Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

A ja myślę - ale teraz wykręciłaś się od odp. Jezusem. Powiedz co myślisz o tym fragmencie wklejonym przez profesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesor Kogo pytasz,mnie?Przeciez mowiles ze znasz biblie,na miare profesora. Zwrociles uwage na werset ktory ci podalam? To chyba nie odbiegalo od twoich przechwalek? Bylo na temat? Przeczytales? I jakie wnioski? Masz pretensje do swojego Boga,o ile w niego wierzysz. Bo w przeciwienstwie do ciebie,ja nie wiem z kim mam do czynienia,nie wiem ,czy wierzysz czy nie i nie wiem,co ci zrobilam,ze mnie prubujesz atakowac....ah wiem,po prostu z gory mnie potepiasz bo reprezentuje Sj. Zadawaj jasne pytania,a postaram sie odpowiadac. P.S.Ach ta moja stopka,zawiera sama prawde...niestety :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream odpowiem,pozwol ze przeczytam ten caly rozdzial,by nie czytac,czegos wyrwanego z kontekstu. Chwilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odpowiedz .. co najbardziej cenie w tej odpowiedzi ? to ze: to twoja osobista odpowiedz .. juz osiagnalem zwyciestwo!!! jakie? a to ze odpowiedzial mi swiadek Jehowy swoimi slowami ........ tak jak mysli prywatnie... wiesz ze nie ma odpowiedzi ktora usprawiedliwilaby to co robil Mojzesz i to co robil Bog .... jak chcesz to przedstawie wiecej I okropniejszych historii .. mam cytowac??? czy moze pogadamy jak ludzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewice jako łup wojenny. :) O tym jest ten fragment. Profesorku... daruj sobie szokowanie, daruj sobie naigrywanie się z nas, daruj sobie takie trollowe zajawki, daruj sobie... nudziarzu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesorze - a jak przedstawisz już te historie to co? Poczujesz się lepiej? To przedstawiaj i wszystkie. A najlepiej włącz sobie wiadomości albo otwórz gazetę - wyręczą Cię za Ciebie - cały czas mówią o takich rzeczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o co chodzi?? chcecie trwac w blogiej nieswiadomosci?? OK. wylaczam sie trwajcie. przepraszam ze zaklocilem wasza bezmyslosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" nie ma potępienia dla tych którzy są w Chrystusie\"..... \"zaprawdę powiadam wam kto słucha słowa mego i wierzy temu który mnie posłał MA życie wieczne i NIE STANIE PRZED SĄDEM lecz przeszedł z śmierci do żywota\" Jan 5.24 nie myśl jak ŚJ cię nauczyli pomyśl osobiście ...jak mówił profesor...jak ty myślisz co ten fragment mówi.....? nie ma sądu dla tych którzy są pod \"płaszczem Chrystusa\"....po to zwiastowanie, po to ewangelia, po to Jezus, po to krzyż.....do wolności......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe - profesorze - tylko Ty jesteś tu wolny od bezmyślności? W czym wyraża się ta nasza błoga nieświadomość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno mi odpowiedziec,zadowalajaco. Obowiazywala ich regula \"oko za oko\". Bog bedac Bogiem sprawiedliwym,przyzwolil na to,by Izrael wywarl pomste na na Midianitach. Takie bylo prawo. Zabite kobiety i dzieci(chlopcy)to ,dzieci z nierzadu.To dzieci zrodzone z kobiet(poganki) nienawidzacych Jahwe i Mezczyzn Izraela.Widocznie z tych dzieci powstaliby Zli ludzie. Takie bylo prawo,teraz jest inne.Chocby nie wiem co sie dzialo mamy nadstawic drugi policzek,a pomste pozostawic Bogu. Jedno wiem na pewno,gdy Bog nie ingeruje w zycie ludzkie jest zle,ale gdy ingerowal,tez jest zle.Ludzie sami nie wiedza czego chca. Ja wierze ze Bog wiedzial co robi.My tego nie wiemy,ale mamy przyklad w historii,co sie dzialo,gdy Bog nie przykladal(nie przyklada) do wielu spraw swej reki. Bog zezwolil na to w pomscie,nie bez powodu.Ludzie do dzis,nie maja regul,potrafia dokonywac takich i gorszych rzeczy,bez powodu,...tak dla frajdy,dla rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesor,ale ja caly czas odpowiadam swoimi slowami.Widocznie jeszcze malo mnie znasz.Poczytaj troche moje wypowiedzi wczesniejsze,a potem sie wypowiadaj. Jehowa i tak jest moim Bogiem i tego nikt i nic nie zmieni.I nigdy sie Go nie wypre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Zabite kobiety i dzieci(chlopcy)to ,dzieci z nierzadu.To dzieci zrodzone z kobiet(poganki) nienawidzacych Jahwe i Mezczyzn Izraela.Widocznie z tych dzieci powstaliby Zli ludzie.\" Przerażające. Podobnie twierdzili hitlerowcy m.in. o Polakach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce bys byla odstepca.. cenie ze potrafisz odpowiadac wlasnymi slowami .. jestes wyjatkowym swiadkiem Jehowy. mysle ze jestes prawdziwym Swiadkiem Jehowy . bo jestes prawdziwa... ze jestes Soba. nie chce cie przygniatac tekstami ktorych nie rozumiesz.. ktorych NIKT nie rozumie cenie w tobie twoja niezaleznosc.. od brooklynu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"zaprawdę powiadam wam kto słucha słowa mego i wierzy temu który mnie posłał MA życie wieczne i NIE STANIE PRZED SĄDEM lecz przeszedł z śmierci do żywota\" Kamelio a ty nie mysl,jakbys mogla mnie zbawic.Niestety,kazdy odpowiada za siebie.I nie mysl za mnie,bo nie masz pojecia o czym ja mysle. A rozumiem to tak: zaprawdę powiadam wam kto słucha słowa mego i wierzy JEHOWIE MA życie wieczne i NIE STANIE PRZED SĄDEM lecz przeszedł z śmierci do żywota\" I wlasnie mam taka nadzieje .Tylko wiesz dzis jest tak,jutro moze byc inaczej,wiec nigdy nie moge byc pewna,ze przejde do zywota,puki jestem grzesznym czlowiekiem,bo caly czas jestesmy poddawani probom.Dlatego gdy juz to osiagne(nie bede w grzesznym ciele)bede mogla sie radowac. Co to sa te proby,skoro i tak mamy ponoc gwarancje 100% wg ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" nie ma potępienia dla tych którzy są w Chrystusie\"..... \"zaprawdę powiadam wam kto słucha słowa mego i wierzy temu który mnie posłał MA życie wieczne i NIE STANIE PRZED SĄDEM lecz przeszedł z śmierci do żywota\" Jan 5.24 nie myśl jak ŚJ cię nauczyli pomyśl osobiście ...jak mówił profesor...jak ty myślisz co ten fragment mówi.....? nie ma sądu dla tych którzy są pod \"płaszczem Chrystusa\"....po to zwiastowanie, po to ewangelia, po to Jezus, po to krzyż.....do wolności...... ???????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli pokładasz we mnie nadzieję profesorku to niestety Cie rozczaruję myślę...zdecydowanie zbyt dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy próbować samych siebie, wciaż zbliżać się do obrazu Jezusa, wciaż się uświecać dla Pana.... wciaż sie do Niego przypodabniać ale zbawienie jest tylko z łaski, nie z zasłuzenia, nie z uświęcenia....i tego daru nie rozumieją świadkowie Jehowy...i ludzie inni też niestety...nie rozumieją miłości Bozej, nauczeni przez \"kościoły \" i \"organizacje\" zasługiwania ...... gdyby było zasługiwanie, daremna Śmierć Jezusa :( wdzięczne życie w wolności...do jakiej powołał nas Pan ma być naszym szczesciem...:) i radość ze zbawienia, ze społecznosci z Bogiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer tak ,to przykre,ze tak sie dzialo,ale takie bylo prawo.Ja za to nic nie moge. Hitler niestety to inna para butow,poniewaz jego decyzje,jego wyroki,nie byly zgodne z wola Tego ktorego Poslal do nas Jahwe i wola Jehowy. Poniewaz wyslal Jezusa,po to by polozyl kres wlasnie takim praktykom,zlej interpretacji a przede wszystkim naduzywania prawa w nieszczerych,niesprawiedliwych celach. Uwierz ze Jehowa nie ma nic wspolnego z Hitlerem. Profesor,wiem,ze moze i starasz sie byc mily,a moze robisz to z kpina.Niestety,mnie to nie bawi,ze oceniasz pochopnie ludzi.Nie znasz SJ ,poniewaz nie chcesz ich poznac. Ale ja ciebie przekonywac nie bede,bo i po co. Jedyne co pozostaje to modlic sie za takie osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Hitler niestety to inna para butow,poniewaz jego decyzje,jego wyroki,nie byly zgodne z wola Tego ktorego Poslal do nas Jahwe i wola Jehowy.\" No dla mnie tamta decyzja (Mojżesza) była dokładnie tak samo nie zgodna z wolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer.Ja nie bronie prawa,w ktorym mordowano. Za czasow Mojzesza takie bylo prawo.Dzis nas to dziwi,alew owych czasach tak bylo i ludziesie z tym godzili. Tak jak teraz zwiazki malzenskie musza byc legalizowane,tak kiedys wystarczylo wskoczyc z mezczyzna do jednegonamiotu i byli malzenstwem. Wiem ,to przykre,ale to byly inne realia inne zasady. Hitler zyl w czasach,po tym jak Chrystus wypelnil to prawo.Wiedzial(Hitler)jak zapatruje sie na to Bog,a jednak mordowal.Robil to wbrew Bogu. A Mojzesz robil to co mu Bog nakazal. Wiec to dwie rozne \"sprawy\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a jas mysle\"...przeciez to SLOWO BOZE...\' NIE MASZ PRAWA MIEC WLASNEGO ZDANIA...!!!nie mozesz podwarzac slowa bozego!!! decyzja mojzesza to decyzja boga... ja nie znam swiadkow Jehowy? ....znam ich ...jakkze dobrze ich znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A Mojzesz robil to co mu Bog nakazal. Wiec to dwie rozne \"sprawy\".\" No to ja dziękuję za takiego Boga, co nakazuje takie rzeczy. Ja myślę, że co najwyżej robił to co mu się wydawało, że mu Bóg nakazuje - a w zasadzie to co chciał, żeby mu nakazywał. Z innej bajki - Nawracanie siłą (w stylu wyprawy krzyżowe) były już po Chrytusie - ba, nawet w jego \"imieniu\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer.Ja nie bronie prawa,w ktorym mordowano. Za czasow Mojzesza takie bylo prawo.Dzis nas to dziwi,alew owych czasach tak bylo i ludziesie z tym godzili. Tak jak teraz zwiazki malzenskie musza byc legalizowane,tak kiedys wystarczylo wskoczyc z mezczyzna do jednegonamiotu i byli malzenstwem. Wiem ,to przykre,ale to byly inne realia inne zasady. nie oklamuj uczestnikow forum. wiesz ze nie takie proste bylo prawo boze wowczas.. mam ci zacytowac- czy chcesz klamac dalej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesorku,zle cos zrozumiales.Ja nie mowilam o Prawie Bozym,a prawie Hitlera. Bardzo cie prosze,jesli znasz SJ i uwazasz ze robie ci krzywde,to po prostu nie zwazaj na moja osobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"NIE MASZ PRAWA MIEC WLASNEGO ZDANIA...!!!nie mozesz podwarzac slowa bozego!!!\" no to w ten sposób nigdy nie można się przekonać, co jest tym słowem - bo \"musi\" nim być to co nam narzucone jako boże. IMHO absolutny nonsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×