Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Z przyjaciolmi mozna dzielic wszystko: Troski,pomysly,klopoty i problemy, doswiadczenia,prace,strach i radosc. droga do prawdziwej przyjazni jest dosyc dluga. Musisz nauczyc sie dzielic.Musisz nauczyc sie dawac. Musisz takze nauczyc sie przyjmowac. Pozostan prosty.Zarozumiali nie potrafia przyjmowac. Sa zamknieci,usychaja. Przyjazn nalezy do najwiekszych dobrodziejstw w zyciu. cdn🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego tylu ludzi nie ma niczego z zycia? Dlatego,ze nie maja przyjaciol dajacych im nadzieje. dawac sobie wzajemnie nadzieje na to: dodawac sobie wzajemnie otuchy, ponosic za siebie nawzajem odpowiedzialnosc, zawrzec ze soba wzajemnie PRZYJAZN.🌻Phil Brosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj kingalko! Zdazylam juz poszalec po Chicago_________nakupilam sobie owocow i teraz dieta witaminowa leci.Rozpadalo sie,,,,,,,a ja za szklanym okienkiem🖐️ Wiem jedno,ze bez przyjaciol nie potrafilabym zyc,,,,,, W Polsce tez mam sprawdzone przyjaciolki_____och nasza przyjazn trwa juz ponad 30 lat.Piekna to przyjazn___cenie ja sobie❤️ I ta przyjazna laweczka!! Kingalko,dobrze,ze pomyslals o niej________-mozna sobie na niej usiasc,,,,,,,,i pogadac o wszystkim,,,,,,,, Szkoda tylko,ze tak nam brakuje czasu,,,,,,, Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj o sprawie Wasilewskich,rozdartej deportacja. Sprawa ta poruszyla doslownie cala Ameryke,,, Jak to sie zaczelo? Pani Janina Wasilewska w 1989 roku wystapila w USA o azyl polityczny. Odmowe dostala w 1995 roku. Podpisala zgode na dobrowolne opuszczenie Stanow,nie do konca zdajac sobie sprawe z tego,co robi.Nie znala jezyka,nie miala odpowiedniej reprezentacji prawnej.To i samowolne pozostanie w USA zakwalifikowane zostaly jako zlamanie prawa i podstawa wydalenia. Nieskuteczne okazaly sie interwencje u wielu politykow. Jej maz Tony___18 czerwca rozpoczyna wraz z 99 innymi emigrantami,,,,protestacyjna podroz pociagiem do Waszyngtonu,gdzie chce upomniec sie o prawa imigrantow.Zapowiada kontynuowanie wali.Zamierza napisac list do prezydenta.,,, Tony zostaje w USA,musi dbac o ich biznes,by utrzymac zone i synka. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2/o rodzinie Wasilewskich,,,, Zgodnie z prawem,pani Janina po 10 latach moglaby wrocic do USA,, Taka jest kara za samowolne przedluzanie pobytu ,,,, A na deportacje nie ma wplywu fakt,ze syn urodzil sie w USA i automatycznie ma amerykanskie obywatelstwo. Rodzina ,przy uzyciu wszystkich legalnych srodkow,stara sie o powrot Janiny. W przeddzien deportacji zlozyla wniosek do Sadu Najwyzszego w USA o rozpatrzenie sprawy.Wniosek zostal odrzucony.Nie oznacza to jednak konca walki.Jej prawnik mowi,ze chca uchylic poprzednia decyzje sadu na tej podstawie,ze p.Janina nie miala wlasciwej reprezentacji i ze wzgledu tez na nieznajomosc jezyka nie zostala wlasciwie poinformowana o przyslugujacych jej mozliwosciach obrony. ___Mowi Tony/maz p.Janiny/___Brian z placzem pyta,kiedy przyjade,a ja nie wiem,co mu powiedziec.Zrobie wszystko,by uratowac swa rodzine.\" Porusza niebo i ziemie Po kazdym ciezkim dniu,jakich ostatnio nie brakuje mu,Tony wraca do pustego domu. Stale wiszaca przed domem flage amerykanska przepasal czarna zaslona.W oknach pali swiece.Na znak zaloby.I nadziei,,,,,, PS.Na lotnisku powiedzial swemu synkowi/6 lat/.! __\"Badz dzielny synku! Nie mozesz plakac,,,chociaz sam mial lzy w oczach,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy wieszze
cykady najpierw spia pod ziemia przez 17 lat ,potem budza sie,wychodza na ziemie,skladaja jaja i zaraz umieraja? Samce cykady to najglosniejsze owady na ziemi,ich glos moze sie niesc nawet na odleglosc 2 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zegnaj laweczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUMOR Rozmawiaja dwa bobasy w wozkach: ___jestes zadowolony ze swojej mamy? ___W zasadzie tak,chociaz pod gorke troche zwalnia. W pokoju siedzi ziec i tesciowa. ___Jakie to zycie krotkie,,,,zamysla sie kobieta.__Ledwo sie czlowiek urodzil,a tu juz umierac pora,,, __Oj,pora,pora,,,______przytakuje ziec. Rozmawia dwoch facetow. __Za komuny to bylo zycie___wzdycha jeden.__Wyskoczyl czlowiek do sklepu i wracal z pelnymi siatkami.A dzis? __Racja--dodaje drugi.__Dzis to wszedzie te lustra,kamery,ochraniarze. Czasy najczarniejszej komuny. Do Fabryki samochodow Osobowych w Bielsku wpada uradowany klient: __Dostalem talon na malego Fiata.Kiedy go moge odebrac? __Za 10 lat,to najblizszy termin. __A rano czy po poludniu? __A co to za roznica? __No bo rano maja mi zakladac telefon,,,, Zona widzi,jak maz kroi viagre: __Dlaczego ja kroisz na cztery czesci?__pyta zaintrygowana. __A bo cie chcialem pocalowac na dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odn.pani Wasilewskiej,,,,, W 1989 pani Janina przyjechala do Chicago z pln.Polski.Za soba zostawila epizod\'opozycyjny\".Wujek doradzil,by zlozyc wniosek o azyl polityczny.Rozdawanie nielegalnych biuletynow,,,udzial w koscielnym ruchu oazowym,,,,demonstracje,,,,,propagowanie kazan kard.Stefana Wyszynskiego,,,kilka zatrzyman na 48 godz.,,,grozby,,,czarna lista. Jedna z setek tysiecy,ktorzy po swojemu,na skale swojego podworka nie zgadzali sie z systemem,, Wystapienie o azyl bylo logicznym nastepstwem wyjazdu. Pani Janina dostala numer Social Security i pozwolenie na prace. Wyszla za maz,,,,wspolne budowanie swej polskiej Ameryki,, Marzenie o dziecku,ktore dlugo nie przychodzilo na swiat. Mala imigracyjna stabilizacja. Praca,dom,budowanie wlasnego biznesu..... Wtedy przyszedl ten list z \"Immigration\".To byla odmowa azylu,bo w Polsce nie ma juz represji,,, Przesluchanie deportacyjne,,, potem dluga wedrowka po adwokatach,urzedach,sadach... Adwokat uzyskuje przedluzenie terminu wyjazdu o 6 m-cy___czyli tzw.voluntary departure____dobrowolne opuszczenie kraju,bez konsekwencji prawnych. Adwokat nie informuje pani Janiny o wszystkich mozliwosciach rozwoju sytuacji---nie wiedza,ze moga sie odwolywac. Na kluczowej rozprawie nie bylo tlumacza W koncu wladze emigracyjne zazadaly deportacje na podstawie faktu,ze p.Janina sama nie opuscila USA w ramach podpisanego zobowiazania.To przestepstwo._------i dlatego bylo tak trudno wywalczyc odroczenie deportacji, O pobycie nie bylo mowy,, Podstawowy jezyk syna to angielski__chodzi do amerykanskiego przedszkola. Sytuacja jest bardzo trudna. Do kolejnych wnioskow do \'immigration\" dolaczyli podania,opinie,prosby,apele wiele organizacji___takze latynoska ,muzulmanska. Nie pomoglo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmhmhmhmhmhmhmhmhmhm
napisz dlaczego o tym napisalas, przeciez......................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
______________________WITAJ LAWECZKO! ___ Akiciu!]kwiat] ] Czy juz wrocilas? Odezwij sie! POLIKO🌻 Ciagle tu Ciebie wypatruje! Pewnie bierzesz czynny udzial w kursie! Kingalo___🌻 Masz sluszna racje_____zapmniano w bedusznych przepisach o czlowieku ,o jego sercu i duszy.Ale kogo to obchodzi? Lenko🌻___znajdz chwilke i przycupnij z nami! jotazet🌻 Gdzie ty sie podziewasz? Igusia🌻____mam nadziej,ze weekend uplynal w miare spokojnie. Kinga_______nie zwazaj na pomaranczki_____nie wszystkie sa tak niezyczliwe. Kochane__________dolaczcie do mnie,,,,,,,🌻 Pozdrawiam bardzo serdecznie!🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy narod spiewa,co tylko moze,,,,, Ciekawostki o hymnie__cd. Do muzyki Mazurka,,,,,,powstal tekst hymnu wszechslowianskiego,ktory byl przez dlugi czas piesnia Jugoslawii,a potem Serbii i Czarnogory.Nie wytrzymal jednak rozpadu tego kraju___Serbowie zamienili skoczna piesn,,\"Hej,Sloveni\" na smutna i posniosla piesn \"Boze Sprawiedliwy\". A Czranogorcy na filmowa \"Oj svijetla majska zoro\".I cale szczescie,bo wreszcie przed meczami pilkarskimi Polakow z Serbami przestanie dochodzic do nieporozumien,czyj hymn teraz graja. Zapozyczenia melodii sa zreszta dosc czeste. Hymn Liechtensteinu ma melodie identyczna z \"God Save the Queen\",a hymn estonski brzmi jak finski. cdn.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiejkolwiek klasyfikacji wymykaja sie Bosniacy,ktorych \"Intermeco\" jest wynikiem konkursu rozpisanego w latach 90-_tych XXw,a sklada sie z samej melodii,bez slow. Oprocz Bosniakow slow do hymnu nie maja rowniez Hiszpanie. cdn🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam laweczke. Na poczatek slowko do Vanessy. Taki terroryzm? Ha Ha No i juz sie zmobilizowalam. Nie bede pisac o hymnach ,bo nie wiele o nich wiem. Znalazlam zato ciekawy artykul na temat drzew i ich cudownej mocy. Jesli masz problem lub cierpisz na jakas chorobe, idz do lasu. Taki spacer moze bardzo pomoc. Kierujac sie instynktem, staraj sie odnalezc swoje drzewo. Jak to mozliwe? W pewnej chwili poczujesz , ze cos Cie przyciaga do ktoregos z nich. Jezeli juz je znajdziesz ,obejmij je ramionami. Dotykaj kory,usiadz opierajac sie o nie plecami. Poszukaj do swojego eksperymetu takiego miejsca gdzie nikt nie bedzie Ci przeszkadzal. Wystawiona na spojrzenia ciekawskich zablokujesz sie i nie przyswoisz energii natury. Jesli bedziesz miala calkowity spokoj, otworzysz sie i po pol godzinie powinnas sie poczuc lepiej. cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Igusiu_____wszystkie srodki sa dopuszczalne,,,,hihiihii Jestem w lesie_________i do jakiego drzewa najlepiej przytulic sie? Do brzozy? Ponoc ma wielka moc! 🖐️ Czekam na instrukcje!🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli zaciekawily was moje informacje to teraz zdradze wam pewien klucz. DAB- jako silne drzewo likwiduje stres. Ludzie ,ktorzy musza podjac wazne zyciowe decyzje, powinni odbyc dlugi spacer w debowym lesie. BRZOZA- koi bol , szczegolnie nerek,trzustki ,ukladu moczowego. SOSNA- jest skuteczna w chorobach pluc, oskrzeli, reumatyzmie. CZERESNIA- wspomaga w leczeniu problemow seksualnych, ozieblosc plciowa, impotencje. ORZECH - pomaga w chorobach skornych i wrzodach. LIPA I SWIERK- pomaga w leczeniu przeziebien i astmy. Jako ciekawostke powiem wam ,ze jak sie okazuje nie wszystkie drzewa maja pozytywny wplyw. Osoby bardzo oslabione powinne unikac CISU I OSIKI . Drzewa te absorbuja energie. Bliski kontakt z nimi moze wrecz pogorszyc samopoczucie. Wiec drogie panie zapraszam na laweczke i niech kazda usiadzie pod swoim drzewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igusiu,,,,pozwol ,ze dokoncze swoje wywody o hymnie,,,, a TY o drzewach_________-usycham z ciekawosci,,,,, Poniewaz hymn podlega ochronie prawnej tak samo jak flaga i godlo,nie wolno sie z niego nabijac wprost,chocby mial najbardziej absurdalny tekst. Wyjscie znalazl slowienski zespol Laibach,ktory na plycie \"Volk\" nagral wlasne wersje hymnow panstw,ktore wywarly najwiekszy wplyw na swiat. Muzycy zostawili z grubsza melodie i slowa,okraszajac je swoimi cietymi komentarzami____w utworze \"America\"np.slowami land of free\" towarzyszy wycie policyjnych syren. Na plycie znalazl sie takze hymn NSK___panstwa istniejacego wirtualnie,stworzonego przez laty przez zespol. Jak powiedzial w jednym z wywiadow lider zespolu,hymny _______to znakomite piosenki pop. O czym przekonamy sie podczas EURO 2012,gdy uslyszymy na stadionach 16 europejskich hymnow. cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lo Matko________mam taka wielgachna czeresnie __________teraz juz wszystko rozumiem,,,,, Wirtualnie przenosze sie pod nia!🖐️ Igusiu______czy pamietasz ja? Czy nie jest ona urodziwa ? To teraz juz wiem ,dlaczego MM zachwala to miejsce---urzadzil pod nia siedzonko,,,, no i codziennie biega na dzialke poprzymilac sie do drzewa!!! hihihi .Wszystka energie zabierze,,,,,i co mi pozostanie? Wiem co mi powiesz---masz racje____________slodkie czeresnie. Pozdrawiam serdecznie!👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno_____niech no tylko zapadnie zmrok ----dopadne do debu___________rosnie sobie przed domem! Och,,,,jakzem zestresowana,,,,,,ide odreagowac! Jutro Ci powiem Igusiu_____czy pomogl.?????? No coz__________-zadzieram kiece,,,,,i lece! Pa,pa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KINGALO! Koniecznie ustaw laweczke w lesie!!🖐️ Znalazlas takie miejsce? Gdzie Ty sie podziewasz____________nie masz internetu czy co? Pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKICIU!___________czy TY pobladzilas ___Nie daj Boze! macham do Ciebie🖐️ POLIKO__________wiem,wiem,,,,,ale swoje mysle❤️ Wooooooooooooolam Cie !!! JOTAZET___________chyba juz umilkl ten szkolny dzwonek!? Zawracaj z drogi🖐️ KINGA_____________nie dokonczylysmy rozmowy,,,,,i tak mamy ja zostawic?🖐️ Gdzie LAWECZKA w tym lesie? Ciemno tu ,,,,,,,,,,,,,,zapomnialam latarki! Hej,hej🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_________________Witam 🖐️ Dziewczyny!_________________ Kingalo🖐️ Venesso🖐️ Poliko 🖐️ Lenko 🖐️ Cocacola🖐️ Jotazet🖐️ Kingo 🖐️ Igusia 🖐️ Venesso !Jestem,jestem nie pobladzilam, wczoraj wrocilam poznym wieczorkiem, coprawda powinnam byc wypoczeta, ale bylam tak padnieta, ze nie mialam sily dojsc na nasza Laweczke. MM zrobil mi niespodzianke i wzial na poniedzialek urlop, takze weekend nasz byl dluzszy. Pogoda byla dla wszytkich laskawa, bo bylo i sloneczko i wiatr, takze nasi surfingowcy byli bardzo zadowoleni, lapali wiatr w zagle.W poniedzialek wybralam sie na zakupy jak za dawnych lat___ na rynek w malym miasteczku, kupilam pare ladnych ciuszkow dla moich wnusiow , dla siebie i.... poszlam do fryzjera__ obcielam wlosy bardzo krociutko. Chcialam zrobic pasemka, ale obejrzalam katalogi z fryzurkami i decyzja byla krotka: obcinam krociutko ....i nawet mi taka fryzurka pasuje.Powiem Wam,ze na lato jest wygodnie, a wlosy szybko odrosna! :-) :-) :-) Pogoda zacheca do wypadow za miasto, na lono natury...... ale jak bedziecie przechodzic kolo lasu , zajrzyjcie...... tam czeka nasza Laweczka! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dzwonek jeszcze dzwoni, ale ja o czym innym. A mianowicie o tym, jak wesołe jest życie staruszków. Świętowaliśmy urodziny naszej mamy.Osiemdziesiąte któreś tam - kobiet o wiek nie pytajmy.Przyjechała w gości jej koleżanka - w wieku zbliżonym. Została dwa dni, a miała ochotę zostać i trzeci, ale że upał, więc z litości dla swoich kwiatków na balkonie wróciła do domu po dwóch dniach. A tam - policja i straż pożarna, drabiny przystawione do balkonu i wszystkie kwiatki połamane, drzwi balkonowe wyłamane, w domu straszny bałagan, a pod domem zbiegowisko. A dlaczego? Ano dlatego, że mamy przyjaciółka zapomniała powiadomić kogokolwiek o swoim wyjeździe i jej syn - przerażony tym, że nikt drzwi nie otwiera i nie odbiera telefonów - wezwał wyżej wymienioną straz pożarną i policję.Szukali w mieszkaniu jej zwłok...Ojojoj... sie porobiło. Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać. A swoją drogą, gdy się ma tyle latek na karku i słabe serce to dobrze byłoby zostawić komuś zapasowe klucze od mieszkania, no nie? Pozdrawiam.j.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jotazet! 🖐️. Tak to juz bywa ze starszymi ludzmi, moge sobie wyobrazic ile strachu napedzila swojemu synowi. Dzieki P. Bogu, moja mama (tez juz w wieku tej Pani) ma opieke w domu i nie musze sie marwic, bo wiem ,ze siostra jest z Nia. Mysle,ze juz nigdy nie opusci swojego mieszkania bez powiadomienia syna albo sasiadow. Zycze Twojej Mamie duzo zdrowia ! Piekny wiek____czasami sie zastanawiam czy my tego dozyjemy....... Juz za pare dni, za dni pare.......... wakacje. Wypoczywaj i zagladaj do nas!🖐️. Pozdrawiam cala laweczke!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×