Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MiCrO LaDy

Microgynon 21 - jakie wrażenia ?

Polecane posty

Każda z nas musi sama przetestować tabletki, każdy organizm jest inny i inaczej reaguje. Ja biore już rok Microgynon i jest wszytko oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) zaczelam brac w koncu, 3 dzien dopiero wiec nie moge nic stwierdzic, zobacze jak bedzie pozniej i napisze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce mi sie czytac tych 3 stron, ale ze swej strony powiem, ze nikomu nie polecam Microgynonu, u mnie beznadzieje byla, szybciutko zmienilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazdy organizm inaczej reaguje, jak bede sie zle czula itp. to tez zmienie a jak dobrze to zostane przy nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWONKA27
Drogie dziewczyny historia z hormonami dla większości z nas rozpoczyna się od końca Lekarze -gin-przepisują nam różne tabletki jeśli jeden rodzaj nie działa to przepisują następne. Każda z nas udaje się po hormany z innego powodu - pryszcze, wypadajęce włosy, bóle miesiączkowe , zabezpieczenie . Wiecie dlaczego one działają niewłaściwie i dlaczego ta historia rozpoczyna się od końca: MIANOWICIE -GINEKOLOG MA OBOWIĄZEK SKIEROWAĆ NAS NA BADANIA POZIMU HORMONU W ORGANIŹMIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DO PORADNI ENDOKRYNOLOGICZNEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!! TU ZOSTAJA USTALONE WSZELKIE WAHANIA RÓŻNYCH HORMONÓW W NASZYM OGRANIŹMIE . WYOBRAŹCIE SOBIE ŻE DOPIERO PO TAKIEJ ANALIZIE DIADNOZA MOŻE BYĆ TRAFNA ---- WÓWCZAS ZOSTAJE PRZEPISANY ODPOWIEDNI HORMON. W Poznaniu gdzie mieszkam czas oczekiwania na badania pozimu hormonów w poradniach endokrynologicznych państwowych wynosi do roku - nie we wszystkich -ale w tych renomowanych tak! Niestety - a tylko te badania pozwalają zaaplikować nam właściwy hormon. Ginekolodzy natomiast nie chcą tracić klientek - przepisują hormony na hybił trafił !!!!!!!!!!!! Podobnie jest z dermatologami -oni również usiłują zgadnąć - testując na pacjentach działanie leków a niestety tu również może pomóc ENDOKRYNOLOG!!!! Przekonałam się na własnej skórze ! Pozdrawiam was wszystkie i polecam te badania przed udaniem się do Ginekologa bądź Dermatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudanna
Witam! Dzis byłam u lekarza (w nawiasie mówiąc doktora nauk medycznych) i przepisał mi microgynon21. W zasadzie poszłam po harmonet, którego wzięłam już 5 opakowań, ale lekarz powiedział mi, że m21 to dokładnie to samo co harmonet, tyle, że inna firma go wytwarza, inna nazwa i ...cena. Postanowiłam spróbować, bo jedno opakowanie harmonetu to od 28 do 35 zł (Lublin). M21 mam brać tak jak harmonet, czyli zaczne wtedy kiedy powinnam harmonet...w końcu to kontynuacja...każda z nas inaczej reaguje na tabletki...ja nie zauważam w zasadzie, że biore tabletki, no może w pierszym miesiacu pobolewaly mnie piersi i mialam plamienia, ale od tamtego czasu wszystko jest ok. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tidka
mi po 3 miesiacach po odstawieniu microgynonu ( a bralam 2 lata) zaczely wypadac wlosy:( trwa to juz 6 miesięcy, bylam juz chyba u wszystkich lekarzy i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To że bierzesz/ brałaś M21 to nie znaczy że właśnie przez nie wypadają Ci włosy! Wszystko też zależy od tego jak o nie dbasz i podobno w niektórych okresach powinno nam wypadać ich więcej. Ja np. zniszczyłam sobie włosy przez częstę rozjaśnianie...Chodziłąm do głupiej fryzjerki która uważałą ze lepiej jest rozjaśniać całe włosy a nie końcówki ;/. Gdy sie zorjentowałam ze znacznie sie pogorszył stan moich włosów zmineiłam fryzjera, uzywam odrzywek i szamponów do rozjaśnianych włosów i jem SYLICE dzieki czemu moje włosy znów są ładne. M21 biorę od roku i właśnie od roku zaczęłąm o nie tak naprawdę dbać. Teraz widzę poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie dawka hormonów
byla chyba za mała bo mialam krwawienia w środku okresu przyjmowania tabletek i w ogole w caly świat , krwawienia nie pokrywaly się z 7dniową przerwą, po 3 m-cach zmienilam na cilest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikki32
witajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikki32
dziewczyny mam pytanie jestem 2 miesiace po porodzi i jeszcze nie dostalam okresu czy mogla bym zaczac juz brac tabletki tez M21 nie karmie piersia odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale przeciez tabletki zaczyna sie brać pierwszego dnia okresu. Więc jak chcesz je zacząć stosować? A czy mozna tak odrazu po porodzie to trzeba zapytać lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marthalla
Na mnie microgynon działał fatalnie! Libido spadło mi chyba do liczby ujemnej: nie miałam ochoty na igraszki, a dotyk mojego faceta wywoływał łaskotki a nie podniecenie. Ale poza tym czyłam sie i funkcjonowałam "jak zawsze"- innych objawów (pozytywnych ani negatywnych) nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiienkaaa
u mnie tez spadlo libido i na dodatek mi pryszcze na czole wyskoczyly (a nawet kilka na plecach) :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore M21 od ponad roku wszystko jest wporządku,piersi się powiększyły,nie przytylam,moja libido nie spadło,nie mialam zadnych mdłosci ani nic z tych rzeczy...tylko po przeczytaniu tych 4 stron obawiam sie,że kiedys nie będę mogła zajść w ciąże...zdażylo sie ktorejs z Was,ze mialyscie problem ze zajsciem w ciaze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie się zdarzyło i czekam na ciąże od 2 lat - od prawie 4 nie biore tego swiństwa - jak czytam wypowiedzi niektórych dziewczyn to po prostu az mi sie krew gotuje ... w sumie fajnie jest łykac prochy i nie zachodzic w niechciana ciąże - przeciez koszt 9 -11 zl nie jest porownywalny z wychowywaniem dziecka - ja tez tak myslaalm i byłam taka dumna ze znalazalam taki TANI środek antykoncepji - lecz teraz mam 30 lat i placze po nocach z tęsknoty za dzieckiem - załuje swojej glupoty ze wczesniej nie pomyslałam - ze nie dobrałam sobie czegos lepszego - microgynon to pigułka bardzo starej generacji - tzw. bomba hormonalna - nie ma porownania z nowoczesnymi micro pigułkami ... robi spustoszenie w organiżmie - póżniej bardzo trudno jest wrócic do rownowagi hormonalnej - sa jednak wyjatki - ze wszystko jest oki ... popieram wypowiedz Iwonki27 - najpier badania hormonow pożniej dobór pigułki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasla
Bomba hormonalna taka sama jak inne. Yasmin to jest specyfik który może doprowadzic do spustoszenia w organiźmie...wiem bo brałam i chyba długo poczekam na dzidziusia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatylas
Każdy lek i pigułka działająjakoś na orgaznim, na niektórych lepiej na niektórych gorzej:) Ja brałam Cilest przez pół roku, ale odstawiłam bo miałam okropny trądzik a raczej pryszcze konie na szczęce mi wyskakiwały, i włosy mi garściami zaczęły wychodzic, libido spadło ale troszkę, przytyć nie przytyłam. Co za głupstwa tutaj kobietki pisza, od tabsów mozna przybrać max 2 kg, od zatrzymania wody w orgaznizmie jak przed okresem, ale nie 10 kg!!!! Trzeba kontrolowac to co ląduje w naszych żołądkach:) Teraz mam zacząc brac Micro , czekam na okres. Zastanawia mnie czy warto tak czytac czyjes wypowiedzi, każda z nas jest inna, jednym pasują piguły innym nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga20
no wlasnie najpierw powinny byc badania...keidys bralam minulet ktory lekarz przepisal mi wykonujac wczesniej badania...bralam je aby uregulowac okres.Teraz ginekolog przepisal mi M21 bez zadnych badan i troche sie zaniepokoilam czyatjac negatywne wypowiedzi:/za kilka dni je zaczne brac i napisze jak dzialaj u mnie:)pozdrawiam!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia491
biore te tabletki juz 1.5 roku i oprocz tego ze spadlo u mnie libido, urosly mi piersi i przytylam pare kilogramkow wszystko jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aira
hej :) przepraszam,że tak się "wetnę" w topik,ale nie chcę znów zakładac kolejnego ;) czy mogłybyście mi powiedzieć,czy tabsy w każdym cyklu mam przyjmowac o tej samej porze? dziś powinnam zacząć drugie opakowanie i nie wiem,czy czekać do 22 (w poprzednim cyklu brałam o 22), czy mogę już teraz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swiatełko
Biore M21 drugi miesiąc. mam 35 lat, troje dzieci i mysle, że sa to hormony dla kobiet dojrzałych, które maja juz dzieci...ponieważ M21 zawieraja dużą dawkę hormonów i jak juz niektóre z Was pisały...teraz mają problemy z zajściem w ciążę. Oczywiście tak, jak pisała koleżanka wskazane sa badania lekarskie. Wprawdzie lekarz mi nie zaproponował, ale ja zaproponowałam jemu hehe i juz niebawem idę zbadac piersi, bo badania krwi mam juz za soba i jest wszystko oki. Generalnie po tych pigułkach czuje sie oki...bolą mnie tylko trochę piersi i mam wilczy apetyt. Natomiast mam nadzieje, że te objawy miną. Dziewczyny...szczególnie te, które jeszcze nie rodziły...nie łykajcie hormonów bezmyślnie. Skonsultujcie sie z lekarzem i wymuście skierowanie na podstawowe badania..czyli: próba watrobowa, krzepliwośc krwi, stężenie hormonów i podstawowe badania krwi. Pamietajcie, że jest to wasz organizm, wasze zdrowie. Tabletki tego rodzaju dobiera sie nie tylko do wieku pacjentki, ale przede wszystkim na podstawie badań. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka26
hej kobietki.troszke namieszalyscie mi w glowie.kiedys bralam cileste.obecnie mam 15 miesieczna coreczke.przez te 15 miesiecy nic nie bralam,ale teraz gin przepisala mi M21.koncze wlasnie pierwszy listek.zmian ubocznych nie mam.oprocz sporego apetytu.moja gin powiedziala ze po tych pigulach nie ma problemu z zajsciem w ciaze.ale teraz po waszych wypowiedziach to juz nic nie wiem. ktoras z was zwala wine na tabletki ze nie zaszla jeszcze w ciaze.pierwsze dziecko powinno sie planowac przed 30.to po pierwsze/a po drugie to jest za bardzo na tym skupiona i jej psychika nie pozwala na ciaze.pisze tak ogolnie bo juz nie wiem jak ta dziewczyna sie tu podpisala.z gory SORKI.pozdrawiam i powodzenia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m 21
witam!ja z takim dziwnym problemikiem.ostatnia tabletke m21 wzielam w sobote.teraz oczywiscie czekam na "te" dni.kiedy mam zaczac brac pierwsza tabletke z nowego opakowania.dzieki za odp.cieplutko pozdrawiam!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m 21
mam na mysli czy ma to byc w 7 dniu przerwy czyli SOBOTA czy po 7 dniu -NIEDZIELA> bardzo prosze o odpowiedz.dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola-27
mam takie pytanie dziewczyny. mam juz jakies 9 dni okres ale to juz nie jest krwawienie tylko taka brazowawa wydzielina. wiem ze to nie zbyt przyjemne ale co o tym myslicie? to normalne bo to jest moj pierszy tydzien przyjmowania m21 i moze tak powinno byc? jak sadzicie?prosze o rade bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do \"lola-27\": z tego co sie orjętuję to takie plamienia mogą wystepować przez pierwsze 3 opakowania jesli nie ustąpią należy iść do lekarza, bo może sie okazać że M21 nie jest dla Ciebie odpowiedni. Oczywiscie jeśli te plamienia są wywołane przyjmowaniem M21, bo może sie okazać ze masz jakąś infekcje i to przez to. Ja gdy zaczęłam brać M21 to okazało sie ze mam zapalenie pochwy i myślałąm ze plamienia są przez M21, ale gdy się wyleczyłam z zapalenia to i plamienia ustapiły. Więc lepiej to zbadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do \" m 21\": ja zawsze licze na palcach ;) jeśli pierwszym dniem przerwy była niedzilea to pełne 7 dni wypada w sobotę, czyli pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania bierzesz w niedzilelę. Do \"oczko88\" : Możesz pić piwo. Jeśli nie zwymiotujesz to nie osłabisz działąnia tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola-27
do maleńka: bardzo dziekuje za porade. jak bylam po tablekti to pani ginekolog powiedziala ze wszytsko jest w porzadku a ja nigdy wczesniej nie mialam najmniejszych problemow z okresem zadnych niespotykanie silnych boli ani jakos opoznien. wiec tak sobie mysle ze to od m21 bo to pierwszy raz jak sie dzieje cos nie tak. dziekuje ze mnie uspokoilas ale mam jeszcze jedno pytanko? wczoraj sie kochalismy i teraz krwawie normlanie krwia. male ilosci co prawda ale u was tez tak bywalo po stosunku? bo czytalam juz na roznych forach ze sie zdazalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×