Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gamna

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda

Polecane posty

pani inka taki ból może być bólem towarzyszącym przy zagniezdzeniu się zarodka więc tzrymam kciuki!!!! Podobno ból jest taki ciągnący podobny jak przy miesiączce ale wiem to tylko z opisów.Ja dziś mam 12 dc i idę do gin. jak wrócę to napiszę co mi powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani-inka taki ból może świadczyć o zagniezdzeniu się zarodka , jest to ból podobny do bólu towarzyszącemu @. Wiele kobiet określa to jako ciągnięcie w dole brzucha. Ja dziś idę do gin. jestem ciekawa czy po stymulacji Clo. będą ładne pęcherzyki no i jak wygląda endometrium, bo ostatnio było marne. Napiszę jak wrócę od lekarza.Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadwislanka,ziolka - nie zrozumialysmy sie :):)ja wiem,ze Paulka urodzila dziewczynke -Marysie i ze zaszla w ciaze w pierwszym cyklu z clo.rozmawialam z nia na gg nie raz,ale mnie chodzi o to,ze wszystkie przez nia napisane posty zostały skasowane. po prostu nie ma ani jednego jej wpisu. a bylo ich cale mnostwo-zostaly do niej pisane posty,ale jej samej nie ma. czemu?? ktos to wywalil,czy jak?? mniejsza z tym zreszta :):) calusy dla Was, kochane jestescie :) pani-inka - ja cichutko trzymam za Ciebie kciuki.... :) Kamilkaaa26 - wiec nie wiem co Ci poradzic. ja mialam na mysli prolaktyne utajona,nie zwykla.u mnie prlaktyna zwykla-czyli na czczo jest idealnie w srodku normy,jednak po obiazeniu Metroklopramidem wzrosla 26 razy wiecej niz powinna. Bromergon jest lekiem podawanym na pewno kobietom,ktore maja zawyzona prl utajona,a nie wiem czy tym samym leczy sie prl na czczo,ale skoro gin przepisal Ci Bromergon,to wyglada na to,ze tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
One Wish-prawo do usuwania postow ma moderator. Nie wiem kto nim jest. Alejest taka opcja. Moderator ma czuwac nad \"poprawnoscią polityczną\" topiku. ANie wiem czy jest opcja ze kazdy wlasciciel swojego nicu moze usunac swoje wpisy. tego nie wiem. Ale moderator tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaa26
OneWish: No właśnie ja też nie wiem co robić. A bromergon przepisał mi endokrynolog. A z jego zażywaniem poczekam chyba do wtorkowej wizyty u innego endoktynologa. Zobacze co on mi powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szacha dałaś mi cień nadziei:) Dzięki OneWish trzymaj i nie puszczaj:) To też jest taki ciągnący ból, ciągnie się od jajników aż do środka podbrzusza. Ciekawe czy się udało?, ale postaram się za bardzo nie nakręcać bo później łzy są bardzo duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikaa
Cześć dziewczyny! pani-inka trzymam kciuki... ziolka, dzięki za miłe słowa - Twoją historię znam najlepiej, bo od Ciebie się zaczęło... Twoja pierwsza inseminacja otworzyła przede mną to forum (także raz jeszcze dzięki) - potem czytałam i czytałam a po poście z info, że poroniłaś się popłakałam i postanowiłam przyłączyć !!! Teraz jesteśmy Wszystkie razem i Jesteśmy silniejsze :0) (ja napewno) OneWish - mój mąż też ma na imię Tomk:0) nadwiślanka - jesteś niesamowita! czuję to wszystko co piszesz o adopcji i zgadzam się z tym w 100% (najważniejsze jest to aby poczuc się rodzicem i dać maleństwu tyle miłości ile tylko mozna sobie wyobrazić), ale ja jeszcze nie "dojrzałam" nawet do myśli o adopcji, ja jeszcze wciąz nie przyjmuję do wiadomości, że może nie będę mogła mieć dzieci biol. Tak naprawde chyba jeszcze nie chcę tak mysleć... A to co pisały dziewczyny o zajściu w ciąże kiedy decyzja o adopcji albo sama adopcja dochodzi so skutku to prawda - ja sama w rodzinie mam taki przykład: moje wujostwo bardzo długo starało się o dzidzie, ułyszeli w koncu że nie ma już zadnej szansy (u cioci podobno stwierdzono niedorozwój macicy) i kiedy już zaczęli "wybierać" (to dziwnie brzmi) dzieci to okazało się że jednak mogą mieć dzieci - Marcelina ma dzisiaj 8 lat !!!! także głowa do góry :0) Wczoraj zaczęłam brać clo i coś dziwnie się dzisiaj czuję, boli mnie głowa od rana i mam nudności, ale czego ne zrobimy dla dobrego rezultatu... dziewczyny a tak zupełnie z innego tematu, to dlaczego ja jestem "pomarańczowa" a Wy "czarne" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikaa - 🌻 ❤️ 👄 A jeśli chodzi o kolor nicka, musisz wejść w preferencje na górze stronki, a dalej to juz będziesz wiedziała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam wczoraj u gin. endometrium 9mm a pecherzyk 16 mm na 10 mm. Dostalam Pregnyl i do dziela!!!! Jestem pelna wiary ale na rozczarowanie tez jestem przygotowana. Caluski dla Was kolezanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadwislanka-o to mi wlasnie chodzilo :):) dziekuje bardzo !! (chodzi o wpisy Paulki123) Kamilkaaa26 - ja na Twoim miejscu skonsultowalabym przyjmowanie Bromergnu z ginekologiem-bezwzglednie!!!!! nie doczytalam wczesniej,ze lek przepisal Ci endokrynolog,ale przeciez chodzi o zajscie w ciaze i to gin ekolog ma zdecydowac jakie dawki leku maja Ci pomoc. pamietaj,ze dawkowanie leku jest doieranie indywidualnie. endokrynolog jest lekarzem jak najbardziej \"w porzadku\" ale nie wzielabym leku bez konsultacji z ginekologiem. Szacha - moj gin zawsze powatarza,ze przed starankami najlepiej jest \"znieczulic\" sie lampka wina bo wtedy szumi w glowce i czlowiek sie luzuje :):) powodzenia Ci zycze i startuj do lozeczka,czy gdzie tylko masz ochote i zapomnij o calym swiecie :):) milego weekndu dla wsyztskich babeczek :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadwislanka-o to mi wlasnie chodzilo :):) dziekuje bardzo !! (chodzi o wpisy Paulki123) Kamilkaaa26 - ja na Twoim miejscu skonsultowalabym przyjmowanie Bromergnu z ginekologiem-bezwzglednie!!!!! nie doczytalam wczesniej,ze lek przepisal Ci endokrynolog,ale przeciez chodzi o zajscie w ciaze i to gin ekolog ma zdecydowac jakie dawki leku maja Ci pomoc. pamietaj,ze dawkowanie leku jest doieranie indywidualnie. endokrynolog jest lekarzem jak najbardziej \"w porzadku\" ale nie wzielabym leku bez konsultacji z ginekologiem. Szacha - moj gin zawsze powatarza,ze przed starankami najlepiej jest \"znieczulic\" sie lampka wina bo wtedy szumi w glowce i czlowiek sie luzuje :):) powodzenia Ci zycze i startuj do lozeczka,czy gdzie tylko masz ochote i zapomnij o calym swiecie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaa26
OneWish w takim razie chyba wybiore się do gina we wtorek, choć nie wiem czy nie powie mi ze skoro zalecił endokrynolog to powinnam przyjmować. Poza tym ja w sumie jak na razie dość krótko staram się o maluszka (4 cykle dopiero).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma18
witam!! własnie wróciłam z Wąwolnicy. bardzo fajne miejsce a wymodliłam się za wszystkie czasy, bo mi to juz chyba tylko to zostało. Przede wszystkim modliłam się za kobiety pragnące potomstwa aby doczekały się tego upragnionego skarbu. Pozdrawiam kobietkę, której się udało i wszystkie starajace się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam SUPER wiadomość. Siostra mojego męża która leczyła się tak samo jak ja jest w ciąży, zaszła w drugim cyklu brania Clo.Dziś rano zrobiła test i przysłała mi zdjęcie , dwie grube krechy. Starała się od 1,5 roku. SUPER SUPER SUPER!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szacha Super Wiadomość od rana:):) Pogratuluj ode mnie:) A ja czekam - w czwartek jest termin 28 dc i wolałabym , żebym nie dostała @. Coś mnie podkusiło, znalazłam stare testy owulacyjne (data ważności lipiec 2007) i zrobiłam test. Wyszły dwie kreski, ale niestety testowa była jaśniejsza od kontrolnej. Stwierdziłam potem, że mogłam ich nie robić, ale cóż ciekawość zwyciężyła. Zastanawiam się czy nie zrobić sobie testu ciążowego w środę, bo tak sobie wymyśliłam, że może mi się udaje ale nie może się utrzymać?? Te moje dwie ostatnie @ były bardzo obfite a ja nigdy aż takich nie miałam. A może to przez clo?? Ale sobie wymyślam od poniedziałku;), to wszystko przez brak zajęć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szacha - kazda taka wiadomosc jest krzepiaca i budujaca :) i daje jakas nadzieje :) pani-inka - odezwij sie do mnie na gg bo robilam format i nie mam Twojego nr bo nie wyeksportowalam go do serwera gg - moze w tym tygodniu kawa?? :):) ja wiem,ze teraz bedziesz zyc mysla o wyniku testu i ze bedzie Cie to \"meczyc\" a czas bedzie sie dluzyl w nieskonczonosc,ale tak to wlasnie jest :) podchodz do tematu w miare na luzie bo lepiej sie milo zaskoczyc niz gorzko rozczarowac - wiec spokojnie-jak tylko potrafisz :):) a w ogole to mozesz zrobic test juz teraz - niektore testy wykrywaja ciaze juz w 6 dni od dnia ewentualnego poczecia.trzymam kciuki mocno i daj znac co i jak :):) dziewczyny co sie dzieje z migmig??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani - inka moja szwagierka o krórej dziś pisałam też najpierw zrobiła test owulacyjny bo nie miała ciążowego i wyszły dwie krechy, dwie wyraźne choć testowa leciutko (podkreślam leciutko) jaśniejsza od kontrolnej. Później zrobiła normalny test ciążowy i wyszły dwie bardzo ładne kreski i to nie z porannego moczu w 32 dc. Jeśli Twoja kreska jest wyraźna na teście owulacyjnym to myślę że jest szansa że i na ciązowym będą dwie piękne krechy. U mnie starania już się zakończyły wczoraj. Od dziś tradycyjnie biorę Duphaston przez 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
w którym dniu cyklu zaczynacie przyjmowac duphaston lub luteinę? Jutro wybieram sie do gina i innego endokrynologa, zobaczymy co mi powie na temat bromergonu. Jak coś to zaczynam go łykać od jutra wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilkaaa26 - ja bralam Duphaston zawsze od 16 do 25 dc cyklu.co do Luteiny to zalezy na co ma zadzialac. moja koleznka z pracy bierze gdy \"gubi\" @ - wtedy bierze 3 razy dziennie podjezykowo od pierwszego dnia, w ktorym ma przepisana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaa26
Wróciłam z wizyty u endokrynologa, no i odśnie prolaktyny to endo mówił ze najlepiej żebym zrobiła prolaktynę z obciążeniem i wtedy zobaczyła jak ona się zachowuje i dopiero wtedy ewentualnie włączyć bromergon. Po południu idę jeszcze do ginekologa zobaczymy co powie. A jak należy wykonać to badanie na prolaktynę z obciazeniem? Trzeba by ć na czczo? Jakie jeszcze trzeba spełnić warunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę Duphaston od 15 dnia cyklu przez 10 dni, ale to kiedy zaczyna się branie Duphastonu lub Luteiny zależy od tego kiedy była owulacja. Ja miałam podobno 13-14 dnia więc od 15 Duphaston. Dziś rano bolał mnie brzuch i nie mam apetytu.Moja szwagierka ma termin porodu na 28.07.2008r. Cały czas nie może w to uwieżyć że jest w ciąży ale nie dziwie się jej. Człowiek jak się długo stara to przyzwyczaja się do mysli ze nie wychodzi i nagle gdy są upragnione dwie krechy to patrzy na nie z wielkim niedowierzaniem.Dziś nawet zrobiła trzeci test który znów pokazał 2 grube krechy, i dopiero to oraz rozmowa z ginekologiem trochę ją uspokoiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilkaaa26 prolaktynę z obciążeniem robi się na czczo. Trzeba sobie zarezerwować przynajmniej 2 h. Najpierw pobierają Ci krew i dają do połknięcia tabletkę, albo robią zastrzyk to różnie jest. Po 1 h pobierają krew drugi raz i znowu po następnej godzinie trzeci raz - tak było u mnie, ale dziewczyny pisały , że czasami pobierają krew tylko dwa razy. Tylko dowiedz się wcześniej czy w tym laboratorium w którym chcesz wykonać to badanie mają te tabletki, bo czasami trzeba sobie receptę załatwić samemu. Powodzenia:) U mnie nic - czekam i czuję, że jednak dostanę @:(. Wczoraj zrobiłam znów test owu i była już tylko jedna kreska, więc już na nic nie liczę. Postanowiłam z mężem , że w tym cyklu nie łykam clo, tylko pójdę sobie na usg czy mi rosną pęcherzyki bez wspomagania. Przeszłam już trzy miesiące terapii clo i na razie mam dość. Co ma być to będzie. Dziewczyny jak to jest z przyjmowaniem bromergonu?? Chcę iść do innego gina, ale nie wiem czy się spieszyć zaraz po @, żeby później dobrze zacząć brać te leki. Podpowiedzcie mi jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
A czy te tabletki są zawsze jednakowe? chodzi mi o dawkę? Bo dzwoniłam do jednego laboratorium i nie mają :( w drgim powiedzieli mi że dysponują i nie musę nic przynosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
a czy ma znaczenie dzień cyklu? Czy musze być ok 7 dni po owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
a czy ma znaczenie dzień cyklu? Czy musze być ok 7 dni po owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
a czy ma znaczenie dzień cyklu? Czy musze być ok 7 dni po owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
a czy do badania prolaktyny z obciążeniem ma znaczenie dzień cyklu? Czy musze być ok 7 dni po owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilkaaa26 - prolaktyne utajona wykonuje sie zazwyczaj w 11 albo 12 dc (lekarze jednak maja rozne zdanie na ten temat - wiem,ze najczesciej zalecaja wlasnie 11 lub 12 dc bo badanie powinno byc wykonane na poczatku ewentualnej owulacji). ja wiem,ze nie ma znaczenia czy jestes na czczo czy nie bo jedzenie nie wplywa na wysokosc prl takze juz obciazonej. wazne jest natomiast aby 2 dni przed wykonaniem prl nie powinnon sie kapac w goracej wodzie, nie powinno sie wspolzyc i nie nalezy unikac stresu tez na 2 dni przed wykonaniem badania. w laboratorium pierwsze badanie jak Ci pisala pani-inka wykonuje sie na czczo - czyli w tym wypadku przed polknieciem tabletki. to pierwsze badanie pokaze ile wynosi Twoje prl \"normalna\",zaraz po pobraniu krwi dostajesz Metroklopramid i w godzine po jego przyjeciu pobieraja Ci krew i pozniej jeszcze raz za godzine czyli w dwie po przyjeciu tabletki. no i masz 3 wyniki -1 -prl na czczo bez obciazenia, 2-prl z obciazeniem po godzinie i 3 prl z obciazeniem po 2 godzinach. pierwszy wynik to prl na czczo,drugi za pewne wiekszy nie powinien byc wiekszy nie pieciortonosc pierwszego (np jesli masz prl na czczo 5, to wynik tej z obciazeniem powinien byc 25 a jesli jest wiecej to latwo policzyc ile razy wzrosla - ja mialam 5,76 na czczo a w godzine po obciaze4niu mialam 150 i latwo policzyc,ze moja prl wzrosla o 26 razy - 150 / 5,76 = 26,04) co do trzeciego wyniku to chodzi o to,aby sprawdzic,czy krzywa wykresu spada - ja mialam 120-wiec spadala bo po godzinie mialam 150.ufffff mama nadzieje,ze mnie zrozumialas :) pani-inka - nie martw sie-czasem nasze cialo wysyla rozne sygnaly. z doswiadczenia od moich znajomych wiem,ze roznie moze byc. mozesz czuc,ze dostaniesz @ a jestes w ciazy :):) trzymam kciuki za Ciebie,dzis dam Ci znac na gg i ustawimy sie na kawke :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×