Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gamna

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda

Polecane posty

Szanowne kolezanki, wczoraj bylam z moja szwagierka u ginekologa (to siostra mojego meza o ktorej wam opowiadalam ze sie leczyla Clo.) i okazalo sie ze bedzie miala blizniaki. Ma zdjecie z USG sa dwie \"kuleczki\" jedna ma 3,45 mm a druga 3,56mm. Myslalam ze ze smiechu padne, do dzis mnie trzyma i ciagle sie smieje z tego, bo nikt nie chcial nam w ta wiadomosc uwierzyc. Dopiero jak zobaczyli zdjecie z USG to mieli oczy jak pileczki.A co do mnie to raczej nic z tego dzis spadla mi temperatura a to znak ze nadchodzi @.Zycie, zycie.....Ech szkoda gadac ale czekam do niedzieli i wiem ze czekacie razem ze mna za co BARDZO WAM DZIEKUJE!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szacha-spadek tem niekoniecznie swiadczy o @. Na innym frum jest dziewczyna ktorej temp spadla a ciaza byla. To nie maszyna pecyzyjna nasz org., wiec na razie czekamy do niedzieli. A Czy bralas pod uwage in V.?? Dzis slyszalam, ze noaw paniministrek Kopacz bedzie uruchamiac zdialania zwiazane z dotacja in. v. dla par. Ciekawe czy tak faktyczniebedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.a ja czuje sie dobrze i rosne jak na drożdzach.trzymam za was kciuki i zycze powodzenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ! Przepraszam, że nie pisałm od razu wczoraj, ale wróciłam późno do domu a poza tym okropnie bolała mnie głowa - pewnie z nerwów - i szybko położyłam się spać... Jeśli chodzi o sam zabieg, to nic starsznego, trochę tylko przerażająca jest ta igła czy coś takiego do wstrzykiwania - strasznie dłuuuga ! migmig ze mną też jest wszystko OK i z moim T również a mimo to jest coś \"nie halo\" - gin powiedział, że jak już robić ins to najlepiej ze stymulacja, bo wtedy jest pewność, że pęcherzyki będą. Ja brałam clo, ale tylko po 0,5 od 5 do 9dc, potem 1 usg aby określić wielkośc pęcherzyków - ja mam dość długie cykle ok 32-35d, więc wtedy były jeszcze za małe - za kolejne 3 dni następne usg - jeszcze za małe... i dopiero po 3 (w 15dc) okazało się, że są ok, dostałam zastrzyk z pregnylu (to jest hormon uzyskiwany z moczu kobiet ciężarnych i pomaga we wzroście ciałka żółtego - ale to dziwnie brzmi:0) ) a w 16dc inseminacja... i tak to po krótce wygląda... Po zabiegu gin sprawdzał coś pod mikroskopem i mówił że jest bardzo dobrze - nie mam pojęcia co miał na myśli a same jego słowa były SUPER, teraz tylko zostaje nam czekać, ale wiem, że będzie OK. Dziękuje baaaardzo dziewczynki, że jesteście ze mna i trzymacie kciuki, bardzo mi się przydadzą. Teraz będę Was informować na bieżaco czy coś się dzieje... (byle nie popaść w jakąś paranoje) Całuje gorąco :0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaa26
Powtórzyłam dzisiaj badanie prolaktyny i takie mam wyniki: prolaktyna = 42,48 ng/mL(norma 3,34 - 26,72). Poprzednio miałam 55. prolaktyna po obciążeniu = 126,20 ng/ml (norma 84,9 - 117,90). Jak myślicie czy w takim razie powinam zacząć przyjmować bromergon który przepisłąm mi endokrynlog? Zalecił mi najpier półtabletki przez tydzień a później 1 tabletkę na noc. Nie wiem już co robić. Inna endokrynolog widząc mój wynik prolaktyny równy 55, mówiła żeby na razie nie brać bromku tylko najpierw zrobić jeszcze PRL z obciązeniem. Niestety wizytę mam dopiero za 2 tygodnie i ne wiem co robić. Powiedzcie mi czy na pewno wolno się starać o dziecko biorąc bromergan? bo na ulotce jest napisane ze nie wolno przyjmować go kobietom na początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilkooo26 najlepiej bedzie jak poł tabletki na wieczor nie wiecej ,ja tak brałam i podziałało.a bromergon do tego reguluje miesiaczke wiec jak bedziesz juz w ciązy to musisz odstawic tabletki,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilkaaaa26 - pisalam Ci to juz 4 razy i napisze 5 - zanim zaczniesz brac Bromergon idz do ginekologa i powiedz,ze lek przepisal Ci poczatkowo endokrynolog poniewaz masz taki i takie wyniki prl.druga rzecz-o ktorej tez Ci juz pisalam-Bromergon zaczyna sie brac od 5 dc cyklu,a wiec w chwili kiedy na pewno nie jestes w ciazy i 3 sprawa-jesli bierzesz bromek i zajdziesz w ciaze to od razu go nie odstawiasz. to bzdura,ze bromergonu nie mozna brac w ciazy. wikaa-pozostaje czekac i byc dobrej, jak najlepszej mysli :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadwislanka - dostalas moja wiaodmosc na gg?? wyslalam Ci a propos kremu :) pozdrawiam wszystkie kolezanki cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaa26
OneWish byłam z poprzednim wynikiem u ginekologa. Mówił że nie ma potrzeby powtarzać badania i robić prolaktyny z obciązeniem. Zalecił pół tabletki bromergonu lub jakiś lek na p (niepamietam nazwy). Ale jakoś tak bez entuzjazmu do tego podszedł. Tak jakoś dziwnie. Endokrynolog zaś widzac tyko pierwszy wynik prolaktyny zalecił najpierw pół tabletki bromergonu przez tydzień a później całą. Nie wiem którą dawkę leku zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
One Wish-nie dostalam wiadomosci:( ja jestem na tym gg tylko w pracy. teraz tez. cala noc czyscil mi sie komp. bo jest zapchany, wiec moze cos sie wykasowalo... Napisz raz jeszcze. Kamilka-nie wiem dlaczego tak sie obawiasz tego bromku.... Pol tabletki jak bedziesz brac nawet do nastepnej wizyty, za 2 tyg to nic sie nie stanie. Wg norm i tak za wysoka jest Twoja PRL. Pol tabletki to naprawde malo. Niektorzy biora po 2. Poza tym nie nalezy jej brac w ciazy, ale w pozniejszym etapie, bo generalnie ciaz sama z siebie podwyzsza PRL, ale wtedy ta podwyzszona PRL jest korzystna dla ciazy. Wiec nie boj sie bo anwet jak zaciazysz to jesli pzrez 2 tyg zanim sie dowiesz o ciazy bedziesz brac pol tabletki nie wplynie to zle na ciaze. dziewczyny ktore mialy wysoka PRL braly bromek, i jak juz wiedzialy ze sa w ciazy to ginowie i tak nie odstawiali od razu bromku, ale stopniowo, zmniejszajac dawke. Bo to wlasnie odstawienie moze zle wplynac na ciaze. Jak masz watpliwosc co robic to idz do 3 gina i Ci poradzi. Albo czekaj 2 tyg na wiwyte, albo zacznij lykac pol tbl. na noc. Jak wolisz. ja bym zaczela lykac pol na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilkaaa26 - napisze Ci to jeszcze raz :) Bromergon to lek,ktory reguluje poziom prolaktyny we krwi,dzieki czemu Twoje cykle sa regularne i owulacyjne a wiec rosna szanse na ciaze.lek ten,ze wzgledu na swoje zastosowanie i to,czemu sluzy (dziala na przysadke mozgowa i powoduje,ze produkuje ona mniej prl ale nie ma wplywu na produkcje innych hormonow) wiec lek ten MUSI byc stosowany wg scisych wskazan lekarza. poniewaz Ty masz zawyzona prl na czczo i lek przepisal Ci endokrynolog a chcesz zajsc w ciaze to bezwzglednie powinnas skonsultowac sie z ginekologiem. skoro Twoj ginekolog nie skierowal Cie na badanie prl utajonej (ze wzgledow znanych pewnie tylko jemu samemu,ale nie dziwi mnie ten fakt bo moj gin tez nie widzial w tym sensu a jak zrobilam badanie na wlasna reke i pokazalam wynik to nie wzial ode mnie pieniedzy za wizyte i powiedzial cyt \"ze mu wstyd\" i ze \"to jest przyczyna\" tego,ze mam nieregularne cykle,nie podzialal na mnie clostilbegyt,kazdy wyjazd konczyl sie tym,ze przez 4 m-ce nie mialam @ i przepisal mi Bromergon). w moim przypadku mialam go brac od 5 dc cyklu pol tabletki na noc, nastepnego ranka ta polowke z poprzedniego dnia a wieczorem juz cala. a wiec jak pisala nadwislanka-ze niektore kobiety biora po 2 tabletki dziennie-ja wlasnie do takich naleze.lek jest tolerowany roznie-jedne kobiety nie odczuwaja zadnych dolegliwosci-ja mialam wszystkie mozliwe - wymioty,bole glowy-potworne mdlosci,krecilo mi sie w glowie,mialam zawroty,nie moglam prowadzic samochodu,mialam halucynacje i przywidzenia. po 2 tygodniach przeslzo mi i teraz czuje sie swietnie.biore bromergon drugi miesiac i juz mam regularne cykle a po m-cu brania leku moja prl spadla o prawie 15 razy. byla zawyzona o 26 po m-c byla zawyzona \"tylko\" 11 razy.na Twoim miejscu nie zrobilabym nic innego jak juz Ci wczesniej radzilam, a w poprzednim poscie nadwislanka - poszlabym do innego ginekologa i pokazalabym wyniki i dokladnie skonsultowalabym sie z nim. z drugiej strony nie boj sie bromku bo ten lek ma Ci pomoc,a nie zaszkodzic.nie wolno go jednak brac ot tak sobie,bo przepisal go endokrynolog w chwili gdy chcesz byc mama - ginekolog MUSI o tym wiedziec.uffff pozdrawiam :) nadwislnaka - wysle Ci jeszcze raz informacje na temat kremu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim:) ziolka zaskoczyłaś mnie tą metodą podwójnej inseminacji!!! pierwsze słyszę a właściwie czytam o takim sposobie i jednocześnie widzę w tym sposobie i sens i szansę większą na dzidzię ...i tak sobie myślę że jak mi nie wyjdzie pierwsza insem. to powiem ginowi żeby spróbować dwa razy na chłopski prosty rozum wiadomo że co dwa razy to dwa razy :D:D:D dzięki za oświecenie:D wikaa no właśnie wszystko ok ze mną i z moim a tu jak nic tak nic :( podobno jak nie zna się przyczyny niepłodności to jest gorzej niż jak się coś znajdzie bo nie wiadomo czego się chwycić i co leczyć:( takich par jest mały odsetek ale najwyraźniej my do nich należymy, fajnie że insem. przebiegła u Ciebie bez problemu i czekam razem z Tobą tylko na dobre wiadomości trzymam kciukasy:):):) OneWish mam pytanko..a kiedy będziesz miała na tyle prolaktynę w normie że będziesz startować ze starankami:)?? jak często sprawdzasz poziom prolaktyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
OneWish, wasiulka, nadwislanka: dziękuję za rady odnośnie bromku i moich kłopotów. Przepraszam że tyle marudziłam ale miała mętlik w głowie. Od dzisiaj startuję z bromkiem :) miłego wieczorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migmig- teoretycznie bormergon zaczyna dzialac od razu,ale dopiero po pelnych 3 cyklach powraca owulacja i poziom prl umozliwia zajscie w ciaze. na razie sprawdzilam prl tylko raz-dokladnie po m-cu stsosowania a teraz juz nie bede tego robic, bo gin powiedzial,ze ona bedzie spadac sukcesywnie i sama zauwaze,kiedy moje cykle sa regularne. mam brac bromek do odwolania-non stop i oczywiscie starac sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilka-naprawde jeski zaczniesz brac pol tabsy na noc to nie bedzie to nic zlego. A lekarz stopniowo zwiekszy Ci dawke aby zbic PRL. zalecam brac tuz przed snem. i an arzie unukaj alkoholu bo nigdy nie wiadomo jak to razem zadziala. Ja niby 2 lata juz biore (z przerwami) i wiem ze jak cos nie tak zrobie to zyganko jak w banku. No i ostatnio najadlam sie bromku (1 tabsa) i nie poszlam spac tylko siedzialam i czytalam. Po 2 godz. mulilo mnie jak cholera!!!! Sa czasem takie dni, ze org. nie toleruje bromku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie koleżanki. Bardzo źle się czuję ale nie wiem jeszcze czy to efekt tego że nadchodzi @ czy .........ciiiiiiiiiiii nie zapeszam. Dziś mam 26 dc więc wszystko jeszcze możliwe, a dziś rano temperatura skoczyła do 37,1 (mierzona w ustach).Do niedzieli muszę wytrzymać a w niedzielę rano zaraz sie do WAS odezwę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szacha - trzymama mocno, mocno kciuki:) Ja według moich wyliczeń powinnam dostać @ dzisiaj, ale jak na razie cisza, nawet żadnego, więc chyba polecę po test do apteki i jutro rano też zatestuje, żeby nie przegapić sprawy tak jak ostatnim razem:( Ale podejrzewam że to tylko opóźnienie, nic więcej, więc sie nie napalam, bo to by było chyba zbyt piękne żeby było możliwe. Tyle lat nic i teraz by tak miesiąc po miesiącu? Nieee, niemozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziolka- musisz zrobic i czekac. Nie ma rady.... Tylko prosze Cie, na spokojnie, bo swoje juz przeszlas i to calkiem niedawno. Ale wydaje mi sie ze nie musze Cie uspakajac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziolka,szacha-trzymam kciuki za Was-oby testy pokazaly 2 keski :):) nadwislanka - dostalas moja wiadomosc na gg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam Was moje drogie koleżanki z forum, że was zaniedbywałam, ale tak jakoś nie mogłam się w sobie zebrać. Pomyślałam sobie, że napiszę dopiero jak mi się uda, ale później stwierdziłam że może jeszcze sporo czasu minąć i nie wytrzymałam:) Szacha będę mocno trzymała kciuki, nie pamiętam która z nas tak dobrze czarowała, ale teraz te czary by się przydały:):):) A co do Twojej szwagierki to SUPER, że będą bliźniaki, teraz trzeba tylko myśleć, że wszystko będzie ok i niech na siebie uważa, ale jazda ja też bym chciała bliźniaki:):):) Wika teraz dużo pozytywnej energii i na pewno będzie dobrze:):) Ziolka też bardzo bym chciała, żeby Wam się udało, ale tak jak mówi nadwislanka - tylko spokojnie:) U mnie 6 dc, wczoraj mi się skończyła @, miałam teraz okropną:(, normalnie takie skrzepy mi wylatywały, że aż się wystraszyłam. Ale zrobiłam sobie wcześniej test, żeby się upewnić czy może się udało. Boli mnie prawy jajnik, nigdy tak nie miałam, już nie wiem o co chodzi u mnie z tym wszystkim. To za wcześnie na bóle kiedy rosną pęcherzyki. Aha jedna sprawa - nie wzięłam w tym cyklu clo, chociaż mój gin mówił, żeby brać. Chcę sprawdzić czy bez tych tabl. coś rośnie. W środę idę do innego gina z kompletem wyników i moją PRL z obciążeniem i mam nadzieję, że da mi jakieś tabletki na obniżenie. Dziewczyny wyczytałam kiedyś, że jest jakiś inny lek na obniżenie prolaktyny, który ma mniej skutków ubocznych, tylko jest dość drogi, czy wiecie co to jest za lek?? I czy jest równie skuteczny jak bromek?? One Wish idę do Twojego gina:):):) Buziaki dla wszystkich:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno - zapomniałam wam powiedzieć, dowiedziałam się od pewnej pani psycholog , że jest coś takiego jak bieguny polaryzacji i jeżeli są one zgodne między partnerami to podobno to przeszkadza w zajściu w ciążę. Podobno trzeba żeby partnerka odwróciła bieguny u siebie. Potrzebna jest wizyta u bioenergoterapeuty. Jak wiecie ja jestem dość sceptycznie nastawiona do tego typu rzeczy, bo dużo jest szarlatanów i naciągaczy. Nie wiem może jednak spróbuję, dostałam namiar do pewnej starszej pani, która się tym zajmuje. W sumie to nie mam nic do stracenia:):) Jak mi się coś nie spodoba to wyjdę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani-Inka-ja tez slyszalam kiedys o tych biegunach. Ale nie wiem gdzie i kiedy. Tak, slyszalam ze jest inny lek zamiast bromku. Drozszy. Nie wiem jak sie nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani inka- ten lek nazywa sie Parlodel, kosztuje ok 68zł a wiec nieporownywalnie wiecej od Bromeronu. Brala go moja znajoma,poniewaz jej organizm zle tolerowal Bromergon. po 2 tygodniach wrocila do Bromergonu bo dzialania niepozadane wystapily i byly bardziej nasilone niz w przypadku brania Bromergonu. ja Ciebie w ogole rpzepraszam,ze sie nie odezwalam w tym tygodniu w sprawie naszego spotkania ale nalozylo sie na siebie kilka waznych spraw i nie moglam sie z Toba finalnie ustawic. w tym tygodniu jednak mam wiecej czasu i chetnie sie z Toba spotkam - tym bardziej,ze dzis nadeplam na swoje okulary i pekly na pol a nosze je wymiennie z soczewkami wiec udam sie do Ciebie takze w tej sprawie :):) a moj gin jest naprawde fajny i do tego przemily i ma fajny podejscie do kobiet - zobaczysz,ze jest ujmujaco mily :):) nadwislanka - dostalas moja wiadomosc na gg?? pewnie nie-a moze Ty masz ustawiona opcje,ze nie moga do Ciebie pisac osoby,ktorych nie masz w kontaktach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) u mnie pudło, zalało mnie z samego rana, także nawet testu nie zrobiłam. I od samego rana jade na prochach, juz nie pamietam kiedy miałam taki bolący @. Eh, maja się te kobitki, chciałabym być chociaż przez miesiąc facetem:D szacha - obyś ty dostarczyła nam dobrych wieści w niedziele, trzymam cały czas kciuki za ciebie, i za wikee i za was wszystkie:) Pozdrawiam, biorę się za robotę, bleee:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziolka łączę się z Tobą w bólu, ja też mam okropne@, ale facetem to ja bym nie chciała być:) My nie musimy się codziennie golić tylko raz na jakiś czas depilować no i podgalać:):) Mój P strasznie nie lubi się golić a musi robić to codziennie. OneWish nie masz za co przepraszać, ja w przyszłym tygodniu nie mam żadnych wcześniejszych wyjść z pracy - jestem do 18.00 wic możesz podjechać kiedy ci pasuje:) Dzięki za info dot.Parlodelu nie wiem co zrobić, bo strasznie boję się tych działań ubocznych a zwłaszcza bóli głowy bo i bez tego leku mam z tym problem. Nadwislanka jak pójdę na tą zmianę biegunów to opowiem jak było:) No wczoraj umyłam okna i założyłam czyste firanki, u mnie już zaczyna widać święta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjadlo mi test... Brrrrrr:( szacha-czekamy!! One Wish-nie dostalam na gg:( Jutro bede w pracy to napisze do Ciebie, bo mam twoj gg. Mam Cie w kontaktach, ale zawsze jestes czerwona :( Moze zly podalam Ci nr??? Ziolka-polecam KETONAL-na recepte. Rewelka. 10 min i po bolu na wiele godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanki nic z tego. Test pokazał jedną kreskę. Nie pisałam bo nie miałam dostępu do internetu. Dziś mam 29 dc ale @ jeszcze nie ma pewnie przyjdzie dziś albo jutro. Przykro mi że nie dałam Wam dobrej wiadomości. Jeśli jutro nie dostanę zatestuję jeszcze raz za dwa dni, ale czuję że to zbyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szacha-:( A ja dzis sie czuje jak na 2 dni przed @. A ona ma byc za tydzien!! Mdli mnie i mam PMS (Zespol napiecia przedm.). Normalnie nie wytrzymuje!! Niby nic tak wyraznie mi nie dolega, ale czuje takie COS w brzuchu, co mowi mi o zblizajacej sie @. I jestem rozdrazniona. Poza tym ciezki dzis dzien mnie czeka. Wyszlam o 7.00 do pracy a do domu wroce o 21szej. pewnie ja wroce to padne.. A musze sie jeszcze spakowac jutro bo jade w deleg. na 2 dni.... Dobrze ze chociaz weekend byl spokojny. bez planow, wyjsc itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×