Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość 543210
Czytam i czytam i nasuwa mi się jeden wniosek - stigmato! Jesteś dewotką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12:25 543210 Następna krytykantka się znalazła.. A ja się wstydzę za ciebie bo jesteś pełna pychy wychodząc z założenia, że masz prawo innych krytykować. Taka jesteś doskonała? No to na ołtarze z tobą.. A sio!!!! to do mnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 543210
Sorki. Moje słowa byly do następnej krytykantki, która się wstydzi za "WAS":D:D. taisha czy jak jej tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stigmato zadam Tobie jedno pytanie ( takie z życia codziennego ) o Twój stosunek do antykoncepcji . KK zabrania antykoncepcji , w Biblii nie ma o tym słowa , a co Ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest tania sofistyka Stigmato i mnie na nią nie nabierzesz. Twoje pytania nie zmierzają do zgłębienia żadnego problemu ani jego wyjaśnienia. Gdybyś spytała, czy ten lub inny starotestamentowy zakaz lub nakaz obowiązuje współczesnego chrześcijanina, wtedy pytanie dotyczyloby Biblii i moglibyśmy o tym duskutowac, wysuwać argumenty. Ty przepytując mnie z mojej diety szukasz po prostu na mnie haka. Masz pewnie gotowy komentarz na każdy wariant mojej odpowiedzi. A ja nie udzielę Ci żadnej, ale dam małą wskazówkę - niektóre z tych starotestamentowych przepisów miały charakter że tak to określę, sanitarny, higieniczny, zdrowotny i były potrzebne ze wzgledu na warunki, w jakich żył w tym czasie naród Izraela. I przypomnę - wędrowali wtedy po pustyni. Masz już Biblię, poczytaj sobie, pomyśl, porozważaj. To dobra i życzliwa rada. Z czystej ciekawości tylko zapytam, Twoj nick z jakich lub czyich stygmatów się wywodzi ? ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Cichutenko" nie odpowiedziałaś na moje pytanie o miłość do mnie, ale ja odpowiem na Twoje, choć zupełnie jest ni z gruszki ni z pietruszki - antykoncepcja. Oczywiście jestem katoliczką i jestem jej przeciwna, ale czy mam tak naprawdę prawo ingerować w intymne życie małżeństw? Antykoncepcja tak czy siak jest dostępna i każdy robi (lub nie) z niej użytek. Co ja mogę o tym wiedzieć żyjąc w celibacie. Dewocja = nadmierna pobożność, manifestowana przesadnie, powierzchowna religijność; zazwyczaj kultywowaniu formy zachowań rel. nie towarzyszy wypełnianie etycznych wskazań wyznawanej religii. (http://encyklopedia.interia.pl/haslo?hid=133513&kid=116) Jakim prawem osobo o nicku w postaci numeru oceniasz, że moja religijność jest powierzchowna i nie wypełniam etycznych wskazań mojej religii? Znasz mnie? Widujesz mnie w codziennych sytuacjach? No właśnie. Czasem pomyśl zanim coś palniesz. Oczywiście na forum dla protestantów pyszny "Król Salomon" jest wielbiony, bo z lubością rozkoszuje się wersetem o niesporządzaniu rzeźb, a katoliczka jest dewotką, bo jest posłuszna Papieżowi i głosi Jezusa takiego, o jakim nauczają namaszczeni przez Niego apostołowie. Już czuję te gromy - A gdzie jest w Biblii napisane, że ich namaścił... och :O Ponawiam pytanie, skrzętnie omijane przez protestantów - gdzie duch ekumenizmu? Gdzie to co łączy, a nie dzieli? Macie to głęboko w nosie, odkryliście własną "prawdę" i trzymacie się jej kurczowo, bo zwalnia Was z surowych wymagań etycznych Kościoła Katolickiego. Gdzie ten ekumenizm???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salomonie, możesz wierzyć lub nie, ale nie szukam na Ciebie haka, tylko byłam ciekawa co mi odpowiesz. Skąd wiesz, które nakazy Boga miały charakter sanitarny, a które nie? To się zmieniło więc... inne sprawy nie mogły się zmienić? Bóg włada całym światem i podejmuje arbitralne decyzje, a jeśli jeszcze ktoś wysunie argument o niesporządzaniu rzeźb (wytłumaczony przeze mnie DOKŁADNIE), to chyba zabiję go śmiechem :):) Mój nick to oryginalny tytuł filmu właściwie religijnego choć nastawionego na komercję i tanią sensację - polskie tłumaczenie "Stygmaty". Wywarł na mnie wrażenie, choć generalnie jest antykościelny. Ale tam usłyszałam o Ewangelii Tomasza - podnieś kamień, a znajdziesz mnie, rozłup drzewo, a będę tam... Królestwo Boże jest w was i poza wami... Poza tym fenomen stygmatów, niepodważalny w przypadku Ojca Pio, który gdyby robił je sobie przez 50 lat życia zakonnego, to by zwyczajnie umarł z wycieńczenia, fascynuje mnie. Tyle na temat mego nicka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stigmato znasz przykazanie o miłosci do blizniego ? dla mnie wszyscy ludzie czy ateisci czy katolicy czy protestanci są takimi samymi ludzmi ... z tą różnicą , że przez jednych przemawia miłośc a przez drugich złośliwośc i nienawiść.... nie mnie oceniac ... poczytaj prosze ze zrozumieniem wersety Salomona i Kamelii ile w nich miłości..... nie chodzi tu o to , że lepiej rozumieją , więc wiedzą , bardziej kochają ... robią to dla Nas !!! pokazują Nam coś bardzo pięknego , piękną miłośc ... niestety czasami tak jest , że nie widzimy tego co najcenniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pytanie o antykoncepcje dlatego , ponieważ wiem , że kk nie popiera tego a nawet zabrania w Biblii nie ma o tym mowy , więc skad taki pomysł i kogo ? i pytałam jaki Twój stosunek do tego tematu ( nie ważne czy jestes w celibacie czy nie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba zabiję go śmiechem stigmato , opamietaj sie prosze..... te słowa naprawde są nie na miejscu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Krol Salomon Mam pytanie. Chodzi o Rzym.10:13 Świadkowie Jehowy w miejsce zwrotu imienia Pańskiego (chodzi o imie Jezusa) wstawili w swoim tłumaczeniu biblii "imienia Jehowy".. Dalsze wersety oraz 1Kor.1:1 tez mowia wyraźnie że chodzi o wzywanie imienia Jezusa. Jednakże sJ zawsze na ten zarzut podaja Joela3:5 ktory jest odnosnikiem. Jak sobie z tym poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D 5 Moj. 23:14-15 14. Wśród swoich przyborów będziesz miał łopatkę, a gdy przykucniesz na zewnątrz, wykopiesz nią dołek, po przykucnięciu przykryjesz to, co z ciebie wyszło, 15. Gdyż Pan, Bóg twój, przechadza się po twoim obozie, aby cię ratować i wydać tobie twoich nieprzyjaciół. Więc twój obóz powinien być święty, aby nie ujrzał u ciebie nic niechlujnego i nie odwrócił się od ciebie. To jest jeden z przepisów o charakterze sanitarnym, higienicznym. A było ich wiele. Pozwól, że ze szczegółami nie bedę tłumaczył dlaczego ma taki charakter. Przeczytaj to parę razy, pomyśl, ci ludzie żyli na pustyni, wszędzie piasek, wody jak na lekarstwo. Zrozumiesz to ;) , mam nadzieję, znaczy sens tego przepisu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 543210
Co ja mogę o tym wiedzieć żyjąc w celibacie. Stigmato! Gratulować czy współczuć. :D Chyba to drugie bo celibat najwyraźniej ci nie służy. Plujesz jadem na wszystkich czy zasłużyli czy nie. Znajdź sobie chłopa to zaraz złagodniejesz. :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem ma dwa aspekty. Pierwszy, czasy Joela to nie czasy chrześcijan i rozumienie tego wersetu tak, jak rozumieja i wykładaja go Świadkowie przystaje tylko do czasów Joela. Dla chrześcijan jedynym zbawicielem jest Jezus Chrystus, syn Boży Dz.Ap. 4:12 12. I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni. Dz.Ap. 16:26-27,30-31 26. Nagle powstało wielkie trzęsienie ziemi, tak że się zachwiały fundamenty więzienia i natychmiast otworzyły się wszystkie drzwi, a więzy wszystkich się rozwiązały. 27. A gdy się przebudził stróż więzienny i ujrzał otwarte drzwi więzienia, dobył miecza i chciał się zabić, sądząc, że więźniowie uciekli. ... 30. I wyprowadziwszy ich na zewnątrz, rzekł: Panowie, co mam czynić, abym był zbawiony? 31. A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom. Trudno tu przytoczyć wszystkie wersety, które o tym mówią. Problemem Świadków jest to, że nie uważają Jezusa za Osobę Bożą, uwazają Go za kogoś w rodzaju anioła. Mozna jeszcze odwołać się do Jan. 3:16-18 16. Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. 17. Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. 18. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. 🖐️ to tak w ogromnym skrócie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W poprzednim poście podałem werset bez kontekstu, który bezpośrednio wskazuje na Jezusa. Teraz bedzie jaśniej :) Dz.Ap. 4:10-13 10. To niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami. 11. On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym. 12. I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni. 13. A widząc odwagę Piotra i Jana i wiedząc, że to ludzie nieuczeni i prości, dziwili się; poznali ich też, że byli z Jezusem; :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale te wersety nie tłumaczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Chodzi o kwestie - czyjego imienia nalezy wzywać. Swiadkowie twierdzą, ze Jehowy, choc wiele wersetów w NT mowi o Jezusie. Zreszta cały 13 rozdzial mowi o Jezusie. Ale to SJ nie przekonuje. Joela jest dla nich koronnym argumentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te wersety, w skrócie mówiąc, pokazują to, co chrześcijanie nazywają drogą zbawienia. Pokazują poczatek tej drogi. Zbawienie jest w Jezusie Chrystusie. W czasach Joela istniał system kapłański i ofiarniczy, w którym za grzechy zapłata byłą krew baranka. Nie chcę krytykować Świadków, ale...mam inne zrozumienie tej sprawy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichutenko >>> No tak, nie wszyscy są tu protestantami, są ateiści, agnostycy, sceptycy, wątpiący, poszukujący, wyznawcy sekt protestanckich... etc. A ja pytam: GDZIE EKUMENIZM? no gdzie??? bardzo Wam nie w smak to pytanie, bo ignorujecie je już chyba dziesiąty raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Krol Salomon Nie jestem zbyt biegla w wynajdywaniu odpowiednich wersetów, ale jest werset, w którym Bóg mowi do Izraelitów, że da im inne imie. Tak? Ktory to werset?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14:35 stigmata cichutenko >>> No tak, nie wszyscy są tu protestantami, są ateiści, agnostycy, sceptycy, wątpiący, poszukujący, wyznawcy sekt protestanckich... etc. stigmato to jest Twoja miłośc do bliżniego ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
cichutenko Myśle, ze stigmata to prowokatorka. Ona tu pisze po to aby sieć niezgode. Jest pełna złości, nienawiści i agresji. CZlowiek, ktory wybiera sie do zakonu tak sie nie zachowuje. Znam masę zakonnic, pokornych, pelnych ciepła, serdecznych. Ona jest zupelnym przeciwieństwem tych sióstr. Dlatego nie reaguj. Ona w końcu sie znudzi i odpuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może o ten werset Ci chodzi ? Izaj. 9:5 5. Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju. A Biblii Gdańskiej Izaj. 9:6 6. Albowiem dziecię narodziło się nam, a syn dany jest nam; i będzie panowanie na ramieniu jego, a nazwią imię jego: Dziwny, Radny, Bóg mocny, Ojciec wieczności, Książę pokoju; Mat. 1:23 23. Oto panna będzie brzemienna i porodzi syna, a nazowią imię jego Emanuel, co się wykłada: Bóg z nami. (BG)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Krol Salomon Dziekuję Ci za pomoc. Nie, to nie chodzi o te wersety. Musze poszperać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Witam- a tutaj dalej ring:O Własnie sobie piosenke nuce: \"Wy jestescie na ziemi światłem MYM, Aby ludzie widzieli dobre czyny w was I chwalili Ojca , który w niebie jest\" Albo to: \" Milłośc Bożą w sercu swym dzisiaj mam, Tą miłościa coraz bardziej kocham was I w was widze tez wspaniałośc Króla Chwał, Bo miłosc Bożą w sercu swym dzisiaj mam\" Nie dokłuczajcie juz sobie:( Jak Stigmata chce do zakonu- to jej wola. Ja tego nie rozumiem. Wiez , ze nie kazdy musi sie zenic czy wychodzic za maz. Ale po co zaraz zamykac sie za murami klasztoru- mozna życ samemu, wielbić Boga i pomagac na codzien innym:) Pozdrawiam wszystkich❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primo: kto powiedział, że ja chcę do zakonu? no nie nadinterpretowywujcie (co za słowo). Żyję w celibacie, bo nie mam męża, ale nie tylko dlatego, i nie miejsce tu na debaty o mojej drodze życiowej. Secundo: \"cichutenko >>> No tak, nie wszyscy są tu protestantami, są ateiści, agnostycy, sceptycy, wątpiący, poszukujący, wyznawcy sekt protestanckich... etc. stigmato to jest Twoja miłośc do bliżniego ??????\" Cichutenko a co ma miłość bliźniego do wymienienia różnych denominacji chrześcijańskich tudzież różnych światopoglądów, które wymieniłam? Czy napisałam, że ich nienawidzę? Odpowiedz mi na to, bo uciekasz od każdego pytania. Drugą katoliczkę na topiku, Solansz, też tak traktujecie z miłością jak mnie? :) O ekumenizmie nadal ani słowa. Zresztą czemu ja się dziwię. Prowokatorka - zaszczytne miano... Jezusa też nazywano prowokatorem i podburzycielem. Dziękuję za wzmocnienie mojego poczucia własnej wartości :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×