Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Wj 20:1-7 1. Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: 2. Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 3. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5. Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. 7. Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy. (Biblia Tysiąclecia) To jest fragment Dziesięciorga przykazań, Stigmato, zaczerpnąłem go z Biblii Tysiąclecia, która ma tzw. Imprimatur i jest opatrzona wstępem Prymasa Polski, Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przeczytaj te wersety ze zrozumieniem. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salomonie, nie czytasz w ogóle moich wyjaśnień, odnoszących się do podanych przez Ciebie wersetów biblijnych. Uznaję więc dyskusję z Tobą za CAŁKOWICIE bezpłodną. Pytanie do braci odłączonych: dlaczego nie szukacie tego, co łączy nasze wyznania, tylko różnic? A Pan Jezus tak prosił o jedność... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich miło🌼 Tak sobie dzisiaj tego Salomona poczytałam troszke. I pozwoliłam troche wkleic. Prawda jest to był madry człowiek. Zycze miłego dnia. Bez wyzwisk i ublizania.❤️ 33 Kto słucha mnie - osiągnie spokój, wytchnienie - bez obawy nieszczęścia». Zrozumiesz bojaźń Bożą 5 to bojaźń Pańską zrozumiesz, osiągniesz znajomość Boga. 6 Bo Pan udziela mądrości, z ust Jego - wiedza, roztropność: 7 dla prawych On chowa swą pomoc, On - tarczą żyjącym uczciwie. Pojmiesz sprawiedliwość 8 On strzeże2 ścieżek prawości, ochrania drogi pobożnych. 9 Wtedy sprawiedliwość pojmiesz i prawość, i rzetelność - i każdą dobrą ścieżkę, 10 gdyż mądrość zagości w twym sercu, wiedza ucieszy twą duszę. 11 Rozwaga pilnować cię będzie, roztropność na straży twej stanie. Ustrzeżesz się zła... 12 Ustrzeże cię od drogi występku, od ludzi mówiących przewrotnie, 13 co opuścili ścieżki prawości, by chodzić mrocznymi drogami - 14 radością ich czynić nieprawość, ze zła, przewrotności się cieszą, 15 bo drogi ich pełne są fałszu i błądzą po swoich ścieżkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Stigmato, nie wiem czy to do mnie ten brat odłączony, jesli tak to siostro odłączona, nie mozna słuzyć i Bogu i bałwanom. Nie o takiej jedności Jezus mowił.. Natomiast wyraźnie mowil co nalezy czynic dla zbawienia i czego czynic nie wolno. Przykro mi, ale KK nie stosuje sie do słów Jezusa. Oddaje chwałę czlowiekowi, a o Bogu zapomina. Dba raczej o chwałę Kościola i jego hierarchow, marginalizując przy tym boskie przykazania. Nie mozna byc troche za a troche przeciw, nie mozna byc troche kłamca a troche prawdomownym. Jest sie klamie to się jest kłamcą, jeśli czci sie bałwany to jest sie bałwochwalcą. Porozumienie z ludźmi, ktorzy opieraja swoja wiare wyłącznie na Pismie Świetym jest niemozliwe bo niemozliwy jest jakikolwiek kompromis. Na kompromis mozna pójśc w sprawach ludzkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Ks. Izajasza 44 rozdział bałwochwalstwo 9 Wszyscy rzeźbiarze bożków są niczym; dzieła ich ulubione na nic się nie zdadzą; ich czciciele sami nie widzą ani nie zdają sobie sprawy, że się okrywają hańbą. 10 Kto rzeźbi bożka i odlewa posąg, żeby nie mieć pożytku? 11 Oto wszyscy czciciele tego bożka zawstydzą się; jego wykonawcy sami są ludźmi. Wszyscy oni niechaj się zbiorą i niech staną! Razem się przestraszą i wstydem okryją. 12 Wykonawca posągu urabia żelazo na rozżarzonych węglach i młotami nadaje mu kształty; wykańcza je swoim silnym ramieniem; oczywiście, jest głodny i brak mu siły; nie pił wody, więc jest wyczerpany. 13 Rzeźbiarz robi pomiary na drzewie, kreśli rylcem kształt, obrabia je dłutami i stawia znaki cyrklem; wydobywa z niego kształty ludzkie na podobieństwo pięknej postaci człowieka, aby postawić go w domu. 14 4 Narąbał sobie drzewa cedrowego, wziął drzewa cyprysowego i dębowego - a upatrzył je sobie między drzewami w lesie - zasadził jesion, któremu ulewa zapewnia wzrost. 15 [To wszystko] służy człowiekowi na opał: część z nich bierze na ogrzewanie, część na rozpalenie ognia do pieczenia chleba, na koniec z reszty wykonuje boga, przed którym pada na twarz, tworzy rzeźbę, przed którą wybija pokłony. 16 Jedną połowę spala w ogniu i na rozżarzonych węglach piecze mięso; potem zajada pieczeń i nasyca się. Ponadto grzeje się i mówi: \"Hej! Ale się zagrzałem i korzystam ze światła!\" 17 Z tego zaś, co zostanie, czyni swego boga, bożyszcze swoje, któremu oddaje pokłon i pada na twarz, i modli się, mówiąc: \"Ratuj mnie, boś ty bogiem moim!\" 18 nie mają świadomości ani zrozumienia, gdyż przesłonięte są ich oczy, tak iż nie widzą, i serca ich, tak iż nie rozumieją. 19 Taki się nie zastanawia; nie ma wiedzy ani zrozumienia, żeby sobie powiedzieć: \"Jedną połowę spaliłem w ogniu, nawet chleb upiekłem na rozżarzonych węglach, i upiekłem mięso, które zajadam, a z reszty zrobię rzecz obrzydliwą. Będę oddawał pokłon kawałkowi drzewa\". 20 Taki się karmi popiołem; zwiedzione serce wprowadziło go w błąd. On nie może ocalić swej duszy i powiedzieć: \"Czyż nie jest fałszem to, co trzymam w ręku?\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akuta >>> Ty twierdzisz, że Kościół nie stosuje się do słów Jezusa, ja twierdzę, że się stosuje. Kto zna prawdę? Kto rozstrzygnie? Kto będzie arbitrem? BÓG wszechmogący :):):) Ja ci powiem, że Ty błądzisz, Ty mi powiesz, że ja błądzę... i tak w nieskończoność. Jaki z tego pożytek? Widzisz cechy łączące protestantów i katolików? To MIŁOŚĆ, która płonie w czystych sercach, niezależnie od wyznania. Znam ateistę, który ma więcej dobroci dla ludzi ode mnie. Jaki z tego wniosek? Że to MIŁOŚĆ decyduje o wszystkim i z niej przede wszystkim będziemy rozliczani. Ja nie czuję się ani lepsza ani gorsza od innych ludzi, wszyscy jesteśmy TYLKO ludźmi i powinniśmy się miłować, bo czasu jest tak niewiele... Dziwi mnie, że nikt nie podjął polemiki z moją interpretacją wersetu o niesporządzaniu wizerunków i rzeźb, które BYŁYBY bożkami, gdyby w nich upatrywano moc. A MOC ma BÓG - On jeden. Ukazuje się nam pod różnymi postaciami, kiedyś jako krzew ognisty, Eliaszowi jako lekki podmuch wiatru, bo WIE, że człowiek potrzebuje wyobrażeń. M.in. dlatego polecił ozdobić Arkę Przymierza cherubami - ale NIKT, powtarzam - nikt - się do tych cherubów nie modlił, tylko składał Bogu wiekuistemu dzięki za niewysłowioną dobroć i miłość względem rodzaju ludzkiego, że dał nam Aniołów Stróżów i Świętych Pańskich, którzy pokazują jak w ludzkim życiu naśladować Chrystusa i MIŁOWAĆ jedynego Boga ponad wszystko. 🌼 dla wszystkich :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To z Ks. Jeremiasza10 1 Słuchajcie słowa, które Pan mówi do was, domu Izraela! 2 To mówi Pan: «Nie przyswajajcie sobie postępowania narodów ani nie obawiajcie się znaków niebieskich1, mimo że obawiają się ich narody. 3 2 Albowiem to, co wzbudza lęk u narodów, jest niczym, jako że jest drewnem wyrąbanym w lesie, obrobionym dłutem, rękami rzeźbiarza. 4 Zdobi się je srebrem i złotem, umocowuje się za pomocą gwoździ i młotka, by się nie chwiało. 5 te są jak strachy na ptaki wśród pola melonów, nie mówią, trzeba je nosić, bo nie chodzą. Nie bójcie się ich, gdyż nie mogą zaszkodzić, ani są zdolne czynić dobrze. 6 Nikogo nie można porównać do Ciebie, Panie! Jesteś wielki i wielkie jest przepotężne imię Twoje! 7 Kto nie lękałby się Ciebie, Królu narodów? Tobie to właśnie przysługuje. Bo spośród wszystkich mędrców narodów i spośród wszystkich ich królestw nikt nie może się równać z Tobą. 8 Wszyscy razem są głupi i bezrozumni; nauka pochodząca od bałwanów - to drewno. 9 Srebro kute w płytki, przywożone z Tarszisz, a złoto z Ufaz3 - dzieło sprawnych rąk złotnika. Szaty ich są z purpury i szkarłatu - to wszystko jest dziełem zręcznych rzemieślników. 10 Pan natomiast jest prawdziwym Bogiem, jest Bogiem żywym i Królem wiecznym. Gdy się gniewa, drży ziemia, a narody nie mogą się ostać wobec Jego gniewu. 11 4 Tak macie mówić do nich: \"Bogowie, którzy nie uczynili nieba i ziemi, znikną z ziemi i spod tego nieba\". 12 On uczynił ziemię swą mocą, umocnił świat swą mądrością, a swoim rozumem rozpostarł niebiosa. 13 Na dźwięk Jego głosu5 huczą wody w niebie5, On sprawia, że się chmury podnoszą z krańców ziemi; On czyni błyskawice - zapowiedź deszczu - i wysyła wiatr ze swoich zbiorników. 14 Ograniczony pozostaje każdy człowiek bez wiedzy, wstydzić się musi każdy złotnik z powodu bożka. Utoczył bowiem podobizny, które są kłamstwem i nie ma w nich tchnienia. 15 Są one nicością, tworem śmiesznym, zginą, gdy nadejdzie czas obrachunku z nimi6. 16 Nie takim jest dziedzictwo Jakuba. On bowiem ukształtował wszechświat7. Izrael zaś jest szczepem Jego dziedzictwa. Imię Jego: Pan Zastępów».

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stigmato 🌻dziękuję za wyrazy szacunku. cieszę się ze bedziemy już zajmować się tylko bibilią, bo jest ona przecież najważniejsza:) Bo Pan Jezus wyraźnie powiedział ze kazdy kto Go miluje słów Jego przestrzegać będzie. Nigdy Jezus nie szedł na kompromis z grzechem. Kochał ludzi nienawidził grzechu. Myślę ze człowiek prawdziwie wierzący aby móc powiedzieć ze naśladuje Pana musi zająć właśnie takie samo stanowisko. Jak odróznić, co jest grzechem, własnie czytajac Słowo Boga 2Tm 3:16 Bw \"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,\" jakże ważne słowo, ...do wykrywania błędów...po to Bóg dał Słowo kolejny przykład Mk 12:24 Bw \"Odpowiedział im Jezus: Czy nie dlatego błądzicie, że nie znacie Pism ani mocy Bożej?\" po co jest pochodnia? zeby widzieć, swiatło, zeby się nie potknąć i widzieć dokąd idziemy. Ps 119:105 Bw \"Słowo twoje jest pochodnią nogom moim I światłością ścieżkom moim.\" pozdrawiam Salomona. Flp 1:3 Bw \"Dziękuję Bogu mojemu za każdym razem, ilekroć was (Cie)wspominam,\" :):):) zastanawia mnie stigmato ciągłe powtarzanie przez ciebie, pogardliwego zwrotu: braci odłączeni...ale od czego, od kogo odłaczeni? bo na pewno nei od Jezusa.:) gdybyś o mniemówiła, to wiem, ze jestem \"wszepiona\" w Dobrą Latorośl, WŁASCIWY ZYCIODAJNY PIEŃ- w mojego Zbawiciela:) J 15:4 Bw \"trwajcie we mnie, a Ja w was. Jak latorośl sama z siebie nie może wydawać owocu, jeśli nie trwa w krzewie winnym, tak i wy, jeśli we mnie trwać nie będziecie.\" J 15:5 Bw \"Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie.\" gdy człowiek nie trwa w BOZYM SŁOWIE, nie jest wszepiony w NIEGO, staje się po czasie suchą gałęzią, nie wydającą dobryc owoców. J 15:6 Bw \"Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną.\" co znaczy trwać w NIM?, trwać przy JEGO SŁOWIE i JEGO WOLĘ WYKONYWAĆ. Nie bądzmy suchymi gałeziami, nie słuchajacymi słow Boga, ani też tymi głupimi o których pisał Salomon, ze zbudowali dom na piasku (na ludzkich naukach), budujmy na SKALE< NA ZBAWICIELU< NA BIBLII ❤️ dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio naprawdę Cię szanuję, bo z Twoich słów i znajomości Pisma wynika, że jesteś osobą pełną miłości i owoców ducha, o których pisał św. Paweł. Dla mnie \"brat odłączony\" nie jest pogardliwym określeniem. Nie gardzę nawet ateistami, alkoholikami, narkomanami, a co dopiero wierzącymi w tego samego, ŻYWEGO Jezusa. Odłączony to nie od Jezusa, ale od Kościoła Katolickiego. Jak wiesz Kamelio panuje swoboda wyznania i dlatego ja swobodnie przyznaję się, że jestem katoliczką, ale z pokorą przyznaję, że nie znam Słowa Boga tak jak Wy. Kamelio, jak doszłaś do tego poznania? Ile Ci zajmuje dziennie czytanie Pisma św.? Dostałam dziś już Biblię Jerozolimską, jest przepiękna. Polecam każdemu. Po południu zacznę studiowanie :) Niestety jest dwa razy droższa od tysiąclatki, ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stigmato, zaprzeczasz ciągle, ze to, ze katolicy mają obrazy, rzeby ale nie traktują je jak Boga, ze nie jest to pbałwochwalstwo...ale pomyśl tak przez chwilę.... co dzieje się na Jasnej Górze? powoli podnosi się ozłocony obraz, ukoronowany ( insyngnia królewskie), ubrany w złote ubranko, suknię, ludzie padają na kolana, płacza, schylają swoje głowy, wołają DO OBRAZU. Modlą się własnie przed obrazem, klęcza przed nim, palą swiece przed nim. kolejny przykład: obraz "noszony po domach"- ukwiecone ołtarze, miejsca szczególnej czci, i znowu klękanie, pokłony, modlitwy przed obrazem, ...ni e porównuj tego do zdjęcia zmarłej mamy, bo zdjęcia nie obdażasz taką czcią jak figury, czy obrazu Marii. Nie klękasz do zdjecia , nie odmawiasz przesuwajac paciorki kolejnych powtarzających się zwrotów. nie modlisz się do zdjęcia koronowane figury i noszone na lektykach. Przeczytaj w starym testamencie, ze własnie w IDENTYCZNY sposów poganie czcili swoje bożki, co dla BOGA JEDYNEGO jest obrazą i brakiem szacunku do Niego samego. Bardzo wyraźnie w 2 przykazaniu dekalogu jest to napisane. Jak myślisz dlaczego okrojono tak bardzo to przykazanie przez KK własnie z ZAKAZU czynienia posągów i obrazów i kłaniania się przed nimi. Bóg wyraxnie mówi ze JEMU się to nie podoba, nie nam protestantom, ale własnie Bogu Biblii, i to są JEGO PRAWA I JEGO WOLA. Tak samo traktuje się to przykazanie jak: nie zabijaj, nie kradnij, nie mów fałszywgo swiadectwa, i....nie czyń sobie posągów, obrazów i nie kłaniaj się przed nimi. czy to jet takie trudne? nie rób tak, bo ja BÓG nie chcę tego...to mówi Pismo Swięte, nie ja Kamelia , nie inni moi Bracia czy siostry TRWAJĄCY W BOGU, od nikogo, (za wyjatkiem grzesznych praktyk), nie odłaczeni:) Chwała Jezusowi:) , ze otwiera ludziom oczy na Jego Wolę. cieszę się:) bo coraz więcej ludzi odchodzi od grzechu i nawraca się do Pana Mk 1:15 Bw "i mówiąc: Wypełnił się czas i przybliżyło się Królestwo Boże, upamiętajcie się i wierzcie ewangelii." zobaczcie jakie ważne zdanie. Pan nie powiedział, wierzcie w ludzką Tradycję, wierzcie w "objawienia ludzkie", ale WIERZCIE EWANGELII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mat. 12:50 50. Albowiem ktokolwiek czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką. Rzym. 14:10 10. Ty zaś czemu osądzasz swego brata? Albo i ty, czemu pogardzasz swoim bratem? Wszak wszyscy staniemy przed sądem Bożym. 1 Kor. 5:9-11 9. Napisałem wam w liście, abyście nie przestawali z wszetecznikami; 10. Ale nie miałem na myśli wszeteczników tego świata albo chciwców czy grabieżców, czy bałwochwalców, bo inaczej musielibyście wyjść z tego świata. 11. Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali. Jan. 3:16 16. Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. Jan. 17:3 3. A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś. Kamelia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze słowo o dowolnych interpretacjach 2 Piotr. 1:20-21 20. Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi. 21. Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
stigmato Fakt, cherubom sie nie klaniano i nie modlono sie do nich. Ale wspólczesnie obrazom i figurom oddaje sie cześc i modli sie do nich. Nie wiem czy JPII jest juz swietym, ale do niego juz tez wznoszone sa modly. A przeciez Jezus uczył jak nalezy się modlić - "Ojcze nasz, ktorys jest w niebie..."A więc do Ojca w niebie przez Jezusa Chrystusa. Nie do Marii, Anny czy Maksymiliana Kolbego, wyłącznie do Boga. Czy uważasz, że w tym wypadku KK postepuje wg słów Jezusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówisz odłaczony od KK, ale należący do KOSCIOŁA JEZUSA CHRYSTUSA, bo przecież pojęcie KOŚCIOŁA, nie jest zarezerwowane do ziemskiej Organizacji czy jakiejkolowiek denominacjii. według Biblii i pisałam tu o tym wiele razy, KOSCIÓL to zywe dusze, cegły, kamienie tworzące budowlę duchową, zespojone Duchem Swiętym, obmyte krwię Jezusa, oddane Jemu, przynależace do Niego, nie do KK, nie do baptystów, nie do prawosławnychh, nie do protestantów jakiejkolwiek denominacji czy nazwy, ale własnie do Jezusa. hasło: odłączony sprowadza wyznawcę Jezusa, ( ale nie należacym do kk) jakoby do drugiej kategorii, co nawet podkreślił Benedykt XVI, niestety jest to określenie nieadekwatne do nas, obrażające nas, bo PRAWDA TKWI W CHRYSTUSIE, nie w każdym wyznaniu i wszyscy muszą sobie uświadomić, ze JEZUS nie jest zarezerwowany do jednego wyznaia, jest PONAD wyzaniami i zaden zziemski kościól nie ma na Boga monopolu, bo JEZUS sam o sobie powiedział : \"ZE JEST DROGĄ PRAWDĄ ZYCIEM I NIE MA INNEJ DROGI DO OJCA< TYLKO PRZEZE MNIE\" Trzymajac się tej prawdy, będziemy z szacunkiem odnosić się do każdego człowieka, bo za każdego Pan dał się przybić do krzyza aby zgładzić grzechy KAŻDEGO. Nie pogardzajmy ludzmi, oceniajmy jedynie nauki, doktryny, badajmy czy są wierne słowu i Bogu JEDYNEMU stigmato, byłam katoliczką jak ty, moja babcia miała stare wydanie Biblii Gdańskiej chyba z 1945 roku, czytałam ją już jako dziecko, trudnż satą polszczyzną pisane poznawałam przypowieści Jezusa, te najbardziej zapamiętywałam, to były dla mnie \"piękne opowieści\" ale potem było wiele znaków zapytania? jak miałam około 23 lat zaczęłam czytać Biblię całkiem \"na poważnie\", teraz mam 34:):):) byłam dociekliwa, poznałam protestantów, kupiłam Biblię wydanie Brytyjskie , oni mówili mi tak ciepło o Jezusie, o tym ze są pewni swojego zbawienia, są spokojni i radosni w Panu, i koniecznie chciałam im pokazać ze się mylą, co do KK chciałam sprawdzić....uparcie sprawdzić. Klęknęłam kiedyś i modliłam się : Panie Jezu, pokaż mi PRAWDĘ, przecież KK nie moze się mylić w wielu doktrynach, chce się WSZYSTKIEGO dowiedzieć o Tobie i o Twojej woli, ale proszę cie pokaż mi tak ZEBYM WIEDZIAŁĄ NA PEWNO, ze TY tak chcesz, ....i CAŁY ROK dochodziłam do PRAWDY w JEZUSIE, nie słuchałam NIKOGO, kekałam każdego dnia, modliłam się o Ducha Swiętego i o Jego wolę, i czytałam.......sama. Był tylko Pan i ja. Moje oczy ze zdziwienia otwierały się jak złotówki, gdy czytałam o chrzcie, o bałwochwalstwie, o wieczerzy, o nowym zyciu w Jezusie, o przebaczeniu z łaski za darmo i WIECZNYM ZYCIU i zapewnieniu mnie przez Boga ze TAK BĘDZIE JAK ON MÓWI. po roku analizy, juz wiedziałam...i dlatego mogę smiało przed Bogiem powiedzieć, ze NIKT Z LUDZI mnie nie przekonał do NIEGO tylko ON sam: J 15:16 Bw \"Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam.\" Kol 3:24 Bw \"wiedząc, że od Pana otrzymacie jako zapłatę dziedzictwo, gdyż Chrystusowi Panu służycie.\" dziedzictwo ZYCIA WIECZNEGO czytam Biblie codziennie- jeden rozdział:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co napisałam o dochodzeniu do PRAWDY w JEZUSIE i o wolności w NIM to na prawdę ogromny skrót, nie da sie tak w kilku słowach opisać całego roku moich rozważań i analiz bibilijnych. Zastanawiałam sie nad kazdą doktryną katolicką, nad każdym obrzędem, nad podstawowymi naukami, praktykami zasadami w KOSCIELE katolickim, moim załozeniem było POZNANIE PRAWDY O BOGU, ale też UZYSKANIE pewności, bo nie mogłam sobie pozwolić na to zeby opuścić "JEDYNY I PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ" a Jezus pokazywał mi po kolei krok po kroku, moje błędy i JEGO wolę. moja pycha topniała, a ON stawał się coraz wiekszy:):):) jasniejący KRÓL KRÓLÓW:) ZBAWICIEL SWIATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie o jakiej pysze mówię? ja mam rację, my mamy rację.....mój katolicki kościół ma racje. To wszystko pycha. RACJĘ MA TYLKO JEZUS CHRYSTUS i JEGO SŁOWO. potwierdziło się to co mówił: J 8:32 Bw "i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi." ON jest PRAWDĄ , bo SAM tak o SOBIE powiedział. "Ja jestem drogą prawdą życiem..." wyswobodził z niewiadomych, niepewnych nauk, wyswobodził z lęku przed niepewnoscią losu po śmierci, ile trzeba bedzie odcierpieć w czyścu...czy trzeba odmawiać litanie ...bo w Piśmie nic o tym nie piszą....itd.... On po to umarł i zmartwychwstał aby NAS ZAPEWNIĆ o naszym losie po śmierci, o zbawieniu w JEGO SWIĘTEJ KRWI, nie potrzeba do tego obrzędó, ofiar, naszych cierpień, ale potrzeban ajest do tego WIARA w MESJASZA, i przyjęcie JEGO ofiary, jako jedynej wystarczającej i koniecznej od zbawienia, własnie wiarą, własnie sercem, a uczynki nasze będą dobrymi owocami wyrastajacymi w naszym zyciu jako konsekwencja trwania w DOBRYM PNIU PEŁNYM ŻYWEJ WODY. 1J 5:13 Bw "To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny." to jest ewangelia. Jeśli uwierzysz w nią, będziesz NA 100% wiedzieć ze wiecznosć spędzisz z NIM. Nie ma czyśca, nie ma strachu, jest tylko zbawienie przez wiarę w JEZUSA, na 100%:):):) stigmato, czytaj SŁOWA PANA z tej biblii którą masz, przeczytaj EWANGELIĘ JANA< jako list miosny do Ciebie i zobacz, ze to co tam jest napisane o JEZUSIE uwalnia i daje pewność.:):):) Niech Cię BÓG błogosławi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.godtube.com/view_video.php?viewkey=68a4c2bc6bc5ba337b4e....posłuchajcie, obejrzyjcie Ps 103:12 Bw \\\"Jak daleko jest wschód od zachodu, Tak oddalił od nas występki nasze.\\\" i nigdy ich więcej nie wspomni.... i dlatego mogę tańczyć w deczczu Jego błogosławieństw i wolności, pewnosci swojego zbawienia:):):) http://www.godtube.com/view_video.php?viewkey=92ac1e43b57340fd30d8 Jesus bring the rain:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej Kamelio jak pieknie napisane- to twój dar. Potrafisz tak wyjasnic wszystko, ze dziecko z przedszkola zrozumie:) Ale moze to dla niektórych ludzi za trudne??:O Jak spojrze\\na moja Alicje, to przypomina mi sie kazde nabozenstwo:) To jak spiewa, jak wielbi Pana, jak jej chore rece sie wznosza górze.❤️ Ona dziekuje za kazdy dzien❤️ Ja tez. Za siły i wiare jaka mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu te same zarzuty... już jestem zmęczona :( Koronowane obrazy, figury są symbolami rzeczywistości niewidzialnej. Przed cherubami na Arce Przymierza Aaron też padał na twarz, a jednak nie modlił się DO nich, lecz W NICH wielbił moc i wielkość Boga. Kamelio, masz swoje poglądy na temat tego przykazania Biblii i ani Ty mnie nie przekonasz, ani ja Ciebie. Dajmy więc spokój. Czy każda rozmowa z protestantem musi się sprowadzać do obrazów i figur? Nie mówię tu o Tobie Kamelio, bo Ty poruszasz jeszcze inne ciekawe tematy. Ale zupełnie nie rozumiem tych, których wypowiedź na forum składa się z samych wersetów Biblii, bez interpretacji, bez choćby powiedzenia - to mnie zachwyciło. Chyba ten temat ma być dyskusją a nie wklejaniem po kawałku Biblii całej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stigmato jaki trudny typ z Ciebie , przeciez Kamelia i król Salomon piszą wyraznie jak mówi aja33 nawet dziecko z przedszkola to zrozumie a przede wszystkim pięknie piszą !!!! prawdę !!! piszą ...... na czym mają sie opierac jak nie na Bbilii ? przeciez to słowa Boga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lecz W NICH ( w obrazach) wielbił moc i wielkość Boga. hmm...a Jezus mówi :J 4:23 Bw \"Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali.\" skomentuj to, co znaczy oddawać cześć w duchu i w prawdzie (w Jezusie)? Bo Jezus jest PRAWDĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Stigmato, sama rzucasz problem, prowokujesz, jak chocby z tymi cherubami kilka razy, obrażasz, a potem masz pretensje. Zauwaz w końcu belke w oku swoim. Ty jesteś zmeczona? No to ja jestem już padnieta. Szkoda dalszej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"cichutenko\" >>> to, że Tobie protestantce podoba się jak piszą inni protestanci, to wcale mnie nie dziwi i jest nawet logiczne. Mnie jednak, wyćwiczonej w interpretacji na studiach filologicznych, nie przekona uparte wklejanie wersetów ze Starego Testamentu o niesporządzaniu rzeźb i obrazów, bo w Jezusie Bóg Sam objawił Swój obraz. Już jaśniej tego wytłumaczyć się nie da. Nie dam się sprowokować do ciągnięcia tego tematu, bo już nic tu dodać nie można. Salomon (skromny nick, swoją drogą ;) ) uparcie trzyma się Starego Testamentu i nie komentuje moich uwag, więc jak już wcześniej wspomniałam nie jest dla mnie partnerem do dyskusji. Jedynie Kamelia i Belaiza wykazują otwartość, choć Kamelio też uparcie wracasz do obrazów. Kamelio dlaczego mam komentować podany przez Ciebie cytat? Czuję się trochę egzaminowana ;) Skoro go przytoczyłaś, to miałaś w tym cel i sama go skomentuj. Nikt nie wskazał jeszcze podobieństw między katolicyzmem a protestantyzmem. Czyżby ich nie było? Dlaczego skupiacie się na tym co dzieli, a nie co łączy? to sprzeczne z duchem ekumenizmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akuta >>> no ja przynajmniej coś konstruktywnego o tych cherubach powiedziałam, w przeciwieństwie do Ciebie :):) Nie dziwię się jednak, że boisz się komentować, bo zburzy to Twoje przekonania, a ludzie nie lubią się budzić ze snu. I pamiętaj, że prawdziwy chrześcijanin nigdy nie wypomina bliźniemu nawet drzazgi w oku, bo sam o sobie wie, że ma pełno belek we własnych oczach. (jak chociażby ja - mam ich tyle, że już prawie nie widzę na oczy :D ) Gdzie kogoś obraziłam? Co sprowokowałam? W dyskusji liczą się FAKTY, fakty i jeszcze raz fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj stigmata ❤️ Co to dych zarzutów , że modlimy się do obrazów, to też jestem już zmęczona. To tak samo jak protestanci zbyt wywyższają Ducha Swiętego a w centrum zawsze powionien stać Jezus. I tak można gadać, gadać i gadać..... i do niczego to juz nie prowadzi. Protestanci nie rozumieją też życia zakonnego. No to rzeczywiście wielkie wyrzeczenie a takim stanie całe życie wytrwać toż dopiero miłość do Boga. Podziwiam takich ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stigmato----------> dlaczego , jesli przyznaje racje Salomonowi i Kamielii jestem protestantką? przeczytaj prosze swoje wypowiedzi, jestes złosliwa .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
16:24 stigmata (stigmata1@wp.pl) Akuta >>> no ja przynajmniej coś konstruktywnego o tych cherubach powiedziałam, w przeciwieństwie do Ciebie Nie dziwię się jednak, że boisz się komentować, bo zburzy to Twoje przekonania, a ludzie nie lubią się budzić ze snu. I pamiętaj, że prawdziwy chrześcijanin nigdy nie wypomina bliźniemu nawet drzazgi w oku, bo sam o sobie wie, że ma pełno belek we własnych oczach. (jak chociażby ja - mam ich tyle, że już prawie nie widzę na oczy ) Stigmata, chyba coś ci się juz miesza. Przeskakujesz z problemu na problem. A co tu jest do komentowania? Bez sensu. A cytat o belce i drzazdze pochodzi z Biblii, więc jego cytowanie jest jak najbardziej na miejscu. Wszystko co z Biblii pochodzi jest do nauczania i wychowania pozyteczne. Ta mysl tez jest z Biblii. Może najpierw poczekaj na egzemplarz, ktory zamowilaś, poczytaj, a potem podyskutujesz, bo poki co pleciesz trzy po trzy, zmieniasz temat i wmawiasz dziecko w brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×