Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jagodina

Badanie anty-TPO

Polecane posty

Gość TPO
do "iść do innego endo" Witaj. Mi też włosy bardzo mocno wypadają. Hormony tarczycy miałam w normie, ale bardzo wysokie antyTPO i USG tarczycy wykazało początki hashimoto. Lekarz przepisał mi euthyroxN25. Biorę od miesiąca. Czy włosy przestaną w końcu wypadać i odrosną? Na razie nie widze żadnej różnicy. Czy Tobie też wypadały włosy? Jeżeli tak, to po jakim czasie zauważyłaś poprawę? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lysapalka
Ja chodzę do prywatnych lekarzy i to do najlepszych w mieście i biorą dużo więćej niż kilka dych za wizytę; Mam TSH w normie, czyli że tarczyca wytarza tyle hormonów co trzeba; sporo powiększone anty TG i troszeczkę anty TPO; USG w porządku, mały guz 2 mm; lekarze nie chcą wypisywać leków dopóki tarczyca wytwarza tyle hormonów ile trzeba o czym świadczą wyniki badań; uważają, że organizm się rozleniwi i może w ogóle przestać produkować hormony i już do końca życia trzeba będzie brać leki; A co do włosów to mogą wszystkie wypaść i już nie odrosną; ciotka ma chorą tarczycę, pod pachami przestały jej w ogóle włosy rosnąć i tak jest już kilka lat, mieszki jej tam pewnie w ogóle pozanikały; także to sprawa indywidualna; ja w każdym razie w ciągu 4 miesięcy straciłam 3/4 włosów i nadal wypadają a nowych nie widać, nawet takie centymetrowe wyłażą za lekkim pociągnięciem. Spróbuję lekarkę namówić, żeby mi wypisała tyroksynę ale przypuszczam, że nie będzie chciała, nawet na moją odpowiedzialność. Narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biore euthrox 75, t4 w porzadku, tsh mialam ponad 6, potem w marcu 1 a teraz 0,12mowia ze to przez operacje, przez narkoze (mialam zapalenie wyrostka robaczkowego) moglo sie stac ze tsh tak spadlo i ze powinno wrocic do normy niedlugo. Mam hashimoto i TPO wynosza 6400!!!!!!!!!!!! Tg sa negatywne... mam zostac na euthyrox 75 bo ono zbilo mi tsh z ponad 6 na 1... Czy ja kiedykolwiek bede mogla zjasc w ciaze? Przy takim TPO....nie wierze...czy moze byc gorzej....czy ktos kiedys slyszal ze ktos mial wyzsze TPO niz ja ( lekarz mowi ze dopuszczalny max. to 100... kto ma dla mnie jakas dobra rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tsh w okolicach 1 to dobry
wynik na staranie o dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulii
Hej słuchajcie mam 14 lat a moje Anty TPO wynosi 4,74 < napisano że norma wynosi 150> czy to cos poważnego..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala38
norma TPO to chyba:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala38
poniżej 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elkuś
Witam Mam podobny problem, od trzech miesięcy zażywam Letrox początkowo 25 teraz 50. Obecne wyniki fT3 w normie również Ft4, TSH spadło z 7,340 do 3,220 ale USG wykazało w lewym płacie widoczne dwa nieco hipoechogeniczne guzki o średnicy 10mm i 17mm. Nie mam powiększonych węzłów chłonnych na przebiegu obu tętnic szyjnych, anty TPO 581,16 norma do 34. Do rozważenia biopsja, która mnie przeraża. Mój lekarz zapewniał mnie, że po rozpoczęciu leczenia schudnę a jednak tak nie jest mimo tego, że ograniczam się praktycznie ze wszystkim zarówno z jakością jak i ilością jedzenia nie mogę stracić na wadze mało tego w ciągu 1,5 miesiąca przytyłam 1,5 kg popadam w depresję, mam straszne kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Odnoszę wrażenie, że jestem opuchnięta.Ostatnio często boli mnie głowa i strasznie stałam się wrażliwa potrafię rozpłakać się na zawołanie. Macie dla mnie jakąś radę? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elkuś
Witam Mam podobny problem, od trzech miesięcy zażywam Letrox początkowo 25 teraz 50. Obecne wyniki fT3 w normie również Ft4, TSH spadło z 7,340 do 3,220 ale USG wykazało w lewym płacie widoczne dwa nieco hipoechogeniczne guzki o średnicy 10mm i 17mm. Nie mam powiększonych węzłów chłonnych na przebiegu obu tętnic szyjnych, anty TPO 581,16 norma do 34. Do rozważenia biopsja, która mnie przeraża. Mój lekarz zapewniał mnie, że po rozpoczęciu leczenia schudnę a jednak tak nie jest mimo tego, że ograniczam się praktycznie ze wszystkim zarówno z jakością jak i ilością jedzenia nie mogę stracić na wadze mało tego w ciągu 1,5 miesiąca przytyłam 1,5 kg popadam w depresję, mam straszne kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Odnoszę wrażenie, że jestem opuchnięta.Ostatnio często boli mnie głowa i strasznie stałam się wrażliwa potrafię rozpłakać się na zawołanie. Macie dla mnie jakąś radę? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agness1909
Witam.Ja od marca br.biorę Euthyrox.Na początku 50 a potem 75.Mam na razie TSH=0,71 (norma 0,4-4,0).Moja endo przepisała mi na otyłość tabletki Zelixa15 i biorę je od 18maja br.Po 1 miesiącu moja waga spadła o 4,5kg ,po 2 miesiącu 2,5kg ,po prawie 3 miesiącu kolejne 2kg.Mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto.Ważyłam 87kg jak zaczęłam leczenie.Teraz moja waga to 78kg.Te tabletki Zelixa15 mam brać przez rok czasu więc liczę,że jeszcze schudnę.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie szukam pomocy jesli chodzi o interpretacje wynikow bo lekarz poki co jest na urlopie oto wyniki TSH -4,852 uIU/ml FT3- 2,53 pg/ml Ft4 -0,93 ng/nl I labolatorium_ anty TPO - 9,61 IU/ml normy (0-35 IU/ml) anty TG - 16,49 IU/ml normy(0-40 IU/ml) II labolatorium anty TPO - 9,61 IU/ml normy (0 -5,61 IU/ml) anty TG - 16,49 IU/ml normy (0 -0-4,11 IU/ml) czy ktoras moze wie ktore normy sa wlasciwe dla przeciwcial bojak widzicie w tych samych jednostkach mam podane 2 rozne normy a objawy to nawracajace stany podgoraczkowe,uderzenia goraca wypadanie wlosow tycie,nadpobudliwosc bede wdzieczna za kazda podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokdob
Witam ponownie... Czy ktoś mógł by mi powiedzieć co mam sądzić o wynikach...choćby morfologi. WBC :10,4 (norma 4.0-10,0) - leukocyty MCH :26,4 (norma 26,5-33,5) MCHC: 30,5 (norma 31,5-37,0) OD marca zaobserwowałam wzrost leukocytów...zawsze miałam w granicach 4,5-5,5 bez wzgledu na chorobę, kontuzję i tym podobnym sprawom. Nie wiem czy to ma zwiazek z Hashimoto i mam się tym nie martwić bo tak już będzie czy też zwrócić uwagę na to lekarzowi. Wspomniane WBC wzrastało kolejno do 8.0 następnie do 9.3 i teraz ten wynik.Nie czuję abym była przeziębiona, żadnego kataru itp. Morfologię robię co dwa miesiące. Czy przy hashimoto tak może być? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokdob
Upss..zapomniałam wspomniec o pozostałych dwóch wynikach...te z kolei spadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tAKAtAMdZIEWCZYNA22
Witam, chciałabym się zapytać które badanie jest lepsze anty TPO czy anty TG. Mój wynik TSH to 1,23 norma 0,27-4,2, czyli ok. Jednak mam gruczolaka na przysadce 3mm i nie wiadomo jaki hormon za to odpowiada. Mam takie objawy jak, ciagłe zimno, bezsenność, chudnięcie, brak apetytu, stany depresyjne ( Np. Potrafię płakać bez powodu a za chwile się śmiać ) , jestem ciągle zmęczona i śpiąca w dzień a w nocy mam problem z zaśnieciem. Endo kazał mi zrobić wszystkie badania tarczycy (wcześniej robił mi usg ale nic nie powiedział oprócz tego że chce sprawdzić jak pracują hormony) Lekarz rodzinny zlecił mi tylko badanie tsh a za resztę muszę płacić i nie wiem czy jest sens robienia ich skoro tsh jest dobre a one są tak drogie. Doradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taKaTamDziewczyna22
Acha i jeszcze mam podwyższony puls przy niskim cisnieniu, w nocy jest mi duszno i czasmi z nosa leci mi ropa(chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dote
WITAM mam pytanie czy anty TPO 202, przy FT4 10,8 i tsh 3,15 ( a wiec norma ) może świadzyć o hashimoto. Jak zauważyłam do rekordów mi daleko, ale niepokoi mnie jak taki wynik wpływa na guzki. Dodam że wcześniej nie robiłam przeciwciał a hormony były w normie. Przez jakiś czas brałam euthyrox potrem lekarz odstawił mi bo serducho wariowało. Czy zmęczenie, senność, rozdrażnienie i tycie z tego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzkaaaaaa
dote, na moje oko to Ty masz kochana niedoczynność wyniki niby w normie, ale jednak wcale nie tsh powyżej 3 i podwyższone przeciwciała świdczą o chorobie, nie mówiąc już o klasycznych objawach niedoczynności żeby potwierdzić hashimoto trzebaby zrobić biopsję, chociaż czasami da się to potwierdzić na usg, zależy od zaawansowania choroby powinnaś brać hormony, organizm się do nich dość szybko przyzwyczai i kołatanie powinno ustąpić, możesz też spróbować brać po pół tabletki rano i wieczorem póki to się nie poprawi a na guzki pomogą tylko hormony, jest duża szansa że się wchłoną przy leczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dote
Dzięki zuzkaaaaaa za odpowiedź nie brałam prochów samam czekałam na wizytę, ale fakt że odstawienie nasiliło kłopoty. Hashimoto nie mam ale dalej badania w kierunku basedowa....bo to tsh faktycznie lekarzowi się nie podobało. Łykam euthyrox z przerwanmi juz 3 rok a guzki rosną i jeszcze teraz autoagresja. co prawda myślałam że bez tarczycy ludzie żyją i nie ma co panikować ale kiepsko się czuje. Porobiłam nawet badania czy jakas inna choroba autoagresywna sie nie przyczepiła (bałam sie reumatycznych)ale wszystko niby ok.Teraz wizyta za pół roku i pewnie euthyrox( biorę 35) przez ten czas cudu nie dokona czyli jak sie nie ma co się lubi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...asia...
jestem w ciąży, ostatnio odebrałam wyniki anty TPO 231,18 IU/ml (norma 0-5,61) co to oznacza? powinnam się martwić? TSH i FT4 mam w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_ko
witam, właśnie odebrałm wyniki, sitwierdzajace stezenie przeciwcial anty tpo i stezenia tsh. Podczas, gdy ths jest w normie (3, 68, a normy od 0,27 do 4,2), to anty tpo jest fatalne, mianowiece wynosi 246 a granica wypada na 34.. chyba jak wszyscy jestem zaniepokojona..dzwoniłam do mojej endo z wynikiem badania i ona wstepnie stwierdzila, ze skoro tsh jest ok, a mam tyle przeciwcial, to moze to oznaczac zapalenie tarczycy i ze prawdopodobnie trzeba bedzie tylko czesciej monitorowac tarczyce.. jakos mnie to dziwi, ze tak wysoskie stezenie anty tpo wymaga tylko pilniejeszej kontroli..czy to nie bedzie jakies niedopatreznie labo bagatelizacja problemu z jej strony? bylabym wdzieczna za kazda opinie osob, ktore ciewpia na zaburzenia tarczycy i wiedza, co one oznaczaja;] w zadnym razie nie chce podwazac opinie lekarskiej, tym bardziej, ze jeszcze konkretna nie zapadla, ale czytajac to forum dziwi mnie, ze wstepnie pani doktor zalecila tylko obserwacje..zobaczymy, co powie po wizycie pozdrawiam, kaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty tpo
mam pytanie odebrałam badania tsh i mam 1,72 ale anty tpo mi wyszło 600,0,staramy się o dzidzie.Czy te wysokie anty tpo jest wielka przeszkodą w zajsciu,czy wogóle jak by się nam udało czy dotrzymie ciąże do konca?? BARDZO PROSZE O POMOC!!!!! MÓJ E-MAIL kisia24@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty tpo
bardzo nam zależy na dziecku,już tak mi tsh spadło z 4,50 w ciągu 3 miesięcy leczeniem eutyroxem 75.Boje się ze jak by się udało zajśc,w co nie wierze nie dotrzymie jej do konca tak jak rok temu.BARDZO PROSZE O POMOC......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokdob
Ja mam A-TPO w granicach 500...albo raczej tak było w czerwcu :D dobra, ale do tematu przejdźmy- dla dwóch Pań powyższych postów (jedna pani chyba dwa razy ten sam post napisała ;) ). to ile mas z tych przeciwciał nie ma znaczenia na przebieg choroby. Hashimoto i zwykłą niedoczynność tarczycy leczy się tak samo.Różnica jest taka, że niedoczynność tarczycy wywołaną przez Hashimoto leczy się do końca życia pacjenta. (Najpierw jest Hashimoto- później następuje niedoczynność tarczycy...nigdy na odwrót) A-TPO się nie leczy- one sobie będą i już. Najważniejsze jest uregulowanie hormonów tarczycy. Przygotuj się na ich ciekawe wahania. U mnie jest tak, ze raz mam 3,8 a po miesiącu 7 po czym ponownie spada do 3 z kawałkiem. Zaznaczę, że dzieje się tak przy przyjmowaniu hormonu o tej samej dawce. Lekarz przepisze najprawdopodobniej najpierw niską dawkę i z czasem będzie ją zwiększał. Druga Pani :) Jeżeli chcesz zajść w ciążę to musisz częściej kontrolować TSH bo ono jest tutaj wskaźnikiem najważniejszym. Im niższe tym lepsze..no może bez przesady, ale w granicach 1 jest doskonałe. Ja spotkałam wspaniałego lekarza, który wszystko wytłumaczył i choć nie staram się obecnie o dziecko to juz zwraca mi na to uwagę. Odpowiedni ginekolog i endokrynolog i nie powinno być problemów. Wiadomo, zawsze będzie to ciąża podwyższonego ryzyka, ale jeżeli bedziesz stosowała się do zaleceń lekarza i niczego nie bagatelizowała to nie powinno być kłopotów z zajściem, utrzymaniem ciąży. Na świat przyjdzie zdrowy mały człowieczek :) I dla wszystkich skołowanych podaję link do świetnej strony, masa wiadomości an ten temat. http://www.endokrynologia.net/?q=content/tarczyca-ci%C4%85%C5%BCa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty tpo
mój wynik anty tpo mam 640 a tsh 1,74 czy to zle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mcerniaw
Witam, Mam 7-letnia corke u ktorej po przeprowadzeniu badan krwi wykryto zbyt duzo ilosc przeciwcial TPO, w jej przypadku wynosza one 79,07 IU/ml. Diagnoza jest choroba Hashimoto - zapalenie tarczycy. Naprawde pierwszy raz spotykam sie z ta choroba, czytam Wasze forum i sama nie wiem co myslec, czy choroba bedzie przeszkadzac jej w zyciu codziennym, jak bedzie wplywac na samopoczucie i rozwoj organizmu. Teraz ma przepisane hormony: dzienna dawka w tym momencie 50mg. Porozmawiajcie ze mna na ten temat. Dziekuje z gory. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokdob
Jeżeli będziesz pilnować córci, aby zawsze przyjęła lek o właściwej porze to nie powinno być problemów. Niestety, przy Hashimoto hormon będzie zażywać do końca życia. Troszkę upierdliwe jest codzienne łykanie tabletek. Poziomem A-TPO nie ma się ca przejmować..za bardzo. Znajdź dobrego endokrynologa dziecięcego i pamiętaj o regularnych wizytach. Uprzedzam, że pomimo przyjmowania dawki hormonu mogą być różne wariacje...poziom hormonu będzie skakał. Lekarz będzie próbował dobrać najodpowiedniejszą dawkę dla dziecka. Pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mcerniaw
Rokdob, slicznie dziekuje za odpowiedz. Pilnujemy podawania leku corce codziennie o tej samej porze. Narazie kontaktujemy sie tylko z pediatra, ktory to wykryl , jutro czekaja nas kolejne badania krwi i zobaczymy co bedzie dalej. A o braniu lekarstwa praktycznie do konca zycia, tez juz nas poinformowano. Jeszcze raz dziekuje za info. Troche mi lepiej. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkachna
Zauważyłam, że mam powiększoną tarczycę i popędziłam do lekarza. Okazało się że mam TSH powyżej 100 a a-tpo powyżej 600. Dalej nie mierzyli, bo skończył im się zakres w laboratorium. Lekarz każe łykać eutyrox. zaczynałam od 25, jestem przy 75 a za 3 tygodnie mam brać 125. Mam mała córeczkę którą karmię piersią i niebawem zamierzam zajść w ciąże po raz drugi. Zastanawiam się ile będę czekać aż wynik TSH spadnie na tyle by móc zajść w ciąże. Nie ukrywam, że mam już 35 lat i coraz to mniej czasu by rodzić dzieci. Zna ktoś może dobrego endo w Trójmieście. Czy powinnam brać selen na zbicie przeciwciał. Mój lekarz nic mi o tym nie wspominał. Jestem w kropce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia18pl
Witam!! Dzisiaj byłam pierwszy raz u endokrynologa, gdyż moje TSH wynosiło 4,83 niby w normie bo norma jest do 5 ale rok wcześniej wynosiło ono ok 4,4 i to mnie zaczęło niepokoić. Lekarka wypytała mnie czy mam jakieś objawy tj. senność, problemy z koncentracją, pamięcią itp itd I dała mi receptę na Euthyrox N25 oraz skierowanie na badanie TPO. Tylko tak teraz się zastanawiam czy to badanie mam wykonać przed zażyciem leku czy w trakcie zażywania go. Następną wizytę mam 19 lutego. Może ktoś wie jak rozegrać tą sprawę?? W sumie mogłam zapytać, ale tak jakoś w szoku byłam że od razu postanowiła mi dać leki, że jakoś mi to nie wpadło do głowy... Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×