Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość malrosses

Odstające uszy ....

Polecane posty

Gość sylwuś5
hej laseczki!!oczywiscie ze sie pytalam i poprawka jest za fri:)....ale zaloze sie ze jak by rzeczywiscie musialo dojsc do poprawki to pewnie wmowili by mi ze to z mojej winy i musialabym placic...ale nikt normalny kto sie decyduje na taki zabieg nie bedzie sobie specjalnie grzebal w uszach i nie nosil opaski zeby pozniej znow miec korekte....no ale chocby najfajniejszy lekarz to tez musi zarobic...przykre ale prawdziwe:( doocia to troche pocieszylas mnie co do tej twardej chrzastki:) rzeczywiscie cos masz skopane ze ci odskoczylo bo opaske to juz dawno powinnas przestac nosic, a mozesz powiedziec czy ono wrocilo do naturalnych ksztaltow czy tak tylko troche odskoczylo...do pyske:i zmieniasz lekarza czy na razie zostajesz przy klinice dr. sankowskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzagata100
do sylwuś 5 ello. a powiedz jeszcze czy te badania to robiłaś przed wizytą konsultacyjną czy po? i trzeba je zabrać dopiero na zabieg ze sobą czy trzeba pokazać lekarzowi parę dni wcześniej? a nie wiesz czy te zabiegi które trzeba zrobić prywatnie to drogo kosztują? poooooozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuś5
do dzagata ...badania robisz dopiero po wizycie konsultacyjnej bo wtedy dostaje sie karteczke co trzeba wykonac i najlepeij jak wysle sie te badania jakies1,5 miesiaca przec zabiegiem zeby oni sprawdzili czy wszystkie sa tak jak trzeba bo jak bedzie cos zle to wtedy zawsze jest jeszcze troche czasu zeby zrobic nowe...najpierw trzeba zrobic HBS a 1,5 miesiaca przed zabiegiem cala reszte, no chyba ze ktos ma zabieg np. za 2 miesiace to robi od razu wszystko ja chce ustalic termin dopiero w listopadzie wiec na razie wystarczy mi tylko HBS a reszte przed zabiegiem...co do kosztow to nie wiem ile grupa krwi kosztuje bo ja swoja znam wiec nie musze robic,HBS kosztowalo mnie 15zl., a jonogram bedzie kosztowal12zl. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyske
powiem Ci ze nie jestem jeszcze zdecydowana. jak narazie wiem ze bede robila w znieczuleniu miejscowym. Czyli wynioslo by mnie to 4tys u niego , mam uzbierana kase no i teraz tylko wybor. kurcze jednak jest roznica 2.5 a 4.mysle ze po 1 sierpia zdeyduje bo chyba chcialabym robic we wrzesniu. a ile sie czaka na wizyte kontrolna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bumelant
Nie wiem co wy z tymi badaniami. Ja miałem konsultacje ok. 1 lipca, 7 lipca zrobiłem sobie badania w przychodni, do której jestem zapisany (to są tylko zwykłe, rutynowe badania krwi! - oprócz grupy, za którą zapłaciłem chyba 20zł). 9 lipca miałem wyniki badań, z którymi 11 lipca poszedłem na zabieg :) Całość mojego "stresu" przed zabiegiem trwała ledwie 2 tygodnie. Oczywiście nie polecam takiego robienia badań "na chybcika", ale stresować się też nie ma co. Do zabiegu oni tylko potrzebują wiedzieć, że wszystkie wyniki macie mniej więcej w normie. Mnie przemiła pani pielęgniarka poinformowała tylko, że jem za dużo soli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuś5
do pyske: kochana konsultacyjna...po zabiegu masz kontrolne:) na wizyte czekalam tydzien a zabieg moglam juz miec za okolo1,5 miesiaca ale to zeby miec w listopadzie to moj wlasny wybór dlatego jeszcze tyle musze poczekac...do bumelant: latwo ci mowic ze sie o glupie badania stresujemy ale ty jestes juz po, wiec cie to nie rusza jedyne o co teraz musisz sie martwic to to zeby ci sie uszka dobrze goily....zazdroszcze ci:) w sumie to jak tak bardzo nie stresuje sie badaniami tyle ze akurat mialam urlop i pani doktor powiedziala mi ze na HBS lepiej zrobic wczesniej wiec zrobilam( minelo juz 2 tyg. i jeszcze nie odebralam wynikow:) areszte zrobie za jednym zamachem blizej terminu zabiegu...to ty miales dobrze bo ja HBS i jonogram musze zrobic prywatnie bo lek. rodzinny stwierdzil ze na to nie moze dac skierowania ale nie jest tak zle spodziewalam sie ze badania te beda drozsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olimpia123
Wczoraj poznym popoludniem mialaz zrobiony zabieg. Nie bylo wcale tak zle:)Znieczulecze wcale tak nie boli,za to później rewelka, nic a nic nie czuc:)i tak w dobrym samopoczuciu wytrwalam do godz 4 rano, gdzie to bol mnie obudzil i skonczyla się sielanka:/teraz nie wiem już co mam z tego bólu zrobić, gotowa jestem iść do Częstochowy na nogach,żeby tylko przeszło;)dostałam przeciwbólowy ketonal, wziełam o tej 4 nad ranem. Wg zaleceń kolejny powinnam zażyć po8godzinach czyli o 12...ale nie wytrzymam zdaje się:(Czy ktoś brał z was częściej???Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekająca na zabieg
Ja będe miała za kilka dni operowane uszy, chociaż miałam mieć operację 2 miesiące temu. A wszystko się zaczęło tak... Przed zabiegiem byłam bardzo zdenerwowana. Bałam się i chodziłam z kąta w kąt. Aż nadeszła ta godzina kiedy razem z rodzicami przekroczyliśmy próg kliniki , w której miałam mieć zabieg. I podchodzi do nas lekarz chirurg i mówi nam, że operację trzeba odłożyć na inny termin, bo urządzenie czyszczące narzędzia się zwepsuło. Ta wiadomość była straszna. Tu już naszykowana i przejęta, że nareszcie pozbęde się kłopotu, a tu taka wiadomość. Przynajmniej wszystko już wiem, bo lekarz pokazał mi salę, na której będe operowana itd.. Teraz czekam na zabieg i już nie mogę się nacieszyć. A jak przychodzisz na salę dają ci strój na przebranie potem chirurg wstrzykuje ci sześć strzykawek na jedno ucho( znieczulenie). Kładziesz się i następuje operacja. Podczas zabiegu nic nie czujesz nawet na spróbowanie znieczulenia lekarz po wbiciu igieł ciągnie cię za ucho a ty nic nie czujesz. Po operacji idziesz do domku, na drugi dzień zmieniają ci w klinice opatrunek, a szwy ściągają po ok. 10 dniach. Na prawdę polecam zmienienie swojego wyglądu. Chociaż nie miałam jeszcze operacji cieszę się, że niedługo ją będe miała. Wiem, że to straszny ból po zabiegu, ale chyba warto pocierpieć kilka dni, a potem się cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość log_08
Czytam od czasu do czasu to forum i postanowilem sie podzielic swoim doswiadczeniem :) Otoz dzis (wtorek) mialem konsulatacje w wiadomo jakiej sprawie. Milo mnie zaskoczyli ustalajac date zabiegu na czwartek (za 2 dni). Rozmawialem dr n. med. ( chyba dobrze jesli sporo tego przed nazwiskiem ;p ) z Bialegostoku. Cena: 2000zl + 70zl konsultacja + badanie krwi 39zl. Operacja bedzie trwala 2 godziny. Pani doktor wyjasnila mi, ze stosuje metode wymagajaca "fachu" od specjalisty - dlatego az 2 godziny. Bardzo mnie ucieszyla odpowiedz na pytanie: " Czy uszy moga wrocic do pierwotnej pozycji?". Uslyszalem, ze nie ma takiej mozliwosci ze wzgledu na stosowana przez nia metode (sorki, ale nie pamietam za bardzo jak ja nazywala). Wystraszyly mnie niektore osoby piszac o ponownym odstawaniu uszu, ale teraz spadl mi kamien z serca. Opatrunek bedzie wokol glowy, nie pod broda jak inni opisywali. Zmiana w sobote. Opaska na uszy przez 3 tygodnie. Po tym czasie nie bedzie praktycznie widac, ze uszy byly operowane. Calkowite zagojenie uszu po okolo 6 m-cach (chodzi o wewnetrzne). Jesli kogos bedzie interesowalo jak dalej sie to potoczy, na pewno odpisze za kilka dni. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radomiak
Witam, co sądzicie o dr. Ryszardzie Siwku z lublina? Klinika napewno jest bardzo prestiżowa gdyż pracuje tam pewien urolog który jest znany i każdy go chwalił, więc myślę że jesli pracuje tam taki specjalista to reszta ekipy też powinna mieć "porządne" umiejętności. A więc co wiecie na temat całej polikliniki i dr. Siwku? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szesnastolatek
log_08, i jak wyszła operacja? Ja mieszkam blisko Białegostoku i chciałbym tam zrobić operacje za rok w wakacje i szukam odpowiedniego specjalisty. Jak Twój przypadek? Jesteś zadowlony? Jeśli tak i z czystym sumieniem możesz polecić doktor to proszę o namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szesnastolatek
Omneda... Tam też się od dłuższego czasu wybieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radomiak
czesc, jestem dzien po operacji, co do bólu to myślałem że będzie większy, rano gdy przestały działać prochy zasnąłem bez większego problemu. Operacje miałem u dr. Siwka i jestem zadowolony. Aha i jeszcze jedna istotna rzecz, kilka dni po operacji najlepiej spać tylko na plecach aby nie sciskać uszu. Jeść najlepiej rzeczy półpłnne, zupy itp. kartofelków i schabowych niestety sobię nie pojjecie ;p i starac sie mniej ruszać szczęką , a to wszystko po to aby uszy się lepiej i szybciej pogoiły oraz aby mocne krwawienie nie wstąpiło. jesli jakies pytania macie to chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natttt...
a jak jest z myciem włosów po zabiegu? można od razu czy nie... a czy pływanie po zabiegu jest przeciwskazaniem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radomiak
opatrunek masz na głowie więc nie bardzo sa się umyć głowę, z resztą nie warto ryzykować zamoczenia opatrunku... nie radze tez plywac, po zabiegu najlepiej sie nie przemeczac, NIE PRZEbYWAĆ na słoću,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona-ona
do radomiak: Hej ja miałam operację u tego samego lekarza co TY :) miałam w pon. 18.08 :) Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieeee
Czy komuś po zabiegu sączyła się krew z uszu/ucha? bo mi trochę leci, bardzo mało ale jednak.... czy to normalne, i czy w końcu sama przestanie leciec? prosze o odpowiedz!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radomiak
@ona-ona ja mialem w sobotę ;) czyli dwa dni wczesniej noo ja juz elegancko się czuję, krew mi leciala troche tylko do poniedzialku, nie biore juz zadnych prochów przeciwbólowych zeby zasnac, a ty jak sie czujesz ? ;) @mam pytanieee spokojnie, nic sie nie dzieje zlego jak krew leci, w pierwszych dniach po zabiegu jest to normalka ;)przłóz lód do ucha najlepiej i samo przestanie leciec. Mi zaczęła raz leciec jak siedzialem przed tv, i przez okno wpadalo mi slonce do pokoju i ucho tez sie zalapalo, ale to tylko kilka kropelek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona-ona
do radomiak: U mnie tez juz ok. powiem szczerze ze nastawiałam sie na większy ból a to co czułam to raczej ucisk bandaża a nie bol :) niedługo masz zdjęcie szwów, napisz jak tam po zdjęciu :) bo ja to dopiero w pon. a moje włosy wołają o wodę i szampon :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kudlata14
Ja mialam zabieg w czwartek czyli minely juz dwa dni.Sam zabieg nie bolii boli tylko znieczuleniee ale do przezycia :) Teraz juz mnie prawie nie bola uszkaa najgorzej bylo w dzien po zabiegu spac nie moglamm tak mnie bolalo.Przed zabiegiem mialam namydlone wlosyy zeby niewpadalyy w uchoo hehehe.Denerwuje mnie ten turban na glowie alee wytrzymam.Mam go nosic 9 dni potem zdjecie szwow ii opaska tylko na noc przez 3 tygodnie.Najbardziej sie boje szkoly;/ ze ktos mi specjalnie badz niechcay ruszy ucho i cos sie z nim stanie;/ Bo duzo osob wiee ze mialam operacje i bede sie nasmiewac.Trudno najwyzej nie bede chodzila do szkoly:// Zabieg mialam robiony w Pulsmedzie w Łodzi u dr.Pawła Pisery :) przemily lekarz.. Wiec jezeli decydujecie sie na zabieg too polecam tego doktora.. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radomiak
To nie dostałaś od lekarza bądz nie kupiłaś sobie mocnych leków przeciwbólowych? A tak szczerze mówiąc to troche pozno zrobilas tę operacje, gdybyś z 1 tyg wczesniej zrobiła to do szkoły mozesz isc juz z nowymi uszami :) a tak pozostaje Ci albo śmigać po szkole w opasce albo nie chodzic przez pierwszy tydzien... ta 2 opcja bezpieczniejsza i lepsza :) @ona-ona ja juz po zdjęciu szwów :) w ogóle praktycznie nie bolało, i trwało z 10-15 minut, bez zbędnego pierdzielenia, rach ciach i jestem w domu. jestem ogólnie zadowolony cholrenie :)) napisz jak Ty juz będziesz "po" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona-ona
do Radomiak: A jak wyglądają uszy? sa bardzo opuchnięte i sine? przylegają tak jak od razu po zabiegu czy trochę odeszły juz od głowy? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kudlata144
Do Radomiak; Noo wlasnie tez tak mysle ze pierwszy tydzien nie bede chodzila do szkolyy.. Bo wieszz jak cos sie staniee to dopiero bedziee lepiej dmuchac na zimne.I tak przez pierwszy tydzien nie bedzie powaznych lekcji klasowek itd :) aa zabiegu wczesniej nie moglam miec bo nie bylo miejsc;/ i tak wyszlo niestetyy... Sluchajcie czy jak odwinal mi sie kawalek bandazaaa i koncowke ucha mam odslonięta?? to chyba nic nie szkodzi mam nadzieje? a pozatym ona jest strasznie spuchnieta i sina to normalne ? ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radomiak
@ona-ona No jeszcze troche są opuchnieęte i sine, ale tylko troche. Przylegają tak jak po zabiegu, w ogóle zaraz po zabiegu uszy wyglądały troche gorzej niz teraz, były takie jakies nienaturalne i mi sie za bardzo nie podobały...a po zdjeciu opatrunku i szwów jestem zadowolony bo inaczej wglądają :) :D @kudlata144 opuchniete i sine uszy to normalka. jak Ci krew nie leci i bardzo uwazasz żeby nie uszkodzic ucha to ten kawałek bandaża odwiniętego nic nie zmieni. tylko gorzej jak krew by zaczęła leciec, krew by Ci po szyi jeszcze ciekła ;p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona-ona
maaaatko coś czuję ze az sie będę bała jutro na nie spojrzeć!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×