Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anglia

callanetics

Polecane posty

Gość Niebieska Wisienka
Jak jesteś zalogowana to masz niebieski nick. Oczywiście dołącz do nas im więcej tym lepiej. :) Witam nową koleżankę. Pytaj o co chcesz chętnie odpowiem, o ile będę mogła.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam raz jeszcze i dziękuję za przyjecie:) Pytań mam wiele, a nikt do tej pory nie potrafił mi na nie odpowiedzieć.Pierwsze z nich dotyczą kręgosłupa. Żaden do tej pory lekarz, fizjoterapeuta nie wiedział( nie słyszał )o calanie i nie wie jak działa na skoliozę lędźwiowa i lekką dyskopatię lędźwiową. Przyznam, że z moich obserwacji, a raczej odczucia wnioskuję,że rozciąganie działa dobrze na skurczoną skoliozą partię.Niestety nie wiem co z dyskopatią. Jeśli coś wiecie na ten temat, napiszcie proszę. Na razie ćwiczę i nie odczuwam żadnych dolegliwości, choć przyznam, że boję się ćwiczeń w wyprostowanymi nogami i ich nie wykonuje tak, jak zaleca Calan. Garnek złota temu, kto zna odpowiedz:) Co do efektów, to wiem, że nie zawsze są szybkie. Moja koleżanka ćwiczyła i owszem wysmukliła się nieco, ale kilogramów nie obywało. Po pół roku ćwiczyła już tylko 1-2 razy w tygodniu i dopiero wtedy kilogramy mocno poszyły w dól, do tego stopnia,ze zalecono jej badania, czy nie dzieje się coś niedobrego. Chudniecie przyszło mocno opóźnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska Wisienka
Mogę powiedzieć, że sama po dniach opuchnięcia( miał w pewnym momencie brzuch jakbym była w ciąży!!), przyszedł moment na wyszczuplenie ciała, nawet w trakcie trudnych dni utrzymuje się ten efekt chociaż lekko spuchłam. Jeśli chodzi o kręgosłup, sama Callan urodziła się z krzywym kręgosłupem i z tego co wiem, ćwiczenia są tak skonstruowane, aby nie obciążać tego miejsca, a nawet pomagają na dolegliwości, sama mam problem z kręgosłupem( bywający tu niegdyś Maczek też miał problem z kręgosłupem i bardzo sobie chwaliła evolution właśnie), ale ponoć teraz nie widać tego gołym okiem, mam wrażenie, że te ćwiczenia pomagają "nastawiają" mi odpowiednio kręgosłup. Jeśli wszystko jest w porządku ćwicz ostrożnie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska Wisienka
Hej dziewczyny, jak idą ćwiczenia, coś pusto ostatnio tutaj. :) Przytyłyście po świętach? U mnie spadek 1.5 kg na wadze. :) Nogi szczuplejsze, chociaż ta trefna strefa, nadal nie odpuszcza, ale powoli i do przodu, nadal męczę przysiady i zamiast c i tańca brzucha przerzuciłam się na skakankę, przy tak ładnej pogodzie żal nie korzystać ze słońca. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nafal cwicze callana ale wczoraj zrobilam mel b posladki i nogi, Tiffany Roth boczki, 8 min abs i dzis mam zakwasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy jakichkolwiek dolegliwościach kręgosłupa lędźwiowego trzeba uważać na ćwiczenia tej części kręgosłupa, np. nie prostować nogi przy ćwiczeniach. Ciało samo ci podpowie jak masz ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) porannie po porcji calana. Staram się pamiętać o moim kręgosłupie lędźwiowym zastanawiam się czy ograniczenie ćwiczeń na prostych nogach bądź ich wyeliminowanie nie eliminuje całego calana. Ponoć w calanie nie wolno opuścić ani jednego ćwiczenia, inaczej jest nieefektywny. Ja już cześć lędźwiową czuje przy rozgrzewce na brzuch.Zaczęłam modyfikować i uginam kolana, tak jak widziałam to w innych wersjach. A może inne wersje, gdzie nawet przy ćwiczeniach z rękami do tyłu kolana są ugięte, są bardziej dostosowane do współczesnych zasad ćwiczeniowych? Uwielbiam podstawową wersje calana, ale nie wiem czy mi nie szkodzi za bardzo, bo jednak czuję, że coś jest nie tak. Poza tym nie ćwiczyłam ponad tydzień, bo właśnie dysk się odezwał i murze powiedzieć ,ze wszystkie wyćwiczone ( minimalne wprawdzie, ale jednak ) efekty poszły sobie w kąt, a raczej powrotem w obwody. Może robię coś nie tak? Pozdrowionka dla was i liczę na waszą pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska Wisienka
Próbowałaś callanetics evolution? Może to będzie odpowiednia wersja dla ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właściwie to chyba przez ewolucyjny:) miałam przerwę. Wydawał mi się tak prosty w porównaniu z podstawą wersją, że postanowiłam zrobić wszystko w zaawansowany sposób. I wszystko było ok:) do rana, kiedy myślałam, że nie wstanę z łóżka.Nie wiem gdzie tkwił błąd, ale wiem, że napewno wrócę do tej wersji. Jeszcze trochę i na własny użytek stworzę własną wersję calana:) Ale mam pytanie z innej beczki, ponieważ moje ciało już nie chudnie tak szybko jak kiedyś...ech:) szukam czegoś dodatkowego do calana, czegoś równie niewyczerpującego jak sam calan.Jakie dodatkowe ćwiczenia robicie? Co wam pomaga, szczególnie na brzuszek:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska Wisienka
do Callan ćwiczyłam taniec brzucha, jak dla mnie idealnie się dopełniają, joga też bardzo dobrze współgra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trochę tu pusto, gdzie się podziały te ciekawe dysputy stałych bywalczyń callanek? Heeeeeelp! Wracajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska Wisienka
Może nikt nie ćwiczy? Powoli sobie ćwiczę, waga trochę spadła, spodnie luźniejsze, ale na jak długo? A co u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, przecież sam fakt, że męczymy się całą godzinę to 50 % sukcesu. Nie można robić po połowę ćwiczeń a potem odpoczywać, bo własnie chodzi o to żeby wysiłek był długi i równomiernie rozłożony. Dzięki temu te ćwiczenia są i siłowe i aerobowe jednoczesnie. Na callaneticsie mam zawsze spektakularne efekty w krótkim czasie (gdy do niego wracam:) nie zmieniajac nawet diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostra papryczka
Dzień dobry :) Pusto tu, ale to jak zawsze chwilowe. Życie to przypływy i odpływy. Czytam ten temat od lat. Kiedyś dawno, dawno temu za górami, za lasami .... ;) callanetics pozwolił mi zmienić swoje ciało diametralnie. Od lat próbuję się zmobilizować, żeby wrócić do tych ćwiczeń, ale tempo życia, przeróżne zawirowania i tysiące blokad powodowały, że ograniczałam się do czytania Was :) Właśnie, ograniczałam się. Od pewnego czasu pracuję intensywnie nad zmianą tego co w głowie i chyba nadszedł moment, żeby zacząć zmieniać też to ca na zewnątrz. :) Od jakiegoś czasu pływam, chodzę z kijami. Udało mi się schudnąć kilka kilogramów, ale moje ciało woła o pomstę do nieba. Niestety szaleć nie mogę. Mam nawracające wredne ataki rwy kulszowej i wielomiesięczne bóle kręgosłupa pomimo rehabilitacji. Wkurza mnie to, ale wiem, że sama rehabilitacja w postaci masaży to za mało i jeśli chcę sobie pomóc to muszę się wziąć do pracy. Zabieram się od dzisiaj za callanetics. Nie będę się mierzyć, bo nie chodzi o centymetry czy wagę. Zależy mi na tym, żeby wzmocnić mięśnie i wysmuklić ciało ale bez stresowania się czy już coś się zmieniło czy zmieni si za tydzień czy miesiąc, bo że się zmieni to wiem. Jestem żywym przykładem tego, że po kilku miesiącach ćwiczeń plus dieta i trochę biegania, ludzie nie poznawali mnie na ulicy. :) Ciekawe jak będzie tym razem :) Aaa no i mam nadzieję, że mój kręgosłup będzie posłuszny :) Pozdrawiam cieplutko. :) Wieczorem zamelduję, jak mi poszło i czy żyję po tym pierwszym razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pigiewka
Też ćwiczę callanetics i jest niesamowite jak potrafi zmienić ciało jeżeli tylko nie niszczę tego niewłaściwym jedzeniem. Na razie jest tak że wedle wagi mam małą nadwagę, wedle ubiorów i wyglądu - żadnej. Nie znam ŻADNYCH innych ćwiczeń które dawałyby mi tyle co callanetics: szacunek dla ciała, szczuplenie, rozciągnięcie, ładne ramiona, ładne nogi, ładny brzuch, a wszystko to nieledwie bez wysiłku :) I kobiece, smukłe , silne ciało :) Więc, Ostra papryczko, daj koniecznie znać jak się czujesz po pierwszej powrotowej godzinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jak zwykle: trwało trwało i padło, jak każde inne fora? Szkoda... A prawie jak przyjaciół pogaduchy przy kawie brzmiały i tyle lat ..... przecież przyjaciół nie porzuca się w potrzebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pigiewka
No właśnie :( Ćwiczę. Jest bosko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limehouse
Hej dziewczyny !!!ja nafal.Was czytam i cwicze callana. Nir pisalam tylko...ja wczoraj zrobilam pierwszy raz super callan. Nawet fajny ale trwa 1.30 m. Do.jednego.cwiczrnia "open and close" - tak.jaby nozyce potrzebny jest drazek co.mnie zdenerwowalo...mozna bez ale z drozkiem to.cwiczenie jest efektowniejsze. Ja tak.mysle. Chyba wole orginalna wersje plis mel.b...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pigiewka
Limehouse, dlaczego wyszło Ci aż półtorej godziny? Nożyce można ćwiczyć przy stabilnym stole, można też po prostu trzymać łapy na podłodze i da radę ,tylko trzeba mieć stabilne wyczucie równowagi ;) Ja ćwiczę , ćwiczę, ćwiczę, ach, wreszcie ubieram się odważnie i czuję się tak pewna swego ciała, swej kobiecości. Uwielbiam te ćwiczenia! Wczoraj kupiłam sobie baaardzo przylegającą do ciała kieckę i nadal było dobrze! Super jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limehouse
Super callanetics ma 1h 24 min. Ten podsrawowy tylko 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pisalo.na plycie ale.moze 1.30 to cala plyta z przypisami i tak.dalej. Ja nie spr.na zegarku ile.mi wyszlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pigiewka
U mnie jest tak że na początku nawija Callan i pokazuje technikę ćwiczeń, trwa to jakieś 15 minut. Przedtem omijałam to , a szkoda, bo odkąd uważnie to przestudiowałam, ćwiczy mi się o wiele lżej. Potem jest godzinka z małym kawałeczkiem na ćwiczenia "właściwe". Odkąd popatrzyłam jak ćwiczy Callan mniej się męczę ćwicząc. A zachwyt ciałem mi minął. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja również ćwiczę i podczytuję wątek. Fakt, że trochę tu opustoszało. Zła jestem na siebie, że wracam do callana, gdy upodabniam się do ciężarnej kangurzycy. Wiem, że ćwiczenia są super, tylko coś ze mną lenistwo robi co chce. No ale tym razem się postaram, a nuż się uda jak u Ani 66? Ciekawe co u Niej? I u wielu innych, zniknął po nich najmniejszy ślad. :( Smutne, że tak szybko znikają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
noo to ja po następnej porcji ćwiczeń, nieestety efektów jeszcze nie widzę :( Poczekam do 30 h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fakt to dziaałaaa!!!!!! weszłam w kieckę roz. 38. To czyni cuuuda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba tak, bo wszystkie ćwiczyły, ćwiczyły i chudły, aż znikły !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pigiewka
Nikną i nadal ćwiczą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  Mila
Przećwiczyłam 37 godzin call i przestałam. Powód: moje pośladki oklapły, dosłownie i w przenośni. Może zaglądają tu ćwiczące dziewczyny; odpowiedzcie mi, dlaczego tak się stało? :( Inne efekty: -2 cm w biodrach, -4 cm w talii, mega cellulit (wylazł na wierzch już przy 7 godzinie, niestety nie chce odejść), mega buły tłuszczowe pod pośladkami (mimo BMI 22), koniec bólu pleców, reszta bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska Wisienka
Fałdki, bułeczki mogą być efektem ćwiczeń, po prostu zbiera się tłuszczyk i będzie powoli się kształtował. Jeśli chcesz przyspieszy efekt i zmienić wygląd pośladków rób przysiady, znajdź sobie instrukcje jak poprawnie je wykonywać. W przypadku cellulitu prześledź dietę, może to być efekt zaburzeń gospodarki wodnej, hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×