Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość specjalisci od kuracji Huldy C

Kuracja oczyszczenia wątroby metodą Huldy Clark

Polecane posty

Basiasara Dziękuję za miłe słowa:) Może inni się wypowiedzą na temat ogrzewania,bo wg mnie wątroba lubi ciepło,ja na spacery chodzę z takim pasem z polaru,a szczególnie po czyszczeniach moja wątroba bardzo lubi ciepło. Świetnie,że wzięłaś zdrowie w swoje ręce. Ja na razie oczyszczanie odkładam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys0703
a czy macie jakieś doświadczenia z imbirem ? Naczytałam się sporo na temat zalet tego cudownego korzenia. Obecnie jestem na kuracji oczyszczającej krew wg pana nieumywakina (od wody utlenionej:). - Imbir +sok z cytryny - 3x dziennie. Pije już drugi dzień Zauważyłam zwiększenie oddawanego moczu oraz jego niewarygodną przejrzystość, i prawie żadnego nieprzyjemnego zapachu! Poza tym bardzo mnie rozgrzewa taka mikstura. Polepszyło mi się trawienie, załatwiam się nawet 3 razy dziennie będąc przy tym na diecie od kilku dni - przeciwgrzybicznej. Również przymierzam się do oczyszczania wątroby dr Clark, ale wcześniej chce zrobić kilka innych oczyszczających kuracji , po imbirze zrobię sobię nalewkę z czosnku, o którym już była tutaj mowa, mam nadzieje że uda mi się wybić część pasożytów tym cudem :) aby uniknąć nie przyjemnych skutków ubocznych oczyszczaniem wątroby . Jeśli chodzi o kuracje wodą utlenioną - stosuje 4ty dzień - w pierwszych dniach bardzo ciężko jest podnieść się z łóżka , dosłownie jak na kacu, dziś było już lepiej, ale spało się bardzo dobrze. Napisze jeśli będzie się działo coś nowego :) Pozdrawiam serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vilcacor
Ogrzewanie wątroby nie jest wskazane gdy przeminął już ostatni dzwonek na wykonanie oczyszczenia wątroby... to znaczy wtedy, gdy woreczek żółciowy jest już tak nabrzmiały z powodu kamieni, że może grozić "wysadzeniem w powietrze" całego tego "majdanu" do trzewi (ból okrutny i jedynie chirurg może się wtedy wykazać wreszcie). Podniesienie temperatury wątroby o kilka stopni powyżej 36,6 działa na nią jak dobry masaż dla kręgosłupa. Nie jest natomiast wskazana sauna sucha (gdy chora wątroba), bo tam jest i za gorąco i za sucho jak dla wątroby. Za to sauna parowa jest jak najbardziej super. Poza tym inaczej zachowuje się wątroba i woreczek gdy wykonuje się prawidłowo oczyszczanie (głównie metodą Clark), a inaczej gdy ktoś przegrzewa ją ot tak sobie - poza metodą Clark (można wtedy ciepłe okłady z rycyną) . Przy metodzie Clark ogrzewanie jest wręcz niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys0703
Mam jeszcze pytanie, dot. arytmii serca. choruje na nią moja babcia (72l) , czy ktoś wie co powoduje takie zaburzenia oraz jak leczyć to metodami naturalnymi ? Czy Ribcag jest w tym wypadku wskazany i skuteczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiasara1
Matyldo wrocilam dzis z usg, lekarz twierdzi , ze po tak dlugim okresie czasu jak jestem bez woreczka i po wzw to moja watroba jest idealna, jest tylko lekko stluszczona , zandnych zlogow w przewodzie wspolnym. Czyli Matyldo mialas racje. Kazde oczyszczanie powoduje przesuniecia w srodku watroby i mam prawo miec do kilku dni niektore objawy. Ciesze sie bo dzis czuje sie o niebo lepiej, odstawiam nospe . Bede jeszcze brala hepatil i silimarol.Gzies za 2 tygodnie rozpoczne przygotowywania do 4 oczyszczania. Troszka zaniepokoila mnie inna wiadomosc.Mam dosc sporo blaszek miazdzycowych w aorcie brzusznej.Nie wiem od czego zaczac w tej kwestii. Cholesterol mialam lekko podwyzszony, . W zwiazku z watroba jestem na diecie beztluszczowej, co tez ma dodatni wplyw na zyly. Bede musiala poszukac naturalnych metod oczyszczania aorty. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiasara1
do Vilcacor . Rozumiem,ze wiek osoby nie ma zwiazku z ogrzewaniem watroby.Czyli osoby w starszym wieku nie musza ograniczac ogrzewania watroby podczs oczyszczania ? Zastanawiam sie , czy to ,ze w czasie oczyszczen zawsze mialam wysoki puls okolo 120, nie jest wynikiem moich blaszek miazdzycowych w aorcie brzusznej. Moze ktos zna naturalne metody oczyszczen aorty ,bardzo prosze o rade. Jesli takowe sposoby wogole istnieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vilcacor
do Basiasara1 Aorta brzuszna (m.in. żyła wrotna)- jej jakość, jest odpowiedzialna za wartość ciśnienia tętniczego krwi. Tak samo jak i nerki. Podczas oczyszczania wątroby metodą Clark używasz soli gorzkiej, która w pewien sposób obciąża też i nerki. Wszystko razem powoduje, że rośnie również tętno (wzrost ciśnienia w żyle wrotnej wątroby = też z jej nagrzewania). Podobne zjawisko (wzrost tętna, lub spadek ciśnienia krwi) może wystąpić po zjedzeniu np. czegoś, czego nie trawi trzustka. Spożycie soli gorzkiej może też i podwyższać ciśnienie krwi (z podobnych powodów jakie podałem powyżej). Oczyszczanie wątroby i odpowiednia dieta umożliwiają regenerację jej także i z blaszek cholesterolowych (udrożnienie, dotlenienie, regeneracja). Silimarol, czy Hepatin działa jedynie osłonowo na wątrobę. Lepszym rozwiązaniem jest LIW52 (tabletki ziołowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę się obawiam tego oczyszczania, bo mam kamienie w woreczku 12mm. Choć na tej grupie i większe okazy wyszły podobno, więc będzie ok. Teraz stosuje Calrkową kurację Orzech-Piołun-Gożdzik, wg Medi Flowery - 17 dni (choć przyznaję, ze gdy nie mam czasu to biorę FRESH GREEN BLACK WALNUT - CZARNY ORZECH 60 ML.) Wcześniej cała rodzina brała Zentel - na robaki - na receptę. Nerki nieco oczyszczałam sokiem z pietruszki, choć bardziej tak dorywczo niż skrupulatnie i systematycznie. A! I jeszcze zapper. Mam takiego za 140 zł - reklamę znalazłam w Czwartym Wymiarze, czy Nieznanym Świecie. Stosuję od miesiąca. Jak na razie wiem tyle, że moje maluchy, u których zazwyczaj katar kończy się zapaleniem uszu ... jakoś całkiem fajnie sobie radzą z choróbstem. Boraxem myję podłogi, orzechami piorącymi pół na pół z proszkiem robię pranie, odstawiłam całą chemię do mało uczęszczanej części domu, zupy robię na przyprawach, bez kucharka itp, mięso na kanapki najczęściej sama piekę, w ogóle skłaniam się ku diecie pięciu przemian (polecam ksiązki Anny Ciesielskiej). Jeśli mogę kosmetyki mam eko (cokolwiek to znaczy), dzieciaki używają past bez fluoru. Powinnam dużo więcej jeszcze zmienić i wprowadzić w życie, bo ostatnio odchorowywałam pół dnia czyszczenie łazienki Bangiem ... (choć muszę przyznać, ze to jedyny środek, który naprawdę działa na kamień dookoła kranu). Aż sama się zdziwiłam, ze mój organizm tak zareagował. Mimo, że przez kilka miesięcy aż tyle zmian, to mam wrażenie, że w zdrowiu niewiele się zmieniło. Ale zobaczymy co oczyszczanie wątroby przyniesie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiasara To świetnie:)Vilcacor mądrze Ci odpowiada i te tabletki z moroznika faktycznie spróbuj. Od razu tak nie da się uzdrowić i już,bo przez wiele lat truliśmy się,ale najważniejsze,że walczymy i uczymy się żyć na nowo,o,Bambuczea ślicznie zaczęła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p1975
Justys, Imbir - super pomysł. Według medycyny chińskiej bardzo rozgrzewa co sama widzisz. Jeśli to prawdziwy to naprawdę super, gorzej z tymi używanymi do sushi bo zawierają mnóstwo trujących konserwantów. Z takich naturalnych ja polecam do częstego używania: czosnek, imbir, oregano, kurkuma, pieprz cayene. Anrybakteryjnie, przeciwpasożytniczo i leczniczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwróćcie uwagę na reklamę soku tymbark, to jest właśnie taki, który piję przed oczyszczaniem wątroby, tylko jabłkowy. Gdzieś czytałam,że z imbirem należy uważać, gdy się ma nadciśnienie, dokładniej, to chodziło o olejek imbirowy. Bambuczea, do ekologicznego sprzątania świetnie nadają się EM-y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiasara1
Do Vilcacor Dziekuje za wymienione sugestie wezme je pod uwage.Matylda Tobie rowniez dziekuje za pamiec. Jeszcze musze napisac pare slow na temat soli gorzkiej. Po kazdym oczyszczaniu mam potwornie rozregulowane jelita,niesamowicie wrazliwe. Wczoraj na obiad mialam kasze gryczana plus kurczak gotowany w sosie koperkowym plus zielona fasolka. Kolacja nieistotna bo byla ryba w galarecie. wydawalo by sie ze jedzenie lekkostrawne. A noc mialam z glowy.Przelewania czeszczenia burczenia,brzuch wzdety obolaly.Rano wyladowalam u lekarza. Stwierdzil ze jesli mam wrazliwe jelita to nie powinnam jesc kaszy gryczane bo podraznia no i fasolka zrobila wzdecia. Nic mu nie mowilam, ale ja wiem ze te prolblemy nasilily sie posoli gorzkiej. Czy ktos ma podobne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiasara Można spróbować czyścić bez soli. Mi zrobił się stan zapalny jelit,teraz cały czas robię wlewki z ziół i zaleczone zostało te moje jelito. Różne przyczyny mogą być tych wzdęć,przelewań.Jak jest się zdrowym,to można stosować wszystko,ale jak zaczyna się jakieś niedomaganie,to trudno komuś coś poradzić.Samemu trzeba próbować,szukać.Na te przelewanie spróbuj olejek z czarnuszki,mi pomógł,ktoś inny może Ci poradzić coś innego. Basiu,przypomnij,czy przeprowadzałaś kurację p/pasożytom? Spróbuj od lekarza wziąć skierowanie na kolonoskopie,wg mnie nie zaszkodzi zrobić takie badania. Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniało mi się, co przeczytałam w ksiązce Pitchforda: studenci medycyny nie mogli uczyć się anatomii, bo ciała starszych ludzi miały tak zniszczone narządy wewnętrzne, że czasem trudno je było rozróżnić. Dlatego doktor (jakiś tam) postarał się o ciała młodych ludzi. Okazało się, że ich narządy są w świetnym stanie - za wyjątkiem wątroby - bo ona już u tych młodych ludzi była pełna śluzu, kamieni, robaków, polipów, śmierdzących złogów (sorry za dosłowny opis). Pewnie takiej wątroby nie da się "uzdrowić" szybko. Ale coś robić trzeba :) Oczyszczania, ziołowe tabletki regenerujące, bo na szczęście wątroba regeneruje się szybko. Ja używam essentiale forte - do niedawna to było na receptę i bardzo dobrze odnawia komórki wątroby. I jeszcze taki specyfik - Liver detoxifier and regeneraton - można kupić na allegro. No i zdrowa dieta. Polecam wegetariańską :) :) Co do serca i układu krwionośnego, a zresztą i innych także - to dawno tu nie było mowy o oleju lnianym. Poczytajcie o nim w internecie. Wkleję taki mały fragment: "Olej lniany przeciwdziała agregacji (zlepianiu) płytek krwi, dzięki czemu zapobiega powstawaniu skrzeplin naczyniowych w tym zakrzepicy żył głębokich i ułatwia krążenie. Kwasy omega-3 są prekursorami do syntezy prostacyklin odpowiedzialnych za rozkurcz tętnic wysyconych cholesterolem LDL i za rozszerzenie naczyń wieńcowych, co prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego. Zmniejszają poziom trójglicerydów. Regulują pracę całego układu, dzięki czemu znacznie ograniczają ryzyko nadciśnienia, miażdżycy, chorób serca. Olej lniany zmniejsza ryzyko drugiego zawału i zgonu w wyniku zatrzymania krążenia. Regularne spożywanie ogranicza śmiertelność na schorzenia układu sercowo-naczyniowego o 30%." Janoity pisał, że nikt już tu nie pije MO. Ja ją piję regularnie, tylko zamiast innych olejów używam właśnie lnianego - takie połączenia MO i diety dr Budwig. O tej diecie dr Budwig też warto poczytać :) Wydaje mi się, że całkowite wyeliminowanie tłuszczy nie jest dobre i zdrowe. Właśnie te zdrowe, nienasycone kwasy tłuszczowe są bardzo zdrowe i konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze fragment o właściwościach anty-rakowych oleju lnianego i jego pozytywnym wpływie na choroby okrężnicy: "Zawarte w oleju lnianym kwasy omega-3 działają antagonistyczne na wzrost komórek rakowych spowodowany nadmierną ilością spożywanych kwasów omega-6. Hamują namnażanie komórek i ograniczają ogniska rakowe. Spożywanie oleju lnianego prowadzi do śmierci (apoteozy) komórek nowotworowych z przewodu pokarmowego, głównie wpływa leczniczo na zmiany w obrębie okrężnicy jelita grubego, może też zmniejszyć wzrost komórek raka piersi. Natomiast lignany (fitohormony, hormony roślinne), jako antyoksydanty mają bezpośredni wpływ na unieszkodliwianie działania wolnych rodników, bezpośrednio odpowiedzialnych za zwyrodnienie nowotworowe komórki. Hamując aktywność enzymu 5-alfa-reduktazy wpływają na rozwój i leczenie raka prostaty. " Tylko jedna uwaga - trzeba ten olej kupować przez internet prosto od producenta (Oleofarm, Złoto polskie) bo tylko oni gwarantują odpowiednie przechowywanie, transport i jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiasara1
Do Matylda i Mona Dzieki wam dziewczyny za dobre rady. Kuracje przeciw pasozytom przeprowadzilam .Stosowalam nalewke z piolunu iorzecha. ,z pestek z dyni specjalna domowa miksture Teraz biore caly czas ole z pestek z dyni wlasciwie go ssam bo takie sa zalecenia. Nie chccialabym za duzo mieszac,ale jak skoncze to chcialam kupic arachidowy olej,ale moze najpierw zaopatrze sie w ole z czarnuszki(tylko musze o nim poczytac )i olej lniany. Jeszcze raz dziekuje WAm za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p1975
Moritz w swojej ksiazce pisze czym zastapic sol gorzka jak organizm nie przyjmuje. Jak ma ktos pod reka to moze wklei. Kasza gryczana z kurczakiem lamie zasade nielaczenia, do tego fasola jest z natury ciezkostrawna. Najlepiej tego kurczaka z warzywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p1975
Moritz w swojej ksiazce pisze czym zastapic sol gorzka jak organizm nie przyjmuje. Jak ma ktos pod reka to moze wklei. Kasza gryczana z kurczakiem lamie zasade nielaczenia, do tego fasola jest z natury ciezkostrawna. Najlepiej tego kurczaka z warzywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiasara Tak,lepiej za dużo nie mieszać. Też bym nie łączyła w jednym posiłku kaszy z mięsem,albo kasza +warzywa,albo mięso+ warzywa.Wróć do Książki Tombaka i poczytaj co i z czym można łączyć,Jarosław podawał na którejś ze stron na tym forum zasady żywienia wg Edgara Cayce'a. Jeszcze warto pić wodę z kiszonych buraczków. Ja kupiłam olej z czarnuszki w zielarskim,mała buteleczka kosztuje ok 30 zł i starczy na 4-5 dni,więc warto spróbować. Mona olej lniany też kupuję w zielarskim,jest trzymany w lodówce,a do domu przewożę w lodówce ze styropianu. Ja obecnie stosuję zioła na wzmocnienie wątroby.Czasem pobolewa mnie pod żebrem,na razie powstrzymam się od czyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memii
Witam, jutro po 7 miesiącach wracam do czyszczenia wątroby wg Moritza. W zeszłym roku przeprowadziłam tę operację ;) 5 razy, niestety cały cykl będę musiała powtórzyć od początku bo zima nie była dla mnie łaskawa - miałam bardzo nieciekawą infekcję leczoną kilkoma antybiotykami i sterydami :( więc pewnie na 8 czyszczeniach się nie skończy. Dla osób nie tolerujących soli gorzkiej Moritz zaleca cytrynian magnezu. Ja osobiście proponuję "lekkie" oczyszczanie w formie kąpieli z solą gorzką- filizanka soli gorzkiej na wannę - naprawdę warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiasara1
dzis mialam znowu noc z glowy, opuchniete jelita , drzacy brzuch, bylo ciezko. rano bylam u lekarza mam skierowanie na gastroskopie i kolonoskopie; pierwsza dopiero 30 marca kolono dopiero 22 marca. narazie w zwiazku z tym musze wstrzymac sie z otrzyszczaniem , choc koniec marca planowalam w koncu marca, czuje sie fatalnie nie wiem czy to jelita czy cos sie wykluwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiasara, zrób sobie kilka dni odpoczynku od ciężkostrawnego jedzenia. Wtedy okaże się, czy to wina diety. Jedz ugotowany na papkę ryż, też taką rozgotowaną kaszę jaglaną a do tego oleje i gotowane warzywa, ale nie strączkowe. Wyeliminuj nabiał, pieczywo, mięso, surowe warzywa i owoce... Zobaczysz czy to coś da i przekonasz się, czy Twoje dolegliwości mają taką przyczynę. I jeszcze jedna ważna rzecz - ruch, nie wolno o tym zapominać. Zupełnie inaczej pracuje wątroba i jelita gdy jest się aktywnym fizycznie. Tombak polecał długie marsze i ja też jestem ich zwolenniczką. Po takim godzinnym, szybkim spacerze przechodzi ból głowy, wątroby, przelewania i dyskomfort w jelitach... Byle systematycznie, najlepiej codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiasara1
MonaL Dzieki za sugestie, tak zrobie,w sumie jem to co pisalas (niema wyjscia)i za chwile ide na dlugi spacer. A tak wogole to staram sie codziennie zaliczyc spacerOkolo 1 godz. Pozdrowienia i jeszcze raz dzieki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiasara, to bardzo dobrze, że tak robisz :) Zobaczysz, małymi kroczkami odbudujesz zdrowie, byle tylko konsekwentnie robić to co trzeba i nie dać się :) Ja czasami idę pochodzić wieczorem i w każdym mijanym domu widzę w oknie niebieskawe światło telewizora. W każdym. A na ulicy, w parku, na ścieżkach rowerowych - ludzi można policzyć na placach. A wiadomo, jak telewizor, to ciasteczka, kanapeczki, chipsy... Ja też Cie pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiasara1
Mam pytanko do wszystkich uczestnikow forum. CZY KTOS ZNA NATURALNE METODY OCZYSZCZANIA TRZUSTKI Z KAMIENI??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani, choruję na łuszczycę, niestety ostatnio mi się pogorszyła. Wydaje mi się że ma związek z infekcjami, im częściej choruję to tym bardziej się pogarsza. Ale jestem podatna na infekcje i mimo że o siebie dbam jak mogę to często mam lekki stan podgorączkowy, katar itp. Dwa lata temu robiłam oczyszczanie wątroby - chodzi też za mną głodówka chciałabym zrobić ale jednak boję się robić tak drastycznych rzeczy bez czyjegoś nadzoru. Głodówki samej się nie boję ale wychodzenia z niej - jak mnie złapie wilczy apetyt po pożrę cokolwiek co znajdę ;) W każdym razie mam pytanie czy macie jakieś dośwadczenia w leczeniu tej choroby, wiadomo że jest trudna do leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiasara, przecież trzustka czyści się razem z wątrobą. O ole mnie pamięć nie myli, to wylatujące kamyki z wątroby mogą utknąć w pobliżu trzustki, i dlatego są polecane lewatywy po oczyszczaniu, aby do tego nie doszło. Ale nie jestem tego pewna, pamięć już nie ta. Witaj Polakita! Na tę dolegliwość skórną dobrze robi urynoterapia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, dawno tu nie zaglądałam :) przez jakiś czas stosowałam urynę i rzeczywiście łuska schodziła ale nie wyleczyło mnie to -może powinnam też dłużej stosować. Tyle że jednak to śmierdzi :( jak potem idę do pracy.... :( to jest moja zmora ta choroba.... chociaz nie boli ale bardzo brzydko wygląda, wstydzę się iść do ludzi.... u fryzjera nie byłam już z 2 lata..... :( bo mam właśnie łuski na skórze głowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiasara1
znalazlam metody oczyszczenia trzustki e domu . sa dokladnie opisane na stronie era zdrowia.pl i na stronie naturalne oczyszczanie .pl . Mam tylko watpliwosci czy pic sok z ogorkow swiezych czy kiszonych( to nie jest wyjasnione). Wyslalam e-mail z zapytaniem do wlascicieli stroo. MOZE KTOS TO STOSOWAL?? Dlaczego poruszam ten temat . po 2 oczyszczaniu na 2 i 3 dzien wyszly mi 2 kamyczki zupelnie inne niz watrobowe. Zolte okragle jak pileczka twarde i po nacisnieciu wylecial z nich proszek przypominajacy zmielony piasek. Poczatkowo sadzilam ze to jakies zwapnione kamienie. Ale po czytaniu serii artykulow na temat trzustki , teraz wiem ze to byly kamienie trzustkowe,ktore wygladaja jak zolte kuleczki steropianu. Dociekam tego tematu, bo zaczynam miec pewnosc, ze oczyszczania watroby ruszyly w jakims tam stopniu kamienie trzustkowe. Po 3 oczyszczaniu takich kamieni nie widzialam a czuje sie fatalnie. okropne czeszczenia przelewania pod lewym zebrem. Brzuch najbardziej nadety jest wlasnie w tym miejscu. Drzenia calegoo ciala.dyskomfort calkowity, mam wrazenie jakby w tym miejscu cos mi blokowalo. Byc moze kamienie trzustkowe rozpoczely schodzenie, gzies cos przyblokowalo i stad moje problemy. Jeszcze raz ponawiam apel. JESLI KTOS OCZYSZCZL TRZUSTKE LUB ZNA KOGOS KTO TO ROBIL PROSZE DAC ZNAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiasara, ja bym nie eksperymentowała z trzustką. jeśli są jakieś kamyki rzeczywiście, to lepiej ich nie ruszać.Wkleję,co znalazłam, a potwierdza moje wcześniejsze zdanie: Do uszkodzenia trzustki dochodzi najczęściej w wyniku nadużywania alkoholu lub w przypadku zatkania przewodu żółciowego wspólnego przez kamień żółciowy, co powoduje wsteczny odpływ żółci do trzustki i aktywację enzymów trzustkowych. Bardzo rzadko przyczynami ostrego zapalenia trzustki mogą być: uraz jamy brzusznej (na przykład w wyniku wypadku komunikacyjnego), infekcja wirusowa, zaburzenia poziomu tłuszczów we krwi, rak trzustki, niektóre leki, zabiegi operacyjne i diagnostyczne na trzustce i układzie żółciowym. Około 20-30% epizodów ostrego zapalenia trzustki rozpoczyna się bez uchwytnej przyczyny; jest to tak zwana postać idiopatyczna zapalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×