Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Gość Kaaja8
Mena a ja chyba przeoczylam ze prowadzisz bloga... Tez bym chętnie poczytała. I czekamy na Twoja druga pannę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) lena - gratuluje chłopczyka i dziewczynki w brzusiu :) Karmieniem się nie martw, bo ciężko cokolwiek przewidzieć w tej kwestii. Osobiscie znam 2 dziewczyny które sa mamami bliźniaczek i karmiły wyłącznie piersią. Ja po cc z pierwszym synem miałam okropne problemy z laktacją, ale walczyłam jak lew no i się udało, karmiłam rok piersią. Teraz po porodzie sn, tez skomplikowanym i transfuzji krwi miałam pokarmu full, problemem były zastoje bo moje piersi produkowały mleko jak szalone, a pokarm miałam praktycznie od pierwszego dnia. Karmie do dziś...bliźniaki jednak to trochę inna bajka. Na razie się nie martw tym bo tak jak napisała któraś z nas mleko modyfikowane to tez nie tragedia ;) mena - czekamy na Twóją drugą córeczkę :) lato - uściski dla Ciebie, ciepłe myśli nieustannie przesyłamy 🌼 Gratuluję wszystkim novumowym ciężarówkom i mamusiom 🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj E.! Ja znoszę super... zastrzyki to pestka, Encorton znoszę dobrze, ale uważnie się obserwuję, bo panicznie boję się puchnięcia... w końcu to lek sterydowy. Jest dziś 7 dzień zastrzyków, wizytę mam na 15 dzień, ale to będzie to już 12 dc. bo miesiączkę dostałam wcześniej, więc zastanawiam się czy to nie zbyt późno na rozpoczęcie właściwej stymulacji (2 etapu). Jak myślicie dziewczyny? Zaraz zadzwonię do kliniki... A ty E. kiedy zaczynasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, dodam jeszcze że kariotypy obojga są prawidłowe, więc super. Co do zastrzyków to na razie niecałe 700 zł. Ale dojdą dopiero te droższe... Nie wiem, czy jestem mocno stymulowana, chyba standardowo... Sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Lillalu. To super, że dobrze się czujesz. Ja wizytę mam w piątek, od poniedziałku powinnam zacząć zastrzyki, boje się skutków ubocznych, nawet po tabletkach niezbyt dobrze się czuję, ale wierzę, że dam radę ze wszystkim. Dzwoniłaś do kliniki? Przyspieszyli wizytę? Pozdrawiam gorąco. E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam, było jakieś opóźnienie i w końcu się nie połączyłam. Ale doczytałam, że problem jest jak miesiączka się nie pojawia... a nie jak jest wcześniej, bo i tak ok 15 dni trwa pierwszy etap. Jakby wcześniejsze jej pojawienie się miało jakieś mega znaczenie, pewnie byłoby to napisane. Także biorę dalej i w środę za tydzień kolejne pewnie dojdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny właśnie jestem po wizycie i w usg wyszło że mam niedużego krwiaka podkosmówkowego, jestem przerażona:-( czy któraś z Was miała coś takiego? Pozdrawiam MoniśOsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc84
Monis ja nie mialam takiego przypadku(1raz jestem w ciazy) ale moje kolezaki ktore mialy krwiaki musialy lezec zeby to sie wchlonelo. Wydaje mi sieze czezto to sie zdarza a Ty jeszcze jak sama napisalas masz malego krwiaka. Napisz mi prosze na czym polega 1 wizyta po transferze ta miedzy 25-27dpt? Pozdrawiam Ania Gosc 71 - jak po wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość84 na pierwszą wizytę po transferze ja musiałam zrobić badania progesteron i hcg i mialam robione juz usg na którym widziałam już bijące serduszka, po dzisiejszej wizycie czyli 37 dpt widać, że moje dzieciaczki sporo urosły, jedno ma ponad 14 mm a drugie 16 mm, nieda się opisać jaki to cudowy widok jak widzi się dwa bijące serduszka :-) wierzę, że moje maleństwa są silne i przetrwają a ten pieprzony krwiak się wchłonie. Pozd MoniśOsz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc84
MONIS Wyobrazam sobie jakie to szczescia:)Ja mam wizyte w piatek tez mam zrobic badania. Jak robilam wczesniej Bete kilka razy i bylo ok. mam nadzieje ze w piatek u mnie tez bedzie ok. Trzymaj sie wszystko bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny czy w ciąży można żyć gumę? Wiecie coś na ten temat. Pozdrawiam Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc71
gosc84- po wizycie ok dzidzia ma 3 mm i widziałam serduszko -niesamowite aż się poryczałam . Następna wizyta 23.10 pozdrawiam i trzymam kciuki za piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc84
Gosc 71-super!ciesze sie bardzo,ze wszystko ok. Ja zaraz jade na HCG i progesteron. Dzis jeszcze pujde do dermatologa bo nadal mam uczulenie:(. Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie jakie leki macie przepisane od dnia transferu, w jakich dawkach? Zapewne każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, ale wolałabym wiedzieć, czego się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia2999
Witajcie, wiecie może ile kosztuje kolejny rok mrożenia? nie mogę w żaden sposób dodzwonić się do nich, a lada dzien kończy mi się stara umowa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asia, opłata to 600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc71
gosc84- czekam na wiadomości od ciebie jak b edziesz mogła to daj znać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc84
Gosc 71-wszystko ok. Widzialam serduszko,dzidzia ma 7milimetrow. Juz nie bede jezdzila do Novum u siebie prowadzic ciaze. Pozdrawiam wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka Lillalu. Mam już przepisane zastrzyki Encorton 5mg oraz Dipherline 0,1 mg. Wiem, że zniosłaś leki dobrze, ale napisz mi proszę, normalnie chodziłaś do pracy? Nie odczuwałaś żadnych skutków ubocznych? Może szczęśliwe przyszłe mamusie napiszą rady lub swoje spostrzeżenia dot. rozpoczęcia stymulacji ;) Nie mam porównania, czy to jest standardowa stymulacja, czy lekka? Pozdrawiam wszystkie bez wyjątku. E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia to zależy kiedy podpisujesz umowę. Ja np płacę 400 zł. Pierwszy rok jest droższy, później płacisz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
E ja przy stymulacji używałam gonal i powiem, że czułam się normalnie, nic mnie nie bolało, nie byłam opuchnięta. Normalnie chodziłam do pracy, zwolnienie dają dopiero w dniu punkcji jak chcesz. Pozdr MoniśOsz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała_róża
o nie znam tej kliniki, ale dobrze poznać wasze opinie. Dla mnie jedną z lepszych jeśli chodzi o leczenie niepłodności jest Invimed, mają naprawdę świetne wyniki w tej dziedzinie, teraz jeszcze są jedną z klinik, które biorą udział w programie refundacji in vitro, a w Gdyni nie ma kolejek, więc na pewno łatwiej będzie przystąpić do tego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj E.! Ja czuję się normalnie... jedynym efektem ubocznym są bóle głowy, nie jakieś mocne, da się przeżyć, nawet bez przeciwbólowych. Normalnie pracuję, po punkcji zamierzam następnego dnia iść normalnie do pracy... biorę 2 dni urlopu - jeden na punkcję, drugi na transfer i tyle... Napiszcie, proszę jak długo bierze się encorton... z tego co wyczytałam, po potwierdzeniu ciąży odstawia się ale nie jestem pewna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Encorton odstawia się ale też nie tak od razu, to lekarz decyduje. Z tego co pamiętam to ja brałam jeszcze przez 7 dni po tym jak juz wiedziałam, że wynik jest pozytywny. Pozdr MoniśOsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc84
Lilalu-Ja po potwierdzeniu ciazy bralam Enkorton przez 6dni po 3dniach zmniejszylam dawke.Ale wydaje mi sie ze kazdy ma ustalane indywidualnie. Pozdrawiam Ania Gosc 71-jak u Ciebie?u mnie codzienne mdlosci i wymioty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julcia dzięki:) dokładnie przemyślałam będzie jak będzie czas pokaże:) Moniś gratuluję bliżniaków:) gość 71 i 84 a WAm bijacych serduszek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc71
gosc84- ja nie mam wymiotów ani mdłości bo biorę witaminę b6 i b12 -lekarz mi powiedział że te witaminy hamują te dolegliwości .Ogólnie czuję się dobrze.Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny po mojej dłuższej nieobecności. Chciałam tylko napisać, że po 3 stymulacji i przy 6 transferze wreszcie i do mnie i mojego M uśmiechnęło się szczęście. Jesteśmy w 10 tygodniu ciąży i noszę w brzuszku 37 mm szczęścia!!!! Czytałam forum mniej-więcej na bieżąco i zauważyłam dyskusję nt. dr Dubrawskiego i leczenia immunologicznego. Kochane, moim zdaniem Novum ogranicza się tylko do kolejnych transferów, a dla kobiet którym się ciągle nie udaje nie ma nic więcej do zaoferowania. Ja istnienie mojego dzieciątka zawdzięczam dr. D i zaproponowanemu przez niego leczeniu. Życzę wszystkim powodzenia w staraniach i gratuluję zaciężarkowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalinę
A ja nadal karmie i przyznam ze juz nie chce... Nie moge wyjść wieczorem bo Milka po przebudzeniu potrzebuje przytulić sie do cyca... No i teraz przymierzam sie do odstawienia ale to przymierzalnia trwa juz ze dwa miesiaca i jest mi cieżko... Boje sie jej płaczu.. Przesylam mnóstwo pozytywnej energii od nas:-) Na dniach bede robiła wyprzedaż milkowej szafy, wiec zapraszam.. A dzis wieczorem ma tlc dokument o in vitro z novum. Widziałam tez w zwiastunie Lewandowskiego i Zamore. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×