Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jagodina

Badanie anty-TPO

Polecane posty

Gość rokdob
jkachna : troszkę potrwa "zbicie" tego TSH. Kilka miesięcy to powinno potrwać, ale zależy to od dawki zastępczego hormonu. Przeciwciał nie da się obniżyć. Z tego co wiem, ale nie mi to oceniać. Wiem tylko, że ich poziom nie ma wpływu na niedoczynność. W moim przypadku A-TPO wynosi koło 700 a TSH jak dotychczas nie przekroczyło 8. Ja mam Hishimoto i Ty prawdopodobnie też. Nie mówiłaś nic o USG tarczycy. Było robione? Było by dobrze. Nie znam dobrego endokrynologa w Trójmieście, ale za to koło Szczecina jest znakomity.Wszystko dokładnie tłumaczy, sporo czasu poświecą pacjentowi. Po opiniach pacjentów wnioskuję, ze wszyscy go sobie cenią. Tak więc jakby co numer telefonu mogę podać :) Przydało by się wizyty uzupełniać o poradę ginekologiczną. Madzia18pl :Euthyrox nie powinien mieć wpływu na wynik badania, ale lepiej nie przyjmuj go w dniu badania. Nie pamiętam dokładnie jak to było w przypadku badania przeciwciał, ale przy badaniu poziomu TSH mój lekarz kazał nie przyjmować hormonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia18pl
Rokdob tak mi się też zresztą wydawało, że lepiej nie brać, aby nie miało to żadnego wpływu na wynik. Zresztą nawet jak rozmawiałam ze znajomą, która też chodzi do tego samego endokrynologa to też mi mówiła, żeby właśnie nie brać, ale wolałam się upewnić. Co prawda lek ten wpływa na hormon tarczycy a nie na przeciwciała, ale wole nie ryzykować. Lek dopiero zacznę brać we wtorek a jutro idę zrobić badanie, bo dowiedziałam się, że na wynik czeka się tydzień lub dwa, a wizytę jak już pisałam mam 19. Zobaczymy co to wyjdzie. Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkachna
Dzięki Rokdob za info. Jak byś mógł dać namiary do Szczecińskiego endokrynologa to będę wdzięczna. Może tam zajadę jak mi się uda. Usg miałam robione, wyszło jakieś zapalenie ale dokładnie nie pamiętam . Tarczyca nadal jest bardzo powiększona i twarda. Trochę mnie to wszystko przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokdob
podaj adres mailowy to podeślę numer telefonu do doktorka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkachna
dziqi@o2.pl, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokdob
wysłane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, z tego co się zorientowałem to jestem tu jednym z niewielu mężczną. Generalnie od pół roku przyjmuje hormony tarczycy, bo TSH miałem trochę za wysokie, dzisiaj odebrałem badania i okzazuje się, że ATP mam na poziomie 133, czyli ponad czterokrotnie przekroczona norma, może to chyba świadczyć o Hashimoto prawda? No cóż, w sumie po bardzo ciekawej lekturze tego forum wydaje mi się że juz wiem wszystko na ten temat, tylko jedno pytanie mnie nurtuje. Mianowicie, te antyciała, których u mnie (i u Was) jest za dużo niszczą tarczycę, przez co nie wytwarza ona odpowiedniej ilości hormonów prawda? Leczenie za pomocą eutyrox-u dostarcza odpowiednia liczbę w.w. hormonów, ale nie niszczy chyba nadmiernej ilości przeciwciał? Czy to znaczy, że te mogą totalnie zniszczyć nasz gardłowy organ, a my tylko skutkowo faszerujemy się hormonami? Idąc dalej, może przeciwciała zaatakują też inne narządy? Mylę się, czy może powinno się próbować nie tylko podnieść poziom hormonów, ale i ograniczyć ATG? Pozdrawiam miłe Panie, których wypowiedzi tak dobrze mi się czyta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaem
moje anty-TPO to 11 526,95IU/ml CZY TO MOŻLIWE (WYNIK Z 19 STYCZNIA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jest tu ktoś kto może udzielić mi fachowej odpowiedzi ? otóż z mężem staramy się o dzidzołka już ładnych 10 miesięcy, wczoraj robiłam badania tarczycy i oto wyniki : AntyTG 34,4 U/ml norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrolina
lekarka mi powiedziala ze nie mam Hashimoto a mam anti-TPO 515, ale TSH w normie i wszystkie inne w normie, tylko Anti-TPO tak strasznie wysokie. Co myslicie o tym? mam wszystkie objawy hashimoto, tylko na USG wyszlo ze z tarczyca jest okay...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokdob
według mnie masz początki Hashimoto. Trzeba pamiętać, ze to nie niedoczynność tarczycy powoduje Hashimoto, tylko Hashimoto niedoczynność. fakt faktem A-TPO może świadczyć tez o innych problemach z tarczycą, ale jak dla mnie to są to początki Hashi. Nie wiem...nie jestem endo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia92
Witam, Otrzymałam wyniki na anty-TPO : 0,27 IU/ml norma:35,00 Czy może mi ktoś napisać co to oznacza???? Wizytę u endokrynologa mam dopiero pod koniec kwietnia. Z góry dziękuję za odpowiedz :) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... tak sobie poczytuje troszeczke te wasze posty... w lutym bylam na wizycie u endokrynolozki, znalazla guza w lewym placie, wlasciwie guzka 7,5 mm... wyniki krwi mam w porzadku, naty TG 10 gdzie norma jest do 115 i anty TPO 11,76 przy normie do 34 ale robiono mi test z metoklopramidem na prolaktyne i mam po 1h 325, a po 2h 195 i teraz nie wiem co to oznacza.... napisala mi w papierach hiperprolaktynemia czy cos takiego... moze Wy mi pomozecie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agutkowa24
Cześć ja mam TSH 0,004 ( 0,35-5,5) fT3 16,44 (3,0-6,8) fT4 33,04 (9,0-24,0) natomiast anty TPO 1300,00 ( norma 0,00-34,0) co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TARCZYCA
Witam, Mam pytanie na temat badań anty TPO i anty TG. A mianowicie endokrynolog zalecił mi je zrobić ,tylko ,że ja za bardzo nie wiem gdzie w Krakowie robi się takie badania i czy są one płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brendziol
witam chciałam zapytać czy mam sie czym martwić,ostatnio robiłam badania tarczycy wynik: TSH-0,478 ANTY TPO-55,73 TROSZKU PODWYŻSZONE NA TG WYNIKI JESZCZE CZEKAM, ZROBILAM TE BADANIA BO OSTANIO ZBYT SZYBKO PRZYBRALAM NA WADZE CZY TU MOZE BYC HASHIMOTO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brendziol3009
witam zrobiłam sobie badania tarczycy i wyszlo tsh-0,478 tpo-55,73 troszku podwyzszone na tg jeszcze czekam chcialam sie zapytac czy powinnam sie martwic nie wiem nawet czy jest sens umawiania kolejnej wizyty u endo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz zrobic jeszcze
fT3 i fT4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz zrobic jeszcze
fT3 i fT4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brendziol3009
robilam badanie na tarczyce tsh wyszlo 0.478 tpo 55,73 troche ponad norme czy powinnam sie martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brendziol3009
ostatnio robilam badanie tarczycy tsh wyszlo mi w normie natomiast tpo 55.73 czy powinnam sie martwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eldida napisała Jak najprawdziwsze są stwierdzenia, że: Leki takie jak Euthyrox lub Letrox bierze się i przy niedoczynności i przy nadczynności. odp. niemozliwe bo na ulotce euthyroxu jest napisane ze nie wolno go brac jak jest nadczynnosc tarczycy ! tu jest link do ulotki tego leku http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=836 opisane jest to w ostrzezeniach pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brendziol3009 masz podwyzszone tpo moze to hasimoto ale najlepiej isc do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moje wyniki anty TPA to 21,94 IU/ml, a norma to 0,00 do 5,61, czy to dużo za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w ciąży (bliźniaczej) i dziś dostałam wyniki badań hormonalnych. bardzo się przeraziłam, bo wynik anty-TPO to 150. reszta dobra: TSH 1,6 T4 1,2 anty-TGO 3 czy to bardzo dużo? do lekarza ide dopiero za 3 dni i bardzo się boję. jestem w 10tyg ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość achma
Witam!!! przejrzałam Wasze problemy z hormonami w nadziei , że znajdę coś co mnie pocieszy ale raczej załamało mnie do końca. Niedawno życie wywaliło mi się do góry nogami zmieniłam pracę, która okazała się beznadziejna, potem nawalił mi kręgosłup przeszłam operację. Teraz żebym przypadkiem nie poczuła się za nadto szczęśliwa mam problemy z hormonami. P/c anty TPO - 227,5 TSH -4,11 Ft4- 2,44 Prolaktyna- 51,83 norma 4,79-23,3 wapń- 1,3 norma 2,0-2,6 a USG tarczycy wyszło, że mam jakies ognisko bezechowe o wym 5.3 mm ponoc torbiel z jakas substancją. Nie moge spac, cięzko mi schudnac ciagle mam apetyt na slodkie a musze schudnac min 15 kg niech mnie ktos zastrzeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×