Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Belaizo - i nikt Ci nie każe tego świętować. Tak samo jak nie każe Ci obchodzić Halloween czy pościć w ramadanie. Tak samo jedni kultywują jakieś tradycje, a inni inne. Albo żadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka tak dla mnie to wlasnie tylko chwila refleksji, zniesmaczam sie nad okultyzmem panujacym w tym dniu, ktory kultywuja ludzie tradycyjni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie wydźwięk pejoratywny. Natomiast nie zamierzam tym razem cytować definicji z wikipedi czy z PWN. Miałem na myśli podejście Ateistów do ludzi wierzących. Dla nich wierzysz w krasnoludki. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meksykanskie obrzedy, ku czci zmarlych trwaja dluzej niz w Polsce i maja nieco odmienny charakter . Na mniej niz dwa tygodnie przed swietami pojawiaja sie w sprzedazy szkieleciki, trupie czaszki, maski smierci i upiorow. Kupowane do konsumpcji (brrr), dekoracji i na prezenty, wytwarzane sa z cukru, czekolady, ciasta, gumy do zucia, gipsu, plastiku i drewna. Maja napisy \"Juz wkrotce\", \"Czy mnie poznajesz?\", \"Oczekuje Cie\", \"Przyjemnego wypoczynku\", \"Przytul mnie\" itp Wieksze sklepy i centra handlowe przygotowuja cmentarne wystawy. A przeciez ten sam kosciol powszechny a dziwnie inna jeszcze bardziej demoniczna i okultystyczna tradycja. Tradycja ludzka, nie majaca nic wspolnego z Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaizo - ale chodzi o to, że nie podoba Ci się, że to jest konsumpcyjne? Czy podejście do śmierci w ten sposób - te szkieleciki itd.? Bo jeśli konsumpcyjne to nie musisz tak daleko szukać - rozejrzyj się dookoła, niedaleko siebie. Od poniedziałku będziemy mieli w sklepach wystawy świąteczne. Mikołaje, renifery, choinki, śnieg w sprayu itd. Jak mawiała pięcioletnia bohaterka \"Jasminum\" (świetnie mała grała) - \"Co się dziwisz?\" (Zresztą film też ogólnie polecam). \"Tradycja ludzka, nie majaca nic wspolnego z Bogiem.\" A skąd wiesz? Na to też jest \"paragraf\"? \"Merwin a tego mi jeszcze zaden ateista nie powiedzial\" Hmm, jak tak bardzo chcesz, to mam takiego kumpla, który twierdzi np., że wszyscy księża to pedofile żądni (eee rządni ? - bo już nie wiem, ale obstawiam ż ;) ) pieniędzy itd. Więc pewnie o krasnoludkach też by Ci powiedział. Wielu jest takich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spotykaja sie regularnie co pare tygodni........i w momentach gdy ktorys z nich potrzebuje odpowiedzi jest ich siedmiu....tylko mezczyzni mieszkaja w ipswich dla spotkan wynajmuja od dziesiatek lat mala kapliczke ....... w trakcie spotkan tworza krag trzymajac sie za rece medytuja (kazdy na swoj sposob) potem koncentrujac sie pomagaja zwielokrotnic wrazliwosc odbioru osoby pytajacej , sukces za sukcesem dzieki odpowiedzia ale nie tylko - rowniez zrownowazenie duchowe jest wazne .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> telepata Sorry.. nie sledze wszystkiego... wypowiedz wygląda tak jak byś się naćpał... :o 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elektryczny mnich
Elektryczny mnich to urządzenie, które ma zaoszczędzić człowiekowi pracy, tak jak zmywarka do naczyń albo magnetowid. Zmywarki załatwiają za niego nudne zmywanie, magnetowidy - nudne oglądanie telewizji, elektryczne mnichy zaś zastępują go w wierze w najróżniejsze rzeczy, uwalniając w ten sposób od prawdziwie uciążliwego obowiązku - wierzenia w to wszystko, w co świat każe mu wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Elektryczny mnich I to jest dla mnie przerażające.. mój świat w nic nie każe mi wierzyć. A już apogeum głupoty osiągnął tym że nic ode mnie nie wymaga. ;) 🖐️ Naprawdę to straszne zdawać sobie sprawę z tego że dużo sie może. A nie wykorzystuje sie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FArmer który miał dwa bezpłodne stare byki, kupił nowego młodego buhaja. Zanazłszy się na pastwisku młody buhaj zaczął pokrywac jednąkrowę po drugiej. PO godzinie przyglądania się jeden ze starych byków, zacząl głosno parskać i grzebać nogą w ziemi. -O o chodzi -spytal drugi- jakieś młodziezowe pomysły?? - Nie - powiedział pierwszy - nie chcę by młodszy kolega pomyslał, że jestem jedną z krów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do belaiza----------------> dzięki za tłumaczenie, które jest źle przedstawione w innym świetle. Czy mówi ci coś ten fragment; „Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem” (Dz 5,38). A teraz idę zapalić znicz i poprosić o wstawiennictwo Wszystkich Świętych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solansz- masakra:O Wstawic sie za Toba u Boga Ojca moze sie tylko sam Jezus Chrystus:) jedyny posrednik miedzy Bogiem a ludzmi❤️ To tez w Biblii pisze i inaczej zinterpretowac sie tego nie da:D Chcby nie wiem jak ludzie sie starali- i całe szczescie. Czasami jak czytam ten topik to plakac mi sie chce:( , ze tez ludzim tak ciezko to pojac. Tez na cmentarzu byłam- mam tam tate(wczoraj byłam) jest grób i trzeba o niego dbac. W życiu by mi do głowy nie przyszło teraz zeby tam pójsc i prosic o wstawiennictwa i modlic sie za niego:O Był nawrócony,oddał zycie Bogu i wiem , ze jest z Nim, szczesliwy. I ja dziekuje Bogu za to ,ze tato był, ze był kochany i ze był z nami przez te wszystkie lata. I jestem pewna , ze na mnie czeka i ze sie spotkamy:D Dla mnie teraz to wyglada demonicznie:O staja nad grobami- pełno zniczy jakby duchy wywoływali. Nie daja tym duszom spokoju. A oni juz sa szczesliwi- albo i nie:( Takie jest moje zdanie...Wypowiadac sie mozna. i nie chce nikogo urazac. ale warto sie zastanowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jezeli o tradycje chodzi.......Taki przykład. znam ludzi , którzy sa tzw.katolikami niepraktykujacymi. Kobieta jest w ciazy. I.....przy pewnej rozmowie mówi, ze dziecko daje ochrzcic(koscielnego ślubu nie maja) Pytam czy zaczeła do koscioła chodzic? Ona na to , ze nie ale.......taka tradycja jest, ze co powie babcia, dziadek i reszta rodziny :O No i najwazniejsze - co powiedza ludzie!!!!!!! I tak to juz jest. Nic od serca, bez wiary, bez przekonania:O To jest przykre - tradycja. Nigdzie w Biblii nie pisze , ze małe dzieci sie chrzci! Sam Jezus był dorosły. Tak mysle jak to dziecko bedzie wychowywane? chrzest do ludzi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że dla ciebie katolicy to wyznawcy szatana tak? przeczytają swoją wypowiedz........... no nie to naprawdę jest \"chrześcijańskie wyznanie\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solonasz- nic takiego nie napisałam, ale zmarłych sie nie czczci:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biały palac
A teraz idę zapalić znicz i poprosić o wstawiennictwo Wszystkich Świętych. A skąd wiadomo kto jest tym świętym? Kto pytał Boga czy uznaje tych świetych, których mu ludzie podsuwają? To mnie ciekawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
............heheheh.... ale nigdzie nie jest napisane, że nie można chcrzcić małych dzieci. Co ty za bzdury wypisujesz? Po co mieszasz innych ludzi, dla Boga to radość wielka, że chcą wychowywać dzieci po chrześcijańsku? O matko jakiego ty jesteś wyznania, bo na religię to nie wygląda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aja33------------------> a gdzie ja napisałam, że zmarłych czcimy???? Oj nieładnie tak kłamać ;) Napisz co myślisz o tym fragmencie „Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem” (Dz 5,38).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solansz- wiem , ze sa katolicy naprawde wierzacy- znam takich. I nie wiem co Cie tak smieszy. Podałam tylko przykład. W Biblii nie pisze ,ze nie mozna chrzcic małych dzieci - fakt, ale pisze tez , ze jezeli w sercu swoim uwierzysz i ustami wyznasz i dasz sie ochrzcic w Imieniu Jezusa Chrystusa to zbawiony bedziesz. I jak to sie ma do niemowląt?? Które sa niczego nie świadome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biały palac
solansz aja33------------------> a gdzie ja napisałam, że zmarłych czcimy???? Oj nieładnie tak kłamać Przecież czcicie. Najpierw robicie z nich świętych po uważaniu, a potem czcicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swieta racja
Przecież czcicie. Najpierw robicie z nich świętych po uważaniu, a potem czcicie. Tu sie zgadzam z powyzsza wypowiedzia. Modla sie , za zmarłych , do zmarłych- proszac o wstawiennictwa.......to solansz jest czczenie niestety:O A Tylko Bogu nalezy sie czesc, chwała i uwielbienie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie daja tym duszom spokoju.\" Sądzisz, że jakiejś duszy to przeszkadza? Bo ja absolutnie nie. Żyjący robią to po prostu dla siebie - to taki moment refleksji o życiu, wspomnień. \"ale zmarłych sie nie czczci\" Ale po co ich czcić? To po prostu dla wielu ludzi moment przypominania sobie chwil z nimi. I także okazja do spotkania z żyjącymi. \"Kto pytał Boga czy uznaje tych świetych, których mu ludzie podsuwają? To mnie ciekawi.\" A kto pytał Boga, czy uznaje Biblię jaką sobie ludzie napisali? "wiem , ze sa katolicy naprawde wierzacy" A co to znaczy, że są "naprawdę wierzący"? - niezachwiane przekonanie, że to w co wierzą to jest absolutną prawdą? No to terroryści samobójcy czy ludzie, którzy torturowali, zabijali innych w przekonaniu, że to "w obronie wiary" (że to "święta misja", której wymaga od nich Bóg) też byli "naprawdę wierzący" - ich wiary nic nie było w stanie zachwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer:) witaj Naprawde wierzacy- tacy , którzy czytaja Biblie , chodza do Koscioła dla Boga- nie dla ludzi i tradycji . Jezeli chodzi o terrorystów itd.to tak jak pisałam od Boga wszystko jest dobre. To o czym piszesz, to raczej obłed. Sama zdaje sobie sprawe, ze ludzki umysł nie jest w stanie tego pojac:) Ja niestety tez. Jestem prosta kobieta . Serce i dziecieca wiara to jest mój skarb:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Solansz- wszystko co pochodzi od Boga jest dobre\" A jest coś innego? \"Modla sie , za zmarłych , do zmarłych- proszac o wstawiennictwa.......to solansz jest czczenie niestety\" To doprawdy przerażające ;) Chyba nie widzieliście czczenia np. gwiazdek \"muzyki\" - do których żeby dotrzeć i ich dotknąć ludzie się potrafią tratować. Sądzicie, że robią to dla ich wstawiennictwa? ;) Zresztą zawsze zastanawiało mnie, dlaczego ludzie reagują taką euforią, histerią na obecność \"bardzo sławnych ludzi\". Co w tym takiego, że jeśli nawet ktoś jest genialnym muzykiem czy aktorem, to muszę go dotknąć - spłynie na mnie wtedy jego geniusz? Tym bardziej, że wcale taki sukces nie oznacza żadnego wewnętrznego sukcesu. Ci ludzie, gdy gasną reflektory są często bardziej przerażeni i zagubieni w życiu niż \"zwykli ludzie\". Widzieliście kiedyś euforię tłumów na widok świetnego hydraulika, nauczyciela czy kogoś innego, kto po prostu dobrze, z pasją wykonuje swoją robotę? Taka dygresja znów mi wyszła. Bo chyba są dziwniejsze rodzaje \"czci\" niż te, o których piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×