Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

oj! cos sie linki ostatnio nie chca kopiowac na kafe. Wkazdym razie na stronie gazeta.pl, forum Turcja jest zakładka hotele-Turcja i tam uporządkuj sobie wg tematu i poszukaj opisu Oba Asa . 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karpuzi
chyba ten poratal pomógł mi najbardziej :) super opis hotelu i jedzenia. Jade tam w sierpniu więc sie tym interesuje. Jeszcze raz bardzo dziekuje :) Jak jest cos jeszcze co powinnam wiedziec przed wyjazdem do turcji to piszcie :) jade 15 sierpnia do oba asa Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I dla mnie przyjdzie pora
Wspaniale, niedrogo .... gorąco polecam, wszelkie atrakcje lepiej targować w biurze podróży na miejscu!! organizatorzy wycieczek strasznie zdzierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I dla mnie przyjdzie pora
Właśnie jechałam z GTI wszystko było OK tylko wycieczki lepiej wykupić u Turków!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tukanka
Pariss podczytywałam Ciebie troszke-zawsze mozna sie czegos nauczyc dowiedziec...moze jakies rady?wskazówki? jakie ubrania wziac?kremy z jak wysokim filtrem? gdzie kupowac pamiątki dla najblizyszch jakie wycieczki mozna wybrac w tamtej okolicy itp..z mężem jestesmy zieleni jesli chodzi o podróże... dzięki z góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obiecuje , ze napisze coś wieczorem jak wroce do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tukanka, Rady i wskazówki masz właściwie w całym tym wątku :) Ubrania bierz tylko i wyłącznie letnie, jak najbardziej odkryte, przewiewne. Filtry raczej duże, bo sierpień to pełnia sezonu i możesz szybko się spalić. Myślę, że 20 będzie ok, ale to zależne jest od Twojej karnacji. Pamiątki kupisz w większości sklepów. Jest ich pełno. Breloczki, herbatki, fajki wodne, dzbanki do herbaty, małe filiżaneczki do herbaty. Na takie zakupy wymień najlepiej pieniądze na liry. A jak nie bedzie okazji czy czasu to targuj sie w tej walucie ktora masz. Nie wiem wlasciwie nic o tym Incekum. Nie wiem tez czy są tam biura z polskimi przewodnikami. Skorzystajcie z raftingu(ponton na rwącej rzece) , w taki upał to będzie zbawienie. Bedzie tez pewnie wycieczka na wodospad Manavgat ale to tak raczej na samym końcu jakby juz naprawde nic innego nie bylo. Biura znajdują sie zazwyczaj na plaży. A polskie sa w Alanii. To jest wlasciwie jakies 22 km wiec warto sie tam przejechac i poszukac Pacho Tours, albo Jolcia. Ja zawsze polecam Kapadocję bo to naprawde piękna \"kraina\" z bajkowymi widokami. Na zakupy możecie pojechać do Konakli, jest trochę taniej niż w Alanii. Złoto tylko mają droższe. Za gram w Alanii życzą sobie w tym roku ok. 17-20 E, zaleznie od wyrobu i miejsca. Jak pojedziecie do Alanii wieczorkiem to idzcie na piwko do Queen\'s Garden , taka knajpka w centrum , pomiedzy sklepikami, na pewno sie na nia natkniecie. Tam kelnerzy tańczą na fontannie i jest fajna muzyka. Tanczą też super piosenke \"cha cha slide\" - poszukaj na you tube ;) Wszędzie poruszacie się tzw. dolmuszami, czyli busikami, ktore zatrzymują sie \"na żądanie\" . Mają cenniki więc nie oszukują, ewentualnie na tym, ze nie mają wydać albo coś. Najlepiej mieć odliczone dolce albo liry. REzydent na pierwszym spotkaniu powie Wam ile kosztuje przejazd do Alanii, Konakli czy Side (bo podejrzewam, ze do SIde tez bedą jakieś dolmusze). Zostawiaj napiwki na łóżku dla sprzątaczki. Moze byc np. 1 E lub 1 $ co drugi dzień. Tylko na łóżku , bo z szafki nie wezmą. Uśmiechaj się, mów im sto razy dziennie \"hi\" albo \"czesc\" . Oni to lubią a za sympatię się odwdzięczają rozmową i np. większymi drinkami przy barze. Warto znać też kilka słów po turecku: (tym ich zaskoczysz i odrazu Cię polubią) Gunaydin - dzien dobry merhaba - czesc hoscakal - na razie ----> na to oni odpowiadają gule gule :) nasilsiniz - jak sie masz? iyiyim - mam sie dobrze, albo samo iyi - dobrze iyi aksamlar [iji akszamlar] - dobry wieczór tessekur ederim [teszekur ederim] - dziekuje evet - tak hayir - nie tamam - OK cok pahali [czok pahaly] - za drogo Jak powie Tobie w sklepie cenę i bedzie za wysoka to odsuń delikatnie głowę do tyłu i ze zdziwieniem oraz \"cmoknięciem\" językiem powiedz cok pahali! Wtedy na pewno coś utargujesz :) Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tukanka
Pariss jestes nieoceniona!!!!!dziękuje bardzo!!!!!po powrocie zdam relacje na bank!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pariss
Faktycznie jesteś kopalnią wiedzy :D A czy możesz napisać kiedy tam jest troszkę chłodniej? Tak jak u nas w maju lub we wrześniu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Dziewczyny, nie słodzić mi tutaj :) Do Pariss ---> Chłodniej to może być w kwietniu, maju. Ja byłam w tym roku w maju od 9-go i pogoda była w kratkę, tzn, było ciepło, ale słońca nie było widać. Za to osoby, które przyjechały tydzień wcześniej były bardzo opalone. My bynajmniej w taką pogodę poszwędałyśmy się po okolicy i zobaczyłyśmy to co zawsze chciałyśmy. W tamtym roku byłam w czerwcu i tez bywało różnie, trochę przelotnego deszczu i chmurki, ale bardzo się opaliłam. Słońce jest trochę niżej i niestety nawet jak go nie ma to przez chmury opala. Trzeba uważać. Minusem w tych miesiącach jest to, ze woda jest jeszcze zimna. Koleżanka która za opalaniem nie przepada była kiedyś na długi majowy weekend i miała też dobra pogodę na spacery i opalanie ale bez większych upałów. Czyli jak się trafi. Wrzesień (byłam w drugiej połowie) jest tez dobrym terminem, ja wlasnie pojade teraz na przłomie wrzesnia/pażdziernika. Woda jest bardzo ciepła, jest lekki wiaterek. Znośniejsze noce. Mniej już turystów. Lepsze ceny. Październik pewnie całkiem pięknyi rześki, ale o tym dopiero się przekonam niedługo ;) Poza tym najlepsze ceny na Riwierę są właśnie na maj, i do pierwszej połowy czerwca, a później druga połowa września i przełom IX/X. nie mówiąc już o październiku. We wrześniu może być za to chłodniej i przyjemniej też na wycieczkach typu Pamukkale czy Kapadocja. Ranki bywają tam chłodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pariss
Potrafisz kusić! :D No i jesienią nie ma zagrożenia pożarowego jak np. niedawno :( Dziękuję i pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam Hotel 5-cio gwiazdkowy BOTANIK.Sprawdzcie na internecie.REWELACJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość +ja
Znacie moze popularne obecnie piosenkarki tureckie? Jesli tak to prosze o podanie mi ich nazwisk. Spedzalam urlop w Turcji i ciagle slyszalam jedna piekna piosenke, taka wolna, ballade ktora spiewala kobieta o pieknym, dosc wysokim glosie , ale nie jest to Zeynep Dizdar. Jesli ktos moze mi pomoc, bede wdzieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość +ja
Dziekuje Pariss - poszukam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tych wyżej fajne są : Gidemem - uwielbiam ❤️ Ah Sensiz a kawałki Nilufer mam w domu, nawet 3 całe płyty ostatnio dostałam, ale to stare piosenki. Te nowsze są fajniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!Wrócilam:) Było bardzo fajnie.Hotel-super!Gorąco polecam-nazywa się BLUE DIAMOND ALYA.Ma 4 gwiazdki i jest naprawdę luksusowy.Pokoje bardzo ładnie urzadzone,przestronne,z klimatyzacją,codziennie sprzątane,z balkonami.Hotel duży,z kiloma basenami,zjezdzalniami,sauną,masażem,sklepikiem,barkiem itd. Miałam opcję all inclusive i posiłki były wspaniałe-rano obfite sniadanie,potem drugie sniadanie,potem obiad,potem przekaski,potem podwieczorek i kolacja i jeszcze nocna przekaska. Oczywiście nie chodzilam na wszytsko-nigdy bym tyle nie zjadla;) Kelnerzy bardzo uprzejmi.Do plaży blisko,wystarczylo przejsc przez specjalny tunel.Na plaży darmowe napoje,leżaki i parasole. Sama plaża bardzo ładna,morze rzecz jasna gorące:) i do tego starsznie słone.Słoneczko grzało niemiłosiernie,jeszcze pozno w nocy pot sie z czloweika lal:D Zakupów za duzo nie zrobilam,same podrobki,jak dla mnie szkoda kasy,i jeszcze tyle za nie chca.Kupilam sobie herbatkę turecką,szklaneczki,torbę z wielbłądami,mydełka naturalne,breloczki z okiem,ręcznik plażowy,bluzkę,kapelusz i w zasadzie tyle,jeszce jakies pierdolki dla rodziny i znajmych:) Na wycieczki nie jezdziłam,bo tylko tydzien bylam,troche szkoda bylo mi czasu,a poza tym tak goraco bylo,ze mi sie nie chcialo. Jesli chodzi o jezyki,bez problemu mozna sie dogadac po angielsku,niemiecku,rosyjsku,czesto takze juz po polsku. Polecam Turcje na wakacje-mi bardzo sie podobala:)Jesli macie jakies pytania,w miare mozliwosci chetnie odpowiem.Moge przeslac zdjecia hotelu i okolicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha,zapomniałam jeszcze dodać,że był jeden zasadniczy minus.Mianowicie miałam podczas praktycznie całego pobytu straszliwie wysuszoną skórę na twarzy-nie wiem,od czego,bo nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego,dosłownie taka skorupa mi się zrobiła,żadne kremy,które super sprawdzały się w Polsce,nie pomagały.Teraz próbuję to wyleczyć,smarując skórę tłustym kremem.Nie wiem,czy to była wina słońca,ale raczej nie,pewnie wody,więc radzę wam,dziewczyny,nie myć twarzy wodą z kranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozśmieszajcie mnie
wielokrotnie czytałam żeby kupować wycieczki u Turków, a te które sprzedają rezydenci to niby od kogo? Przecież nie sprzedają "swoich" wycieczek i nie chowają pieniędzy do kieszeni:D. GTI i inne działające na naszym rynku firmy są jak najbardziej tureckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozśmieszajcie mnie --->A które to są jeszcze tureckie oprócz GTI i Wezyra? A wycieczki u rezydentów różnią się ceną niestety. Leanne - fajnie ze się Tobie podobało. Problemy ze skórą nie wiem czym sa spowodowane, ale pewnie jak mówisz od wody. Ja nigdy nie myję twarzy wodą więc nie mam problemu. Chociaz jak się bierze prysznic to niby się tez zmoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam dziewiec miesiecy na wymianie studenckiej Bylo zajebiscie Wszystkim polecam zwiedzic ten kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też w zasadze nie myłam buzi wodą,ale pewnie kąpiele w morzu i basenie zrobiły swoje. Zaraz umieszczę parę zdjęc na fotosiku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×