Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krwawa_ mary_

do manicurzystek kupujacych na allegro

Polecane posty

Gość krwawa_ mary_
ANIES------------------------------->>>NAKłADANIE BROKATU : zalezy co chcesz zrobic tym brokatem,czy np koncówke jak french czy jakis wzorek czy cóś... ja mam 3 sprawdzone sposoby nakładania brokatu w zaleznosci od tego co robie 1-jesli robie koncówke to najpierw na tę czesc gdzie ma byc brokat nakładam cienko zel a potem pomagam sobie patyczkiem do manicure drewnianym np z drzewa pomaranczowego i na tę czesc taka łopatkowatą nabieram brokat a potem przykładam do zelu,to bardzo dobry sposób szybko łatwo i pięęęknie potem na minutke do lampy ,potem delikatnie pedzelkiem omiatam nadmiar brokatu,na to znów zel,utwardzam i gotowe 2-jesli mam przypruszyc w niektórych miejscach albo zrobic jakiś wzorek z brokatu to uzywam cieniutkiego pędzelka,takiego jak linersuchym pedzelkiem dotykam brokatu,on dobrze sie przyczepia i tez nakładam na mokry zel 3-tego sposobu uzywam np gdy cały paznokiec ma byc delikatnie "brokatowy"albo np koncówka ma byc z brokatu ale nie ma go byc duzo,wtedy w jakims małym pojemniczku mieszam troche zelu i troche brokatu a potem juz normalnym pedzelkiem nakładam albo na cały paznokiec albo na koncówke albo gdzieś tam indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
ANYA83------------------------------>wtapianie ozdób co do wtapiania ozdób sa rózne metody-na kursie ucza by wtapiac wszystko (prócz cyrkonii i jakichs grubszych ozdób typu kwiatki akrylowe )w pierwsza warstwe zelu-ja nie jestem jednak tego zwolenniczka bo to juz jest niejako zdobienie trwałe a naprawde mało kto chce nosic dłuzej niz ok 3 tyg jeden wzorek ja wtapiam dopiero w druga warstwe zelu(ale jest to dodatkowa,cienka warstwa,taki "szkielecik" )i jest ok, nie ma zbyt duzo piłowania przy zmianie wzorku a ozdoby trzymaja sie super mówie tu o ozdobach typu hoologramy,brokat itp wieksze ozdoby jak cyrkonie,kwiatki akrylowe nakładam na druga warstwe, potem zalewam brzegi ozdób(by sie trzymały)zelem i gotowe czasem jesli ozdoba jest wieksza uzywam tez kleju , do ozdób lub to tipsów a co do "wystawania"ozdób to niektóre własnie maja wystawac,np wieksze cyrkonie,kwiatki z modeliny akrylu itp nie zalewa sie ich całych zelem bo paznokcie by nam wyszły na poł cm :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
ok a teraz wyslę instrukcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnYa83
Dziekuje Ci bardzo wiolka_z1 za odpowiedz. Mam nadzieje,ze dam rade;), nie poddam sie po pierwszej probie;). Tobie krawawa_mary_ tez dziekuje,chociaz chodzilo mi o wtapianie ozdob w akryl a nie zel. Dzieki dziewczyny. Nie wiem co bym bez Was zrobila??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolisia86
ja niestety nie mam wogole aparatu cyfrowego wiec nie moge zamiescic swoich pazurkow :( a z checia bym to zrobila a frencz andal sie trzyma:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolisia86
a jaka dzis mialam klientke:( niestety w tym zawodzie trzeba byc milym dla wszystkich ale babka sama sobie robi zele a przyszla bo nie mial czasu zeby sobie zrobic i sie dziwila ze ja cos robie tka bo ona to inaczej robi no ale coz kazdy opracowuje swoje techniki ale najbardziej zaskoczyla mnie z jednym i tu zwracam sie do ciebie Krwawa Mary ona ma strasznie plaskie kciuki no i wkoncu przykleilam je tylko ze troche tipsow psozlo bo sie zapowietrzaly ale ona jak saam sobie zaklada to mowila ze robi to odwrotnie tzn tipsa przykleja od ogrnej czesci poduszeczki i wtedy jej sie niby nie zapowietrza I slyszalam o czyms takim no ale mzoe tak mzoan co? ale sie rozpisalam jzu koncze i pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolisia.z nam ten ból.z taimi klientkami trzeba wiedziec jak rozmawiac i nie urazic w dodatku.ale jezeli chodzi o przyklejanie tipsa to tak jest, ze nakleja sie go trochę z góry pod kątem 45stopni i potem dociskasz na dół.i zaczyna sie ,jak patrzysz się od twojej strony, od dołu paznokcia.musisz trochę więcej nałożyc kleju i czasami jak masz tipsy z dużą kieszonką to dobrze jest obciąć gilotyną kieszonkę na krótszą.wtedy jest wygodniej przy obgryzionych i takich płaskich pazurkach.ale się rozpisałam.pozdrawiam wszystkie stylistki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
anya83------------------->>kurcze nie zauwazyłam ze pytałas o akryl.. karolisia83 --------->ja tez dzis miałam klientke z nieciekawymi pazurkami,płytka malenka(nie obgryziona) i tez cholernie cięzko było dopasowac tipsy(jeden rozmiar za duzy,drugi za mały..pewnie znacie ten ból) dokleic tez było cięzko,szczególnie na dwa palce :( :( :( o sposobie przyklejania tipsów o którym mówiła Ci klientka jszcze nie słyszałam :o :o ona w ten sposób klei?nie wiem nie próbowałam,jesli jest problem z naklejeniem tipsa to kombinuje z samym tipsem,tj opiłowuję go z róznych stron,skracam kieszonke itp ale jak mozna nakleic w ten sposób?przeciez wówczas naklejamy od góry wiec skad ona wie w którym miejscu dokladnie przykleic zeby kieszonka była dopasowana do paznokcia??jakos trodno mi to sobie wyobrazic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
oczywiscie miało byc"trudno" równiez pozdrawiam wszystkie stylistki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krwawa mery dzięki za wyjaśnienie :) pazurki nadal się trzymają, wczoraj byla znajoma maniuciurzystka i pochwaliła robocizne więc jestem bardzo zadowolona :) miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam- a czym myjecie pędzelek po żelu? bo wodą z mydłem myłam ale jest nadal klejący strasznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolisia86
no ona w ten sposob przykleja sobie kciuki inne palce normlanie ale kciuki od gory i mowila ze trzyma sie jej to przez 2 tygodnie conjamniej aha i ja jak uzywam zelu jednofazowego to nakladam go 2 razy a ona 3 bo wtedy sa twardsze paznokcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolisia86
sylwi ja pedzelek czyszcze w cleanerze a nie w wodzie z mydlem on i tak bedzie delikatnie sie kleil od zelu tylko nowy pedzelek sie nie klei takze powinnas dpokladnie wyczyscic w cleanerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolisia-ja użuwam też jedofazówki i pierwsze mam dwie warstwy i opiłowuję i potem 3 ostatnia jako nabłyszczająca.i to wszystko.chyba ze mam ozdoby wtapiane to wtedy jedną wiecej daję bo czasami można przy opracowaniu spiłowac je trochę.przezorny woli byc ubezpieczony.pędzel też czyszcze w clinerze.pozdrawiam cię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolisia86
no ja jak wtapiam ozdoby to tez wtedy mam wiecej warstw podobnie zreszta jest gdy robie francuza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,dziekuje za porady.Zrobilam pazurki , nie jest zle .Robilam 5 godzinek,niezle jak na pierwszy raz cio nie? Ale kurcze wiecie nie umiem nalozyc grubo zelu ! Sa takie sredniej grubosci boje sie ze polamie zobaczymy. A wzorek wyszedl super .chociaz to mi wychodzi. Wiecie ma w zestawie zel budujacy przezroczysty jednofazowyi i mleczno- rozowy moge uzyc jednego tylko zelu ?? Jak przemylam clanerem zel po wyciagnieciu z lampki to tak i tak byly lepkie tak ma byc? Gdy nakladalam bialy to sie nie calkiem rozlewal ale po chwili jak nie dalam do lamki odrazu to taki mazy sie robily jak by byl tlusty podspodem.Bede wdzieczna za porady.I czekam na odpowiedz Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolisia i wiolka dzięki za odpowiedź, już chcialam szukać czegoś do mycia tego pędzelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tragedia Bokami odchodzi mi zel ,zle sie zgrzal ? Pomocy ! Wczoraj robilam kolezance na tipsy zelem jednofazowym wydaje mi sie ze wyszly mi lepiej niz moje udalo mi sie nawet nalozyc grubo.Ale moje to porazka sobie jednak robi sie gorzej.Jej zrobilam w 3 i pol godz. Mam nadzieje ze jej sie beda trzymaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnYa83
Dziewczyny znow mam problem:( Jak to jest z wykonywaniem zdobien z akrylu na tipsach akrylowych. Chodzi mi o roznego rodzaju kwiatki itd. Czy najpierw robie sam paznokiec, opilowuje go tak jak zwykle i jak juz jest wykonczony to np nakladam primer i robie ozdobe z kolorowych akryli?? Nie wiem sama:( Pomozcie prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie, czy komuś robią się takie mixy? Mam swoje paznokcie a na nich żel i zawsze, ale to zawsze, nawet jak robiła mi kosmetyczka, to po klku dniach końcówki paznokci odklejały mi się od tego żelu i teraz jak zrobiłam sobie sama, to też się tak stało. Nie jest to mocne odklejenie, ale takie że zawsze jakieś brudy się tam dostają i wygląda to strasznie!!! Ale ostatnio robiąc sobie musiałam założyc jednego tipsa i na nim żel trzyma się SUPER! Czy mam obciąć swoje paznokcie i zrobic sobie wszystkie tipsy, czy poprawic coś w wykonywaniu pazurków? Wydaje mi się że robie dokładnie i nie powinno sie tak dziać. pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żelka
Witam bardzo serdecznie :) jestem początkująca i byłabym zainteresowana jakimiś fajnymi zdjęciami wtopionych ozdób...czy istnieją takie strony???Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobitki 🌻 🌻 Z moich pazurek sciagnelam zel jak grubiej pomalowany lakier!! I wiecie wpadlam co moglam zle zrobic uzylam tylko mleczno rozowego jednofazowego zelu nie zgrzal sie za dobrze caly czas byl bardzo lepiacy nawet po przemyciu. Tak jak pisalam kolezance a wczoraj sobie zrobilam jednofazowym przezroczystym budujacym.Udalo mi sie grubo nalozyc ,wygladaja o wiele lepiej mam nadzieje ze bedzie oki. U kolezanki nie zrownalam tak do konca laczenia z tipsem bo robilam to pierwszy raz , ale sobie juz tak :-) Macie racje praktyka ,praktyka. Pozrawiam szkoda ze was nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita24
Dziekuje bardzo za wysłanie instrukcji Krwawa Mary.Mam jeszcze pytanko do ciebie i innych dziewczyn czy możecie mi polecić jakiś zestaw lub sprzedawce z allegro od którego mogę kupić zestaw do zrobienia akryli??Chodzi mi o dobre materiały tak abym miała pożytek z paznokci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
witam kochane tipserki 🖐️ :) widzę ze nasze forum tętni życiem :) wciąz nowe posty,nowe osoby sie dołączają :) miła atmosferka,nie ma poszywów :D super!!! cieszę sie ze założyłam ten topic,początkowo nic tu sie nie działo a teraz proszę :) :) widzę ze uzbierało się parę pytanek więc juz odpowiadam: KAROLISIA86------------------------->>dziwny ten sposób naklejania tipsa odwrotnie,no ale moze rzeczywiscie skuteczny...tylko wciąz nie mogę go sobie jakos wyobrazic... piszesz ze nakładasz zel 1-fazowy 2 razy (ale chyba gdy robisz bez wtapiania ozdób?)..no ale chyba kładziesz jeszcze jakąs 3 warstwę ?jakis nabłyszczacz czy cos innego?ja jesli wtapiam ozdoby kładę łacznie 5 warstw zelu(w tym jedna to cieniutki szkielecik do ozdób),jesli french to łacznie 4 warstwy plus 2 warstwy białego:) a pędzelek myję cleanerem równiez :) ANIES-------------------------------------------->jak to nie mozesz nałozyc grubo zelu???:( hmmm ...gruba musi byc ta warstwa przedostatnia,ta przed nabłyszczaczem,nią budujemy własciwy kształt tipsa,wszystkie wypukłosci,krzywizny itp...a aby nałozyc tą grubą warstwę nalezy nabrac na pędzelek taką "kulę" z żelu,zanurzamy pedzelek w zelu wyjmujemy i obracamy nim w dłoniach,wtedy nam na pedzelku uformuje pięknie sie ta "kula " :) nakładamy ją na mniej więcej srodek paznokcia i trzymajac pedzelek równoloegle,prawie nie dotykajac zelu rozprowadzamy na boki,we wszystkich kierunkach ,robimy cos jak promyczki słonca,uwazając przy tym by nie zalac skórek:) napisałas ze zel odchodzi Ci bokami i zdjęłas go sobie jak gruba warstwe lakieru :(myśle ze jednak za blisko nałozyłas zel przy skórkach,w Twoim przypadku tych po bokach,zel sie zapowietrzył i dlatego tak łatwo moglas go "odkleic"prawidłowo nałozony zel trzyma sie mocno i nie da sie go zerwac ,trzeba piłowac...ale masz rację -sobie trudniej jest zrobic paznokcie,sama mówisz ze kolezance sie lepiej trzymaja i lepiej wyszły,po prostu robiąc komus mamy do dypozycji dwie swoje dłonie,jest wygodniej i mozna wszystko bardziej precyzyjnie zrobic ,choc gdy ma sie juz wprawę to i sobie mozna dobrze zrobic :D (heh ale to zabrzmiało:) :D pytasz czy to ze ten zel odszedł moze byc z powodu mlecznego zelu,a jak długo utwardzałas?moze nalezy 3 min a Ty np utwardzalas 2 min?lepka warstwa zawsze jest po wyjeciu z lampy ,pytanie tylko czy u Ciebie byla to tylko lepka warstwa czy nieutwardzony zel...powiedz czy jak przemyłas cleanerem to ten zel jakby zmył sie z palca ?znaczylo by to ze rzeczywiscie był nieutwardzony :( acha i nie musisz uzywac obu zeli ,mozesz z powdzeniem wszystko robic badz mlecznym badz przezroczystym :) piszesz ze french Ci sie rozmywa...wazne jest by biały zel kłasc albo na zmatowioną powierzchnię badz na nieprzemyty po utwardzeniu zel i nie inaczej!!!a jesli wszystko zrobiłas prawidłowo a on sie po prostu "rozpływa"to musisz jednak zaraz po nałozeniu wkładac łapkę do lampki na jakies 15 min...wówczas zel nie zdązy sie rozpłynac i zostanie tam gdzie byc powinien :)a no i zazwyczaj trzeba połozyc 2 warstwy tego białego :) zreszta wczesniej juz duzo na temat frencha pisałam :) ANIUT-------------------------->znam problem "rozwarstwiania" sie koncówek..z tym ze zazwyczaj przyczyna było niedokładne ich zalanie zelem ,albo zle spiłowanie ich ...czasem zdarza sie ze jakas kobitka po zrobieniu tipsów przez stylistke jeszcze w domu sama sobie opiłowuje je z wszystkich stron,tak by miała "po swojemu"i własnie wtedy gdy zrobi to nieumiejętnie to moga pazurki sie rozwarstwiac tj zel odkleja sie od koncówek...nie wiem czy u Ciebie wchodzi to w grę,piszesz ze zarówno gdy robisz sobie sama i gdy robila Ci kosmetyczka to tak było :o :o powodów moze byc kilka,a wiec albo niedokładne zalanie,albo złe opiłowanie,albo niedostatecznie odtłuszczenie naturalnego pazurka,albo niedokładne zmatowienie go...tylko jakos trudno mi uwierzyc ze zarwno Ty jak i kosmetyczka popełniłyscie ten sam bład,ewentualnie inny ale skutek ten sam :o :o kurde a to zagadka... ANITA24------------------------------------------------->niestety nie znam sie na akrylach ,ale chyba niektóre dziewczyny tu z forum uzywaja akryli z Perfect Lady i sa zadowolone :) firma jest w porzadku no i jej produkty sa dostepne na allegro :) P O Z D R A W I A M 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
no i znów walnełam byki :D miało byc "nie ma podszywów" a nie "poszywów: :D no i ANIES------>>>nie 15 min :D :D:D tylko 15 sek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolisia86
a mam jeszcze jeden problemik. nie zawsze ale czasami gdy przyklejam tipsy to klej rozlewa mi sie na skore znaczy poza poznokiec na opuszek. co mam robic zeby tak nie bylo bo juz coraz zadziej ale zdaza mi sie szczegolnie wyedy gdy plytka paznokciowa jest plaska dalczego? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka _22
hej mam pytanie bo chce zaczac robic zele ale tylko na razie na swoj uzytek.robilam akryle przez dwa lata ale obecnie kosmetyczka zalozyla mi zele i bardziej mi sie podobaja choc nie dosyc ze jest droga to juz po 5 dniach paznokcie maja pecherze.pytanie moje dotyczy tego czy uzywane tipsy do zelu frencz musza byc biale czy moga byc te bardziej cieliste nie wiem jak one sie fachowo nazywaja i co jest lepsze.a druga moja prosba to pomoc w wyborze zestawu.jesli ogladacie aukcje i macie jakis na oku,ktory nie opróżni mojej kieszeni do dna to bardzo bym prosila o link tej aukcji.dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOLCCIA
Mam pyt do was dziewczyny.Gdzie sa jakies stronki jak ciekawie robic wzorki ale krok po kroku bo niby nie jestem zla w te klocki ale...wole czarno na bialaym ;) Mam jeszcze 1 pyt czy kolorowy zel mozna nakladac tak samo jak bialego frencha czy moze inaczej? Z gory wielkie dzirki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kynia
Laski POMOCY Moje tipsy długo nietrzymają!!!! Co mam robić? A po za tym ktora jest może z Was ze Stargardu Szczecińskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka mimi
Kochane moje własnie kupiłam zestaw do robienia tipsow zelowych i znam sie trochę na tym ale mam jeden problem!!Nie wiem jak je naklejac zeby sie nie zapowietrzały??????Wczoraj robiłam mojej mamie i niestey się zapowietrzyły nie wygląda to idealnie:((.Fakt ze ona ma baaardzo mała i płaśką płytkę,ale bardzo proszę was o instrukcjię jak dokładnie przykleić tipsa???Czekam na odpowiedzi tu na forum (moze komus sie taka informacja przyda oprocz mnie) lub na mojego maila kot16@wp.pl. A tak wogóle to super forum panuje tu miła atosferka a nie tak jak na innych obrzucanie wyzwiskami od "pseudostylistek"!! Zapraszam rowniez na mojego bloga o pazurkach. www.pazurkowewzorki.1i.pl PROSZę POMóżCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×