Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

iftar nie zrozumiałaś mnie. Nie przyszłam tu bronić katolicyzmu, bo nie jestem apologetą. Na lekcjach historii też nie spałam, ale może uczono mnie inaczej? :) Nie jest to temat o historii i katolicyzmie, tylko o Biblii. I z góry uprzedziłam, że nie zjadłam wszystkich rozumów - Biblię Jerozolimską dopiero będę miała i chylę czoła przed tymi, którzy znają ją na pamięć. Naprawdę. Daleko mi do moherowego beretu i zaściankowego myślenia. Ale katoliczką jestem i będę do śmierci :) Nie wykłócajmy się więc o cudowną Teresę, bo ja mogłabym mieć wyrzuty o surowość wystroju protestanckich zborów, i tak by ta dyskusja się ciągnęła w nieskończoność, nie dając ŻADNEGO rezultatu (pozytywnego). Ja tu bym chciała się czegoś dowiedzieć, pogłębić swoją wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balicki
fajny topik...mam swietego w rodzinie,a ateusz ze mnie od 10 roku zycia...zastanawiam sie,czy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Na lekcjach historii też nie spałam, ale może uczono mnie inaczej? \" Hmm, to możliwe. Mi też wciskano jakieś rzeczy na lekcjach religii (z której miałem 6 do pewnego momentu :P). Ale wcale nie znaczy to, że tak na pewno jest czy było. Moich rodziców uczone w szkole, że sprawcami zbrodni Katyńskiej byli Niemcy. Wciskano im, że wrogie imperialistyczne USA zrzuciły specjalnie stonkę na socjalistyczne kartofle i takie tam :P Zresztą dobrze określił to Napoleon Bonaparte - \"Historia to zbiór ustalonych kłamstw\". I jakby się nad tym zastanowić to raczej dużo w tym racji. Wystarczy popatrzeć jak bardzo różnie zdarzenia historyczne postrzega się w różnych krajach - zatem któraś z wersji musi być nie do końca prawdziwa. A właściwie to żadna nie jest obiektywna - więc każda jest przekłamana w jakimś stopniu. Mocno przekolorowana (dawniej było bardzo łatwo to zrobić - wystarczy że taki kronikarz był na utrzymaniu władcy - wówczas władca, jego przodkowie i czyny \"rosły w oczach\" - tak samo jak kronikarzem był Chrześcijanin - a byli nimi przecież głównie duchowni w średniowieczu - i opisywał jakieś kwestie Chrześcijańskie historii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, tak sobie pomyślałam o tym Katyniu :O stigmata sugerujesz, ze na twoich lekcjach historii i religii uczono, iż Rzymianie rzucali lwom na pożarcie katolików??? Poza tym sama zmieniasz tor dyskusji,a innym nie pozwalasz. To nie fair. Nauczenie się biblii na pamieć??????????????????? Czy to aby na pewno o to chodzi w katolicyźmie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"stigmata sugerujesz, ze na twoich lekcjach historii i religii uczono, iż Rzymianie rzucali lwom na pożarcie katolików??? Poza tym sama zmieniasz tor dyskusji,a innym nie pozwalasz. To nie fair. Nauczenie się biblii na pamieć??????????????????? Czy to aby na pewno o to chodzi w katolicyźmie???\" Nie, tak mnie nie uczono, co nie zmienia faktu, że ci męczennicy są obecnie czczeni jako święci katoliccy. Zmieniam tor dyskusji a innym nie pozwalam? w którym miejscu? Po prostu nie lubię historii, która tak jak pisze dreamer jest wielkim przekłamaniem, i nie chce mi się nawet debatować ile czarownic spaliła Inkwizycja etc. Myślałam, że o nauczenie się Biblii na pamięć chodzi w protestantyzmie, bo to Wy macie ją wykutą na pamięć (vide Kamelia, Król Salomon), a nie ja. Ja zaczynam być tak naprawdę świadomą katoliczką choć jestem nią od urodzenia i to nie zmieni się już nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słowa iftar dały mi do myślenia. Zgasiłam świeczkę przed św. Teresą, a zapaliłam przed Najświętszym Obliczem Pana Jezusa z Całunu Turyńskiego, co na pewno samą Teresę bardzo ucieszyło, wszak miała predykat od Dzieciątka Jezus i NAJŚWIĘTSZEGO OBLICZA :):):) Dziękuję iftar za cenne uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Właśnie minęło 408 lat od kiedy to na stosie Święta Inkwizycja spalila Giordana Bruna, wczesniej wbijając mu w gardlo drewniany kołek aby p[rzed smiercia nie m·ógł glosic herezji. Tak wspaniały katolicki kościół zamykal usta tym, ktorzy inaczej myśleli. Aby nieszczęśnika bardziej doświadczyc, papież zabronil przed rozpaleniem stosu podduszenia skazańca, a byla to praktyka powszechnie stosowana aby ulżyc cierpieniom skazanego. Giordano Bruno przez wiele lat uciekal i chowal sie przed inkwizycją, ale oni byli wytrwalsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
To może zastanowimy sie ile ofiar ma na sumieniu Kościół Katolicki. Ilu męczenników cierpiało z winy KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuukkkkk
Akuta- zgadzam sie. To całe ich bogactwo, celibat. Chodzi o kase., bo przecoez jak jest żona, dzieci , to i dziedzice sa. KK by zbiedniał. Tyle ludzi nie ma co jesc, tyle chorych dzieci potrzebuje pieniedzy ,a te czarne spaślaki opływaj w złocie. A fuuuuuujjjjj z takim kosciołem. Znam duzo protestantów- ludzie jak wszyscy. Tyle , ze róznia sie - pomagaja innym. sami maja mało, a jeszcze sie dziela- dobrym słowem tez. Dla mnie KK i jego hierarchia to obrzydlistwo:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuukkkkk
Sorki za literówki, ale cos mnie bierze jak o nich słysze- jedna znajoma taki debil w sukience chciał zgwałcic i..... kara było tylko przeniesienie do innej parafii:( Dalej jest ksiedzem hahahaha , sługa- tylko czyim?? Samego diabła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja się znalazłam na temacie o Kościele Katolickim czy w końcu o Biblii? Myślałam, że dowiem się czegoś o słowie Boga, a tutaj jacyś nawiedzeni opowiadający o Bruno jakby byli przy jego stosie... załóżcie sobie własny temat "Błędy i wypaczenia w różnych religiach" :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuukkkkk
Stigmata- sama zaczelas o swietych pisac. Mozesz sobie swieczki palic i przed dziadkiem mrozem:O i tak Ci to nic nie da. klekanie i modlenie sie do podobizn Jezusa- tez nic z tego. Jesli nawiedzony ktos tu jest to niestety TY:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula67
Ja mam pytanie. Z jaka prędkością święci lecą do nieba? I czy dolatują tylko do orbity, czy lecą gdzieś dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto komentarz do Pasji Chrystusa opisanej w Ewangeliach: „Czy chcesz zawsze kochać Jezusa? Zatem nie przestawaj ani na chwilę cierpieć dla Niego. Krzyż jest tronem prawdziwie kochających Jezusa. Krzyż jest dziedzictwem wybranych w tym życiu.” [św. Gemma Galgani, wizjonerka i stygmatyczka]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuukkkkk
Krzyz jako symbol- pusty!!!!!! Przykład katolika: W niedziele z zona za raczke do koscioła- wszyscy widza. Reszte tygodnia zone leje i pije:O Przyklad katolika: Zonaty trzy razy, rozwodnik dwa razy:O Białe małzenstwo czy jak?? Jak to sie ma do Biblii?? Rozwod owszem, ale powtórny ozenek po smierci byłej zony cz meza! Przykład kolejny. Matka, córka. Do koscioła nie zagladaja, ale ze bierzmowanie bedzie , to do ksiedza z kaska , bo przeciez córcia to musi miec- co powiedza ludzie? I bedzie bierzmowana:O Pije , pali i.... ma dopiero 16 lat. Wstyd:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Stigmata upomina innych aby dyskutowali o Biblii, ale sama co rusz w strone KK skręca. Co ma jakas tam pasja do Biblii? Sama jesteś nawiedzona z tymi swoimi swieczkami przed bałwanami. Bo to co czcisz to balwany. Chcesz dyskusji o Biblii to zacznij dyskutowac o Biblii, a nie o katolickim kościele. Zapomnij o Faustynach i innych pseudo świetych, bo o nich w Biblii ani slowa nie znajdziesz. Chcesz podyskutowac o Kk, to załóz sobie topik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potre
...... tych przykładów do kk jest tak wiele aż obrzydza.....począwszy od papieża konczac na parafianinie ( stigmato zajrzyj do słownika celem wyjasnienia słowa : parafianin) .... ale co najgorsze uważają , że są jedyną prawdziwą religią !!! żyją wg przykazan , Biblii , tradycji... aż żałosne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potre
a własnie po co ta świeczka ????? stigmato wyjaśnisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stygmyto jestem chrzescijanka :D a tak wracajac do Biblii to tak sie od wczoraj zastanawiam co robil bozek w domu Dawida. \"Potem wziela Michal bozka domowego i polozyla go na lozu, a plecionke z koziej siersci polozyla u jego wezglowia i przykryla plaszczem\" ISam 19,13 Czy Dawid wiedzial o tym, ze ma bozka w domu? Mysle ze nie. Czy poprostu byla to powszechna praktyka w domu Saula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale ja pisałam o umiłowaniu św. Teresy dla Słowa Boga, a wspomnienie Dzienniczka Faustyny było li tylko do Kamelii jako ciekawostka :) :) Z tym że moje ciekawostki mają służyć pogłębieniu zrozumienia Boga, a Wasze czemu służą? niezdrowym emocjom, zniesmaczeniu, zniechęceniu, czyli nie owocom ducha, o których pisze tak pięknie św. Paweł w swoich listach :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuukkkkk
Te przykłady to tylko z mojego bliskiego otoczenia:O a reszta- szkoda słów:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuukkkkk
Stigmata , a swieczki palisz przed czym?? BAłwany, obrazki i jakies badziewia:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sigmo ja jestem katoliczką i do głowy by mi nie przyszło uczenia się biblii na pamięć. Natomiast zamówię sobie to najnowsze wydanie biblii jerozolimskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach Stigmato poczytalam o Biblii Jerozolimskiej, polecam dokupienie do kompletu brytyjki. Warto czasami poczatac dwa rozne tlumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Światło świecy jest symbolem światła Chrystusa i ma Jemu oddawać cześć. (na urodzinowym torcie też są świeczki dla uczczenia jubilata) :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie czczę bałwanów. Obraz Całunu Turyńskiego przypomina mi o rzeczywistości niewidzialnej, o której należy przypominać WIDZIALNEMU człowiekowi WIDZIALNYMI znakami. Obraz nie jest moim bożkiem. Jest chwałą dla Pana, że malarz myśląc o Nim malował go - mówię o zwykłych obrazach, a już nie o samym Całunie, który jest rzeczywistym odbiciem twarzy Ukrzyżowanego - ale poprawcie mnie jeśli Kościoł inaczej naucza, bo nie jestem pewna. Noszę zdjęcia rodziców i patrzę na nie ze wzruszeniem, ale wiem, że to NIE SĄ moi rodzice. Sam Bóg ukazał się pod postacią krzewu ognistego i kazał Arkę Przymierza przyozdobić cherubami, bo WIEDZIAŁ, że człowiek jest slaby i zbyt szybko i łatwo zapomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Myślałam, że dowiem się czegoś o słowie Boga, a tutaj jacyś nawiedzeni opowiadający o Bruno jakby byli przy jego stosie... załóżcie sobie własny temat \"Błędy i wypaczenia w różnych religiach\" A nie sądzisz, że to ma związek z Biblią - w końcu Chrześcijanie głoszą się religią miłości. Jak ktoś z jednej strony głosił wszechmiłość, a z drugiej w \"jej imieniu\" mordował z premedytacją, to także zmiany w Biblii które wprowadzał przez wieki też chyba muszą być brane pod uwagę. Skoro można było zabijać w \"imieniu Boga\" może też niejednemu przyszło do głowy, żeby w \"imieniu Boga\" pozmieniać Biblię? (A wygląda na to, że niejednemu to przyszło rzeczywiście do głowy i udało się to zrobić). Czyżby - kocham ptaszki, kocham kotki, motylki i kwiatuszki, ach jaki wspaniały jestem kochający - a tu \"nawiedzeńcy\" mi brukają myśli zamordowaniem jakiegoś Bruna, jakichś czarownic, ach jak oni niecnie przeszkadzają mi w kochaniu ogółu. A fe. Jak można mi wspominać o czymś takim. Tak do tego podchodzisz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Bellaiza❤️ Co sie tutaj dzieje znowu? Troche jakb odbiegło od Biblii wszystko. Moze warto by wrócic do tematu. I zaciekawiła mnie ta Biblia Jerozolimska. Gdzie ja mozna zamówic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Panie! otworz wargi moje, A usta moje beda glosic beda chwale Twoja! Albowiem ofiar nie zadasz, a calopalnia chocbym Ci je dal, nie zechcesz przyjac. Ofiara mila Bogu jest duch skruszony, Sercem skruszonym i zgnebionym nie wzgardzisz, Boze". Ps 51, 17-19 Mysle, ze palenie swieczek jest dla Boga obojetne. a co do Biblii to warto tez miec taka z odnosnikami, ktore wskazuja nam inne wersety, ktore poruszaja to samo zagadnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikil
Stigmata , to co TY w Kk robisz?? Tradycja, bo wszyscy tam nalezeli czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×