Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość solansz jest mi za ciebie
Wstyd:O niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łudzenie samego siebie8 21 Nie każdy, który Mi mówi: \"Panie, Panie!\", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: \"Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?\" 23 Wtedy oświadczę im: \"Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popaprańcy
to są. solansz zapraszam na naszą stronkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baran czarny
"Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien." Mt10,38 " Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie" Mt 11,29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aja33------------------> brzydko to ty zrobiłas i ty się zaczęłaś czepiać. No ale to taka mentalność typowo ludzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solansz 🌻 tak to już z ludźmi jest, to czego się wypierają u siebie projektują na innych :) A ja mysle początek był taki „Nie chcemy, bracia, waszego trwania w niewiedzy co do tych, którzy umierają, abyście się nie smucili jak wszyscy ci, którzy nie mają nadziei. Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim.” Badanie historyczne zwłaszcza ludow niecywilzowanych, odkrycia archeologiczne, wykazuja, że wiara w życie pozagrobowe istniała ZAWSZE, jak daleko sięga historia:) Pewnie Tesaloniczanie tez wierzyli i niepokoili się o losy zmarłych sądząc,ze będą oni w gorszej sytuacji niż pozostali przy życiu. Mówi SIE wiec im, że paruzja będzie dotyczyc wszystkich wiernych, i ze że umarli powstaną pierwsi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie
W kulturze pogańskiej ludów Północy jednak tradycyjny czas oddawania czci zmarłym to początek listopada. Słowiańskie Dziady czy celtycki Samhain były świętami, które w ludowej świadomości zajmowały bardzo silne miejsce. Papież Grzegorz III przeniósł więc święto "Omnium Sanctorum" - Wszystkich Świętych z początku maja na pierwszego listopada. Następujące zaraz po nim Zaduszki - dzień modłów za zmarłe dusze - również nieprzypadkowo pokrywają się z przedchrześcijańskimi świętami umarłych. Kościół - nie będąc w stanie wykorzenić pogańskich obrzędów - postanowił je zaanektować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie
Jesień od zawsze kojarzyła się ze śmiercią. Przyroda zamiera, wpada w zimowy letarg. Początek listopada w wielu kulturach - już przedchrześcijańskich - obchodzony był jako dzień, w którym oddaje się cześć zmarłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie podobnie jak cesarz rzymski przejal wierzenia Egipcjan nazywając je chrzescijaństwem:) jakoś nikt nie protestuje :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biały palac
Myślę, że nie należy nikogo nawracać na siłę. Jeśli komuś odpowiada świętowanie 1 listopada to jest to jego sprawa. Jeśli ktoś uważa, że modlitwa za zmarłych jest potrzebna to nie widzę sensu aby go przekonywać, że nie ma racji. Każdy ma prawo wierzyć w to w co chce. Człowiek musi w coś wierzyć i chyba ma prawo wyboru. Postawmy się czasem w sytuacji człowieka, który głęboko wierzy nawet w to co wg nas jest nieprawdziwe. Miejmy na względzie jego uczucia i to, że krytyką sprawiamy mu przykrość. A przecież nie o to chodzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie
malutka- nie zmienia to faktu , ze swieto jest poganskie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to co ze
ma korzenie pogańskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie
ano to,ze nie ma nic wspolnego z chrzscijanstwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie
chrzescijanstwem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie
fot. Andrzej Szilagyi fot. Andrzej Szilagyi /MWMedia O duchach szeroko traktuje żydowska kabalistyka oraz demonologia będąca częścią dogmatyki Kościoła. Wiele informacji na ten temat daje nam również starotestamentowa Księga Daniela oraz Apokalipsa. Nie ma żadnych wątpliwości, że duchy istnieją i można nawiązać z nimi kontakt za pośrednictwem seansów spirytystycznych. Jednak Kościół wychodząc z założenia, że duszom zmarłych należy się spokój, stanowczo potępia tego rodzaju praktyki. Kościół zna przypadki opętania człowieka przez demony. Istnieją nawet cztery tzw. faktory, czyli objawy towarzyszące opętaniu: nagłe zmiany psychiczne przypominające atak schizofrenii, nadprzyrodzona wiedza, nienaturalna siła oraz wstręt do wszystkiego, co związane jest z wiarą w Boga. Współczesny Kościół w celu uwolnienia człowieka opętanego z mocy demonów posługuję się egzorcyzmami prostymi i uroczystymi. Pierwsze odprawić może każdy wierzący, drugie jedynie duchowny egzorcysta, który przybywa za przyzwoleniem biskupa. Kościół nie zna jednak pojęcie opętania przez duchy osób zmarłych, choć i one mogą przenikać do naszej rzeczywistości. Najczęściej dają o sobie znać przez sen, bywa, że wywołują rozmaite hałasy, sporadycznie zaś materializują się przybierając cielesną postać. W ten sposób przypominają nam o konieczności modlitwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Pierwsze odprawić może każdy wierzący, drugie jedynie duchowny egzorcysta, który przybywa za przyzwoleniem biskupa.\" Tak jakby \"przyzwolenie biskupa\" dawało jakąś \"moc\" :P Biskupi to też ludzie, tacy sami jak my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie
dreamer- własnie i powinni miec dzieci i rodziny i wogóle normalne zycia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Jezus mówi o celibacie: \"Lecz On im odpowiedział: «Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!»\" Mt19,12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biada wam
" Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości." z Mateusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biada wam
" Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości." z Mateusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biada wam
" Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości." z Mateusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie
biada wam- brawo- przeciez to o ksiezach:D buhahahaha u nas jeden miał na boku troje dzieci- i odprawial msze i cała reszte. a ludzie chodzili i o swoich grzechach mówili:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie
solansz- tak samo jak mówi o bałwochwalstwie- zeby nie modlic sie do niczego co robione ludzka reka(obrazów, wizerunków Jezusa) itd. A kazdy katolik to robi. Nie modla sie do Boga zywego!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biada wam
i co z tego. To jego sprawa- dla mnie tylko on przez Jezusa Chrystusa mam moc odpuszczania grzechów. Mi tylko do tego jest potrzebny. Widzisz żdzbło w czyims oku a belki w swoim nie widzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie--------------> ujawnij swój nick, chowasz się na pomarańczowo. Bleeee brzydko ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, ale sie porobiło tutaj. W kazdym razie zycze Wszystkim dobrej nocy i niech Bóg wam błogosławi❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie
ha, nic z tego - a to dlatego, ze nie jestem po niczyjej stronie:P czytam tylko sobie:) wierze tylko sobie:D a i jedni i drudzy maja troche racji:D wiec dalej zostane obserwatorem tej wojny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×