Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

wattcher Odbijam wiec pileczkę. Dobrze - mogę byc odszczepieńcem i czym tylko ci sie podoba. Jednak chwała Bogu, ze nie jestem bałwochwalcą tak jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulka i znow klamstwa i drwiny.Ja jestem dumny z laski uswiecajacej i sie z nia nie obnosze.Moze warto by bys ty tez w stanie tej laski byla?Nie stawiam siebie ponad innymi,chocby z tego wzgledu,ze o ile sie nie myle,ja jedyny przyznalem sie tu i przyznaje do tego,iz jestem wielkim grzesznikiem i ze jest mi z tego powodu bardzo przykro.Czy twoim zdaniem,ktos ,kto mowi o sobie,ze jest wielkim grzesznikiem-ten sie wywyzsza,czy poniza? Skoro ty zacytowalas w sposob nieuczciwy moja wypowiedz,po to,zeby wykazac moje rzekome obrazanie innych,a nie zacytowalas tego,o czym pisalem,czyli tej drugiej strony to chyba probujesz mnie oczernic.To chyba nie ja powinienem cytowac calosc.Przeciez to ty pisalas o tym.Nie ja.Prawda?Tak by bylo uczciwie.Czyz nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulka wybacz
ze ciebie mecze, ale co bylo powodem, że zdobylas się na przeczytanie Biblii ? Nie musisz odpowiadać jak nie chcesz, ale dla mnie to jest cos niezwykłego, zadziwiajacego , niespotykanego ... 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popatrz ulka-czy to nie czysta schiza?Najpierw oszczerstwa pod adresem Krk-tu; " 10:57 _ulka_ Odszczepieńcy, heretycy. Tymi slowami katolicy okreslaja niekatolikow, ale krzyczą ze to ich sie krytykuje i obraża. " a kilkanascie minut pozniej tak.Czy to nie ty-ulka napisalas te slowa o balwochwalcach?Takich wlasnie obrazliwych okreslen pod naszym adresem urzywacie w swoich Kosciolach.To wylazi przy roznych okazjachTak jak tu : 22:04 _ulka_ wattcher Odbijam wiec pileczkę. Dobrze - mogę byc odszczepieńcem i czym tylko ci sie podoba. Jednak chwała Bogu, ze nie jestem bałwochwalcą tak jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ulka wybacz. Musiałabym dlugo opowiadać. W skrocie - bylam na pograniczu ateizmu, ale pewne wypadki spowodowały, ze zaczęłam szukac Boga, nie tego ktorego znalam wczesniej z religii w kościele, ale takiego, ktory dawałby mi siłę i był przyjacielem. Gdzie takiego szukać? Tylko Biblia mogla mi pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wattcher Jesteś jak male rozkapryszone dziecko. Szkoda klawiatury. Pisz i mysl co chcesz. Z toba się rozmawiać nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj stigmato ❤️ miło Cię znowu usłyszeć hmmmm cyt, _ulka_ To właśnie opieranie się na tradycji prowadzi do wypaczeń i sekciarstwa. To wlasnie Katolicyzm juz nawet nie interpretuje w dowolny sposob, ale wręcz pomija zapisy biblijne i do wierzenia podaje to co kolejni papieże wymyślą, a co nie jest absolutnie Slowem Bozym. Biblia jest dla prawdziwego chrześcijanina jedynym drogowskazem. Żeby krytykować jakakolwiek inna religie, najpierw swoja trzeba mieć nienaganną. Zastanawiam się Ulka co to znaczy-że kolejni papieże wymyślają. Jezus wyznaczył Piotra swego następcę chyba nie bez powodu. Chyba zbyt pochopnie oceniasz bardzo ważny element religii katolickiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Z tego co wiem,to dzis Papieza nie uznaja Koscioly,ktore mowia o sobie,iz sa chrzescijanskie,ale nie sa rzymskokatolickie\" Jeszcze Kościół Grekokatolicki uznaje zwierzchność Papieża. \"Ja jestem dumny z laski uswiecajacej i sie z nia nie obnosze.\" Ciekawe czy tylko ja mam tutaj takie lekkie wrażenie, że wcale a wcale tego nie robisz? \"Bóg jednakowo kocha mnie jak i tego, który jest moim przeciwnikiem I nade mną i nad nim pada deszcz i świeci słońce. Nie ma niczego wyjątkowego gdy szanujemy i kochamy tych którzy myślą identycznie jak my, są naszą rodziną , naszymi przyjaciółmi , naszymi sprzymierzeńcami, jest to takie normalne. Bóg pragnie by Jego dzieci były doskonałe w miłosci. Bądzcie szczęśliwi.\" Kamelio, pięknie napisane - 🌼 Myślę, że to wspaniała była by (i sądzę, że kiedyś będzie) sprawa, gdyby wyznawcy przeróżnych religii potrafili żyć w pokoju, przyjaźni i miłości. Gdyby sąsiedzi Chrześcijanin, Muzułmanin, Buddysta, Ateista itd. itd. pozdrawiali się radośnie każdego dnia, spotykali wspólnie, rozmawiali, żartowali, ich dzieci bawiły by się razem i nie raziła by nikogo odmienność religii. Żeby szanowali prawo innych do własnego wyznania tak jak swoje do własnego. Myślę, że wówczas bardziej wzmacniali by swoją wiarę, niż tocząc wojny, budując mury, przelewając krew lub tocząc mniej krwawe ale też nieprzyjemne boje. Spokojniej nocy wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli ktos uwaza przeczytanie Biblii za cos niespotykanego,no coz.Kazdy chrzescijanin powinien czytac fragment codziennie. ulka-sorry,ze tak wciaz odpowiadam na twoje posty,ale tak jakos sie sklada. Jezus mianowal sw.Piotra glowa Kosciola,ktory zalozyl.A wiec to sw.Piotr byl pierwsza glowa Kosciola katolickiego.Dzis nastepcow sw.Piotra nazywamy-Papiezami.Co do sw.Piotra-byl w Rzymie i tam zginal smiercia meczennika,ukrzyzowany na wlasna prosbe glowa w dol,twierdzac,ze nie jest godzien umrzec jak jego Pan,Jezus Chrystus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy to nie jest tak, że Jezus wyznaczył na swojego następcę Piotra, ale historia pokazała, że ogrom papieży nie postępował tak, jakby sobie tego Jezus życzył? I moze właśnie dlatego inne "odszczepienia", jak to lubi nazywać wattcher, nie zatwierdzają stanowiska papieża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehhehehe
a czy Jezus chciał , żeby powstała grupa odszczepieńców??? Jezus nie obiecywał, że będzie łatwo 🌻, niektórzy wytrwali, bo wybrali trudniejszą drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ,iz napisalem o lasce uzwiecajacej-podkreslam raz jeszcze-nie widze w tym niczego zlego,poza radoscia z tego faktu.Czy ty widzisz dreamer cos takiego,czy moze nadzwyczajnego,w sensie nieosiagalnego?Kazdy moze w stanie takiej laski byc.Byla to moze bardziej zacheta anizeli jakies obnoszenie sie.Chyba mimo wszystko lepiej ja wiem,jakie byly moje intencje. -----------> "Kamelio, pięknie napisane - Myślę, że to wspaniała była by (i sądzę, że kiedyś będzie) sprawa, gdyby wyznawcy przeróżnych religii potrafili żyć w pokoju, przyjaźni i miłości. Gdyby sąsiedzi Chrześcijanin, Muzułmanin, Buddysta, Ateista itd. itd. pozdrawiali się radośnie każdego dnia, spotykali wspólnie, rozmawiali, żartowali, ich dzieci bawiły by się razem i nie raziła by nikogo odmienność religii. Żeby szanowali prawo innych do własnego wyznania tak jak swoje do własnego. Myślę, że wówczas bardziej wzmacniali by swoją wiarę, niż tocząc wojny, budując mury, przelewając krew lub tocząc mniej krwawe ale też nieprzyjemne boje." ---------------------------------- a teraz,po tych slowach przeczytaj ewangelie wg.sw.Jana 17,20-24. znaczy,ze nie zgadzasz sie ze Slowem Bozym.Nadto glosisz jakies dziwne teorie.Dokladnie cie nie rozumiem,bo piszesz o zyciu w pokoju,z czym sie zgadzam,ale piszesz ze spokojem o ateizmie.Tutaj juz wlacza sie moj niepokoj,bo co ze zbawieniem?Co z troska chrzescijanina o zbawieniu nas wszystkich?Buddysci tez nie wierza w Boga.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metafora--nie ja lubie nazywac "odszczepiencami",bo oni sie odszczepili od pnia,od tego Kosciola zalozonego przez Jezusa i datego sa odszczepiencami.Ja nie tworze jezyka,a nie lubie eufemizmow.Mowmy zgodnie z nakazem Jezusa;tak,tak,nie ,nie,czyli prawde bez obwijania w bawelne.Ponadto,wszyscy Papieze wybrani byli z woli Boga.Jest duzo zaklamania i po prostu nieprawdy pisanej o Papiezach.Nie trudno zgadnac kto i dlaczego to zrobil.Podkreslam-z woli Bozej.To nie byly przypadki.Juz samo to wskazuje na to,ze napisano o nich nieprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"bo piszesz o zyciu w pokoju,z czym sie zgadzam,ale piszesz ze spokojem o ateizmie.Tutaj juz wlacza sie moj niepokoj,bo co ze zbawieniem? " Ateista się tym nie przejmuje i wyznawcy wszelkich religii powinni to uszanować :) Poza tym czemu nie rozumiesz, że mówi o tym ze spokojem? To znaczy, że potępiasz ateistów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metafora--nie ja lubie nazywac "odszczepiencami",bo oni sie odszczepili od pnia,od tego Kosciola zalozonego przez Jezusa i datego sa odszczepiencami.Ja nie tworze jezyka,a nie lubie eufemizmow.Mowmy zgodnie z nakazem Jezusa;tak,tak,nie ,nie,czyli prawde bez obwijania w bawelne.Ponadto,wszyscy Papieze wybrani byli z woli Boga.Jest duzo zaklamania i po prostu nieprawdy pisanej o Papiezach.Nie trudno zgadnac kto i dlaczego to zrobil.Podkreslam-z woli Bozej.To nie byly przypadki.Juz samo to wskazuje na to,ze napisano o nich nieprawde.Trudno dotrzec do jakichs wiarygodnych zrodel,ale ja osobiscie nie wierze zbytnio w jakichs antypapierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ble. Ja wierzę bardziej w żródła historyczne niż paplanina ( z całym szacunkiem , bądź co bądź) ludzi zaślepionych, ZAŚLEPIONYCH !!! przez wiarę. Wattcher - religie nie są po to, żeby skłaniać kogoś do wiary w coś, co niby siezdarzyło czy coś w ten deseń. Religia jest po to, żeby pokazać, jak żyć ... poprzez te wszystkie symboliczne przypowieści ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metafora--cala Biblia jest o Milosci.Najwazniejsze z dziesieciorga przykazan,jest pierwsze-o milosci.Rozciagniete na bliznich.Czlowiek kochajacy innych chce dla nich dobrze.Jak zatem mozna nie zwracac uwagi na to,ze ktos niewierzacy w Boga bedzie cierpial na wiecznosc?Mnie taka perspektywa przeraza i nikomu jej nie zycze.Taki jest tego sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak napisał Dreamer - byłoby tak pięknie na świecie, gdyby ludzie żyli zgodnie z tym, czego naucza ich religia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czekaj, skoro chodzi o zbawienie, to przecież wg Biblii na jego brak jest skazany zarówno ateista jak i wyznawca innej wiary. Więc dlaczego Muzułmanin już Cię tak nie martwi ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiara jest laska dana nam od Boga.Nie pochodzi ona z naszej woli.My jej chcielismy,bo takim jest ona udzielana(wolna wola),ale jest darem.Natomiast kazdy wierzacy ma obowiazek swiadczyc wobec bliznich o Bogu.To tez jest w Biblii.Chrystus naklada na nas taki obowiazek.Mowi,ze jezeli ktos sie przyzna do Mnie przed bracmi swymi,do tego Ja sie przyznam przed Ojcem Moim w Niebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiszę jeszcze raz, bo to dość istotne w tej kwestii, a mogło Ci umknąć zostając na tamtej stronie: a czekaj, skoro chodzi o zbawienie, to przecież wg Biblii na jego brak jest skazany zarówno ateista jak i wyznawca innej wiary. Więc dlaczego Muzułmanin i inni wyznawcy już Cię tak nie martwią...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
religia muzulmanska powstala w roku 1332.Data ta jest symboliczna i moze znaczaca,poniewaz stanowi dwakroc powtorzona cyfre 666.Tak,czy inaczej jest rowniez odszczepiona.Ja nie wiem,jak Bog potraktuje tych tzw.odszczepiencow.Wiem napewno,ze bardzo sie smuci podzialem Kosciola,o ktorego jednosc sie modlil w Ogrojcu tuz przed pojmaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zresztą ... zbawienie, zbawienie... czy królestwo niebieskie, czy niebo, jak kto woli ... Nie bierzcie tego dosłownie ... ! Zbawienie jest na Ziemii, za życia, bo gdy żyjemy w miłości, tak jak naucza dowolne pismo religijne, gdy czynimy dobro, to mamy uczucie, jakby nas dotykała taka magiczna siła ... To sprawia, ze czujemy się dobrze i że umrzemy z czystym sumieniem, o czym pisałam wcześniej ... (tak, wiem, teraz powinnam być spalona na stosie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytalem o muzulmanizmie,ze religia ta powstala w celu zniszczenia chrzescijanstwa.Data jej powstania(1332) potwierdzalaby taka teze.Jednak z jednej strony wiemy iz Bog potrafi wszystko zlo przemienic w dobro,a z drugiej-wiemy,ze oni nie uznaja Jezusa za Boga,a za jednego z prorokow.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,nie powinnas byc nigdzie palona.ja gleboko wierze w to,o czym mowi Bog,ze wiekszosc nawet zatwardzialych ateistow wyznaje swoje grzechy dopiero na lozu smierci.Ojciec Przedwieczny tak ich do tego namawia,ze wiekszosc dokonuje tzw.aktu skruchy doskonalej.Bog o tyle im przedluza zycie ziemskie,by wystarczylo do tego aktu.My o tym nie wiemy,ale jakie to wspaniale,ze ci ludzie nie beda musieli cierpiec na wieki.Bog jest wspanialy,Jest przecudowny.Nie znajduje slow ,by wyrazic moje uwielbienie dla Niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja i tak na łożu śmierci powiem najbliższym, jak bardzo ich kocham, i przeproszę ICH za błędy. I skonam. To wszystko, co zamierzam zrobić na łożu śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metaforo-ja jestem naprawde gleboko przekonany,ze kazdy ma swoj czas powrotu do Ojca-Stworcy.Jedni wczesniej,a inni...-na lozu smierci.Moim zdaniem-lepiej pozniej niz wcale,ale jeszcze lepiej-wczesniej niz pozniej.Bog jest naprawde wspaniala Istota.Wspaniala Tajemnica dla nas.Nie pojmujemy Go.Jednak kilku rzeczy mozemy byc pewni,a mianowicie tego,ze jest On Miloscia,Milosierdziem,Wybaczeniem.Jest najtkliwsza Istota.Jak zatem mozemy my-pomijajac moze fakt Jego Ojcostwa-nie kochac tak wspanialej Istoty,ktora tak bardzo nas kocha-calkiem bezinteresownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powrót? Ja już wierzyłam w Boga, moze też trochę przez to, że bez mojego wyboru mi go wpajano jak wszystkim 90% -om Polaków. Ale moja droga wiedzie przez ateizm - taki trochę filozoficzny, ale jednak ateizm, oparty jedynie na nauce, faktach i potędze ludzkiego umysłu . Pisząc powyższe pewnie masz na myśli \"ateistów\" mówiacych \"a może tam coś/ktoś jednak jest ...\" - zgadzam się - oni się pewnie nawrócą. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wattcher Czas najwyższy abys zadbał o siebie. Osądzasz wszystkich. A czy wiesz kto powiedział: \"Nie sądź abyś nie był sądzony. Jaka miarą mierzysz taką i ty bedziesz mierzony\". Pomysl o tym. Jezusowi tez zarzucano, ze ma konszachty z diabłem. Ty robisz to samo w odniesieniu do Muzulmanow. Sam wymyslileś to zorganizowanie się w celu zniszczenia chrześcijaństwa? Ale masz wyobraźnię. Piotr jako papież. Czy chodzi o Piotra, który trzykrotnie zaparł sie Jezusa? I do ktorego Jezus powiedział: \"Idź precz szatanie? Dlaczego Janowi, a nie Piotrowi polecil opiekę nad swoja matką? Dlaczego to Jan był umilowanym uczniem Jezusa, a nie Piotr? Czyżby Jezus popelnil błąd? Na podstawioe jednego wersetu, nie w pełni jednoznacznego KK zbudowal swoja religię. To samo zrobili Świadkowie Jehowy. Na podstawie jednego wersetu zbudowali dogmat o niewolniku. Papiez czy niewolnik - ta sama melodia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×