Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

hej! :-) Siedzę sobie w domku i o dziwo - dzisiaj czuję sie super! :) Ciekawe do czego to zależy, że w jeden dzień, mdłości trzymają mnie cały dzień, łącznie z nocą, a w inny nie czuję, ż e w ogóle jestem w ciąży ;-) Ale nie narzekam, czekam na jutrzejsza wizytę i mam nadzieję uzyskać pozytywne potiwerdzenie, że wszytsko z ciażą OK... A propos badań dopplerowskich, to takie info: Co to takiego \"doppler\"? \" Badanie dopplerowskie jest rodzajem badania ultrasonograficznego, pozwalającego oceniać przepływ naczyniowy. Ocena ultrasonograficzna naczyń stała się możliwa dzięki wykorzystaniu efektu Dopplera polegającego na zmianie częstotliwości fali ultradźwiękowej po odbiciu od ośrodka będącego w ruchu. Aparat usg rejestruje zmiany częstotliwości fali ultradźwiękowej odbitej od płynącej krwi i przedstawia na monitorze. Płynąca krew widoczna jest wewnątrz naczyń w różnych odcieniach koloru czerwonego i niebieskiego. Możliwy jest także dokładny pomiar prędkości przepływu krwi i innych parametrów na specjalnym wykresie.\" Tylko, jakie to ma zastosowanie w ciaży..? moze chodzi o inne..? ALe nie martw się, na pwno wszystko będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) andziu- trzymaj sie bedzie ok:) bedziesz miala dzidziusia wczesniejw domciu ... olkaa - mojedziecko juz wie ze sie caluje z jezyczkiem hehe podchodzi do mnie i lize mnie po ustach heh ostatnio kazal mezusiowi usiasc sobie kolo mamy i dac mi buzi:) potem objal nas i calowal na zmiane:classic_cool: no to Fraszce dzis stuknelo 24 latka:) mnie jutro.... siedze sobie z monia w rodziinym domku .. w zasadzie cale dnie spedzamy na dworze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ametyst :)) to właśnie chyba z tego co mówił lekarz chodzi o przepływ krwi między mną-dzidzią-a łożyskiem czy tak jakoś. Jutro już będę wiedziała więcej ale stresor zaczyna być.... Judytko Jasio grzeczny hmmmm Olka ja też już miałam pytania co to sex itd....i weź tu wytłumacz :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziu - bedziesz miała takie samo badanie jak ja miałam - kontrola przepływów krwi w naczyniach łozyska oraz mózgu płodu. dla wszystkich brzuchatek !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu napisz mi coś więcej? Czemu on mi to będzie robił? Faktycznie dlatego, że dziecko mało przybiera??? Fraszka stooooooo lat!!!! :)) (kurde nie wiem jak te kwiatuszki sie robi :)) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to miało byc serduszko dla wszystkich brzuchatek , ale mi nie wyszło ! Jak sie robi serducho??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam to badanie robione rutynowo przy każdym usg w kazdym trymestrze ciąży. Tą sama głowica co przy usg lek jezdzi Ci po brzuchu , a na ekranie widac tętnice i żyły zarówno łozyskowe jaki i mózgowe płodu. Moja Ala w brzuszku była na granicy normy jesli chodzi o przyrost wagi i wzrostu - tzw hipotrofia , czyli mały płód. W trzecim trymestrze wyszły jakis nieprawidłowosci w przepływie łozyskowym ....potem po porodzie okazało sie , że miałam małe łozysko i w połowie nie czynne.....ale nie bierz sobie tego do siebie....to moja historia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Pyniu moje maleństwo waży ok 2600 no zobaczymy jak będzie. Napiszę Wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziu - przy 2600 nie masz sie czym martwic - to juz donoszona perełka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha... śle też całuski dla solenizantek dzisiejszych i jutrzejszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia - powodzenia na tym doplerze, 3mam kciuki!! Fraszko - wszystkiego najlepszego w dniu urodzinek!! Dużo zdrówka dla Ciebie i Twojego maluszka, bo dzis w sumie świętujecie oboje :) spełnienia marzeń i wszystkiego co dobre :) :) 🌻 🌻 🌻 🌻 mój maluszek się przyłącza do życzen, własnie zaczął bardzo kopać :) miłego dnia dziewczynki, ja ide na herbatkę a potem z powotem do łożeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fraszko, ja też przyłączam sie do życzeń. Duzo zdrówka i szczęścia, szybkiego porodu i zdrowego dzidziusia 🌻 🌻 🌻 🌻 Nie uwierzycie, co sobie kupiłam dziś na targu. Czereśnie :) Pycha :) Tylko cena - 25 zł :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fraszka wszystkiego najlepszego:) Ollkaa czereśnie mniam...ja mam ochotę na truskawki ale jakieś takie brzydkie widziałam:( Andzia jasne, że Jaś którego poznałam to Aniołek:) aha a to dziewcyna wczoraj, z którą siedziałam na lawce to moja szwagierka:) Ollkaa mój macierzyński - 10tyg. zaczęłam tdzień po wyjściu ze szpitala i kończy mi się 1 lipca a później chyba pójdę na wychowawczy - na ok 6 miesięcy bo mój syn wymaga jeszcze wiele wizyt u specjalistów a ja już nie mam zwolnienia na niego a urlop też z gumy nie jest. Trochę się boję życia z jednej pensji ale jakoś damy radę nie zawsze pieniądze są najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj pałaszowałam truskaweczki ze śmietanką mniam mniam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś wpadłam tylko się przywitać:) Andzia:) trzymam za Was mocno kciuki🌻 Judytko🌻 super, że widziałyście się z Andzią;) Olkaa, ja jestem za spotkaniem, w piątek. Na którą godzinkę proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja tez tylko na chwilkę, bo musze leżeć... mam plamienia, i po wizycie mam nakaz maksymalnego oszczędzania się.. Trzymajcie za mnie, żeby wszystko było ok.. bo martwię się bardzo.. Ale widziałam dzisiaj bijace serduszko didzi, więc mam nadzieję, że te upławy przejdą i wszystko sie unormuje.. pozdrawiam Was ciepło i prosze o wsparcie! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ametyst kochaniutka - Ja jestem dobrej myśli :) Leż sobie i odpoczywaj a perełka będzie rosła wspaniale pod Twoim serduszkiem :) Wszystko będzie dobrze !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś znów miałam fajny dzionek :) Rano spacerek z babcią , potem spacerek z koleżanką, potem kawka mrożona z koleżanką i jej synkiem :) Potrzebuje towarzystwa jak powietrza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zmykam bo dzisiaj - serialowe prasowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamMamunia
pyniu- podziewiam cie za spacerowanie w taki upal:) alek do 15.00 nie chcial wyjsc na dwor tak bylo duszno:( za to od 15.00 szalal do teraz oczy ma juz jak piec zlotych w poprzek:classic_cool: ja zreszta tez milo sie posiedzialo gsocie przyjechali do moni jutro impra u mnie heheh jak bylysmy male to chcialysmy miec urodzinkiw jednym dniu mama zawsze nam tlumaczyla ze lepiej ze jedna ma 22 druga 23 bo kazda z nas moze zrobic urodzinki a tak wspolni goscie musieliby sie zastanawiac do ktorej najpierw pojechac chociaz ja i tak czasem bywam poszkodowana bo jak jestem u moni gosciem to niektorzy skaldaja mi zyczenia i daja upominki bo np na drugi dzien nie moga😭smutne....razem wyprawic nie mozemy bo teraz kazda z nas ma tesciow szwagrow itp wiec po co komus narzucac kupowanie podwojnych prezentow :) ufff ale sie rozpisalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ametyst - tableteczki i łóżeczko!!! Leżeć i wypoczywać i być dobrej myśli i wszystko będzie dobrze!!! :)) My na spacerki wózkowe to z Judytką już umówione....fajnie, że mieszkamy tak blisko. A ja dziś tylko do sklepiku podreptałam i myślałam, że ducha wyzione ufff strasznie mi duszno było. Lekarz kazał odstawić mi wszystkie tabletki i teraz brzusio się stawia i skurcze są no i ten stres przed jutrzejszym badaniem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Fraszko, Mamuniu wszystkiego najlepszego 🌻. Spectro bardzo dziękuje za informacje dot. mrożenia. Jeszcze nic nie ugotowałam ale zamierzam:) Ametyst duzo wypoczywaj, miałam prawie ten sam zestaw leków na poczatek, wszystko bedzie ok. Andziu będzie dobrze, nic sie martw:) A u nas troszke sie poprawiło i Tomek mniej ulewa:) Przebieram go tylko góra 2 razy dziennie;) Myśle ze wszytsko zmierza ku lepszemu. Mamy za jakis czas usg brzuszka i wtedy juz sie wszystko wyjasni. Dziewczyny macie moze jakiś namiar na ortopede dziecięcego? Chodzi mi o usg biodrek. Moze byc prywatnie. Najlepiej z Katowic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej. Dzięki Trzymajcie się, całusy dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuniu - sto lat! 🌻 🌻 🌻 Judytko - rozumiem, że masz obawy, ale wasciwie jestes bez wyjścia. Trudno iść do pracy i się ciągle zwalniać na badania. Ale sama piszesz, ze to tylko pół roku, więc dacie radę. :) A może mogłabyś jakoś sobie dorobić? Paprotko - ja nie znam żadnego lekarza, ale może spróbuj w GCZDiM? Dla mnie ten szpital jest rewelacyjny, a lekarze widzą różnicę pomiędzy leczeniem dzieci a dorosłych. Ametyst - musisz dużo leżeć i nie martwić się, bo to źle wpływa na dzidziusia. W naszych czasach wiekszość ma problemy z ciążą, a jednak zdecydowanej większości się udaje. :) Wiem, że ty masz złe wspomnienia, ale pamiętaj, ze to nic nie znaczy i bądź dobrej myśli. :) Co do naszego spotkania, to myślę, że 17 byłaby dobra. Chyba że chcecie wcześniej? Ja sie dostosuję. A która wogóle byłaby chętna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłego dnia życze :) Lubie upły :) A najbardziej kiedy brodze brzegiem morza :) Paprotko - usg bioderek robiłam na skierowanie w poradni chirurgicznej w Centrum Pediatri w Sosnowcu - tragedia, zresztą juz kiedyś pisałam co sądze o tym szpitalu.... Prywatnie polecam Gabinet Usg Chorzów tel 249 33 66, można też w Katowicach - Pracownia Usg przy szp. im. St . Leszczyńskiego tel 251 52 31 , ale chyba trzeba miec skierowanie od lekarza z ich poradni , inaczej prywatnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie czekam na rehabilitantke.... Ala śpi sobie słodko.....a ja juz mam serce na ramieniu.....jestem bardzo mieciutka gdy mała płacze, a podczas ćwiczen dzieje sie oj dzieje :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na 10.00 do szpitala, najpierw KTG a potem reszta ale kurcze teraz jak nie biorę tabletek to ja pod tym KTG i z nerwów i z tego wszystkiego skurczy dostane ale mam nadzieje, że wrócę do domciu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×