Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Vassula Rydén (ur. 18 stycznia 1942 w Egipcie) – chrześcijańska autorka orędzi religijnych zatytułowanych Prawdziwe życie w Bogu. Vassula urodziła się w greckiej rodzinie prawosławnej. W 1966 r. wyszła za mąż za |luteranina w Lozannie w Szwajcarii. W czasie tego małżeństwa w latach 1971 i 1976 urodziła dwóch synów. Rozwód wzięła w Szwecji w listopadzie 1980 r. W czerwcu 1981 r. ponownie wyszła za mąż za Szweda, luteranina Pera Rydena. Jest poliglotką, jej codziennym językiem jest angielski. Od roku 1985 twierdzi, iż otrzymuje wewnętrzne natchnienia w postaci pouczeń Jezusa Chrystusa, Boga Ojca, Ducha Świętego, Matki Najświętszej oraz św. Michała Archanioła i zapisuje je jak dyktanda w języku angielskim. Napisała w ten sposób ponad 110 zeszytów. Jej książki przetłumaczono już na 40 języków, w tym na japoński i arabski. Vassula spotykając się z ludźmi, mówi o swoim doświadczeniu Boga, o nawróceniu. W prezentowanej przez nią doktrynie, tj. w otrzymanych orędziach, znajdują się treści nauczania Kościoła katolickiego, przedstawione prostym językiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Watcher - Kamelii zarzucasz kłamstwo odnośnie jej wyznania - ja tu jestem od bardzo dawna i od początku właściwie wiadomo o wyznaniu Kamelii. Bardzo sprawnie operujesz numerami stron jakichś jej wypowiedzi, a jednocześnie kłamiesz ( bo jak inaczej to nazwać?) o zamiarach Mądralki. Więc mam wrażenie, że coś Ci się pomyliło z tym, że jesteś w stanie łaski uświęcającej. Po tym co piszesz w tym \"sporze\" to sądzę, że chyba akurat jesteś w stanie łaski ogłupiającej. A może Tyś Rydzyk w we własnej osobie? To by tłumaczyło podejście. Chociaż mam wrażenie, że on akurat to zatwardziały ateista i materialista jest, tylko sobie znalazł znakomity sposób jak \"kosić babki z kasy\" pod przykrywką sacrum, którego nie godzi się kwestionować, a nawet pomyśleć o możliwości kwestionowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stanowisko Kościoła katolickiego Watykańska Kongregacja Nauki Wiary sporządziła dwa dokumenty dotyczące rzekomych objawień prywatnych Vassuli Ryden, a skierowane do przewodniczących konferencji biskupich. Pierwszy, opublikowany w 1995 r., odpowiadał na pytania duszpasterzy, dotyczące oceny działalności mistyczki, zwracał uwagę na niejasny język objawień, na wyraźnie obecnego w jej pismach ducha millenaryzmu, a także na niejasne wypowiedzi dotyczące sakramentów, sprawiające problemy ekumeniczne. Ostatni list kard. Levady z 25 stycznia 2007 r. podtrzymuje negatywną opinię doktrynalną. Ponadto informuje, że Vassula Ryden w dialogu z Kongregacją wyjaśniła wiele wątpliwości m.in. co do natury objawień, które wydają się być raczej osobistymi przemyśleniami, niż Bożym objawieniem. Kongregacja Nauki Wiary odradza wiernym udział w grupach modlitewnych organizowanych przez Vassulę Ryden, a w przypadku spotkań ekumenicznych poleca zastosowanie się do wskazań Kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to troche o tym,o czym piszemy,ale jest jeszcze doslownie o tym.Zaraz poszukam. "Przyjmijcie Królestwo Boże jak małe dzieci 16 maja 1988 – Jezu? – Jestem. Pójdź. Zachowaj w umyśle Moje Pouczenia. Jestem twoim Boskim Nauczycielem dyktującym ci. Vassulo, w okresie krótszym niż dwa lata, nauczyłem cię wiele o Moich Boskich Dziełach, zawsze tak tajemniczych dla ludzi, dla ich zdolności zgłębiania ich. Widzisz, Moje dziecko, te Boskie Dzieła przekraczają ludzkie zrozumienie. Wiele dusz nie odpowiada na Moje Dzieła, bo nieliczni są ci, którzy chcą się zmienić. – Panie, co rozumiesz przez "zmienić"? – Te dusze są przywiązane do świata, do tego, co materialne. Choć określają się jako duchowe, nie są takie, przywiązują się bowiem do tego, co widzą cielesnymi oczami i czego dotykają ciałem. Są zawzięte i żyją bezowocnie. Ich serca nie otworzą się, aby pozwolić wylać się na nie Mojej Boskości. Tak, istnieje wiele czynników przeszkadzających im pozostawać w Mojej Światłości. Powiedziałem i wciąż będę powtarzał te ważne słowa: "Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego" nigdy. Bądźcie niewinni, miejcie dziecięcą wiarę, a wtedy ogarnie was Moje Boskie Światło i jak kwiaty zwrócicie się do słońca, otworzycie się i pozwolicie Mojej Światłości wniknąć w was. Zrozumcie, Moje umiłowane dzieci, że Ja jestem zawsze z wami. Moja Miłość do was jest niestrudzona. – Jezu, czy nadal będziesz nas pouczał? – Wszystko, co mam do powiedzenia, zostanie zapisane. Ja jestem zawsze blisko was, aby was kochać i pouczać. Niech ci, którzy mają uszy, słuchają. Niech usłyszą, że to Ja, Jezus, wasz Pan, objawiam Samego Siebie poprzez to narzędzie. Nigdy was nie opuściłem. Jezus popatrzył na mnie. – Vassulo, nauczę cię robić postępy. (Później) – Jezu? – Jestem. Módl się za te wszystkie dusze, które jeszcze nie pojęły Pisma Świętego; za dusze źle interpretujące tak wiele jego fragmentów, odrzucające całe części, które mogłyby was oświecić, i wykorzeniające liczne elementy, które mogłyby wlać w was światło. Posłuchaj i spróbuj zrozumieć. Był raz siewca, który przygotował ogromne pole. Do obsiania go wybrał najlepsze ziarno, aby otrzymać najlepszą pszenicę! A kiedy żniwo – o, jakże wielkie żniwo! – było gotowe do zbioru, jego nieprzyjaciel wysłał na jego pole gromadę kruków. Poleciały na to pole, na którym pracował i przygotował z tak wielką miłością i za cenę tak wielkich ofiar. Pole to – na którym żniwo było gotowe i obfite – mogłoby wyżywić cały kraj, nikogo nie pozostawiając o głodzie. Kruki posłane przez nieprzyjaciela zaczęły dziobać to tu, to tam, pożerając i pustosząc jak tylko to możliwe. Gdyby siewca, widząc to wszystko, nie posłał swych sług, aby przegonili kruki, zniszczyłyby cały plon. – Panie, czy zechcesz to teraz wyjaśnić? – Pójdź! Siewcą jestem Ja, Pan. Zasiewem jest Moje Słowo, Nieprzyjacielem – szatan. Kruki to dusze znajdujące się pod wpływem szatana, niszczące od czasu do czasu, przez wiele lat ważne elementy Moich Słów. Jednak Ja, Jezus Chrystus, Pan, będę się ukazywał wiele, wiele razy, aby przynieść wam te brakujące składniki. Upiększę i odnowię Mój Kościół. Kocham cię, stworzenie. Cały Mój Kościół zostanie odnowiony. Te elementy, które zostaną wam zwrócone, upiększą Go i uczynią doskonałym. Jednak najpierw ukoronuję Piotra, Piotra-Moich-Baranków. Dałem mu to imię i zachowa je. Wejdę do Mojej Świątyni dokładnie tak, jak uczyniłem to wtedy, kiedy byłem na ziemi. Uderzę Moim Pasem Doskonałości wszystkich tych oszustów. Wejdę z siłą i obalę wszystkich wielbicieli pieniądza. Wejdę do «Jeruzalem», aby Nowe Jeruzalem mogło ujrzeć Światło. Usunę te bloki i otworzę Drogę. To, Vassulo, będzie znane jako Wielki Ucisk Mojego Kościoła. Włożę wtedy w rękę Piotra żelazne berło, którym będzie bronił Moje owieczki. Tym zaś, którzy nie wiedzą i zadają sobie pytanie: «Dlaczego powinniśmy mieć przewodnika?», mówię: Czy kiedykolwiek widzieliście lub słyszeliście o owczarni bez pasterza? Ja jestem waszym Boskim Pasterzem i wybrałem Piotra, aby strzegł Moich baranków aż do Mojego Powrotu. Nałożyłem na niego tę odpowiedzialność. Po co więc wszystkie te kłótnie? Po co te wszystkie próżne dyskusje? Tym zaś wszystkim, którzy nie znają jeszcze Moich Słów, mówię, aby przeczytali je w Pismach. Znajdują się w świadectwie Jana, Mojego Ucznia. Zjednoczę Mój Kościół i otoczę was Moimi Ramionami w jednej owczarni, bowiem dziś, rozwijając zbyt wiele wspólnot, jesteście wszyscy rozproszeni w grupach, podzieleni. Rozczłonkowaliście Moje Ciało, a tak NIE MOŻE BYĆ! Wszystkich was zjednoczę. Potem Ja i Piotr będziemy działać razem. Pokażę mu Moje ukryte elementy, ukażę mu wielką liczbę Moich Tajemnic, by go uzdolnić do nauczania Moich dzieci. Dzięki temu nauczaniu ujrzycie Nowe Niebo i Nową Ziemię. Ja, Pan, odnowię mury Mojego Sanktuarium. Ach, Vassulo! Tak wiele jest do naprawienia! Pozwól Mi posługiwać się tobą. – Tak, Panie, daj mi potrzebną siłę, proszę Cię o to. Amen. – Pozwól, by Mój Palec spoczywał na twoim sercu i zachował Mój Ołtarz rozpalony. Ja, Bóg, kocham cię pomimo twej zupełnej nicości. Udzielę ci koniecznej siły, abyś była zdolna do wypełnienia misji, tej misji, do której cię przeznaczyłem. Nie zniechęcaj się, bądź cierpliwa. Wkrótce powrócisz do Domu, do Mnie, do Nas. Przyjmij Nasz Pokój. Módl się o Odnowę, której dozna Mój Kościół. Ja, Pan, kocham was wszystkich. My! – Tak, Panie, na zawsze. – Pójdź."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huauaua
"Błogosławcie tym ,którzy was przeklinaja, módlcie sie za tych, którzy was krzywdza"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer--pamietam cie jako rowniez tego,ktory nienawidzi KK.Wiec twoje slowa nienawisci skierowane pod moim adresem mnie nie dziwia.Jezeli chodzi o ojca Rydzyka.To wielki czlowiek.Pracuje za darmo,bardzo ciezko i mozolnie tworzac elite naszego Narodu,bysmy nie mieli alternatywy pomiedzy Urbanem a Michnikiem.To,co pisza i mowia media o nim,czy ty w to wierzysz?Wierzysz w te klamstwa?Wierzysz ze ma jakiegos Maybacha,helikopter,jakies imperium?Wierzysz w to wszystko?Czy po prostu tak ci wygodniej z powodu twojego sumienia.Yak nawiasem mowiac-nie twoja sprawa oceniac mje sumienia.Ja wiem chyba lepiej w jakim stanie jest mije serce i dusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia potwierdzi, że zyje, więc teraz widać że bezczynnie w zaświatach nie przebywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadinee81
wattcher>>>>>>>>jestes wielki,wiesz o czym mówisz...szukam takiego kogoś do rozmów.:) i......podkochuję się w tobie.....nie gniewasz się na mnie za szczerość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18:44 maalutka Ulka biblia taka samo była pisana, więc nie rozumiem, o co ten krzyk? Zwracam sie do wattchera i chcę rozmawiac o Biblii. I nic nikomu do tego. Wolno mi? Wolno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iftar--ja nie bede z toba dyskutowac.Nie odpowiadaj na moje posty.Ja nie bede na twoje.Ja nie dyskutuje z osobami twojego pokroju.Nie pytaj podstepnie-jakiego pokroju.Atakowalas mnie po chamsku,zniewazalas na forum o kaczkach.Tu robisz to samo.A wiec stop.Koniec.Dla mnie nie istniejesz.Kilka razy juz tu,na kolejnym topiku zdazylas mnie zniewazylas,bez rewanzu z mojej strony.Tak jak pisalem to tam,dlugo nie reaguje na takie zniewagi,ale wszystko ma swoje granice.Masz swoje poglady,a ja swoje.Ja nie wysylam ciebie do jakichs lekarzy,ani nie pogardzam toba,ani nie pisze do ciebie per debileczko.Przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się nie wydaję opinii o twoich wypowiedziach, skupiam sie na Biblii bo to forum jest o Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakłamany watcherku tyle e tobie jadu, że gniazdo węży byś nim wykarmił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulka-Biblia taka sama,ale wy pomijacie niektore jej fragmenty.W tym caly problem.Nie uznajecie spowiedzi w konfesjonale np,udzielanej przez ksiedza.Nie uznajecie Papierza itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadinee81
wattcher>>>>>nie odpowiesz mi?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakłamany watcherku a przytoczyłeś jakis fragment biblii do dyskusji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieżle Was ta biblia nakręca:) nie ma się co dziwić, wystarczy przypomnieć słowa Jezusa: „Jeśli kto przychodzi do mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem\" Łk 14, 25-26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo to \"przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jej matką, i synową z jej teściową. Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego. Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien\" Jezus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
09:54 wattcher Iftar--jestes kolejna ignorantka.Niestety.Po pierwsze kretyneczko, To cały wattcher, ktory nigdy nikomu nie ubliża, kocha ludzi i jest w stanie laski uswiecającej. Sory, Iftar, ze wykorzystalam tekst do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" dreamer--pamietam cie jako rowniez tego,ktory nienawidzi KK.\" Nie nienawidzę KK więc coś Ci pamięć szwankuje. Nie mam do tego powodu i z nienawidzeniem mi nie po drodze. Zresztą o ile mi wiadomo to Ty też nie jesteś całością Kościoła Katolickiego więc nie insynuuj tu sobie tego jako jakichś \"wrogich ataków\" na Kościół. A to jaką \"elitę\" buduje Rydzyk to pozostawię bez komentarza :P Cóż, widzę, że Twoim jedynym argumentem jest nienawiść i nienawiść wietrzysz w około. To rzeczywiście zgodne z wizją świata mediów skupionych wokół Rydzyka - tylko na wątrobę uważaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie to niepojęte, zeby tak pisać do kogokolwiek:( ale jak wy się się macie kochać skoro sama bilbia nawołuje do nienawiści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wattcher ulka-Biblia taka sama,ale wy pomijacie niektore jej fragmenty.W tym caly problem.Nie uznajecie spowiedzi w konfesjonale np,udzielanej przez ksiedza.Nie uznajecie Papierza itd. Ktore fragmenty pomijamy? Podaj mi werset z Biblii o spowiedzi w konfesjonale, na ucho obcemu mężczyźni. Ale werset z Biblii, a nie chore urojenia jakiejs nawiedzonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×