Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość egost
Proszę o poradę, niech odezwie się ktoś, kto stosował rosyjski lek karipain (ale nie maść tylko te suche fiolki do elektroforezy). Mam oczywiście, tak jak wszyscy tu piszący problemy z kręgosłupem (L4/L5 przepuklina uciskająca na nerw). Był czas, że nie jestem w stanie opisać bólu. Na razie bronię się przed operacją. Boli mnie od listopada ubiegłego roku, obecnie trochę się zmieniło i boli mniej. Jest nadzieja, że może ta przepuklina się przysusza, jak to określił nerochirurg. Na razie czekamy. Ale ja nie chciałabym operacji. Jeżeli ktokolwiek wie coś na temat tego leku to proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyjka
Witam wszystkch po operacjach kręgosłupa, ja miałam operacje kręgów szyjnych 7 miesięcy temu, obecnie już pracuję i czuję się świetnie. mam pytanie, czy ktoś z was otrzymał odszkodowanie z pzu za usunięcie 2 jąder miażdżystych, nie wiem czy mi się należy pomimo, że p 89b o tym mówi Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111111
Witam słyszałam że pzu wypłaca takie odszkodowania a odnośnie tej operacji na kręgi szyjne czy mogła by mi Pani powiedzieć jakie objawy miała Pani przed operacją? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyjka
przed operacją silne bóle kręgosłupa promieniujące na prawe ramię, ból był nie do wytrzymania, brałam różne zastrzyki np opokan, ketonal, które pomagały na 6 godz później tabletki od bólu, na koniec morfina, udałam się prywatnie do neurochirurga, który w ciągu 1 tygodnia przyjął mnie do szpitala i operacja w trybie pilnym, gdyż groził mi wózek. przed wizytą lekarze z ośrodka nie skierowali mnie nawet na rtg, jest to bardzo przykre, gdyż znając moją pracę twierdzili, że te bóle tylko od pracy przy komputerze. a ile % jest za takie usunięcie otrzymałam tylko za operację i pobyt w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111111
Tego to już się nie orientuje bo ja jestem w zus i tam nic nie dostałam po operacji .pytam o objawy bo u mnie pojawiło się ból w karku i szumy mam w uchu i zawroty głowy myślałam mam iść na badania czy nie jest to otoskleroza chodzisz podejrzewam ze to od kręgów szyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Witajcie!Ola,Lidka,Chuda,Marcin!!!Co u Was?Ja pracuję,jest w miarę ok.Nie tak jakbym chciała ale ok.Odezwijcie się !!!Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda40
Witaj Ela!! Nie tak jakbyś chciała? Boli cie, czy meczysz się bardziej? Siedzisz duzo? Ja na przemian krzesło i klekosiad i jakoś leci ale powinnam więcej się ruszac. Zle nawyki wracają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Witaj Chuda40! Czasem po nodze zakłuje albo przejdzie prąd i wpadam w panikę.Dużo chodzę,pracuję.Niby ok ale wystarczy ,że zakłuje i mam dzień z głowy.ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Hej hej jestem ;) u mnie ok. Czasem czuje się tak jakbym nie miała operacji ale dziś mam gorszy dzień. Schylilam się w pracy żeby odłożyć torebkę i coś mi strzyknelo. Od czasu operacji zdazylo mi się pierwszy raz coś takiego. Zwolnilam się do domu żeby poleżeć. Niby jest ok coś tam lekko mnie cmi w plecach ale mam nadzieję że przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Witaj Lidko!Dziewczyny ,a jak z rehabilitacj?Chodzicie gdzieś,same ćwiczycie czy też po prostu normalnie funkcjonujecie?Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Sama cwicze w domu około pół godzinki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich serdecznie jestem nowym na tym forum. Chciałbym zapytać czy ktoś z Was miał operacje, która polegała na wstawieniu implantu helifix dystraktor miedzykolczasty. Lekarz stwierdził, że uwypuklenie jest małe i nie ma potrzeby z nim więcej nic robić tylko odciążymy krąg i wszystko powinno przejść. Po zabiegu prawie 2 tyg. a ból jakby sie nasilał z powrotem jak przed operacją. Bardzo będę wdzięczny za jakaś odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Od kilkunastu lat mam przepuklinę i to duża. Miesiąc temu urodziłam córeczkę i pod koniec ciąży przestałam czuć stopy, czy też coś takiego mieliście? Nie czuję jak jak dotykam podeszwy stóp, oraz palców u nóg, jakbym miała je obce, dziwne bo mogę nimi ruszać ale nie czuję że ruszyła, przez to ostatnio zapytałam sobie biedy, bo miałam ranę na stopie o której nie wiedziałam, dopóki nie zobaczyłam zakrwawionego brodzika. I nie wiem czy to od kręgosłupa czy coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciurek
Witam wszystkich! Mam protruzje tylno prawostronną do 6mm dysku na poziomie L5-S1. Dysk opiera się o nerw, ale go nie uciska. Mam dolegliwości w postaci ostrych stanów bólowych co pół roku gdzie muszę tydzień leżeć i czekać aż przykurcze mięśni puszczą. Na codzień mam strasznie upierdliwe bóle o małym nasileniu w prawej nodze i pośladku. Takie dziwne pieczenia, kłucia, ciągnięcia, takie ćmienie nogi jak w reumatyzmie. Trwa to już siedem lat... Generalnie jak się na mnie popatrzy to zdrowy człowiek jestem, przejdę bez problemu 10km, przejadę rowerem 20, na basen chodzę itd. Jednak te dolegliwości strasznie mnie podłamują psychicznie, musiałem zrezygnować z wymarzonej pracy, ta dolegliwość blokuje moje życie, bo nie wiem czy wstanę jutro normalnie z łóżka, czy cały powykręcany. Niczego nie mogę zaplanować bo przy jakimś większym stresie przykurczają mi się mięśnie i pojawia się ból. Jak poszedłem do szpitala to chcieli mi usunąć ten dysk i wstawić sztywny implant cage. Nie zgodziłem się na taką operacje, bo chciałbym być jeszcze aktywny. Pytanie mam czy przy 6mm protruzji już nic się nie da zrobić z dyskiem i tylko pozostaje go usunąć. Dla mnie to jest strasznie dziwna sprawa, bo leżałem na sali z ludźmi, którzy ledwo chodzili i oni nie mieli wyboru. Wiem, że są metody odparowywania jądra miażdżystego i obkurczania pierścienia włóknistego i że jest to małoinwazyjny zabieg bez potrzeby 5cm nacięcia i tak rozległej operacji jak przy usuwaniu dysku i wstawianiu implantu sztywnego. Generalnie neurochirurg, u którego byłem był bardzo małomówny i tajemniczy. Mówił na zasadzie, że on nie wie jak mnie to boli i czy ma mnie zapisać na zabieg. Dopiero potem w szpitalu było moje zdziwienie, że chcą mi dysk usunąć. Generalnie to wygląda to tak, że jak mega boli to człowiek się na wszystko zgadza, a jak idzie wytrzymać z bólem to się waha. Dodam, że fizjoterapia trochę pomaga, ale na krótko. Co robić? Czy jest dla mnie jakaś szansa na poprawę jakości życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wszystkim znajomym i rodzinom radze, żeby na wszelkie bole i dolegliwości plecow/kręgosłupa to najpierw szli do terapeuty metody McKenziego http://www.mckenzie.pl/ Sama na sobie to sprawdzilam, przechodzilam od lekarza do lekarza i dopiero ta metoda przyniosła mi ulgę w cierpieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaalllaaalll
Hej Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co w tym chodzi ?? OPIS TOMOGRAFI: w POZIOMIE L3-4 symetryczne uwypuklenie krążka m-k o charakterze "bulging syndrom" z modelowaniem worka oponowego, zwężeniem zachyłków bocznych kręgosłupa bez konfliktu z korzeniami nerwowymi W POZIOMIE L5-S1 tylno prawoboczna przepuklina krążka m-k z modelowaniem worka oponowego, zwężeniem prawego zachyłka bocznego kręgosłupa oraz kolizją z korzeniem nerwowym. Ból od tygodnia, neurolog zamówiła na NfZ gorset który mam nosić, mam leki bol ustępuje od wczoraj (moge chodzić ale ostrożnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
witam pytanie do gość 2016.07.01 jest wiele rodzajów przepuklin, mnie pomogli w http://www.euro-klinika.pl/ tam stosują nowoczesne metody leczenia W jaki sposob pomogli w tej klinice ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że w terapii kręgosłupa równie istotną rolę co ruch, odgrywa jakościowy wypoczynek. Ważnym jego elementem jest miejsce, w którym śpimy - nie może to być składana sofa, wersalka czy inny wynalazek. Kiedy ma się problemy z kręgosłupem lub chce się ich uniknąć w przyszłości, należy wręcz sypiać na dobrej jakości materacu. W naszej pracowni testowaliśmy przeróżne materiały i najlepiej sprawdza się pianka wykorzystywana do produkcji materaców Viscotherapy Art Medic. Te właśnie materace i poduszki ortopedyczne polecamy naszym pacjentom -są one, jak wspomniałem - bardzo ważną częścią terapii kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwyedek
Złomowisko PL S03E07 http://24filmyonline.pl?u=Zlomowisko_PL_S03E07 Opis Spotkanie z ludźmi, którzy na co dzień pracują na złomowiskach w całej Polsce. Ich praca jest ciężka, a czasami również bywa bardzo niebezpieczna. Choć dla większości społeczeństwa złom nie przedstawia żadnej wartości, oni potrafią zrobić na nim bardzo opłacalny biznes. To praca dla ludzi, którzy nie boją się pobrudzić sobie rąk i mają intuicję do ryzykownych transakcji. W tym odcinku Wyścigi wraków jest świetną rozrywką dla złomiarzy. Do rywalizacji stają tylko stare maszyny warte około 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwyedek
Złomowisko PL S03E08 Wyścig wraków http://24filmyonline.pl?u=Zlomowisko_PL_S03E08_Wyscig_wrakow Opis Spotkanie z ludźmi, którzy na co dzień pracują na złomowiskach w całej Polsce. Ich praca jest ciężka, a czasami również bywa bardzo niebezpieczna. Choć dla większości społeczeństwa złom nie przedstawia żadnej wartości, oni potrafią zrobić na nim bardzo opłacalny biznes. To praca dla ludzi, którzy nie boją się pobrudzić sobie rąk i mają intuicję do ryzykownych transakcji. W tym odcinku Prędkość i emocje. Wyścig wraków to zabawa i rywalizacja. Dziś okaże się, jak bohaterowie programu poradzą sobie na torze wyścigowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwyedek
Złomowisko PL S03E08 Wyścig wraków http://24filmyonline.pl?u=Zlomowisko_PL_S03E08_Wyscig_wrakow Opis Spotkanie z ludźmi, którzy na co dzień pracują na złomowiskach w całej Polsce. Ich praca jest ciężka, a czasami również bywa bardzo niebezpieczna. Choć dla większości społeczeństwa złom nie przedstawia żadnej wartości, oni potrafią zrobić na nim bardzo opłacalny biznes. To praca dla ludzi, którzy nie boją się pobrudzić sobie rąk i mają intuicję do ryzykownych transakcji. W tym odcinku Prędkość i emocje. Wyścig wraków to zabawa i rywalizacja. Dziś okaże się, jak bohaterowie programu poradzą sobie na torze wyścigowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinnnnnn
witam, miałem ogromną przepukline dysku L4 L5 , nie mogłem normalnie funkcjonować, nerw kulszowy był wręcz zakleszczony między jadrem a kanałem, w nocy dosłownie drapałem sciany, ketonale łykałem garsciami, ból nogi był nie do zniesienia.... żadne rehabilitacje nic nie dawały, podjąłem decyzje by zoperować dysk. Dziś mija dokładnie rok od operacji, dlatego postanowiłem tutaj wejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
że co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niki9876
Marcin napisz proszę na czym polegała Twoja operacja. Ja będę mieć za miesiąc implant wstawiany. Boję się jak diabli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinnnnnn
Niki - operacja polegała na wycięciu jądra z dysku i zaszyciu, żadnych implantów nie mam, nic nie wkładali, z tego co wiem wszelkie implanty to dośc ryzykowne posunięcie, koledze np wkładali coś i się nie przyjmowało, rżneli go ze 3 razy a teraz.... teraz jest prawie inwalidą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niki9876
Marcin toś mnie chłopie pocieszył :-)Ja za miesiąc jadę do wojskowego w Bydgoszczy. Harat będzie operował, wybrałam najlepszego. Tylko co dalej ze mną będzie...? W moim przypadku nie mają co usuwać, bo dysk wypadł mi ok 3 lata temu, jak wykonałam ponownie rezonans to myślałam, że źle zrobili badanie albo to nie moje. Dysku nie było widać. Gdy zapytałam Harata to on na to, że rozłożyły go makrofagi:-) Nawet o nich wcześniej nie słyszałam. Teraz to już tylko stabilizacja wchodzi w grę, klekoce mi w tym miejscu przy każdym ruchu. Jest ryzyko powstawania kolejnych przepuklin powyżej. Chyba nie mam wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinnnnnn
o kurde.... ale znam też ludzi, co mają stabilizacje i inne badziewia i żyją, funkcjonują, nie wiem ile masz lat, ale sportmenką już nie będziesz, nie bedziesz mogła za szybko biegać, ani skakac przez płot, ani na bangee, ani na nartach, ani mocno dźwigać, ale normalnie w miarę żyć, ja już nie cierpię, ale czasem leciutko ćmi jak pobiegnę lub coś dźwignę powyżej 13 i pół kg, o sportach mogę zapomnieć, chyba, że to jest rower

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niki9876
Marcin to możesz biegać???? Zdziwiona jestem, super! Ja bym chciała chociaż truchtać kawałek, ale lipa. Boli potem. Jak gonię autobus ok 100 m to jest ok, ale na drugi dzień mnie skręca z lekka. Mam 40 lat, na wyczynach mi nie zależy, ale marzy mi się normalne życie. Tymczasem mogę chodzić nawet cały dzień u nic nie boli. Tylko jak dłużej siedzę to zaczyna. Kurcze mam taką wiarę że wszystko się uda, ale im bliżej terminy, tym większy stres. Zwłaszcza, że nie wiem jak będzie przebiegać rekonwalescencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×