Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość malrosses

Odstające uszy ....

Polecane posty

Gość iwona8242
mam 21 lat, do którego roku zycia NFZ refunduje operacje.jeszcze jedno pytanie czy ktoś zna dobrego chirurga z krakowa.gdy bym sie zdecydowala to na pewno w krakowie bo jestem z okolic.i ile kosztuje, mniej więcej sie orietuje ale nie wiem czy sa jakies dodatkowe koszty np.opatrunki, wizyty, konsultacje. BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ. czy to naprawde tak boli i przez ile dni. a po nzdjęciu opaski uszy moga sie odkształcic i dalej byc odstajace? BŁAGAM POMÓŻCIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odstające uszy
Takich operacji NFZ nie refunduje (niestety, a może i stety, gdyż nie są robione na odpierdziel). Konsultacja + operacja (wliczone 2 lub 3 wizyty kontrolne i opatrunki) + leki = około 2200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odstające uszy
NFZ rofunduje tylko operacje zagrażające życiu lub zdrowiu, więc jeśli uszy są zwyczajnie odstające to wiadomo :/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dociaa
Witam! mialam zabieg w grudniu. tym, ktore sie jeszcze zastanawiaja mowie ROBCIE! to jest potrzebne czlowiek sie dowartosciowuje! dzis jestem tu tylko na chwile, ale kiedys usiade dluzej i poczytam co tu sie dzieje ;) najwazniejsze dziewczeta! w pierszej (i drugiej dobie) jak zejdzie znieczulenie musi bolec to normalne,ucho bylo przeciez ciete ;P ja nie moglam spac z bolu. z tego calego podekscytowania zapomnialam co lekarz mi powiedzial. jak bedzie bolalo lub cislo pociac bandaz :) uffff lepiej. w sumie to nie wiedzialam czy cisnie, czy boli, ale go pocielam :) TYLKO!! trzeba uwazac, zeby nie pociac okolic uszu. mozecie nacinac na czole z tylu glowy, wszedzie byle nie naruszyc opatrunku! pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olimpia123
Słyszeliście o dr Jaklik z Katowic lub Mysłowic? Operuje też w innych miastach w tym rejonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakonnica ..
Jestem rok po zabiegu obu uszu i REWELACJA. Dzisiaj nic już mnie nie boli i nie widać blizn. Ja miałam zabieg robiony laserem i dlatego nie widać blizn. POLECAM Przez ten zabieg człowiek czuje sie lepiej . Do czasu zabiegu stale myślałam czy czasem ucho mi się spoza włosów nie wysuwa i ktoś go nie widzi. A teraz jest normalnie super. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dociaa
czesc! moglabys napisac cos wiecej na temat operacji laserem? ja mialam robione w sposob "ciety" ;) , ale interesuje mnie to] z gory dzieki ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzagata100
do zakonnicy. proszę napisz coś więcej o zabiegu laserem bo ja bede miała zabieg za 2 miesiące i miałam iść na cięcie ale jeżeli laser nie zostawia blizn to może jeszcze zdążę zmienić. dużo droższa metoda i ile to kosztowało? a w jakim mieście robiłaś? jak długo się goiło i czy długo trzymał cię ból? jak długo nosiłaś opaske i przez ile czasu nie mogłaś wychodzić z domu? bo ja pracuje i musze zaplanować urlop. naposz coś więcej, proszę odp podzro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klapouszek
Ja również mam odstające uszy i męczę się już z nimi 21 lat... Bardzo chciałabym zrobić sobie operację plastyczną, mam prośbę, czy ktoś zna dobrego lekarza we Wrocławiu i ile taki zabieg kosztuje? Może już ktoś miał robioną taką operację we Wrocku? Bardzo proszę o opinie, jakie wrażenia i czy nie było komplikacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuś5
hej wszystkim!!po 23 latach udreki wreszcie moge zdecydowac sie na zabieg i poszukuje odpowiedniej kliniki bo strasznie boje sie ze cos moze pojsc nie tak:(...czy slyszeliscie o dr. sankowskim z kliniki w Warszawie...moze poradzicie czy warto tam pojsc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna1030
mam pytanie czy ktos robil operacje w Warszawie w Enel Med u dr. Jetona Ja wlasnie mam zamiar zrobic i troszke sie boje czy ktos moze mi poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyske
hej! sylwus5, ja tez mam zamiar pojsc na zabieg do kliniki sankoweskiego, na zabieg jestem umowiona z dr gresse-lyko, mysle ze tam jest jak najbardziej profesjonalna \"brygada\" i warto. tylko jedna sprawa to kasa, jest bardzo drogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuś5
hej! pyske ja przeszukalam przy okazji yroche stron w necie i znalazlam poliklinike w lublinie na Romera o ktorej pisza rowniez na tym forum, dzwonilam dzis i okazalo sie ze zabieg kosztuje 1800 zl!!! szok bo to jest bardzo malo!! jak dowiadywalam sie to w klinice u dr. sankowskiego taki zabieg kosztuje od 3000 do 4000 tys. zl a to jest roznica!! teraz sama nie wiem na co mam sie zdecydowac bo jezeli jakosc ta sama to po co przeplacac?? napisz na kiedy masz umowiony zabieg i czy dlugo musialas czekac od momentu konsultacji i najwazniejsze czy juz wiesz ile bedziesz musiala zaplacic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyske
moglam miec zabieg 2 lipca, dwa tygodnie po konsultacji, ale zrezygnowalam z wlasnych powodow.teraz jestem zapisana na luty ale jestem na liscie rezerwowych jakby cos sie zmienilo itp. a to czesto bywa, zdecydowalam sie na zabieg przy znieczuleniu calkowitym, a to znaczy ze bede tez tam na obserwacji przez cala noc, i caly koszt to 5500. WIEM ze mozna zrobic sobie operacje za 2000 ale wszyscy robia metoda wyciecia chrzastki, a oni inaczej-nie wycinajac tylko sszywajac chrzastke czy cos takiego. ta metoda jest lepsza do "poprawek" przy odskakiwaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuś5
ojej .....to rzeczywiscie sporo kasy dla mnie byloby to juz za duzo:( no moze i lepsza ale skoro tyle osob robi metoda wyciecia chrzastki i sa zadowoleni to cos w tym jest...robia tez metoda laserowa po ktorej wogole nie ma blizn ciekawe ile taka kosztuje:) czytalam tez na jednej ze stron jakiejs kliniki ze procz szwow na zewnatrz to ta chrzastka jest tez zszywana wewnatrz wiec nie ma prawa odskoczyc chyba ze lekaz spartolil robote...ale co najgorsze szukalam nazwiska lekarza z lublina na stronie polskiego towarzystwa chirurgii plastycznej i nie znalazlam a wiele osob go chwali...teraz mam dylemat bo raczej powinien sie znalesc na tej stronie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyske
powinien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica123
Ja miałam zabieg na Romera w Lublinie i było ok, po co macie przepłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuś5
do asica123...hej!!! mam do ciebie prosbe czy mozesz napisac cos wiecej na temat swojej operacji..czy operowal cie dr. siwek i wogole jak oceniasz efekty po zabiegu...rzeczywiscie cena jest kuszaca bo jak patrzylam po stronach w necie roznych klinik to nie wiem czy nie najtansza:) ale pana doktora nie ma na stronie polskiego towarzystwa chirurgii plastycznej a wydaje mi sie ze to wazna rzecz....pewnie panikuje ale chcialabym znalesc dobrego lekarza ktory nie popsuje roboty bo tego bym chybanie przezyla!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica123
Akurat jestem świeżo po zabiegu (8dzień), i narazie uszy wyglądają bardzo ładnie, choć jeszcze są opuchnętę i "różnokolorowe". Co do końcowego efektu - niewiem jak będzie później, bo z tego co wiem zawsze jest jakiś procent prawdopodobieństwa że odskoczą, i tego też bardzo się boję. Ja też jak ty zmartwiłam się że nie ma dr siwka na liście,na szczęście koleżanka rozwiała moje wątpliwości gdyż ona robiła taki zabieg w poliklinice kilkanaście lat temu, i fajnie uszy wyglądają (prawde mówiąc zapomniała już jak to jest mieć kłapciuchy).Nie chcę cię namawiać, ponieważ to każdego indywidualna decyzja,ale mogę powiedzieć że, jak dotąd jestem baaaardzo zadowolona.Co do kosztów 1800 zabieg plus konsultacje 80 zł i zdjęcie szwów też 80 co w sumie daję 1960 zł plus ewentualne dojazdy...Myślę że warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loczki
Witam ja równiez miałam zabieg w Lublinie na Romera i byłam zadowolona przez 2 m-ce a teraz nie za bardzo!!!Nadal noszę czasem opaskę bo moje uszko odskakuje i jak podoszę ja trochę to ucho przez chwilę wygląda jak należya potem znowu wraca do swoich pierwotnych kształtów! nie wiem co robić nawet nie myślę iść znowu na zabieg ale dlaczego tak wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica 123
do loczki hej! mam do ciebie pytanko -odskoczyło ci tylko jedno ucho?a kontaktowałaś się z lekarzem w sprawie tego ucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica 123
do loczki!Bardzo ci współczuję,i trochę się podłamałam twoim przypadkiem.Zaraz po zdjęciu opaski zaczęło ci odstawać?I tak samo jak przed zabiegiem czy mniej? Do końca tego nierozumiem bo przecież jeśli podczas zabiegu jest wycięta część chrząstki to ona nie odrośnie... Może szwy się całkowicie już wchłonęły i nie miało co utrzymać chrząstki we wcześniejszej pozycji?Może to zależy od twardości chrząstki? Niewiem , to tylko spekulacje, koleżanka miała kilka lat temu i u niej było wszystko ok, zazdroszczę jej cholernie,Głowa do góry Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuś5
dzieki asica 123 za odpowiedz podniosla mnie na duchu ale wypowiedz loczki juz niekoniecznie:( i co w takim wypadku poczac.....cholera wlasnie o to chodzi zeby nie odskoczyly po zabiegu to mnie najbardziej trapi i wez sie zdecyduj......ale skoro loczki jest juz dwa miesiace po zabiegu to nie powinny dziac sie takie rzeczy ...a kontaktowalas sie z twoim lekarzem w sprawie tego ucha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuś5
loczki bardzo ci wspolczuje i trzymaj sie mimo iz ja jestem dopiero w fazie wybierania dobrego lekarza to wiem co to znaczy...bo przeraza mnie mysl ze cos moze nie wyjsc....ale musisz cos z tym zrobic nie po to wszyscy co maja ten problem wydaja sporo kasy zeby teraz takie rzeczy sie dzaialy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loczki
NIE KONTAKTOWAŁAM SIĘ Z LEKARZEM I TO MOŻE BŁĄD ALE ALBO POWIE ŻE COŻ TAK WYSZŁO ALBO BĘDZIE KAZAŁ SOBIE ZNOWU ZAPŁACIĆ JEŚLI DOSZLO BY DO POPRAWKI BO NIE WIERZĘ ŻE ZROBIŁBY TO ZA DARMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica 123
Do loczki, Za darmo to napweno nie zrobi, ja odrazu przy wyborze kliniki pytałam ile kosztuje poprawka i odpowiedziano mi że od 600 do 800zł, i jeśli stosuje sie do zaleceń lekarza to nie mają prawa odskoczyć, ale widać jest inaczej.... A przez jaki czas po zabiegu nosiłas opaskę na dzień?Ja mam nadzieję że może nosząc trochę dłużej uszy nie odskoczą mi, i efekt się utrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loczki
opaskę nosiłam dzień w dzień i do spania przez m-c potem w drugim m-cu popołudniami i w nocy a póżniej i teraz ubieram opaske popałudniami ale nie wiem czy coś to pomoże skoro będzie niedługo m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica 123
do loczki, to dłużej niż zalecenie lekarza, kurczę tym bardziej współczuję.Powiedz mi, czy ucho powróciło do wcześniejszego ułożenia tj. przed zabiegiem i jest w takim samym stopniu odstające czy tylko troszeczkę?bo słyszałam że ma prawo trochę odejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuś5
rzeczywiscie z tego co piszesz opaska byla noszona prawidlowo i dosc dlugo wiec ....ciezka sprawa...co do odchylu uszu po zabiegu to osoby wypowiadajace sie na forum mowia ze norma to od 2 do 5 mm...mi tego lekarz nie mowil bo jestem jeszcze przed ale z opinii tak wynika....apropos umowilam sie na konsultacje w przyszla srode do doktor Sylwii Daniluk ona przyjmuje w wawie...czytalam o niej troche opinii i chyba jest niezla wprawdzie 700 zl drozej niz w lublinie kosztuje zabieg ale troche sie zestresowalam sytuacja loczki i wole nie ryzykowac byc moze takie sytuacje zdazaja sie bardzo zadko ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyske
o a jednak wybralas warszawe? napisz o wizycie keidy masz zabieg co i jak:) bo ja nie jestem pewna czy zrobie go u sankowskiego.. sama wiesz o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×