Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasia C.

H.U.R.R.A!!! Dwie kreski na teście-LUTY 2007 -ZAPRASZAM!

Polecane posty

Gość Efka25
Hej mamusie Ja wczoraj bylam na usg pren. wszystko w porządku. Dzidziuś rozrabiał nawet ręką machał, a potem ssał sobie palec, miałam kasetę VHS, ale jak przyszłam do domu to się okazało, że nic się nie nagrało :(. Z dzidzią ok, tylko ja nadal taka jakaś słaba jestem, dalej mało jem i prawie wogóle nie przybieram na wadze. POZDROWIONKA DLA WSZYSTKICH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ingaa78
ja usg tez miałam juz 3 razy - czyli na kazdej wizycie. Teraz ide 16.08 i nie wyobrażam sobie by nie podejrzeć maluszka. Znajoma miała 4 razy w ciągu całej ciąży- jak dla mnie to strasznie ma.lo- i chyba umarłabym z ciekawości a przede wszystkim z niepokoju o dzidzie. U mnie to juz 13 tydz i waga stoi w mijescu na poczatku nawet spadła i ważyłam 49 kg -teraz myslę, ze choć troszke do przodu poszła- bo widzę, że już pomału brzuszek widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mamą
ja miałam usg robione na razie tylko 2 razy: w 5 i 11 tygodniu:) jestem teraz w pracy i nie moge sie na niczym skupic, mysle o tym co pisała mimi29... jak tylko wroce o domu to zaraz musze zobaczyc ostatnie zdjecie i poszukac tam informacji o tej przeziorności... (pocieszam sie ze skoro gin nie skierowal mnie na dodoatkowe badania to wszystko jest ok) to bedzie mój pierwszy dzidziuś, wiec na razie nie mam doswiadczenia, powoli sie wszystkiego dowiaduje i ucze... piszcie na co zwraca uwage przy kolejnych badanich pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewkamarchewka
Witajcie Czy to badanie przezierności karkowej nalezy do badań standardowych? Miałam robione usg na przełomie 11/12 tygodnia, ale takich informacji tam nie ma, więc zaczynam panikować. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,nie panikuj ewka,jednak uwazam ze lekarz powinien Ci to zmierzyc,myslalam ze to standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewkamarchewka
Poleciałam wczoraj do gin. i dowiedziałam się, że za późno, bo to badanie robi się dokładnie między 11a 13 tygodniem. Troszkę się zmarwiłam i wkurzyłam, bo akurat wtedy byłam na wizycie... Teraz zostało mi tylko być dobrej myśli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tylko chcialabym radzic
zebyscie nie wywalaly niepotzrebnie kasy na USG 3D-wykorzystuja ludzi.Jesliby juz to USG 4D za t a sama cene,w W-wie bodajze 200zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_pl
hej Kasia C, a Ty jesteś z Poznania? bo jeśli tak to może w szkole rodzenia albo już na porodówce uda nam się spotkać:)))))) myślałaś już nad szpitalem? co do badań przezierności to mi ich też lekarka nie zrobiła i też trochę panikuję, ale teraz to już za późno bo leci mi chyba 16 tydzień... co do witaminek, to ja żadnych nie biorę, lekarka stwierdziła, że najlepsze są witaminki naturalne, a teraz mamy ich dostatek więc syntetyki może dopiero na jesień. a teraz pytanie z innej beczki: czy słyszałyście dziewczyny coś o tym, że warto zaszczepić się przeciwko grypie jeżeli drugi i trzeci trymestr przypada na okres, kiedy takie choróbska są powszechne...ponoć szczepionka jest całkowicie bezpieczna dla mamy i maluszka, a korzyści niezastąpione!wybieram się na początku września do gina więc mam zamiar o to zapytać i dam, Wam znać:) a czy któraś z Was wie co mogą oznaczać śladowe ilości ciał ketonowych w moczu? moja gin nic na ten temat nie powiedziała, a dała mi burę za to, że za mało piję:)))każe mi pić dziennie 1,5 litra niegazowanej mineralki plus herbatki i soczki żeby tak z 2,5 litra razem wyszło, ale ja nie daję rady, a bieganie do toalety mnie wykańcza.. pozdrawiam lutowe mamusie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Lutówki. Długo nie zaglądałam a tu niespodzianka,tak nie dużo do czytania. Dziewczyny u mnie też bez zmartwień się nie obywa. Przy wcześniejszych USG termin wychodził mi na 26 lutego a teraz nagle 10 dni póżniej.Czy możliwa jest taka rozbieżność ? W \"Twoje Dziecko\" przeczytałam historie kobiety której USG wykazało u dziecka zespół Downa.Kobieta zrobiła amniopunkcję która nie wykazała zadnych nieprawidłowośći.Niestety przez to badanie wyszły komplikacje i zaczeły się wylewać wody płodowe. To był cud że dzieciątko uratowali,ale wymagało to wiele cierpliwośći i walki. Ja nigdy nie zrobię takiego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_pl
Kasiu C, a do jakiego chodzisz gina i czy przyjmuje prywatnie bo ja chyba chcę swojego zmienić ale na kogoś pewnego:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZACIĄZONA
WITAM dziewczyny!! ale si ę smutno zrobiło, :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi, wejdź na bociana, może tam coś znajdziesz na ten temat, trzymam kciuki. www.nasz-bocian.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZACIĄZONA
ja jestem po badaniu przezierności karku, nastepne badanie mam w 20 t .c musze poczytać, co to jest za usg w tym 20 t.c takie badanie, przezierności karku , powinno być wykonywane kozdej kobiecie w ciązy!! co do usg , to ja juz miałam chyba z 5 , poniewaz bardzo sie boje i za każdym razem , na wizycie , chce sie upewnić ,czy z dzidzią wszystko jest ok!! nastepną wizyte mam 25 .8 i napewno poprosze o usg ,zeby sprawdzic ,czy wszystko jest ok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, prosze o pomoc jesli mozecie czytalam ze tutaj sie wam skracaja szyjki macicy, jestem w 24 tyg. i wczoraj dowiedzialam sie ze mam krotka szyjke, jest twarda i zamknieta ale krotka , dodam ze nie moge sie zbadac nigdzie wiecej to badania mialam przez gina polaka tak sie udalo - bo jestem w chorym pod tym wzgledem kraju - Anglii , brzuch mi twardnieje ale nie boli , nie mam plamien zadnych , nie wiem co mam myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia_pl dr Polaszewski z Polnej,jezdzimy na wizyty prywatne do niego w Smochowicach na Podgajską 5a.On jest ordynatorem oddziału gin.-połozniczego na Lutyckiej no i jest SUPER!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Ja tez miałam krótsza ale zamknięta szyjke w podobnym tyg co ty i donosiłam ciaze tylko oczywiscie uwazac musiałam, odpoczywac a wrecz przenosiłam o 2 tyg. Synek duzy i zdrowy sie urodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_pl
Kasia C - dzieki za info:)a czy moglabys jeszcze podac jakis numer telefonu, pod ktorym mozna sie zarejestrowac i kiedy w ogole dr Polaszewski w Smochowicach przyjmuje? aha i czy ma tez usg u siebie w gabinecie?bylabym bardzo dzwieczna za te dodatkowe informacje:))))) ja teraz chodze do Certusa, moja pani dr jest wprawdzie sympatyczna, ale jak robi usg to mam wrazenie, ze sie za bardzo nie stara i poza wielkoscia CRL nigdy zadnych innych danych mi nie podala...moze przesadzam i za wczesnie na jakies inne parametry, ale to moja pierwsza ciaza i chce,zeby wszystko bylo ok! a tak poza tym dzisiaj rano zauwazylam na swojej szyi kleszcza - pamiatka znad morza - wprawdzie zostal on od razu caly wykrecony, ale i tak sie troche przejelam i musze patrzec czy nic sie w tym miejscu nie dzieje... pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany, kleszcz?! ja bym sie wystraszyła bardzo a nie tylko troche. przecież kleszcze przenoszą straszne choroby. nie chce Cie straszyć, ale chyba powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi. marny ten topik, nikt nie pisze, nie ma co czytać. jestem w 14 tyg i utyłam 1,5 kg. myślę, że to dużo, ale zaczełam wiecej jeść i słodycze już nie są takie odrażające, niestety. a jak u Was z wagą? zrezygnowałam z drugiego badania usg (tydzień po tygodniu) na przezierność, bo mama zapytała sie ginki a ta powiedział, ze 3 dni temu opublikowane zostały badania, że usg może jednak mieć szkodliwy wpływ na mózg dziecka, a jest to związane z jakimiś zjawiskami termicznymi wytwarzanymi podczas badania. mama sie na tym nie zna, wiec dokładnie nie wiem o co chodzi, w kazdym razie jak najmniej badan usg. dodam, że do tej pory ta ginka nie widziała przeciwwskazań, coś w tym chyba musi być. ona jest bardzo wykształcona ma 2 stopień spec. w ginekologii i dr z endokrynologii, komu wierzyć jak nie jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze mam pytanko odnosnie tej krotkiej szyjki, jak to jest z sexem wtedy? mozna, nie mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ingaa78
UUu jak nas mało i cicho tu Ja przez kilka dni nie miałam dostepu do kompa ale teraz juz jestem i bede systematycznie zaglądać :) U mnie trwa 14 tydz i czuje sie swietnie -wczoraj bylam na badaniu przeziernosci karku wynosi 2,2 3 tyg temu byłam u innego lekarza i tez miałam badana przeziernosc wówczas w 11 tyg wynosiła 1,1 tyle się ostatnio słyszy o szkodliwości usg :( zapytany przeze mnie gin odpowiedział, że on nic o ty nie wie- że gdyby faktycznie stwierdzono szkodliwośc u kobiet to napewno taki raport dostałby na biurko. Mowił mi też że takie badanie zazwyczaj jest krótkie średnio 2-4min i w tak krótkim czasie nie powinno nic złego się wydarzyć. Ehh i komu tu wierzyć ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_pl
mi zaczyna sie wlasnie 17 tydzien i przytylam moze z 0,5 kg.jak rozmawialam z moja gin ile sie powinno przytyc itp, to powiedziala,ze dodatkowe kilogramy to powinno byc 20% wagi wyjsciowej. Powiedziala tez, ze do polowy ciazy powinno sie przytyc ok. 1,5 - 2 kg, a reszta pozniej. Moja kolezanka urodzila niedawno i przytyla 17 kg, a lekarka mi mowila,ze zna takie,ktore nawet po 25 - 30 tyja a dziecko potem ledwo 3 kg wazy. No ale trudno sie czasami oprzec pyszniutkim ciasteczkom czy lodom:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Sylwia:) Owszem nie odmawiałam sobie niczego w rozsadnych ilosciach a i tak z pierwsza córka przytyłam 30 kilo(równiótko z 56 na 86 ), jednak mam genetycznie uwarunkowane zatrzymywanie widocznie podczas ciąży wody w organizmie,bo po trzech miesiacach od porodu wróciłam do wagi wyjsciowej, bez jednego rozstepu! Obecnie koncze 16 tydzien i mam kuz na koncie 8 kg :( moze uda sie zaliczyc tym razem \"tylko\" 20:P sylwia oto nr do rejestracji doktora Polaszewskiego, a propos mam dzisiaj wizyte! hurra! 0 61 841 79 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beniusia
Ja zorientowalam sie juz 3-4 tygodniu ciazy!!! Termin mam na poczatek lutego 6-9. Niesmowite uczucie ciesze sie niesmowicie choc nie bylo to planowane :D Oboje z narzeczonym czekamy na dzidzie, upragnione malenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już miałam tyle USG że trudno zliczyć,praeie przy każdej wizycie. Znów powróciły upały.Jakoś się nie cieszę. Zdenerwowałam się na dziecko i momentalnie brzuch zaczął mnie boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każda z Was zrobi jak zechce z tym usg, ja wolę nie ryzykować. i tak już miałam 3 a jestem w 14 tyg. nastepne połówkowe i jakoś pod koniec, bo wtedy to już chyba nie bedzie miało wiekszego wpływu. zdecyduje sie chyba jeszcze na 4D bo boje sie zajeczej wargi a może uda mi sie zobaczuć buzie ludzika. zle sie dziś czuje. zgaga i ból głowy, który zdarza mi sie dośc czesto odkąd jestem w ciąży. wcześniej nie mialam z tym problemu. zachcianki mam na fast foody, oj niedobrze. za hamburgera dałabym sie pochlastać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szyt
a taka zajecza warge da sie leczyc w lonie matki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×