Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Asiula666

Imię dla chłopca Natan. Wasze zdanie na temat tego imienia.

Polecane posty

Gość o nie nie nie
ale Aldona to nie jest jakieś oryginalne imię, moja mama tak ma i kilka znajomych... to tak a propos wypowiedzi jednej Pani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loooiza
Moze i Stasio to fajne imie, ale juz dorosly facet nazywany Staszkiem nie brzmi tak fajnie. Moj syn ma na imie Natan. W szkole nie ma z tego tytulu zadnych nieprzyjemnosci. Jest jedynym Natanem w klasie, a nawet w szkole. Za to w klasie ma 4 Martynki i 3 Kubusiow. I to jest dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojojojojoj
Natan nie jest złe. Łatwe do wymówienia, dwusylabowe więc też łatwo zawołać. Mi się podoba średnio, może dlatego że nie jestem osłuchana :). Ale zobaczcie jaki renesans przechodzą imiona typu: Jakub, Antoni, Jan czy Stanisław :). A moja babcia mówila; ten stary Jakub :D jak można tak dać dziecku na imię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojojojojoj
znaczy że dla niej Jakub to było imię dla starego dziadka a nie dla małego dziecka :) bo jej pokolenie kojarzyło właśnie takich starych Jakubów czy Antków. Co do zarzutu że pochodzenia żydowskiego Jakub też żydowski :D o Marii nie wspominając :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam to imię. Mój syn nazywa się Nataniel, ale w skrócie mówimy Natan, Natuś, Natanek. I też nie spotkałam się nigdy z negatywną opinią a propo tego imienia. W jego grupie w przedszkolu są dwie Julie, dwie Zosie, są Bartusie i Kubusie (ale się zrymowało :D), jest wiele imion, które się powtarzają. Jest też Denis i Honorata --> To dopiero kosmos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natan? sliczne imię synek koleżanki ma tak naimię wołaja na niego najczęściej Natuś i jest duzym łobuzem a ma dopiero 2 latka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taki tam gość
Imię bardzo ładne i obecne w polskim kalendarzu już od dawna więc nie wiem o co cały szum...Imię pochodzenia hebrajskiego, podobnie jak wiele innych "polskich" imion ;) Wydaje mi się jednak, że imię Natan i Nataniel to dwa różne imiona. Natan to prorok ze Starego Testamentu, Nataniel to jeden z apostołów z Nowego Testamentu. Chyba jest różnica chociaż imiona znaczeniowa podobne. Natan oznacza "dar", Nataniel "dar od Boga".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nei zgodze się że dziecko bedzie pokrzywdzone że dostało takie imię, w dzisiejszych czasach rodzice prześcigają się kto ma ładniejsze hmmm kto ma najbardziej niespotykane i udziwnione imię. Tylko tak jak ktos kiedys pisał tu na kafe że po paru latach nie ktorzy rodzice wstydza sie wolac przez caly sklep swoje dziecko po imieniu. Ja napisze tak dziecku swojemu nie dała bym tak na imię ale ogolnie imię ładnie brzmi i jest trochę inne. A jesli chodzi o Miłosza do mamy ktora tak go nazwała prosz mi napisać co nie dobry jest Pani syn prawa?? Mam w rodzinie pare miloszów i to najbardziej niegrzeczni chlopcy jakich kiedykolwiek widzialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nizia9a
bardzo ładne imie;mojemu synkowi dałam tak na imię i nie żałuję pomimo kilku problemów związanych z daniem mu tego imienia;chciałam żeby było Nathan ale nie mogło być;przed chrztem ksiądz nakazał nam zmienić imię syna gdyż to żydowskie,ale nie zgodziłam się .a dla tych którzy myślą że nie da się samego Natan to powiem że to wystarczy i nie musi być Nataniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamusiaNatusia
Imie cudne-bo moj syncio ma tak na imie:) I prosze Wszystkich o jedno!!!!!!!! Piszcie tylko czy Wam sie podoba czy nie podoba,a nie zaraz obrazliwe słowa do rodzicow itp; Dawniej imie Natan by nie przeszlo,ale teraz jest duzo osob ktorzzy chocby mieszkaja za granica daja imiona zagranicne,a potem wracaja do kraju,i co zaraz wyzywac,robic z takich osob nieodpowiedzialnych rodzicow!!!!!!!!!!!!!!!!!! Natan piekne imie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Natan,Natanek,Nati,Natuś,Natka,Natulek POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMUSIE NATANÓW:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moim skromnym zdaniem_______
Natan może i ładne ale nie tu w Polsce. Przecież nie brakuje pięknych naszych polskich imion. Przykre to, że dzieci muszą nosić takie dziwaczne imiona, nie wiem czy dobrze będą się z nimi czuły. Apeluję do rodziców kultywujmy tradycję naszych dziadków nadawajmy dzieciom nasze polskie słowiańskie imiona. Nie wyrzekajmy sie polskości !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem ja doskonale
Bardzo mi się NIE podoba to imię. Mój mąż jak usłyszał postukał się tylko po głowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milinia1
ja dałam synkowi natan 6 lat temu a córce nikola 4 lata temu i obydwa te imiona dopiero zyskiwały sławe.z natanem długo się zastanawiałam,na drugie ma dorian dla mnie piękne imię można fajnie zdrobnić.własciwie każde imię można można zdrobnić i się przyzwyczaić!moi znajomi dali samuel.borys dzesika melchior.i zdrobnienia też się znalazły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milinia1
do obrażania to się wszyscy wyrywają!faktycznie wystarczy wyrazić opinię bez obrażania kogoś !dla mnie to cudne i magiczne imię bo tak ma imię mój synio!takie czasy...każdy ma prawo dawać jak chce!czytałyści kalendarze i stare polskie imiona?są straszne!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...ups
Mnie się bardzo podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trybik
Mam Syna. Ma rok. Ma bardzo ładne imię : NATAN Jest mało oklepane, a że czytam opinię że żydowskie? W religii żydowskiej nie ma zbyt wiele moralnych różnic między mną i pewnie Tobą. W znaczeniowym sensie imię oznacza "Bóg dał". To bardzo ładne pomyślcie: Natan - ten którego dał Bóg . W jezyku polskim znaczeniowo odpowiednikiem tego imienia jest imię Bożydar. Poza tym imię też ma pewne cechy dzięki którym jest dla mnie super: - wymaga tylko liter A,N,T - Natan czytane od tyłu to : NATAN !!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do wszytkich Mam Natanów?.. czy nie bedzie problemu wpisania tego imienia w metryke?.. ostatnio dowiedziałam się ze bede miała synka a to imię bardzo mi się spodobało! ..i tylko mi! ale nie zwarzam na to! nie bede sluchać nikogo co do wyboru imienia ( znajomych czy nawet rodziców, ktorym to imie sie nie podoba) oprocz męza! Przekonam tylko jego i bedzie dobrze!..:) Nie widzę nic dziwnego w tym imieniu..imię jest normalne a zarazem oryginalne! nie widzę powodów dla ktorych dzieci w szkole czy w przedszkolu mialyby sie smiac z tego imienia,sadze ze wiekszy smiech na sali wywola imie Stasiu czy Kaziu!:P Te mamy które chca dawac imiona po pradziadkach- niech dają, ale niech tez nie potępiają tych ,które tego nie robią ! ! ! Smieszy mnie wypowiedz która została umieszczona wczesniej!... "Dziecko mając takie imię może mieć potem przykrości ze strony innych dzieciaków, bo nie będą potrafiły zrozumieć, że to jest też imię, chociaż troszeczkę bardziej wymyślne." Ktos kto to napisal nie wiedział chyba co pisze!! hmmm..Akurat dzieci sie nad tym zastanawiaja! zabawne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natan to bardzo ładne imię,nie widzę w nim nic dziwnego.Jest oryginalne ale nie udziwnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isza555
Mój brat cioteczny nazywa się Nataniel. Osobiście Nataniel mi sie nie podoba, ale mówimy na Niego Natiś, Tisio, Tisiek itp. Nikt na Niego Natan nie mówi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama natana
Ja również mam synka Natana i tak ma w akcie urodzenia(nie ma problemu z zarejestrowaniem takiego imienia) Ma 5lat i nie spotkałam się jeszcze z opinia, że skrzywdziłam dziecko dajac mu takie imie!!!!!W przedszkolu dzieci mówią Natan lub Natanek i doskonale wiedzą, ze to jest imie!!!!!! Mały napewno nie jest gorszym dzieckiem dlatego, że nie ma na imie Stasiu. Przyszłe mamusie jeśli podoba wam sie takie imie to nie poddawajcie się i nie ulegajcie presji innym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie TAK!
Natan ? imie jest cudowne...jestem w 31tc i będę mieć synka któremu dam własnie na imie NATAN :) jeśli komuś to imie sie nie podoba to jego sprawa, ważne że mi sie podoba...:)i juz nie mogę się doczekać jak zobaczę jak ten mój Natuś wygląda... Tak więc pozdrawiam wszystkie osoby którym to imie się podoba wkońcu to imie jak każde inne :) dla mnie jak najbardziej normalne :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Nathana
Nie moge czytac takich glupot jakie tu wypisujecie mi sie po prostu bardzo podobalo to imie nie patrzac na to co oznacza moj syn ma dwa miesiace I mowimy do niego Natus Natek- gagatek jest cudownie rozwijajacym sie dzieckiem. Co moge wiecej napisac jestescie nietolerancyjnymi baranami ale polski narod juz taki jest ja mieszkam w anglii I uwazam ze to odpowiednie imie I osoby ktore maja jakis sprzeciw nie powinny sie tu wypowiadac bo ja nie obrazam imion waszych dzieci a mowicie o tolerancji hahaha zal n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie to imię się nie podoba. Zarówno Natan, jak i Nataniel... Kojarzy mi się z diabłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze chciałem dać pierworodnemu na imię Nataniel - Natan jako zdrobnienie. Sam chciałbym mieć tak na imię haha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie to imię podoba się od niepamiętnych czasów :) jeszcze zanim wyszłam za mąż postanowiłam, że tak właśnie będzie miał na imię mój syn. Choć nadal nie mam syna to ciągle stoję przy swoim :) Oczywiście chodzi o imię Natan a nie Nataniel. Natomiast imię Natalia wcale mi się nie podoba... jest już tak oklepane, że wystarczy nam Natusiek w Polsce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek ma na drugie Natan:) Piękne imię ale nie każdemu się podoba:( niektórzy nawet nie słyszeli o takim imieniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×