecie jak jest jeszcze taki chlopaczek, a teraz to juz prawdziwy man. Dunia, toz to straszne niedopatrzenie. Zapewniam Cie, ze nawet 5 msc starszej pociechy z tymi malinami lepiej nie zostawiac, chyba ze od razu w wannie. A jeszcze mowilas ze Ci pralka nawalila, no to wspolczuje. Ja wiem, ze sie zasugerowalas tym awansem do starszej grupy, ale to jeszcze nie w tej grupie beda maliny przerabiac ;-). Super fotki z zoo. To Hania jest lepsza od Koriny, bo juz Wam pisalam, ze dla Koriny w Wild Animal parku byly same kwa, kwaaaa i muuuuu. Jak na wild to faktycznie egzotyczne zestawienie. A i wszystko bylo brudne do miju, miju. A w niedziele, jak bylismy w sea world to wywolala lekka konsternacje okrzykiem \"nemo\" na widok rekina zarlacza. Jakos niewielu chcialo sie z nia zgodzic. Victoria - to kto bedzie mial chrzciny teraz? Rozumiem, ze Bonio i Helenka tak? Ja Cie podziwiam za ten steper i pilke choc tak naprawde to glownie za te pobudki 6:30 brrrrrr Juchcia - no to dobrze ze sie stesknilas, my tez tesknilysmy. Ale widze, ze za porzadki tos sie faktycznie ostro zabarala. Ale cos taka nostalgia wyglada zza Ciebie. Nie rob takich podsumowan co potem daja smutne wnioski. Podsumuj to jakos inaczej ;-) Perfumeryjka trzymaj sie, oby do niedzieli :-) Koza, piekny jest Borys i piekna para rodzicow :-). A na tym zdjeciu slubnym tez masz ciemne wlosy, albo to jakos tak wyszlo bo Twoj maz tez ma ciemne (no chyba, ze to inny maz ;-) ) Allla to laduj laptopa, rano, a pisz do nas wieczorem ;-), albo na odwrot. A Marlenka faktycznie widac, ze sie swiatem juz interesuje. Zuch dziewczyna Magda, widze, ze towarzystwo zadowolone z wczasow. To dobrze i wypoczeliscie troszke. Gratulacje oceny to wydaje sie byc bardzo trudne osiagnac takie wyniki jeszcze pracujac i wychowujac malusia Anusie. Pelen podziw. Annik, a Wy jak po weekendzie :-) snilo mi sie, ze pisalas ze Lenka idzie juz do szkoly bo jak tylko zaczela mowic to i od razu zaczela liczyc i czytac, wiec nie bedziesz jej marnowac. I dopiero jak sie obudzilam to sobie uswiadomilam, ze Lenka jeszcze nawet 3 msc nie skonczyla :-) nie wysylaj jej jeszcze do szkoly ;-) Filipka jak zdrowko? I jak piersi, przeszlo Ci troche? Karmisz znow czy tylko butla. Karolka, kurcze jakos tak sie sklada, ze jak Ty masz wolne to wszystkie wyfruwaja z domu, a potem jak wracaja na lono kafeterii to Ty musisz isc do pracy, buuuuuuu Reign a u Was jak weekend minal? No musze sie zebrac powoli, bo w przeciwienstwie do Victorii wstalam o 9 i dalej snuje sie w pizamie. A moja cora juz konczy drzemke wiec spacerek by sie przydal. Choc jakos nie mam ochoty. Strasznie mi sie spac chce. Tak jak w pierwszym trymestrze nic to teraz obudzic sie nie moge. No nic ale mus to mus, ide

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprzedniego posta pislam 1 godz i 20 min, co widac. Annik, widze, ze powazne porzadki w zyciu robicie. No ale jak oboje podjeliscie taka decyzje to jedzcie. U nas jest prosciej, ja caly czas mowie, ze wracam, a moj M nie mowi \"nie\", ale co mysli to jeden Pan Bog wie. Ale ja powiedzialam, ze tyle ile wiza i ani dnia dluzej. I na razie nie zmienilam zdania. Trzymam kciuki za Was. Wszystkie zmiany sa na lepsze, zawsze, w ostatecznym rozrachunku tak wychodzi. Nawet jesli jakis czas sie wydaje ze nie. Reign, co Ty sie tak martwisz tym listonoszem. Myslisz, ze on pamieta te Twoje papiloty czy szyny na zebach. On ma taki przerob ze nie wie jak sie sam nazywa. Do konca pracy jeszcze zobaczy caly legion takich wybielanych zebow. Olej to. No dobra ide, bo wstac mi nawet trudno ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragonka nie martw sie , z Dzidziusiem wszystko w porzadku napewno...- moze lepiej zadzwon i sie upewnisz i przestaniesz sie denerwowac. Ja chyba nie wytrzymalabym do jutra. Annik ale nowina!!!-ale skoro tak zdecydowaliscie to powodzenia w sprzedazy domku. Pewnie lepiej teraz podjac decyzje poki Zuzia jeszcze nie rozpoczela takiej powaznej edukacji bo potem to bylo by jej szczegolnie znacznie trudniej. My nadal nie wiemy gdzie chcemy mieszkac na stale ale jak narazie pewnie tu. Mamy czas na myslenie przynajmniej dopoki Marlenka nie pojdzie do szkoly. Viktoria obejrzalam sobie Wasze zdjecia dzis i jak dla mnie Antonio strasznie sie zmienil- taki fajny bobas juz z niego i wydaje mi sie ze bardzo podobny do Helenki. A wiec szykuje Wam sie zbiorowy chrzest - super. A przejsc z gosciem z domu pogrzebowego wspolczuje - co za .....;)i bardzo dobrze Froggy zrobil - niech sie tamten tlumaczy!!!! Dunia odnotowane \"pozostawienie X-miesiecznego dziecka z miska malin grozi....:P, \". Chyba stworze sobie taki dzienniczek tak na przyszlosc czego sie wystrzegac, bo widac ze dzieciaki sa bardzo pomyslowe;) A zdjecia z zoo superowe i widac ze sie bardzo dobrze bawiliscie. Reign - co ty sie przejmujesz tym listonoszem, on napewno takich widokow ma na peczki.Rozumiem Twoja zlosc - pewnie tez bym sie wkurzyla, ale co tam - usmiechnij sie bo ZLOSC PIEKNOSCI SZKODZI. Magda super sie Wam udala wycieczka, zdjecia swietne - tez bym chetnie tak poszalala.No i gratulacje z powodu zdanych egzaminow i to na B+. Swietny wynik tym bardziej ze oprocz nauki jeszcze opiekujesz sie Ania, zajmujesz firma i domkiem. Perfumeryjka wspolczuje Ci przejsc z rodzinka, goscie sa dobrzy ale w malej liczbie i na krotki czas. A jesli chodzi o wstawanie to ja wiem czy tak wczesnie bylo-juz raczej po 9. Chociaz ze mnie to raczej ranny ptaszek byl dawniej bo teraz z uwagi na deficyt snu wykorzystuje kazda minute rano ale tak do 8 to maks. Filipka, Juchcia, Karola, Koza, Beksia, Zieniam, Galactica 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia co sie dzieje czemu nie dochodza do Ciebie moje maile. Juz dawno mialam zapytac bo ostatnio zawsze do mnie wraca wiadomosc ze nie dotarl. A czy od innych dziewczyn tez tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na chwileczke bo mi sie Niunia zlosci - wiec ojdziemy sie kapac,ale musialam napisac bo juz dawno mialam to zrobic i jakos tak wychodzilo ze zapomnialam. Reign ja wymienialam tu paszport ( ale nie wiem czy jest taka sama sytuacja) i do 6 tygodni(a w praktyce to byl chyba miesiac) dostalam paszport tymczasowy na rok z ktorym moglam bez problemu jechac, a nowy paszport juz na stale przyszedl gdzies po 2,5 miesiaca. Zmykam narazie - Reaign nie smuc sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reign, jedz na starym paszporcie z aktem malzenstwa i tam kartami itd. A wyrob sobie paszport w Polsce. Zeby zlozyc wniosek nie musisz byc osobiscie (chodzi o to, ze wniosek na paszport mozna tez wyslac poczta) odebrac musisz natomiast osobiscie. Wiec wypelnij wniosek, wyslij rodzinie wraz ze zdjeciem, tam jeszcze trzeba jakis znaczek oplaty skarbowej dolaczyc i niech to wysla na adres biura paszportowego poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru np 2 czy 3 msc przed Twoim przyjazdem. I jak przyjedziesz to sobie pojdziesz odebrac poprostu, ale wtedy bedziesz musiala miec stary paszport. Jesli masz tam np wize na ktorej jezdzisz (gdybys nie miala jeszcze GC np) to oni Ci zostawia ten paszport tylko go przetna w rogu, albo przedziurawia jakos tam - w kazdym badz razie wiza ta nadal jest wazna. Ale jak bedziesz miala GC to Ci wiza juz niepotrzebna wiec Ci pewnie wtedy zabiora juz ten paszport. Victoria, tak myslalam, ze Froggi chyba tez bo przeciez na ta religie po cos latal wytrwale przez tyle czasu. No nie wiem, chyba nie dzwonili, a nawet jezeli to mnie nie bylo wiec nie odebralam :-) to tak jakby nie dzwonili. Trzymajcie kciuki jutro za usg. No i moze juz bedzie wiadomo czy kurka czy kurczak :-). Ja dzis musze isc wczesnie spac wiec jak tylko M wroci z roboty zmykam do wyra, bo sie bardzo dziwnie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow, ale do czytania sporo! Szkoda ze z pracy nie moge sie udzielac. Dunia, super zdjecia z zoo! Zdrowiej szybko! Juchcia i Alla, poszly do was zdjecia z naszymi podobiznami. Zuzia i Marlenka sa przeslodkie! :) Juchcia, kurcze, Tomcio ma 3.5 roku i mam w albumie jego zdjecia od urodzenia do 18tu miesiecy, reszta na kompie! Powiedzialam mezowi ze jak wreszcie sie przeprowadzimy, urodze dziecko i posiedze troche w domu to zajme sie dalszym ciagiem jego zdjec. Teraz nie mam czasu na to niestety. Dobrze byc na bierzaco ze zdjeciami, te zdjecia ktore mam to wywolalam za jednym razem jak Tomcio mial wlasnie 18 miesiecy. Zrobilam to na internecie, przyszlo mi okolo 500 zdjec, zapelnilam 3 albumy, ufff... Reign, hehe z tymi zebami. Jak te szyny wygladaja? Mi dentysta zrobil takie foremki dopasowane do zebow, przezroczyste, ale dlugo sie nie nabielilam bo zeby mi sie bardzo sensitive zrobily po takim zabiegu. Bous, kurcze ale Cie daleko wywialo! Chiny, fajnie! Nie mam pojecia czy bedzie kurka czy kogucik, ma sie okazac niby 29-tego, drugie podejscie do tego usg. Perfumeryka, moglabys podac email\'a jeszcze raz? Nie moglam znalesc. Albo napisz do mnie beksava@gmail.com, to Ci tez podesle te fotki. Magda, fajnie ze podroz sie udala i gratuluje zabkow nowych Ani! Dragonka, rozumiem zupelnie! Tez bym tak zrobila! Piszesz moze na formu sierpniowym na kafe? Ja sie udzielam na tubylczym forum, tak jak z Tomciem kiedys i widze ze ludzie maja podzielone zdania co do tego testu, bo jest tyle false positives. Pare kobietek dostalo takie wyniki i robili amnio, kazdej wszystko w porzadku wrocilo, tylko niepotrzebnie sie denerwowaly... Ja sie nad tym testem (AFP)zastanawialam jak bylam w ciazy z Tomciem, w koncu zrobilam, no i teraz zrobilam juz z rozmachu. Napisz nam jutro koniecznie jak usg poszlo! No i czy chlopiec czy dziewczynka! ;) Annik, rzeczywiscie powazna decyzja! Zycze zeby wam sie dom super sprzedal i zebys fajna prace w PL szybko znalazla! Victoria - ale rzeczywiscie macie z tymi pogrzebami, odpisalam Ci maila. Koza - super Ci w nowych wlosach! Bardzo fajne fotki, Borysek oczywiscie uroczy! Pozdrawiam reszte! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda____ super, ze zadowoleni jestescie z wyjazdu. A te 3,5 h toz to pestka i nawet na upartego na weekend mozna wyskoczyc. Fajnie,z e macie takie milusie miejsce niedaleko (od nas do najblizszych gor a tak z 5 godzin ciagiem, a to i tak w Oklahomie :-) ). Gratuluje pozdawanych egzaminow i swietnego wyniku. Jak ty to robisz, to ja nie wiem, ale podziwiam (i w skrytosci ducha kwikam z zazdrosci ;-) ) Annik_____ no to podjeliscie wazna decyzje. Gratuluje odwagi, bo jakby nie patrzec nikt ci nie zagwarantuje, ze kiedys nie powiesz, ze trzeba bylo jednak zostac. No i odwrotnie :-) Gdzies uslyszalam, przeczytalam takie zdanie, ze ludzie \"na emigracji\" (no, nazwijmy to zyjacy w obcym kraju przez czas dluzszy) potem juz cale zycie sa tak nieco w rozkroku, jedna noga na \"obcym, druga \"na starym\". Ja sie ciagle obawiam, co lepiej czy wracac czy zostawac. Ilez za tyle samo i przeciw. Ale tak jak Alla, mamy czas przynajmniej na pare lat zanim Hania zacznie szkole :-) Dragonka____ powiem ci, ze ta dzisiajsza malinowa imprezka to byl wynik wybitnie mojego uzaleznienia od Kafe. Dalam jej miske z mocnym postanowieniem, ze zaraz do niej przyjde i bedziemy te maliny konsumowac pod nadzorem. Ale usiadlam do kompa, weszlam na Kafe... no i zorientowalam sie Jak Haniutek zaczal tak znaczaco stekac (gdy potrzebuje z czyms pomocy :-) ) No i sie odwrocilam i gdyby ja tak z wierzchu posypac cukrem i odstawic (zwiazana) na jakis czas w bezpieczne miejce i potem zlac woda to calkiem niezly soczek by chyba wyszedl. Na szczescie kanapa sie doprala (Szare mydlo czyni cuda, choc tutaj jest w koloze zoltym lub zielonym). A bodziaka najwyzej spisze sie na straty. Chorobsko mi juz powoli przechodzi, tylko momentami skrzypie jak stara szafa. I az mi sie wierzyc nie chce jak patrze na zdjecia od was, ze moze byc gdzies jeszcze taka zima, skoro u nas juz na dobre powyzej 20C :-) Victoria, ja wiem, ze pogrzeb i te sprawy, ale juz sobie wyobrazilam ciebie z dzieciakami ciskajaca pod nosem po polsku mocno niecenzuralne slowa (ze slodkim usmiechem, a jakze) a Froggiego z taka tuba, pod drzwiami kosciola gromkim glosem wzywajacego \"Owner of the black Jaguar XL, plate number XVZ please move out your car\" :-) :-) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reign____ spoko, spoko, listonosz, kochana i tak cie juz \"na straty spisal\" bos mezata, wiec mozesz go w koncu przestac wabic. Nie poskutkuje ani maseczka, ani papiloty i rozwiane loki, ani niebieskie szyny na zebach i czarowny usmiech :-p Daj spokoj, dziewczyno :-D A z innej beczki, ja juz odpuscilam wybielanie bo nie moglam zniesc tej nadwrazliwosci. Zostalo mi pare \"papierkow\" w pudelku i moze jeszcze je rusze za jakis czas. Ale i tak roznice widac, przynajmniej mi si etak wydaje. Autosugestia rules :-D Kozawrajtuzach_____ co do jedzenia to podejrzewam, ze w calych Stanahc jest podobnie. Chybaze kupuje sie na Farmers Market, a i to roznie bywa. Powiem ci, ze juz wiem ghdzie co kupowac i moze kiedy (bo niewazne ze amliny sprzedaja caly rok, skoro one najlepsze beda w lato) isie juz przyzwyczailam. Owszem, brakuje polskich smakow, tym bardziej, ze samo ich wspomnienie powoduje, ze wydaja sie jeszcze lepsze niz w rzeczywistosci. No, ale akrat w Chicago to przynajmniej polskiego jedzonka masz pod dostatkiem :-) Milam ci juz napisac wczesniej odnosnie tego jak ja wprowadzalm malej inne jedzenia. Ona \"szla\" nieco innym trybem, bo byla na formule odkad skonczyla miesiac. Ale wprowadzalismy najpierw kleik ryzowy, bezsmakowy do mleka i to jakos tak raczej na wieczor, ale nie nocne karmienie. Potem bardziej zageszczalismy kaszke i przechodzilismy na lyzeczke z kasza. To wszystko jak mala miala skonczone 4 mies. Jak juz opanowala lyzeczke, zaczelismy wprowadzanie owocwo i warzyw. Tak jak nam powiedziala pediatra, jeden tydzien tylko marchewka i obserwowac. Kolejny tydzien - tylko jablko i obserwowac. Koleny tydzien - fasolka i obserwowac itp itd. Tutaj jest duzy wybor wlansie roznych owocow i warzyw Gerbera i innych firm, takich pojedynczych smakow. Potem jakos tak wyszlo, ze mala skonczyla 6 mies i dostalismy zielone swiatlo na jedzonko z miesem - dlugo to byly tylko sloiczki. Gotowac zaczelam jej dopiero jak panna dorobila sie zebow i zaczela mniej wiecej gryzc :-D Magda____ u nas tez zebami powialo w ten weekend. Hance wyszly dwie kolejne trojki, a przebija sie ostatnia czworka i ostatnia trojka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :D Alescie napisaly, ledwo przeczytalam :P A co sie Filipka nie odzywa?? Wszysko ok?? Perfuneryjka 🖐️ Annik 🌻 wow, powazna decyzja, gratuluje. Dunia, ale mialas wypadek z Malinami, a myslalam ze to ja od Kafe bylam uzalezniona :P Super Fotki,Hania sliczna :) 😘 Juchcia 🖐️ 😘 Dragonka, trzymam kciuki za jutro, ja nie wiem, ale wydaje mi sie ze Kogucik :) A wyniki na 100% w porzadku. Wiktoria, nizla historia z tymi pogrzebami, ja bym sie bala :( Reign, tobie to przez Tylek trzeba, nu nu nu, porzuc juz ten temat Paszportu :P Pojedziesz, wrocisz i wszytko bedzie ok, wierz mi. Ja sobie mysle ze wymienie dopiero jak bede obywatelka. Teraz mam jeszcze wazny wiec po co? A nie sadze ze naparwde by Cie gdzies nie wpuscili, moga zrobic mala awanture albo cos, ale w koncu wpuszcza. Koza, widzialam fotki , super, fajna z Was rodzinka. Magda🌻 gratuluje egzaminu i udanych wakacji, zaraz obejrze fotki :) Allla, ale Marlenka wyrsla, slodka jest, a Ty masz super Fryzurke, grzywka krotka, bardzo mi sie podoba :) Beksia 🖐️ Dziewczynki, dzieki za troske z moimi pietami, ja to spoko moge doszorowac, bo pumeksem, ale tak myslam ze jest cos czym moge wysmarowac te buty od srodka co by nie farbowaly. No ale im wiecej nosze tym mnie farbuja wiec ok :) W pracy mialam dzis deadline, wiec teraz jestem zmeczona. Musze jeszcze sobie zamowic nowy telefonik i ide spac. Aaaa. kupilam tez blety na Grudzien :D Na 3 tygodnie lecimy. No i w Sierpniu sama lece na 2 :) Ok, caluski dla Wszytkich i Kolorowych Snow 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dzieki za slowa wsparcia. Mam nadzieje, ze jutro juz mi nerwy puszcza. A swoja droga, pol ciazy sie musze denerwowac to jak mam przybrac na wadze. Wazylam sie wlasnie (ja na kafelkach, bo mi zalezy na tych in plus :-) ) ale niestety nic. Ani, ani. M poszedl kupic nutelle ;-) Allla, tez sie mialam zapytac i dobrze, ze mi Annik przypomniala - po co Marlence pielucha na buzie? tak lepiej spi? czy to forma maskotki, czy co od swiatla? Koza - dzieci na formule jedza rzadziej niz takie co tylko cyca. Ja pamietam, ze jak Korina miala 4 msc to jadla w dzien co 2 godz a w nocy raz o 3 czyli od 20 do 3 wytrzymywala. A potem 3, 6 czasem 7 i jazda co 2 godzinki. Zreszta wiesz, ja karmilam piersia tak cycata a nie butelka. Tzn nie sciagalam wiec nie wiem ile mililitrow czy oz Korina wypijala za jednym razem. Zreszta jak tutaj przyjechalam z tym cycem karmiacym to bylam chyba jedyna w San Diego. Bo wszystkie tutaj raczej sciagaja mleko i z butli daja. A ja sciagnelam raz w zyciu 50 ml i urobilam sie jak dziki osiol. Karola ciesze sie ze buty sie naprawiaja. Ale brakuje nam Ciebie w ciagu dnia :-( No dobra ide juz spac. Milej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laseczki! ale napisalyscie od wczoraj! Victoria dzieki za objasnienia, ogladalam tez Twoje zdjecia! Dziecina cudowna, oczy przepiekne! mam wrazenie, ze do tatusia podobna?! a ten chlopczyk to Twoj syn, czy brat? podobny do Ciebie wiec jakies pokrewienstwo musi byc miedzy Wami! masz meza prawie tak samo owlosionego jak moj :) !gratuluje schudniecia i zazdroszcze wytrwania! 🌼 Magda gratulacje z 4+! zazdroszcze wspolnego wypadu! niesamowicie tesknie za moim Ukochanym, a juz nie wspominam nawet faktu jak smutno zwiedza sie samotnie! Annik decyzja rzeczywiscie bardzo powazna, ale najwazniejsze, ze bedziecie razem...teraz wazne, zeby dostac duza kasiorke za dom! kasa na pewno Wam sie przyda! Dragonka to dzisiaj ten Wielki Dzien?! trzymam kciuki! Dunia, ja tez chce zdjecia z zoo! Dragonka przeslij mi prosze \"murzynsdka krolowe\" dorisek2@wp.pl! Alla za chwile postaram sie przeslac Ci zdjecia z pekinu! nie wiem czy przejda, bo connection jest do d***! Reign mowisz po francusku? Ca ne va pas du tout!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Koza w rajtuzach i Bous- ja tez poprosze o foteczki..(i jestem pelna podziwu, ze wyjechalas tak daleko:)) Annik- ojej- jestem w szoku, ze chcecie wracac do Polski..bo tu nie ma po co:(Ja bym wiele dala, zeby moc gdzies wyjechac i pomieszkac przez reszte zycia gdzie indziej..:) Dragonka- napisz nam, jaka bedzie plec dziecka:) Karolka- czyli bedziesz w sierpniu w Polsce..a ja myslalam,z e bedziesz tylko w grudniu:) To moze uda nam sie spotkac:) Reign i Filipka !!- nie mam co ustawic na pulpicie:ani psa, ani kota:( Dla reszty dziewczynek wielki 👄 i uciekam do sklepu, przed chwila wrocilysmy z Julia w rekolekcji..i po powrocie do domu, zauwazylam, ze lodowke mam pusta:) Co tu na obiad zrobic..Rodzinka sie przeniosla na 3 dni do tescia..wiec mam do piatku spokoj..Wyobrazcie sobie, ze szwagier mi tak ustawil aparat, ze zadne zdjecie nie wyszlo..pstrykalam specjalnie dla Was ..bo my nie lubimy sobie robic fotek!..A TU TAKI NIEWYPAL:(Wkurzylam sie...dzis mu pisze, zeby mi przeslal fotki na poczte..a on:przykro mi, ale zadne nie wyszlo...:(Za bardzo ma skompikowany sprzet..innym razme pozycze od kolegi..ma normalna cyfrowke..bez jakis zoomow..itp;)Pozdrawiam i biegne do sklepu..bo juz 13.00-🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jestesmy z powrotem. Test potrojny - negative musialam sie oczywiscie dowiedziec czy to dobrze czy zle, bo nie wiedzialam. Usg tez wypadlo calkiem niezle choc trwalo prawie 2 godz bo dzidzia nie chciala sie obrocic i nie mozna bylo zobaczyc kregosula do konca. Ale wyglada ze wszystko jest ok. No i nie ma 100% pewnosci, bo wlasnie dzidzia nie chciala sie obrocic i nie mozna bylo dokladnie zobaczyc ale powiedziel, ze it looks like a boy. Tak wiec Kogutek chyba jednak. Korina oczywiscie odstastawila cyrk na cala klinike bo najpierw pukala pana w kolano i pytala baby? a potem zwiala M i gonil ja po calej ginekologii. Teraz ide zjesc (bo rano nic nie moglam przelknac) i troche sie zdrzemnac bo niezbyt dobrze w nocy spalam, a potem wpadne do Was i spelnie wszystkie prosby :-) W kazdym badz razie, dzieki za kciuki, zdrowaski i otuche :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja sie melduje miedzy obiadem a spacerem :-D Mala dzis zaliczyla \"starszakow\" i juz ja na stale przepisalam do tej grupy. Wieksze dzieci, juz takie bardziej \"kumate\" i dzis wogole byla duza grupa takze sie dzialo. Ale najwazniejsze, ze ta sama pani no iczesc dzieciakow z jej poprzedniej grupy (az sie zdziwilam, ze ona kojarzy juz \"kumpli\" :-D ). Teraz Hania siedzi i oglada Baby Einstain o zwierzakach, a jak skonczy to wybywamy na podboj piaskownicy. Korzystam ile sie da, bo zapowiadaja, ze od jutra moze byc brzydziej (wiecej deszczu i wogole Texanska parna i burzowa wiosna :-0 ). Dragonka_____ siesze sie, ze wszystko u Kogutka w porzadku. Nerwy nerwami, ale dobrze, ze juz po. Skad ja znam namawianie babelka zeby sie rpzewrocil i odpowidnio ulozyl (a Hanka jak juz wykonala odpowiedni przewrot to dostala czkawki i ciezko bylo juz wogole zlapc cokoliwek :-) ). Odpocznij soebie, odespij. No, a jak tam, nie bylo konsylium w sprawie wagi czy moze ubralas sie kamuflacyjnie i waga pokazala chocby malego funcika na plusie? ;-) Victoria_____ ja to cie podziwiam. Ile ty spisz na dobe? Tak pytam z ciekawosci, bo wydaje mi sie ze strasznie malo i dajesz ze wszystkim rade. A co ty z ta pilka robisz? Ja odpuscialm chwilowo swoje skakanie, bo juz mi przepadlo sporo odkad skrecilam noge, na kwiecien sie wypislam, bo byc moze znowu zostane z Hania bez M (moze to Chicago w koncu wyjdzie, choc nadal nic nie wiem :-0 ), a potem to juz wyjazd do Polski na 3 miechy, wiec szkoda kasy. No a przydaloby sie cos jednak ze soba zrobic, zeby nie zmarnowac tego co juz mam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozaWrajtuzch
Witajcie! !!!!KUKURYKUUUU~!!!! KUKURYKU!!! :) Dragonka Gratuluje PLCI :) ...oby sie doktorek nie pomylil :) My juz po spacerku i po obiadku. Gosciu sie wyspal na spacerze i teraz rozrabia....grrrr chyba musze wychodzic na spacer zaraz po popoludniowej dzemce to sie gosciu zmeczy i bedzie spal po powrocie a ja wtedy obiadko przyzadze jakies,,,,,apropo tego mojego gulaszu...wcale go nie zrobilam...dzis bylo jajko sadzone i zupa:)...hehhe tak sobie pomyslalam...macie jakies przygody z gotowaniem ...moze Wasze ....moze Waszych Mezow?? Moj jak juz pichci to tak przedobrzy z przyprawami ze hej! ...ostatnio zrobil krupnik ( z kaszy gryczanej hehhehe) ...do tego dodal jarzyn i tyle ziela angielskiego ...ze bylo czarno...no zjadlam :)... ale to ziele angielskie to do dzis czuje w gebie:) hehehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragonka - super ze wynik byl negatywny i usg wypadlo dobrze. To mowisz ze synek bedzie? :) Mysleliscie juz nad imionami? My narazie mamy imie dla dziewczynki, ale mamy trudnosci z imieniem dla chlopca. Pozdrawiam reszte! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozaWrajtuzch
Reign ...co ty chcesz od siebie!? Bardzo ladnie wygladasz!!! Victoria ja cie tez podziwiam ze masz zapal. Ja natomiast wole tradycyjne brzuszki i jak juz to z pomoca takiego urzadzenia. Kiedys w PL na takim cwiczylam i super sie robilo brzuszki ...i wogole odciazalo to kregoslup. na pilke sie nie skusze..jeszcze poobijalabym sie hehhe to ustrojstwo to tylko mozna dostac w UK! :( ...tutaj w US ..to sa inne te przyrzady. chyba poprosze zeby mi ktos w UK zakupil i wyslal. http://www.simplyfitnessequipment.co.uk/GymAccessories/Carl-Lewis-AR1-Abdominal-Roller

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozaWrajtuzch
haj Madziu! Ja robie filety z kurczaka w brokulach z parmezanem. kroje filety daje do naczynia zaroodpornego i potem na to ukladam brokuly i potem zalewam ta zaupka campbell...krem z kury i na to sypie parmezan duuuzo duuuzo...mniam wyvchodzi! ooo dawno nie robilam:) hehe ...moze jutro ? hmmm mam kalafiora ciekawe czy tez dobre w smaku wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie wyspalam..... zaraz potem musialam szybko leciec na spacer, bo szkoda mi bylo dnia troche, a teraz dopiero zjadlysmy obiad i zasiadlam c Dziewczyny, jeszcze raz dzieki za wsparcie :-) Victoria, Beksia ja te testy zrobilam tak troche z rozpedu, bo upieralam sie przy tym, zeby mi zrobili hemoglobine, bo ja mam skaze zelazowa wlasnie po tym jak mojej mamie w ciazy nagle bardzo spadlo zelazo. I z Korina jak bylam w ciazy to tak mniej wiecej w tym czasie tez mialam spadek zelaza i dlatego chcialam, zeby mi koniecznie to zrobili. A wiecie tego nie ma w schedule ;-) wiec trzeba bylo sie troche pomeczyc aby im wytlumaczyc. No i jakos tak wyszlo, ze zrobia to przy okazji tych testow. I wlasciwie po jakims czasie dopiero sie zaczelam denerwowac testami. Bo zelazo wiedzieli juz na nastepny dzien. Victoria, ja wiem ze Ty jestes najlepszym przykladem na to, ze mozna miec wiecej niz 2 dzieci ;-), ale uwierz mi, ja po Kogutku bede juz \"done\". Moze to wina wieku, ale ja juz dziekuje. Dzieci mi nie przeszkadzaja, moze byc nawet 6, ale ja w ciazy tyle razy chodzic nie bede. Wiec jak moj maz chce jeszcze dziewczynke to musi albo sam urodzic, albo znalezc inna mamusie. Moze zdziebko mlodsza ;-) Beksia, wiesz u nas z imionami to odwrotnie niz u Was - chlopak nam zostal po zeszlej ciazy (bo dlugo nie znalismy plci wcale), a dziewczynke ostatnio ustalilismy. I tak chlopak ma byc Kacper, a dziewczynka jesli jednak bedzie Kurka ;-) to Marika. Reign, prosze mi sie w tej chwili usmiechnac. I nie przejmowac sie waga. Jak Ci centymetry schodza to co sie poundami martwisz. Moze poprostu tluszcz sie w miesnie zmienia. A na Victorie nie patrz, bo ona jest wyjatkowa. Jak przeczytalam ze Victoria rozmawiajac w nocy z Froggim spala 3 godz, a teraz spi 6 to juz jest duzo to juz wiem, czemu ma zawsze posprzatane, wyprane, ugotowane, dzieci nakarmione, wyspane, najedzone, a ona wycwiczona, pomruczona i do tego z pomalowanymi paznokciami. Ja po prostu przesypiam ten czas kiedy Victoria to wszystko robi. Dlatego tez 2 dzieci na moje mozliwosci to jest max :-) Moze jeszcze kiedys bedziemy miec psa. Ale samodzielnego ;-) Ja nie dosyc ze potrzebuje min 8 godz snu a najlepiej 12 :-) czyli juz pol doby, to jeszcze przynajmniej z godz rano dojrzewam. Teraz jeszcze wieczorem jestem nie do zycia, ale bez ciazy to jestem raczej nocny marek. Zreszta Magdzie jak dla mnie tez nie wiele brakuje do tego wyznaczonego przez Victorie idealu. Ja jestem raczej na szarym koncu. Dunia a wiesz ze u nas tez na jutro deszcz zapowiadaja. To chyba jakis front na poludniu. A jak M w tym tygodniu :-) siedzi w domku? Bous wieczorkiem wysle zdjecia \"murzynskiej krolowej\" :-) Karola czy wiesz ze za 3 tyg rusza nowa seria Magdy M :-) jesli zmienilas adres to daj znac :-), ale chyba nie, bo nic nie mowilas. Ide troche dom ogarnac, bo dzis wiekszosc dnia na telefonie spedzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja siedze i dziecku cheerioski wyzeram :-D Kombinuje jej do mleka rozne platki (ale organiczne i niekoniecznie slodkie) no i kupilam zwykle cheerios i tak mi posmakowaly... Ja to jednak jestem \"wolek zbozowy\" i nie moge sie obejsc bez pieczywa, chrupaczy w postaci platkow. Chociaz ostatnio mocno ograniczylam bo wyszlo mi na to, ze pieczywo mi \"miesza\" w chorym brzuchu :-0 No i nabial w nadmiarze tez :-0 Widze, ze wszystkie sie dzis spacerowlay. Ja wialam z placu zabaw przed deszczem. Wjechalysmy jeszcze na zakupy i jak wychodzilysmy ze spozywczego takie grube krople zaczely padac, ze Hanka pod pache i biegiem. A ta smiala sie w glos, piszczala z radosci i wogole moknac na takiej ulewie okazalo sie byc najlepsza zabawa. Dragonka_____ zalapalam sie dzis na jakas prognoze pogody i to co u was pada badz ma padac teraz to u nas namaci pod koniec tygodnia. I to niezle, w weekend w kazdym razie bedziemy sie odchamiac pod dachem. Co do imion, sliczne. Kacper osobiscie to moj faworyt, ale kiedys nieopatrznie \"sprzedany\" siostrze i teraz jakby co to odpada, bo w rodzinie jeden juz jest :-p A Marika bardzo do Koriny pasuje. Bez wzgledu na to czy bedzie Kurka czy Kogutek to kochana, sadzac po jedynym poki co potomstwie, psa sobie wybij z glowy na czas dluzszy. Nawet takiego baaaardzo samodzielnego, ba, samoobslugowego :-) Wyobraz sobie Krolowa Murzynska w towarzystwie Kacyka Naftowego (wysmarowanego biala mascia do pupy) i w tym wszystkim jeszcze psa :-P Wiesz, jaki pan taki kram... z kim przestajesz takim sie stajesz... i ktoregos dnia budzisz sie a tu piesior wcisniety w kostum dyni, szaleje miedzy wieszakami w sklepie i w biegu podkrada zeberko z talerza jakiemus gosciowi (dla niewtajemniczonych... to wszystko to \"przypadki\" z zycia Korinki) :-) Victoria_____ dzieki za linka. Sobie poogladam co i jak, ale cholera, nie widze sie samej cwiczacej regularnie. Chodzi mi o to, ze ja to musze wyjsc z domu, miec tzw bacik :-) Ale moze od samego patrzenia mnie ubedzie, co??? :-p Aaaa, chyba nie napisalam, ze fotki jak zwykle przepiekne. Sliczne te dzieciaczki i powiem ci, ze Julek i Helenka sa tak do siebie podobni (przy czym Helenka do Froggiego), ze ciezko powiedziec ze z innych tatusiow. To chyba dobrze, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa, jeszcze mialam wam podac za pamieci fajny przepis na szybka przekaske z kurczaka (Dragonka, cos na ten piknik moze?). Obejrzalam dzis rano kawalek show Rachel Ray i oto przepis: - ile sie chce kawalkow kurzczaka \"od piersi\", po tutejszemu tenderloins (jesli dobrz ekojarze). Chodzi o te paseczki miekkiego miesa, ktore sa z reguly przy piersi, a tutaj takze sprzedawane osobno. Mozna tez wziac piers i pokroic ja w takie podobne paski. - po trzy garstki/lyzki/cupsy (wszyskiego po 3 a ile to zalezy od ilosci mieska): granulowanego czosnku, granulowanej cebuli, maku, sezamu, gruboziarnistej soli, wsypac razem i wymieszac dokladnie - to jest panierka - kazdy kawalek kurczaka nadziec \"w pionie\" na patyczek do szaszlykow - kazdego kurczaka pobtoczyc w tej \"panierce\" z obu stron i ukladac w nonstick blasze do pieczenia - piekarnik rozgrzac do 375F i wsadzic te kuroki na 20-30 min (nic nie mowila o tym, zeby je w miedzyczasie przewrocic) - mozna podawac z dipem (jakis gotowy), ona podala przepis na taki twarogowy (bo te kurczaki to niby w bajglowej posypce): pudeleczko Philadelphi takiej zwyklej, rozmieszane z poszatkowanym szczypiorkiem i jeszcze jakims zielskiem, ktore mi przypominalo pora, nieco rozrzedzone smietana, doprawione nieco i juz. ja na pewno wyprobuje bo moze byc smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuku laseczki! jestescie tam czy poszlyszcie juz wszystkie spac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haj Bous, ktora to u ciebie godzina, co? Jakos chyba dziwnie wczesnie rano. U mnie natomiast 22:43 i niedlugo sie zwijam do wyra, ale cos nie moge sie odczepic od kompa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×