Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

A ja myślałam, że pierwsza część bo tak napisałaś wyżej. Najważniejsze, ze się Tobie podobało. Ja uwielbiam Turcję i nie mogę się naprawdę doczekać mojego wyjazdu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi narobiłyście smaka na tą Turcję. Wczoraj wykupiłam już i jade 15.08 do hotelu Blue Star w Alanyi. Może jest ktoś kto tam też leci i jeszcze w tym samym terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszek jak ja Tobie zazdroszczę. Ja już mam takiego doła, że nie mogę wytrzymać. A tu całe 42 dni! a później zleci 14 dni jak z procy i znowu ta przeklęta zima :( :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Kwiatuszek, ja będę w tym czasie w Blue Starze :) tylko że ja lecę już 5.09 do 19 :) także pewnie się spotkamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś tu się orientuje jakie jest połączenie Side - Alania? Mozna się dostać dolmuszem? Za 2 tygodnie lecę do Side, ale chcialabym się wybrać tez na wycieczkę do Alanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno są dolmusze. Zapytaj rezydenta, ale wiem, ze moja kumpela jakoś się dostała do Alanii na zakupy więc problemu nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fannky -----> ale ja jade w sierpniu a nie wrzesniu wiec sie nie spotkamy ;( ale moze jeszcze ktoś. \\ja juz dostaje kota bo jeszcze az 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pariss
"A które to są jeszcze tureckie oprócz GTI i Wezyra? A wycieczki u rezydentów różnią się ceną niestety." to nie wiesz? taka specjalistka od Turcji;) no a chociażby Jet a wycieczki u rezydentów to są właśnie wycieczki biur tureckich, a rezydenci tylko dla nich pracują i to za psie pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja siebie nigdy \"specjalistą od Turcji\" nie nazwałam. Jeśli się mylę to proszę zacytuj. Jet Touristic rzeczywiście jest tureckie i na tym chyba kropka. Pominęłam to biuro pewnie przez to, ze nie korzystałam z ich usług i nie znam wielu pochlebnych opinii więc pewnie wyeciało mi z głowy. A co do wycieczek u Turka. Wiem, ze wycieczki od rezydentów też są od Turka tylko, ze w tym momencie, rezydent jest tu pośrednikiem i jeszcze jemu trzeba zapłacić prowizję od fakultetu. A po co? Chyba, ze komuś nie chce sie przejsc na miasto i kupic w biurze \"u Turka\" to inna sprawa. Ja w tym problemu nie widzę. Nie bardzo rozumiem wogóle o co Tobie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość +ja
Pariss - poszukalam tych wykonawcow, ktorych mi polecalas i okazuje sie ze ta piosenka , ktorej szukam to chyba Nilufer ,,Ask katabi'' ale w jakiejs noweszej wersji, i speiwa ja chyba ktos inny, niestety tej nie znalazlam, mam to stare wykonanie Nilufer ale to nie to samo, moze wiesz o jaki utwor mi chodzi? Co do wycieczek fakultatywnych w biurach lokalnych - bylam w Turcji w lipcu , w Marmaris i srodze sie na takim biurze zawiodlam, facet, u ktorego kupowalam wycieczke zapewnial, ze przewodnik bedzie mowil po niemiecku (ang. znam slabo) i tylko pod takim warunkiem zgodzilam sie na wyjazd do Pamukkale, niestety jakze bylam rozczarowana na miejscu, gdzie okazalo sie ze panu po prostu nie chcialo sie mowic tego samego w dwoch jezykach ( niem. znal bo go w koncu w tym jezyku ochrzanilam) bezczelnie stwierdzil na koniec, ze skoro nie znam ang. to co robie w tej grupie, poza tym turystow zostawil samych sobie, mielismy sami sobie wszystko poogladac! Nazajutrz przedstawilam cala historie w biurze , w ktorych owa wycieczke zakupilam, facet z biura probowal ratowac sytuacje, proponowal jakas inna wycieczke za mniejsza kase, ale nie - nigdy wiecej, wole dac wiecej kasy i pojechac z rezydentem, swoja droga dziwne, gdy orientowalam sie czy w Turcji mowi sie po niemiecku wiele osob zapewnialo mnie ze tak, w Marmaris niestety nigdzie nie moglam dogadac sie w tym jezyku. Miedzy innymi z tego powodu jestem troche rozczarowana Turcja, mam wrazenie, ze nie jest tam wazny turysta a jego portfel, z ktorego sklepikarze najchcetniej wydoiliby kazdego lira czy euro.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
+ja ---> nie kojarzę takiej piosenki, ale popytam jeszcze znajomego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss Ja jade do Gumbet niedaleko Bodrum,jakies30 km.Napisz mi cos na ten temat jak wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yagoda nie wiem nic niestety o Bodrum. Nie byłam tam...jeszcze :) Wiem tylko, że tam jest ładnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i niestety wróciłam. Zakochałam się w Tucji i Turkach szczególnie jednym ;). Alanya jest piekna i niezle można sie zabawić. Pytanie o przeboje które leca w dyskotekach w porcie szczególnie chodzi mi o tureckie przeboje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszek a gdzie poznałas swoją milosc? Wieczorkiem wpisze Tobie niektore piosenki z dyskotek. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie w Alanyi. Dziś probuje sie przystosować do Polski i siedze w pracy i sms-uje z Turcją ;) czekam na te piosenki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferhat Gocer - Cennet Ferhat Gocer - Gidemem Bertug Cemil - Yagmur Serdar Ortac - Dansoz Serdar Ortac - Korkma Kalbim Emre Altug - Kapis kapis Nilufer - Degisir Dunya Mustafa Sandal - Aya Benzer Mustafa Sandal - Isyankar Mustafa Sandal - Indir - NOWOŚĆ! Tarkan - Dudu Izel - Belli Mi Olur Petek Dincoz - Yolun Acik Olsun Sibel Can&Tarkan - Cakmak cakmak Nazan Oncel - Askim Bancana Bana Mahsun Kirmizgul - Sevdigim Kizillirmak - Ah sensiz Hande Yener - Romeo Ozgun - Kivirir Gokhan Ozen - Tovbeliyim Tarkan - Gitme Reyhan Karaca - Gucum Ona Yetmiyor Większość można posłuchac na youtube :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie za te piosenki wieczorkiem napewno jest posłucham. A wiesz może ile kosztuje połączenie z Polski do Turcji (na turecki numer) bo sms napewno 0,60 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Połączenia są drogie, ale nie wiem ile kosztują. Może spróbuj kartę telepin albo telegrosik (na stronach powinien byc cennik). Ja mam na abonament w Erze smsa tez za 60 gr, ale mam drugi telefon w orange na karte POP i tam sms kosztuje 20 gr. Na pewno Twoj kolega ma msn albo skype i mozecie sobie pogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, fajnie opisujecie turcje, ja takze w tym roku w drugiej polowie wrzesnia wybieram sie na urlop do turcji. Lecimy z mezem poraz pierwszy do tego kraju. Bedziemy w Side i kurcze troche zaluje bo Pariss mowisz, ze tam nie za ciekawie jest i ze lepiej w Alani... Bedac na lotnisku (mieszkamy w Berlinie) w biurze podrozy nie moglismy sie zdecydowac czy Side czy Alania...No coz mam nadzieje, ze bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Equity nie martw sie. Jak już masz wykupione wczasy to nie ma co panikowac. Side moze jest mniejsze od Alanii, mniej tłoczne i głośne, ale leży po środku drogi do Alanii i do Antalii - i to moze byc plus ;) Pojedziesz do Alanii na spacer i na zakupy ( wiecej jest sklepów w Alanii niż w Side), na spacer po porcie, moze na przejażdżkę na Kale (twierdza Seldżuków wznosząca się nad portem, z której jest piękny widok na port). A innego dnia pojedziecie na spacer do Antalyi. Tam też jest stary port - teraz marina, pięknie oświetlona wieczorem. Inne sklepy (droższe). Jest też ładny wodospad, piękna szeroka plaża. PArk rozrywki nad morzem , przy plaży, z mnóstwem kafejek, miękkich foteli, zieleni itp. Z Side macie blisko na wodospady Manavgat, moze nie są zaciekawe ale zawsze można zobaczyć. Jesli to wyjazd tygodniowy i nie planujecie jakiś większych, dłuższych wypadów typu Kapadocja czy Pamukkale to ja bym nie jechała. Jeśli jednak pobyt macie 2 tyg. to jedźcie chociaż do Kapadocji. Pamukkale może następnym razem, albo wcale i też nic sie nie stanie. Kapadocja to numer 1. Wycieczka 2 dniowa jest moze męcząca, ale warta zachodu. Koniecznie też skorzystajcie z hamamu w pierwszych dniach pobytu żeby opalenizna ładnie się trzymała i ciałko się zrelaksowało. Pisłam już pewnie gdzieś wyżej, że warto wybrać tą w hotelu o ile będzie. W Side tez na pewno się zabawicie, jak nie w hotelu to na mieście też są dyskoteki. Ja tez sie wybieram w drugiej połowie września i odliczam dni. Jeszcze 25 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za odpowiedz Pariss! My jedziemy na 10 dni od 18.09 do 27.09, mam nadzieje, że choć jedną wycieczkę zaliczę bo mój mąż to chce się raczej wylegiwać na plaży lub przy poolu... Wklejam link do tego hotelu. Hotel stosunkowo nowy bo wybudowany w 2005 roku, jest mały, ma 54 pokoje, kazdy pkój jest z balkonem. My chcielismy właśnie mały hotel, żeby tłumów nie było. 150m do plaży. No zobaczymy, już się nie mogę doczekać bo ostatnio na wczysach byliśmy 3 lata temu ( Tunezja). No oczywiście polskie morze to jest co roku przynajmniej na tydzień ;-)) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×