Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gość Taarion
MAM PYTANIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taarion
Do Turcji wyjeżdżam za 2 tygodnie. Jednak przez moją głupotę niedopatrzenie i niezdarność okazało się, że mój paszport ma ważność do końca lipca. Powinna być 6 miesięczna, czy jest to rygorystycznie przestrzegane i mogę być prawie pewny że zostanę zawrócony na granicy? Do Turcji jadę z wymiany młodzieży (Liceum) jednak nie jestem pełnoletni. Czytałem, że podobno patrzą na ten przepis przez palce na grupy zorganizowane i wystarczy miesiąc ważności i się nie czapiają. I co polecacie w mojej sytuacji wizę na lotnisku czy wizę w ambasadzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merhaba! Taarion, ja na Twoim miejscu szybko leciałabym wyrobić paszport. W Turcji podobno coraz bardziej są rygorystyczni i przestrzegają przepisów. Moze byc tak, ze zauważa i sie czepią a moze byc tak, ze zauważa i bedziesz mial problem. Jak w biurze paszportowym poprosisz to zrobią Tobie w szybkim terminie. Mi ostatnio w lipcu w szczycie sezonu jak ładnie poprosiłam to Pan zrobił w tydzień. Naprawde sie da. Po co Tobie, grupie i organizatorom nieprzyjemności. Wizy nigdy nie kupuje sie w Ambasadzie przy wyjazdach turystycznych. Zawsze w okienku na lotnisku. 20$ albo 15 E albo 10 GBP. Frogi co to za jakies pesymistyczne informacje???? Milego dnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ja też bym ten paszport wyrobiła, lepiej nie mieć kłopotów. z nimi. Bobo fabryka/ sklep jeden. ale droga jest długa ok 8 godz. w 1 str. !!! plan 1-dn. wygląda tak: wyjazd ok. 2-3 w nocy, przyjazd w południe ok 3-4 h na miejscu i 8 godz powrotu. jak dla mnie nie warto :) ale słyszałam różne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
Mają rację ci, którzy twierdzą, że Pamukale nie warto zwiedzać. To jest coś co niestety rozczarowuje a czas poświęcony na wyjazd jest długi. Kilka lat temu/chyba 5/ wycieczka do Pamukale była połączona z wizytą w Efezie i w domku gdzie ostatnie dni życia spędziła Maryja/tam był również Papież/. Efez to coś wspaniałego to warto zobaczyć na 100%. Teraz takie wycieczki organizują biura ale nie w Alanyi tylko na zachodnim wybrzeżu. Zamiast kisić się w autokarze 2 dni lepiej wybrać się na wycieczkę do Myrry,Demre. Jest to wycieczka do Św. Mikołaja połączona ze zwiedzaniem zatopionego miasta i grobami wykutymi w skałach. Dla ludzi inetresujących się historią/moje dziecko/ jest to bardzo fajna wyprawa. Warto też jeżdzić na wycieczki z lokalnych biur/Wujek i Mariolka lub Jolcia&Adam/. Są to biura założone przez Polaków, którzy przez wiele lat zajmowali się oprowadzaniem turystów po tych miejscach i dobrze wiedzą co warto zobaczyć. Ceny mają dużo niższe niż biura organizyjące wczasy i można dostać gratis wycieczkę np. wokół Alanyi. My byliśmy w Turcji 5 razy zobaczyliśmy wszystko co możliwe i kiedyś za wycieczkę do Kapadocji i rejs statkiem wokół Alanyi dostaliśmy gratis wycieczkę tzw. atrakcje Alanyi. Był to wjazd na twierdzę,gdzie wejść z małym dzieckiem jest ciężko, a potem zawieżli nas na rzekę Dim na obiad. W drodze powrotnej było zwiedzanie jaskinii Dim i był to bardzo fajnie spędzony dzień baz dodatkowych atrakcji/fabryka dywanów, złota czy ręczników/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też polecam te 2 polskie biura. ja się zastanawiam czy w tym roku też nigdzie się nie ruszę przez 2 tyg :D chciałabym zobaczyć ten park w antalii podobno piękny i warto zobaczyć, ale wycieczki organizowane tam mnie nie interesują bo one są połączone z innymi miejscami które mnie nie interesują. chyba najlepiej będzie zrobić jak pisała Pariss, wynająć 2 auta i na własną rękę zwiedzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy tu wejść i od razu cieplej:):):) Ahhh Bobo moja,pewnie,że się nie obraziłam tylko poszłam spać,bo nie miałam na nic siły już.Zaraz stworze emaila:) Pariss na razie tragedii nie ma ale wesoło też nie jest...a co pogody w Alanyii to właśnie wiem,że czasami pada,zachmurzone i że bez szaleństwa letniego. Co do paszportu to mnie też czeka wyrobienie i muszę się zebrać i pójść do fotografa po te beznadziejne zdjęcia jak najszybciej w sumie. U mnie dzisiaj pogoda straszna!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Oj fakt pogoda masakryczna :( ziewam od rana, nawet kawa nie pomogła... i leje teraz jak z cebra... No ale fakt: deszcz tez potrzebny.. Faktycznie jak tu się wejdzie to od razu wakacyjnie i sympatycznie ;) Ja też szykuje sie na wycieczki: do Kapadocji na 2 dni, wyprawę jeepami i może jakiś rejs po zatoce. Myślałam też o Pamukkale, ale widzę, że niektórzy są sceptyczni do takiej wyprawy, że sie nie kalkuluje..że lepiej coś innego.. No ale zobaczymy na miejscu..wtedy będziemy dzielić kasę i zobaczymy na ile nam wystarczy.. ;) Buziaki pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej hej : ) Długo mnie tu znów nie było... Wakacje coraz bliżej dziewczyny : ) Ale starszna pogoda, u Was też ? : O Pariss jak tam Meksyk? Tam to sie teraz dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! Jejku jaka ja zmeczona jestem to szok. Juz bym chciała aby bykł piatek ale nastepny. Wtedy po weekendzie wraca kolezanka z urlopu i bede mogła troche zwolnic tempo. Teraz to napet cwiczyc nie musze poniewaz do 16,30 jestem na takich brotach ze zrboie pare łyków wody bo na tyle mam czas. Wczoraj kolega z ktróym sie wybieram na 4 tyognie (on w przerwie pomiedzy 2 tyogdniami Turcji i 2 tygodniami Egiptu jeszcze jedzie sam na tydzien na Krete - efekt ma po Turcji 1.5 dnia na przepirke i potem 1,5 dnia na przepierke przed Egiptem) tam gadał o wyjazdach ze myslałam ze oszaleje bo strasznie mi sie zachciało klimat zmienic. a tu jeszcze 9 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iyi aksamlar! Rzeczywiście Pamukkale z Alanii to męcząca sprawa. Za to Kapadocja koniecznie. Zawsze jak ktos pyta co wybrac: Pamukkale czy Kapadocja to mowie KAPADOCJA! Mozna rzeczywiscie jak mowi ARA zamienic Pamukkale na Myre -Demre, ale nie jest to tez jakoś bardzo powalające na kolana. Zdecydowanie wolałabym ta kase wydac na szczyt Thatali. Zagladnijcie na karawane dla przypomnienia bo opisywalam te atrakcje ze zdjeciami. Do Antalii jest jakies 120 km dalej do Kemer ok. 50 a Demre to jeszcze kawalek od Kemer wiec wychodzi jakies koło 200 km w jedną stronę. Ja wolałabym wypożyczyć samochód, mi jednodniowa wycieczka Manavgat - Antalya - góra w Antalii - Kemer - Phaselis - Antalya Beach Park - Belek - Alanya zajęła 16 godzin ! :D ale było superowo! Hamam kupujcie normalnie na mieście albo bierzcie ten w hotelu. Frogi ale o co chodzi???? Crazy woman, mozesz Pamukkale tez zamienic na wycieczke na wschod Alanii do Gazipasy i Anamur gdzie jest ładny zamek i piekna plaza. Poza tym tereny wschodnie nietknete jeszcze przez turystyke masową. Angelica Meksyk do wrzesnia sie uspokoi. Juz sie tak bardzo tym nie martwie. Dzisiaj wykryto go w Polsce zreszta. U mnie tez koszmarna pogoda. Do popołudnia sie trzymało a teraz sztorm, deszcz i wiatr. brrr.... Kwiatuszek 9 tygodni to nie moje 114 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za tydzien do alanyi
ale sie ciesze to tylko tydzien a kupilam wycieczke w listopadzie:) dziewczyny jade na tydzien ale mam zamiar zwiedzic kapadocje i pammukale dlaczego piszecie ze nie warto,onoc to obowiazek tam byc i to zobaczyc na zdjeciach wyglada cudnie wiem ze na zywo gorzej ale mysle ze sie nie rozczaruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz pisalam o tym. Pamukkale to strata czasu. Jesli wezmiesz Kapadocje to wystarczy i to najlepiej 2 dni. Pamukkale zostaw sobie na nastepny raz jak pojedziesz np. do Marmaris czy Bodrum np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tylko napsze, ze przy obecnych cenach za wize opłaca sie ją kupic w funtach szterlingach bo wychodzi ok. 50 zł, w dolarach 20 $= 67,20 i w Euro 15 E= 67 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to samo policzyłam ze funty beda najbardziej opłacalne. Ale bede to kontrolowała w ostanim tygodniu i zobaczymy co wtedy sie porobi z waluta. Mam nadzieje ze spadnie bo drogo mnie bedzie ten urlop kosztował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda Pariss, uspokoi się na pewno , nie ma się co martwić : ) Co do wiz, wiza do Syrii też podrożała :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry z rana :) No to posłucham Waszych rad i rzeczywiście zrezygnuje z Pamukale tym razem... Wybiorę coś innego - może rzeczywiście to co proponujesz Pariss :) No i dzięki Wam wiem z jakimi biurami warto te wycieczki wykupić :D :* Faktycznie wichura wczoraj była koszmarna :( aż mi się okno otworzyło tak wiało..ale to pewnie dlatego, że blisko morze i ten wiatr był naprawdę mocny! Na szczęscie dziś już jest lepiej..słoneczko wyjrzało :) Miłego dnia dla Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie... Pariss jeszcze dwa tygodnie i robimy Studniówkę hehe obiecałaś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ u mnie dziś słoneczko chociaż jeszcze chłodno. dziś rano dostałam maila od kolegi z alanyi i niestety nie pracuje już w blue starze :( szkoda było z kim pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cała prawda o mężczyznach… :) 1. Jeśli myślisz, że droga do serca mężczyzny wiedzie przez żołądek, to mierzysz stanowczo za wysoko 2. Kobiety nie robią z mężczyzn głupców - pewien odsetek należy do kategorii "zrób-to-sam" 3. Najczęstszą przyczyną rozstania są względy zdrowotne - na jego widok robi ci się niedobrze 4. Nie ufaj mężczyźnie, który twierdzi, że to on rządzi w domu. W innych sprawach tez pewnie kłamie. 5. Prace domowe, z którymi kobieta ma zaległości to te, o których zrobienie prosiła męża 6. Interesuj się młodszymi mężczyznami - bo i tak mało który z nich naprawdę dorasta 7. Mężczyźni są w gruncie rzeczy szalenie do siebie podobni. Maja tylko inne twarze, aby łatwiej ich było odróżnić. 8. Każdy mężczyzna, który nadawałby się na męża jest już zajęty, i nie wierz mu, jeśli twierdzi, że jest inaczej. 9. Naukowcy odkryli jak sprawnie wykonać pracę za pięciu mężczyzn - zatrudnić kobietę. 10. Są tylko dwa słowa, które mężczyźni uważają za obraźliwe: "nie" i "przestań" 11. Mężowie są jak dzieci - słodkie i urocze pod warunkiem, że cudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hola! Dzisiaj u mnie słońce ale wiatr jest bardzo duży i poki co nie pada. Crazy woman pamietam o tej studniówce, juz sie nie moge doczekać. Pozniej bedzie z górki :) tylk o100 dni! Fannky dobre z tymi facetami ;) a kolega sie przeniósł do innego hotelu? Ja wczoraj tłumaczyłam koledze z Antalii jakieś zdanie po polsku. Chyba dorwał jakiegos smsa swojej laski z Polski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, do elysee beach, chyba ktoś się tam wybierał nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) We Wrocławiu cieplej,nie pada i słoneczko jak do tej pory bardzo ładnie świeciło teraz troszkę za chmurkami.. Fannky dobre:D Pariss zostawię Ci odpowiedź na twojej poczcie:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merhaba arkadas ;-) Ja juz mam pierwsyz zakup na wakacje. Pomaranczowa sukienke i jest cudna. Fannky a który kolega nie pracuje juz w Blue Starze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heya Kobitki :D wpadłam zobaczyć/poczytać co się dzieje u Was :D Jest oki!!!! To super!! Frogi - prawda o chłopach: jedyna i prawdziwa hehehehehe :D Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszek a może się pochwalisz na wklejając fotke na nasza pocztę,hmm?:):):) Dżunia to powinno być do Fannky ale się nie gniewam i nie zaprzeczam!:D ahhh!zapomniałam wcześniej więc zabieram się teraz bo miałam stworzyć coś dla Pariss:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merhaba Arkadas! ;) Kwiatuszek ja tez musze za jakąs fajną sukienką pochodzić i do tego jakaś na plażę bo moja juz nieco wyblakła ;) Dżunia 👄 Frogi ja czekam 🌼 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobie zdjecie w weekend. Bede wygladała jak pomaranczka w niej. Chciałabym miec ze 4 i oblatam w nich całe 4 tygonie. Lekkie i zajmuja mało miejsca. Postanowiłam duzo nie brac bo potem i tak sie nosi połowe. I nie za duzo na disko i bedzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×