Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

no coz takie czasy, ze ludzi ktorzy ogladaja mecze nazywa sie kibicami, ludzi, ktorzy sluchaja rocka nazwa sie fanami a ludzi, ktorzy sluchaja slow Jezusa nazywa sie fanatykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biancoooooooo
a to fajnie, ze ja nic nie mamrocze :D ale znam paru cpunow, ktorzy jak sa na haju to cos mamrocza- chyba sa fanatykami a ja cale zycie myslalam, ze narkomanami. No coz czlowiek cale zycie sie uczy i glupi umiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"religia muzulmanska powstala w roku 1332.Data ta jest symboliczna i moze znaczaca,poniewaz stanowi dwakroc powtorzona cyfre 666." watcher ty się nie zajmujesz warą katolicką , ty się podniecasz gusłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wattcher Jaka to jest religia muzulmańska? I skąd wziąłeś ta datę? Muzulamanami, o ile wiem nazywa sie wyznawcow Islamu, a Islam powstał w VII wieku n.e. Tylko nie mysl, że w roku 666. Wyjaśnij to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mowi,ze jezeli ktos sie przyzna do Mnie przed bracmi swymi,do tego Ja sie przyznam przed Ojcem Moim w Niebie. (cyt Wattcher) tak , masz racje watcher. zgadzam sie z tym zdaniem. Uważasz ze Jezus przyzna się tylko do tych którzy należą do kościoła Rzymskokatolickiego? Nie ponizaj proszę wierzących ludzi w Chrystusa którzy są poza kościołem Rzymskim. Są ludzie, którzy nigdy nie byli katolikami i od wielu pokoleń są np. ewangelikami Augsburskimi, protestantami. Ale są wierzącymi w Chrystusa ludzmi, Jemu oddali swoje życie, Jezus jest ich zbawicielem. Tez będą dla Ciebie heretykami, odszczepieńcami.? Nie wywyższaj sie , tylko dlatego bo należysz do KK, nie ponizaj tych którzy do tego koscioła nie nalezą. Zbawia Jezus, nie przynależnaość do jakiegokolwiek koscioła. Jezus i Jego oferta zbawienia, Jego Zbawcza krew są PONADWYZNANIOWE. DLA WSZYSTKICH . Proszę podaj fragment z Pisma, który mówi o ustanowieniu Piotra paiezem I to ze Piotr wyznaczał następnych papieży? (sukcesja apostolska)??? Podyskutujemy o tych fragmentach . Proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wśród tej wielkiej liczby papieży i antypapieży są tacy, którzy sprzyjali herezji, byli rozpustnikami, erotomanami, cudzołoznikami, mordercami, zabijali z mieczem w ręku, nie był im obcy nepotyzm. To Piotr ich wyznaczył? To z woli Boga zostali papieżami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kardynał James Gibbons napisał: "Jezus, nasz Pan, założył Kościół, który spodobało Mu się zbudować na Piotrze. Dlatego każdy kościół, który nie uznaje Piotra za swój fundament, nie jest Kościołem Chrystusa i nie może się ostać, gdyż nie jest dziełem Boga." Powyższe twierdzenie opiera się na cytacie, z Biblii Tysiąclecia : "Jezus zapytał ich: "A wy za kogo Mnie uważacie?" Odpowiedział Szymon Piotr: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego". Na to Jezus mu rzekł: "Błogosławiony jesteś Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą." (Mt.16:15-16). W oryginalnych greckich tłumaczeniach Nowego test. występują tam dwa słowa. I to jest szalenie ważne> Petros ( Gr. Kamień) i Petra (Gr. Skała) Jezus nazywa Piotra Petros. Imię "Piotr" (gr. petros) oznacza "kamień", który można przesunąć z miejsca na miejsce. W odróżnieniu od niego, "skała" (gr. petra), na której miał być zbudowany kościół, to opoka. Jezus to Petra - Skała(opoka) której nie można poruszyć z miejsca (Iz. 44:8; Ps.18:32; 1Kor.10:4) Kto jest zatem SKAŁĄ na której ma się opierać KOSCIÓL ? Izajasz 44 (8) Nie trwóżcie się i nie lękajcie się! Czy wam tego już dawno nie opowiedziałem i nie zwiastowałem? I wy jesteście moimi świadkami. Czy jest bóg oprócz mnie? Nie, nie ma innej opoki, nie znam żadnej. (9) Wytwórcy bałwanów są w ogóle niczym, a ich ulubione wytwory są bez wartości, ich czciciele są ślepi, a oczywista ich niewiedza naraża ich na hańbę. NIE MA INNEJ OPOKI !!!!!!OPRÓCZ BOGA Psalm18.32 Kto jest skałą prócz Boga naszego? 1Kor. 4) i wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus. Tylko Jezus w Bibli nazwany jest SKAŁĄ 1Kor 3:11 Bw "Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus." Kontekst fragmentu Pisma Świętego o Piotrze i Jezusie dotyczy mesjaństwa Jezusa. Rozpoczyna się pytaniem Jezusa: "Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?" (Mt.16:13). Jego kulminacją jest wypowiedź Piotra, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga żywego (Mt.16:16). To wyznanie o Jezusie stanowi fundament wyznia z którym apostołowie mieli ruszyć w swiat i zwiastować ludziom JEZUSA Jezus jest kamieniem węgielnym ( fundamentem) , a wszyscy ludzie sa kamieniami żywymi, które przyłączając sie do Skały (fundamentu) tworzą budowle Jezusa (KOSCIÓŁ) Apostoł Piotr potwierdził, że wierzący są jedynie kamieniami zbudowanymi na Skale, którą jest Chrystus (Dz.4:11; 1P.2:4-8), 1 P. (4) Przystąpcie do niego, do kamienia żywego, przez ludzi wprawdzie odrzuconego, lecz przez Boga wybranego jako kosztowny. (5) I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa. (6) Dlatego to powiedziane jest w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, kosztowny, A kto weń wierzy, nie zawiedzie się. (7) Dla was, którzy wierzycie, jest on rzeczą cenną; dla niewierzących zaś kamień ten, którym wzgardzili budowniczowie, pozostał kamieniem węgielnym, (8) ale też kamieniem, o który się potkną, i skałą zgorszenia; ci, którzy nie wierzą Słowu Kościół zbudowany na Piotrze, nie ostałby się długo. Już w chwilę po tej rozmowie Jezus "odwrócił się i rzekł do Piotra: 'Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo myślisz nie na sposób Boży, lecz na ludzki!'" (Mt.16:23). Bramy piekieł przemogły Piotra jeszcze przynajmniej trzykrotnie, gdy zaparł się Jezusa (Łk.22:54-62). Bramy piekielne nie przemogą KOSIOŁA JEZUSA CHRYSTUSOWEGO zbudowanego na fundamencie mocnym, nie do pokonania, a którym jest najważniejszy KAMIEŃ WĘGIELNY SKAŁA i OPOKA JEZUS CHRYSTUS> !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyznanie apostoła Piotra o Jezusie "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego" (Mt.16:15,16) jest fundamentem wiary chrześcijańskiej (1Kor.3:11). Niektórzy sugerują, że Piotr poczynił je jako pierwszy, co stawia go nad resztą uczniów, a biskupów Rzymu czyni następcami Chrystusa na ziemi. Tak jednak nie było. Pierwszy takie wyznanie złożył Natanael (J.1:49), później inni uczniowie (Mt.14:33), a dopiero potem Piotr (Mt.16:16). Fakt, że Pan Jezus powołał dwunastu apostołów, zamiast jednego, sam w sobie świadczy przeciwko idei ustanowienia jednego człowieka nad całym chrześcijaństwem. Pan Jezus nie mówił o jednym tronie dla Piotra, lecz o dwunastu tronach dla dwunastu apostołów, ale nie na ziemi, lecz w królestwie Bożym (Mt.19:28) Ewang Mat. 28) A Jezus rzekł im: Zaprawdę powiadam wam, że wy, którzy poszliście za mną, przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na tronie chwały swojej, zasiądziecie i wy na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń izraelskich. (29) Uczniowie zapytali pewnego razu, kto będzie największy w królestwie Niebieskm Mt 20:26 Bw "Nie tak ma być między wami; ale ktokolwiek by chciał między wami być wielki, niech będzie sługą waszym." Mk 10:43 Bw "Lecz nie tak ma być między wami, ale ktokolwiek by chciał być między wami wielki, niech będzie sługą waszym." Mówiąc, nie tedy droga, nie tak ma być miedzy wami!!!!!!, w ten sposób postawił wszystkich "na równych stanowiskach" Pod znakiem zapytania stoi to, czy Piotr był kiedykolwiek w Rzymie. Zwróćmy uwagę na poniższe fakty: W 44 roku Piotr został uwięziony w Jerozolimie (Dz.12). W 52 roku był obecny na synodzie w Jerozolimie (Dz.15). W 53 roku Paweł przyłączył się do niego w Antiochii (Gal.2). W 58 roku Paweł napisał List do Rzymian, w którym pozdrowił 27 osób w rzymskim kościele, ale nie wspomina wśród nich Piotra. W 61 roku, gdy Pawła powiedziono do Rzymu jako więźnia, wyszło go przywitać kilku braci z kościoła rzymskiego, ale wśród nich nie było Piotra. Apostoł Paweł napisał z Rzymu wiele listów, w tym do Galacjan, w którym wspomina Piotra, lecz nie jako rzymskiego biskupa. W swoim ostatnim liście z Rzymu, Paweł napisał: "Tylko Łukasz jest ze mną... W pierwszej obronie mojej nikogo przy mnie nie było, wszyscy mnie opuścili: niech im to nie będzie policzone" (2Tym.4:11.16). Wątpliwe, aby apostoł Piotr cieszył się spokojem w Rzymie, gdy inny apostoł był przesłuchiwany i więziony. Nawrócony Piotr nie zostawiłby też Pawła samego, gdyby istotnie był w Rzymie. Tak więc, apostoł Paweł pisał do kościoła w Rzymie, przebywał w Rzymie dłuższy czas, pisząc stamtąd liczne listy, a jednak ani razu nie wspomniał Piotra, co byłoby niemożliwe, gdyby Piotr był tam biskupem od około 20 lat, jak utrzymuje papiestwo. Wymowne są słowa apostoła Pawła: "Tylko Łukasz jest ze mną" (2Tym.4:11).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) trzeba dawać dobre świadectwo PRAWDZIE :):):) a prawda... Ef 4:21 Bw "prawda jest w Jezusie." J 14:6 Bw "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie." :) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem tutaj codziennie i czytam ... i coraz bardziej umacniam się w tym , że moje znaki zapytania do katolicyzmu były słuszne ..a tutaj na te niewiadome znaki otrzymuję odpowiedz .... nawet Bóg potrafi otworzyć nam oczy przez internet ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichuteńko:) chwała Najwyzszemu Panu naszemu:):):)!!!! Jemu niech będą dzięki:) ❤️ ❤️ ❤️ Lk 24:31 Bw "Wtedy otworzyły się ich oczy i poznali go" :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
00:59 wattcher metaforo-ja jestem naprawde gleboko przekonany,ze kazdy ma swoj czas powrotu do Ojca-Stworcy.Jedni wczesniej,a inni...-na lozu smierci.Moim zdaniem-lepiej pozniej niz wcale,ale jeszcze lepiej-wczesniej niz pozniej.Bog jest naprawde wspaniala Istota.Wspaniala Tajemnica dla nas.Nie pojmujemy Go.Jednak kilku rzeczy mozemy byc pewni,a mianowicie tego,ze jest On Miloscia,Milosierdziem,Wybaczeniem.Jest najtkliwsza Istota.Jak zatem mozemy my-pomijajac moze fakt Jego Ojcostwa-nie kochac tak wspanialej Istoty,ktora tak bardzo nas kocha-calkiem bezinteresownie. wattcher PIĘKNE SŁOWA NIC DODAĆ NIC UJĄĆ {kwiat]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sobie wkleić informacje dotyczące wcześniejszej rozmowy Jako biblijne uzasadnienie szczególnej pozycji Biskupa Rzymu katoliccy teologowie przytaczają następujące teksty: 1. Zaprawdę powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbudujesz Kościół mój, a moce piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. - Mt 16, 18-19. Według innych interpretacji, w kontekście zacytowany fragment odnosi się nie do nadania władzy, ale do mocy Boga, który działa poprzez człowieka wierzącego. Dlatego w kolejnych wierszach czytamy o Piotrze: "A Piotr, wziąwszy go na stronę, począł go upominać, mówiąc: Miej litość nad sobą, Panie! Nie przyjdzie to na ciebie. A On, obróciwszy się, rzekł Piotrowi: Idź precz ode mnie, szatanie! Jesteś mi zgorszeniem, bo nie myślisz o tym, co Boskie, lecz o tym, co ludzkie." - Mt 16, 22-23. W tej samej Ewangelii czytamy także te same słowa w odniesieniu do wszystkich uczniów: "Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie." - Mt 18, 18. 2. A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci? Odpowiedział Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś baranki moje. I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie? Odparł Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś owce moje. Powiedział mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Czy kochasz Mnie? I rzekł do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego Jezus: Paś owce moje. - Jan 21, 15-17. Według niektórych tradycji chrześcijańskich potrójne zapytanie Jezusa odnosi się do potrójnego zaparcia się Piotra i jest próbą prawdziwości uprzedniego wyznania Piotra o Jezusie z Mt 16, 16: "A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio Skąd zaczerpnęłas informacje, ktore negują mozliwośc pobytu apostola Piotra w Rzymie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a teraz,po tych slowach przeczytaj ewangelie wg.sw.Jana 17,20-24. znaczy,ze nie zgadzasz sie ze Slowem Bozym.Nadto glosisz jakies dziwne teorie.Dokladnie cie nie rozumiem,bo piszesz o zyciu w pokoju,z czym sie zgadzam,ale piszesz ze spokojem o ateizmie.Tutaj juz wlacza sie moj niepokoj,bo co ze zbawieniem?Co z troska chrzescijanina o zbawieniu nas wszystkich?Buddysci tez nie wierza w Boga.....\" To znaczy, że co najwyżej nie zgadzam się z ze słowami o których wielu ludzi wierzy, że są słowem bożym. Tak jak oni mają prawo do takiej wiary, tak ja mam prawo do nie zgadzania się z tym. Myślę, że słowo boże tak naprawdę jest wszędzie, w każdym najmniejszym atomie (czy co tam na obecny stan wiedzy jest najmniejsze), procesie, przyciąganiu. Tylko my często nie potrafimy go dojrzeć, dosłyszeć, zrozumieć. Ale i to jest częścią słowa, widać ma jakiś cel, którego nie pojmujemy (IMHO). Co do dziwnych teorii, to nie mam absolutnie zamiaru porównywać się np. do Jezusa, ale jakby nie było jego teorie też były często dziwne choćby dla współczesnych mu ludzi. Co ze zbawieniem? Od czego, od kogo? Piszę ze spokojem, bo myślę, że każdy \"w sobie\" do tego dojdzie. (Bo zresztą kim był by Bóg, żeby tworzyć człowieka skazanego na wieczne potępienie? Nie wierzę w taką wizję). A co z troską chrześcijan o zbawienie \"wszystkich\" - tu natomiast włącza się mój niepokój, bo dotychczas w historii ta troska przeważnie polegała na przymusie, często bardzo brutalnym. Jeśli to jest pokojowa dyskusja - ok, ale do tego chrześcijaństwo bardzo długo dorasta (ale chyba jednak jest co raz lepiej - chociaż może to tylko moja naiwność). A Buddyści - nie wierzą w zdefiniowanego boga, ale jakoś od kilku tysięcy lat jakoś \"sobie z tym radzą\". I co trzeba przyznać, akurat im znacznie lepiej udaje się nie ulegać pokusie narzucania innym swoich wierzeń. Jeśli ktoś naprawdę wierzy, że ma rację, nie musi uciekać się do przemocy. Nie potrzebuje krwawych wojen, stosów, ofiar i niszczenia innych wierzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaprawdę powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbudujesz Kościół mój, a moce piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. - Mt 16, 18-19. "ty jesteś Piotr (gr. Petros - znaczy kamień, rzeczownik rodz. męskiego) a na tej skale (gr. petra - znaczy skała, rzeczownik rodz. żeńskiego) zbuduję Kościół swój. Dla mnie kosciol Bozy zbudowany jest na skale, ktora jest Jezus Chrystus. I jak w jednym z wczesniejszych postow napisalam szefem mojego kosciola jest Jezus. NIgdzie w Nowym Testamencie Piotr nie jest nazwany przywodca Kosciola. Jesli na takowego wybral go Jezus powinien byc przez uwczesnych chrzescijan conajmniej tak byc nazwany. Sam tez nazywa sie apostolem, jednym z wielu apostolow a nie papiezem, szefem, zy jak tam jeszcze bylo modnie w owczesnych czasach. Dziwne tez, ze apostol Pawel przewyzsza go aktywnoscia, zarowno literacka, zakladania zborow jak i podroznicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trelek
Cichuteńko, ja też czuję to samo co Ty, że Kamelię można czytać dzień i noc...Ona ma rzadki dar - dociera zarówno do osób wykształconych, jak i do prostych. Wartościowe treści przekazuje zrozumiałym dla każdego językiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ula http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/dunkel/piotr2.htm Jonatan Dünkel, artykuły Jonatana Dunkela były drukowane w czasopiśmie \"Słowo i Zycie\", czasopismo Kościoła Chrytusowego, polecam. Wiarygodne:) inne artykuły J. Dunkela http://www.webmedia.pl/siz/02-3/nieomylnosc.htm indeks artykułów J. Dunkela, z serwisu www.eliasz.pl http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/palla/i.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kamelio Część z tych informacji znalazlam w wydawnictwie \"Poczet papieży\". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiarygodne bądź nie, zalezy od wyznania. Kościoły Chrystusowe to wspólnota ewangelidzka. Bądźmy fair. Faktem jest, że ja osobiście nie znalazłam w Nowym Testamencie wzmianki o pobycie Piotra w Rzymie. Ale może źle szukałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, a Ty traktujesz jako pewniak czasopisma katolickie??? Pytam z ciekawości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw sprawdzam bibilijną wiarygodność, niczego ni neguję z góry, katolickie dogmaty mam sprawdzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od razu tak z grubej rury :) - dogmaty. Ja sie pytałam o czasopisma i raczej swobodne artykuły na temat. Ale ok, dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym wiesz - biblija wiarygodność to też w tym wypadku rzecz względna. Sama przyznasz, że biblia ewangelicka i katolicka chwilami się nie pokrywaja. Więc wg której sprawdzasz ową wiarygodność??? Nie musisz odpowiadać, to raczej pytanie retoryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×