Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Oczyszczenie z grzechów, nowy duch we wnętrzu, nowe, mięsiste serce zamiast kamiennego, zdolne postępować według Bożych Praw, i Duch Boży mieszkający w człowieku, dzięki któremu każdy znać będzie Pana i mieć z nim bezpośrednią więź – to są cudowne obietnice nowego przymierza, jakie Bóg postanowił zawrzeć z ludzkością. Człowiek sam z siebie nie mógł zmienić swojego statusu przed Bogiem. Zgodnie z Bożym Prawem spoczywał na nim wyrok śmierci. Dlatego też to sam Bóg postanowił coś uczynić w kwestii człowieka i rozwiązać problem grzechu i duchowej śmierci. Tym rozwiązaniem stał się Jezus Chrystus. Na człowieku był wyrok śmierci: zapłatą za grzech jest śmierć, na pewno umrzesz. Tak, Bóg mógłby to anulować, ale czy byłby sprawiedliwy i czy Jego słowo miało by wartość, Bóg nie zmieienia raz postawionego słowa. Grzech wymagał ukarania. Bóg jest święty i moze przebywac tylko ze świętymi w swoim otoczeniu, tylko czyści bez skazy i zmazy mogą być z Nim, więc grzech człowieka MUSIAŁ zostać ukarany i rozliczony RAZ NA ZAWSZE. I przyszedł Jezus, zeby zamiast ukazrać mój grzech, On został rozsądzony na Jezusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśle ze to jest najistotniejsze: Boża sprawiedliwość jest inna od naszej, ze można by było anulowac karę za grzechy bez ofiary, ale BÓG miał taki plan by wypełnić wszystko co powiedział. Syn Boga przyszedł na świat, stał się człowiekiem i na swoim ciele poniósł karę za grzech ludzkości. W naszym zastępstwie poniósł śmierć na krzyżu i swoją krwią odkupił ludzkość. Poprzez Jego śmierć został spłacony dług jaki ciążył na ludzkości z powodu grzechu. Boża świętość nie pozwalała grzesznikowi przebywać w Jego obecności. Boża sprawiedliwość domagała się kary za grzech, ale Boża miłość sprawiła, że sam Bóg w osobie Syna przyszedł na ziemię i pojednał ze sobą świat. Chrystus stał się w ofiarą pojednawczą za grzech. JEZUS z naszym zastępstwie ponosi odpowiedzialnośc za nasze winy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - a na moje pytanie odpowiesz? Bo dużo napisałaś, ale na ten temat nie bardzo tam cokolwiek znalazłem. Piszesz o skutku, a mnie ciekawi dlaczego (oczywiście w Twoim rozumieniu, czyli na podstawie Biblii, własnej wiary) Bóg wystawił człowieka na tą pokusę, i czy jako wszechwiedzący wiedział, jaką człowiek decyzję podejmie? Mi się wydaje, że wszechwiedzący więc wiedział - a zatem jaki to miało cel, żeby człowiek złamał zakaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan. 3:16-18 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. 2 Kor. 5:19 To znaczy, że Bóg w Chrystusie świat z sobą pojednał, nie zaliczając im ich upadków, i powierzył nam słowo pojednania. Ofiara Jezusa Chrystusa otworzyła zatem nam drogę powrotu do Boga, stanowiła bowiem doskonałe i wystarczające przebłaganie za nasze grzechy. Hebr. 9:11-15 Lecz Chrystus, który się zjawił jako arcykapłan dóbr przyszłych, wszedł przez większy i doskonalszy przybytek, nie ręką zbudowany, to jest nie z tego stworzonego świata pochodzący, Wszedł raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia. Bo jeśli krew kozłów i wołów oraz popiół z jałowicy przez pokropienie uświęcają skalanych i przywracają cielesną czystość, O ileż bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego ofiarował samego siebie bez skazy Bogu, oczyści sumienie nasze od martwych uczynków, abyśmy mogli służyć Bogu żywemu. I dlatego jest On pośrednikiem nowego przymierza, ażby gdy poniesiona została śmierć dla odkupienia przestępstw popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są powołani, otrzymali obiecane dziedzictwo wieczne. Boża sprawiedliwość została wykonana. Wyrok został wykonany.GRZECH CAŁEJ LUDZKOŚCI ZOSTAŁ UKARANY Jezus na krzyżu zawołał głośno : WYKONAŁO SIĘ!!!!!! Stając dziś przed Bożym Tronem możemy usłyszeć wyrok „Niewinny! – cena została zapłacona! Usprawiedliwiony krwią Jezusa!”. Została usunięta bowiem przeszkoda, która odgradzała nas od Boga – grzech. W krwi Jesusa Bóg zawarł z ludzkością nowe przymierze (1 Kor 11:25), które zapowiadał Stary Testament. Odtąd stało się możliwe dla każdego pokutującego grzesznika, by doznać wszystkich skutków jakie to przymierze ze sobą niosło. Co było głównym skutkiem Nowego Przymierza? Pojednanie z Bogiem i duchowa odnowa. Oczywiście, by móc doświadczać tego, co Bóg dał ludzkości w nowym przymierzu, zawartym w krwi Jezusa, należy najpierw do tego przymierza przystąpić i to na Bożych warunkach. Nie chodzi tu o to, że musimy „zacząć coś robić”, by Bóg dał nam zbawienie. Zbawienie jest niezasłużonym niczym darem. Otrzymujemy je za darmo z łaski Bożej (Ef 2:8-10) (8) Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; (9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. (10) Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili. Jest całkowicie Bożym dziełem. Jednak warunkami przystąpienia do nowego przymierza, dostąpienia zbawienia i duchowej odnowy jest upamiętanie i wiara. A potem, gdy Jan został uwięziony, przyszedł Jezus do Galilei, głosząc ewangelię Bożą i mówiąc: Wypełnił się czas i przybliżyło się Królestwo Boże, upamiętajcie się i wierzcie ewangelii. Mar. 1:14-15 A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego. Dz.Ap. 2:38 Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony. Mar. 16:16 Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony. Rzym. 10:9-11 Gdy grzesznik upamięta się (odwróci się od swych grzechów i nawróci do Boga) i przez wiarę w Jezusa przyjdzie przed Boży tron, Bóg obdarza go nowym życiem – następują nowe narodziny. To była 1 cześc odpowiedzi, na pytanie pomarańczowego hmmmmmmmmmm Jest jeszcze 2: zmartwychwstanie. Jezus po śmierci zmartwychwstał. Bóg pokazał ludziom, ze Jego Słowa się wypełniają, "Musicie się na nowo narodzić. Z wody i z ducha. " "Ja zmartwychwstałem i wy zmartwychwstaniecie" Po Jego smierci Bóg naocznie pokazał ludziom, co ich czeka gdy uwierzą Jezusowi w Jego ofiarę, odwrócą się od swoich grzechów , przyjmą Bozego ducha jakoby z powrotem, ....będą zyć w RAJU z BOGIEM na zawsze. Nowe życie, Zbawienie, nowe narodziny, zmartwychwstanie. PO to Jezus przyszedł na ziemię. By to wszystko nam zapewnić. :):):) Bóg wszystko darował, ale teraz nasza kolej: czy uwierzymy, czy oddamy wszystko pod kierownictwo Jezusa, czy podziękujemu Mu za to co dla nas zrobił:) Czy będziemy żyć swiętym życiem dla Niego? czy nasze obecne zycie tu w ciele będzie zyciem dla Jezusa? Dobrymi świętymi uczynkami? ❤️ Ja osobiście jestem Bogu bardzo wdzięczna za zbawienie mnie , na zmazanie moich grzechów, za to że Bóg dał Jezusa i na Nim ukarał moje winy, ze mogę być dzięki Niemu WOLNA I SZCZĘSLIWA. ze kiedy już się z NIm spotkam w wiecznosci tak bardzo Mu podziękuję ze był w stanie to zrobić dla mnie, ze niczego ode mnie nie wymagał tylko wiary i serca. W niebie będzie wielka uczta miłości i wielkiego podziękowania Jezusowi za to co zrobił ....za darowanie wszystkiego, za miłosć i dobroć jaką mam teraz już tu na ziemi..:) od Boga mojego Dobrego Ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer Bóg dał wolną wolę, jak mam ci odpowiedzieć dlaczego Bóg dał człowiekowi wybór? Bo go kochał, bo chciał mieć przy sobie tych którzy Mu bezgranicznie ufają i żyją według Jego słowa i ostrzezenia? I dlatego w Niebie będą Ci, którzy Go kochają i ufają Mu bezgranicznie, którzy przyjęli Bożą sprawiedliwosć, nie swoją własną przez wasne myślenie, które gubi człowieka Ja też ostrzegam moje dziecko nie dotykaj tego bo coś moze ci się złego stać, gdy zroisz tak stanie ci sie coś złego, nie zbliżaj się do fonntanny bo wpadniesz...a ja już wpadła, to robięwszystko zeby ją ratować. Tak też zrobił Bóg. Zrobił wszystko zeby nas uratować ze stanu smierci ducha w jakiej się znaleźliśmy z własnej winy. Posłał Ratownika, tego KTÓRY ZAPŁACIŁ, za konsekwencje naszych win, zamiast nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> dreamer widocznie { Bóg chciał poznac tych ludzi czy są mu w pelni posłuszni } Omnipotencja zaprzecza takim eksperymentom. Eksperymentu i doświadczeń potrzebuje ktoś kto nie wie wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze napisałam dużo, ale istota zbawienia wywodzi się od początku powstania swiata. Bóg ma plan na całą naszą wiecznosć od początku do końca. On jest Alfą i Omegą :):):) (iftar:)- nie denerwuj się na mnie:), jesteś na pewno przesympatyczną osobą :) On był na początku istnienia człowieka i zamknie tą historę na tej ziemi. Pytaliście dlaczego nie mógła tak poprostu przebaczyć. moze udało mi się trochę przybliżyć ....Bo Jego sprawiedliwość wymagała kary. Ale to już się dokonało, przed nami ...cała wiecznosć. z Bogiem dzięki Jezusowi, lub bez Niego, bo w Niego nieuwierzyliśmy. Każdy sam dokonuje wyboru i decyzji, już tu na tej ziemi. Dla tych którzy mają na sobie "płaszcz sprawiedliwości Jezusa, okryli się NIM , Jego krew zmyła wszelki brud" jest wiecznosc, usłyszą wyrok: NIEWINNY. Nie ma sądu dla tych którzy są w Chrystusie. Tych czeka DOM OJCA, prawdziwe życie w prawdziwej Bożej rzeczywistości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10:20 Myrevin --> dreamer widocznie { Bóg chciał poznac tych ludzi czy są mu w pelni posłuszni } ja myślę, zeBbóg doskonale wiedział co się stanie. Jego plan przwidywał wszystko, i to ze dziecko wpadnie do fonntanny i to ze trzeba je będzie uratować. Ale czy to przeszkodziło dać dziecku wolną wolę i podjać samodzielną decyzję, co wybiera? i jak woli? Bóg jest Stwórcą swojego stworzenia, stworzył go w niczym nie przymuszone działanie, ale ostrzegł przed konsekwencją, potem widzac skutek: RATUJE, przywraca na nowo utraconego Ducha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13:26 musztardówka i tutaj nasuwa się samo pytanie , które bardzo mnie nurtuje : Jezus złożył za nas ofiarę ( jedną jedyną bo takiej chciał Bóg ) dlaczego w kk ta ofiara składana jest podczas każdej mszy ? i to wszystko wiąze się z pytaniem musztardówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAZ NA ZAWSZE,zobaczcie w ilu fragmentach jest napisane raz na zawsze ofiara DOKONANA. Nie potrzeba jej składać w nieskończoność, bo JUŻ SIĘ DOODNAŁO ZBAWIENIEI OFIARA . RAZ NA ZAWSZE Hbr 9:12 Bw 11) Lecz Chrystus, który się zjawił jako arcykapłan dóbr przyszłych, wszedł przez większy i doskonalszy przybytek, nie ręką zbudowany, to jest nie z tego stworzonego świata pochodzący, wszedł raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia." Hbr 10:10 Bw "mocą tej woli jesteśmy uświęceni przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze" Hbr 10:12 Bw !!!!!! 11) A każdy kapłan sprawuje codziennie swoją służbę i składa wiele razy te same ofiary, które nie mogą w ogóle zgładzić grzechów; lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej," Hbr10.14 14) Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10:42 Myrevin Po co cierpienie milionów skoro wszystko jest widome, oczywiście nie dla nas. dlaczego nasi prarodzice wybrali nieposłuszeństwo zamiast posłuszeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk 1:13 - "Kto zaś doznaje pokusy, niech nie twierdzi, że jest kuszony przez Boga. Bóg bowiem ani sam nie podlega pokusie, ani też nie kusi nikogo." 1Kor 7:5 - "Nie unikajcie jedno drugiego, chyba że na pewien czas, za obopólną zgodą, by oddać się modlitwie; potem znów wróćcie do siebie, aby - wskutek niewstrzemięźliwości waszej - nie kusił was szatan." 1Kor 10:13 - "Pokusa nie nawiedziła was większa od tej, która zwykła nawiedzać ludzi. Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musztardówka
dzięki Kamelio za wytłumaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ja też ostrzegam moje dziecko nie dotykaj tego bo coś moze ci się złego stać, gdy zroisz tak stanie ci sie coś złego, nie zbliżaj się do fonntanny bo wpadniesz...a ja już wpadła, to robięwszystko zeby ją ratować. Tak też zrobił Bóg. Zrobił wszystko zeby nas uratować ze stanu smierci ducha w jakiej się znaleźliśmy z własnej winy. Posłał Ratownika, tego KTÓRY ZAPŁACIŁ, za konsekwencje naszych win, zamiast nas\" Widzisz Kamelio - ale jeśli Ty byś wiedziała, że dziecko wpadnie do fontanny i miała pełnię władzy i możliwości sprawczych, to mogłabyś ogrodzić fontannę, zlikwidować ją itd. Gdybyś więc wtedy zostawiła tą fontannę, wiedząc, że dziecko wpadnie, prawdopodobnie miała byś w tym jakiś cel. I kochając swoje dziecko nie sądzę, żeby ten cel polegał na karaniu go w ten sposób, czy potrzebie wysyłania ratownika, który będzie za niego cierpiał. Myślę, że chyba bardziej, żeby dziecko się czegoś samo z tego nauczyło - trochę się pomoczy, może podtopi. Ale kiedy wyjdzie z tej wody, to będzie np. chciało nauczyć się pływać. I dzięki temu nie będą mu kiedyś straszne nie tylko fontanny ale znacznie większe akweny, ale jednocześnie też będzie samo dobrze wiedziało, co jest dla niego niebezpieczne. \"potem widzac skutek: RATUJE, przywraca na nowo utraconego Ducha.\" Kamelio, ale on najpierw widzi skutek. \"--> dreamer widocznie { Bóg chciał poznac tych ludzi czy są mu w pelni posłuszni } Omnipotencja zaprzecza takim eksperymentom. Eksperymentu i doświadczeń potrzebuje ktoś kto nie wie wszystkiego. \" Właśnie- myślę, że nie musiał ich poznawać, bo dokładnie wiedział już wcześniej, którzy to będą. Może chodziło mu o to, żeby oni poznali siebie? A może wcale owo posłuszeństwo nie jest takim prostym posłuszeństwem. \"I dlatego w Niebie będą Ci, którzy Go kochają i ufają Mu bezgranicznie, którzy przyjęli Bożą sprawiedliwosć, nie swoją własną przez wasne myślenie, które gubi człowieka\" A ja myślę, że to właśnie niemyślenie gubi człowieka. Gdyby gubiło myślenie po cóż Bóg by je człowiekowi dawał? Sądzę, że myślenie musi iść w parze z odczuwaniem, a odczuwanie z myśleniem. I że wszystko jest zgodnie z planem, mimo iż my wpływamy na nasze działania - ale właśnie ten wpływ na plan jest planem - dokładnie działającym i najlepszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli uważasz dreamer, ze Bóg powinien nigdy nie dać człowiekowi szansy na własny wybór między dobrem a złem? Ze nie powinien obdarować człowieka wolna wolą. Ze powinien od razu istnieć ten sam Raj co był na poczatku? Bez dostępu do wyboru, bez dostępu do grzechu? Bóg wymyślił inny plan i w tym planie wszystko dokonuje się według JEGO sprawiedliwosci. Nasza sprawiedliwosc podpowiada nam nasze wybory. Bóg jeko suwerrenny Stwórca ma swoją BOŻĄ sprawiedliwosć i według tej właśnie sprawiedliwosci doonało się wszystko po kolei, a najważniejsze dokonało się zbawienie dla człowieka i danie człowiekowi szansy na RAJ, popimo tego co uczynił człowie kma teraz szansę powrotu do NIEGO, , ale tylko na warunkach JEGO sprawiedliwosci, nie ludzkiej naszej, ale właśnie BOZEJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sw. Paweł Pisze, ze nie chce mieć własnej sprawiedeliwosci, ale BOZA sprawiedliwosć jest o tyle większa, ze oparta jest na WIERZE Flp 3:9 Bw wszystko uznaję za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa znaleźć się w nim, nie mając własnej sprawiedliwości, opartej na zakonie, lecz tę, która się wywodzi z wiary w Chrystusa, sprawiedliwość z Boga, na podstawie wiary, (10) żeby poznać go i doznać mocy zmartwychwstania jego, i uczestniczyć w cierpieniach jego, stając się podobnym do niego w jego śmierci, (11) aby tym sposobem dostąpić zmartwychwstania. (12) Nie jakobym już to osiągnął albo już był doskonały, ale dążę do tego, aby pochwycić, ponieważ zostałem pochwycony przez Chrystusa Jezusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może chodziło mu o to, żeby oni poznali siebie? (cyt dreamer) poprzez grzech poznali jacy są..."i zobaczyli, ze sa nadzy..." uciekli przed Bogiem. bez Boga, bez Ducha, przez nieposłuszeństwo, okazli sie nadzy, obdarci z ducha, poczuli się źle, grzech sprawił, ze poznali jak to jset być bez Boga, ze nie ma już tego pięknego beztroskiego zycia, jakie było z Bogiem. Było to drzewo poznania dobra i zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.godtube.com/view_video.php?viewkey=ee73e63418003b47d7d5 jeszcze raz wkleję to przedstawienie, bo ono właśnie mówi o tym co dzisiaj napisałam , o tej pierwotnej harmonii z Bogiem, potem nieposłuszeństwo, człowiek niczym nnie moze pokonać grzesznej natury i zbliżyć się do Boga własnymi uczynkami, własną sprawiedliwoscią, dopiero Jezus wychodzi na pomoc i zmienia się wszystko, ponownie zostaje przywrócona łącznosc z Bogiem, przez Zbawiciela. Dokonuje się Boża sprawiedliwosc, grzech jest rozliczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iz 59:2 Bw "Lecz wasze winy są tym, co was odłączyło od waszego Boga, a wasze grzechy zasłoniły przed wami jego oblicze, tak że nie słyszy." grzechy odłączyły nas od Boga, ale JEZUS umozliwił ponowne przywrócenie utraconej społecznosci przez grzech Rz 5:8 Bw "Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł." W Nim osądzone zostały nasze winy. Juz Izajasz na kilkatysięcy lat wstecz powiedział ze tak będzie. Zbawiciel już dawno przed przyjściem na ziemię był przepowiedziany i zapowiedziany przez Boga Iz 53:5 Bw "Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na kafe mamy
topiki "sex z księdzem' bo właśnie takie jest zycie Co do protestantów to jakos nie mowi sie o problemie pedofilii u nich tylko o pedofilii i homoseksualixmie w KK Poza tym pamiętam jak w szkole mielismy religie i uczył nas ksiądz pedofil ... potem zostal usunięty i dzięki Bogu, ale nie wiadomo czy nie poszedł za kare do innej parafii i innej szkoły, bo w latach 50-tych tak było i zresztą jest do dzisiaj :( PS Iftar jestes niestety konfliktową osobą, nie każdy musi myśleć tak jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamelio ...
Bóg stworzył nie tylko Adama ale również Ewę Nie wiem dlaczego pomijasz ten fakt ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"czyli uważasz dreamer, ze Bóg powinien nigdy nie dać człowiekowi szansy na własny wybór między dobrem a złem? Ze nie powinien obdarować człowieka wolna wolą. Ze powinien od razu istnieć ten sam Raj co był na poczatku? Bez dostępu do wyboru, bez dostępu do grzechu? \" Wręcz przeciwnie, myślę, że dokładnie wiedział co robi. I, że zrobił to w jakimś celu, myślę, że dobrym, wynikającym z miłości do wszystkich. Tyle, że uważam, że nie ma żadnej walki, żadnego \"wyboru\" pomiędzy dobrem i złem - zło jest tylko jakimś celowym tworem w tym planie - jak (ten zakaz i drzewo) którego nie pojmujemy, ale które wcale nie ma doprowadzić do czyjegoś potępienia, strącenia w jakieś wieczne piekło itd. a może właśnie takiego \"przejrzenia na oczy\" Może to jest po prostu zaplanowana droga dla człowieka, żeby odrzucił to co złe, a z jakichś nieznanych nam przyczyn tak ona wygląda. Nie wierzę w podziały na lepszych i gorszych - bo skoro Bóg wiedział z góry, to równało by się temu, że sam dokonał z góry takiego podziało. I oczywiście piszę o Bogu w formach osobowych, ale myślę, że to pojęcia zupełnie się w nich nie mieszczące - tyle, że tak samo jak w każdych, więc równie dobrze można i tak pisać, a bardziej zrozumiale myślę w naszej kulturze pojmowania boga osobowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odliczanie do wieczności-film. Interesują cię biblijne proroctwa dotyczące czasów ostatecznych, końca świata? Zobacz, jak się spełniają na naszych oczach! Obejrzyj ten film! Jezus pojawił się dokładnie w wyznaczonym czasie przez proroka setki lat wcześniej (Księga Daniela). Zobacz jak wypełniają się proroctwa. Szczególnie obserwujac Izrael wiemy, ze Bóg jest Bogiem historii i mocną swoją ręką kontroluje sytuacje na ziemi, nawet jak wydaje się , ze to wszystko zmierza ku jednemu wielkiemu bałaganowi. Polecam wszystkim dokładne przyjrzenie się temu o czym mówi Biblia w proroctwach. http://iwkas.blox.pl/html Dla tych, którzy należą do Jezusa, przygotowane jest Królestwo Wieczne i koniec tego świata oznacza jedynie powrót Pana i nasze spotkanie z Nim. A to jest Dobra Nowina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sempre_Libere
Nie jest czasami tak, że żyjąc w danym kraju gdzie obowiązuje dana religia (typowo Polska katolicyzm czy Afganistan Islam) wierzymy w właśnie tego Boga. Ilu znacie Hindusów będących chrześcijanami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sempre osobiscie zadnego ale wiem, ze kosciol bozy istnieje w tym kraju i rosnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam byłego hindusa z jego książki Rabi R. Maharaj w ksiazce \"Śmierć guru\" napisał swiadectwo swojego zycia, odejścia od hinduizmu do Chrystusa jest potomkiem długiej linii bramińskich kapłanów i guru. Codziennie spędzał długie godziny na medytacji, lecz stopniowo w jego życie zaczeło wsączać się rozczarowanie. W naturalny i uczciwy sposób opisuje hinduskie życie i zwyczaje, idąc tropem swojego pełnego trudności poszukiwania sensu życia oraz walki o wybór między hinduizmem a Chrystusem (...) \"Unikalne świadectwo wewnętrznej walki Hindusa i odkrytego przez niego ostatecznego triumfu nad śmiercią. Książka wyzwalająca i inspirująca. To trzeba przeczytać\". Czytałam kilka lat temu, mam w domu tą ksiazkę, warto ją przeczytać. pytałeś (aś ) o hindusów, a ja coś powiem o muzułmanach w Indiach i innych krajach.: Kilka doniesień ze swiata Miliony muzułmanów nawraca się na chrześcijaństwo Służba „Głos Salemu” (Salem Voice Ministry) ewangelizuje muzułmanów w Indiach i wielu innych muzułmańskich narodach. Istnieje około 500 ewangelistów usługujących pośród muzułmanów w różnych afrykańskich, środkowo-wschodnich oraz azjatyckich krajach. Duża liczba muzułmanów znajduje prawdę i przyjmuje zbawienie Jezusa Chrystusa dzień za dniem. „Więcej muzułman nawróciło się na wiarę w Jezusa Chrystusa w ciągu ostatniej dekady niż w jakimkolwiek innym czasie w historii. Duchowa rewolucja przedziera się przez Północną Afrykę, Środkowy-Wschód oraz kraje azjatyckie”. Są to słowa Joela C.Rosenberga. Ponad 10,000 muzułmanów zaakceptowało Jezusa Chrystusa jako ich osobistego Zbawiciela w Indiach w ciągu ostatniego roku. W Iraku zostało odnotowanych więcej niż 5,000 nawróceń muzułmanów na chrześcijaństwo od zakończenia głównych operacji z udziałem 14 nowych kościołów otwartych w Bagdadzie i tuzinów nowych kościołów otwartych w Kurdystanie, z których niektóre mają od 500 do 800 członków. Tysiące muzułmanów nawróciło się do Chrystusa i czci Pana Jezusa w Maroku, Somalii, Indonezji, Tajlandii, Malezji, Singapurze, Pakistanie, Bangladeszu, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Mołdawii. Około miliona uwierzyło w Jezusa w ciągu ostatniej dekady w Egipcie. Idris Salahudeen, pastor służby „Głos Salemu”, powiedział, że setki tysięcy zwykłych muzułmanów zaczyna wierzyć w Jezusa i potajemnie nawraca się na chrześcijaństwo (Żródło: Salem Voice Ministries/Okno1040) w Indiach trwa akcja rozdawania Nowych Testamentów, Rozdano już 16 milonów egzemplarzy. Indie (MNN) -- Bibles for the World to misja, która wysyła Biblie do domów na całym świecie. Dotychczas rozesłali ponad 16 milionów Nowych Testamentów do domów w ponad 100 krajach. Coś niezwykłego wydarzyło się niedawno w Indiach, co pozwoli im dotrzeć do jeszcze większej liczby ludzi. Mawii Pudaite, jeden z założycieli Bibles for the World, informuje, że otrzymali dobrą wiadomość od czasopisma India Today. „Wydawca i właściciel czasopisma odpowiedział: Mamy bazę danych z 1,2 milionami adresów, której nie udostępniamy nikomu, ale ponieważ jesteście naszymi wiernymi klientami i przyjaciółmi, udostępnimy ją wam, żebyście mogli wysłać swoje Nowe Testamenty”. Bibles for the World rozpoczynają zbiórkę funduszy dla realizacji tego przedsięwzięcia. Potrzebny jest jeszcze milion dolarów. Według Pudaite, każdy może się zaangażować. Nikt nie jest zbyt młody ani zbyt stary, zbyt biedny lub zbyt bogaty, by się włączyć. Nowe Testamenty są zatytułowane „Nie ma większej miłości” i zawierają także „Najczęściej zadawane pytania na temat Biblii” Biblie w języku oriya docierają do ludzi Indie (MNN) – Biblie w języku oriya są rozprowadzane przez pracowników misji World Bible Translation Center. Dotychczas przekazano 34 tysiące egzemplarzy 600 pracownikom, którzy będą przekazywać je wierzącym w stanie Orissa. Od kiedy kościół w Indiach zaczął szybko wzrastać po roku 1999, wzrasta także zapotrzebowanie na Biblie. Wiele osób, które otrzymają Biblię, pochodzi z ubogich terenów i nie ma nawet podstawowego wykształcenia. Rozprowadzane są więc specjalne wersje Biblii, dostosowane poziomem językowym do możliwości czytelników, zwane po angielsku „Easy-to-Read” („Łatwe-do-Czytania”). Podczas spotkania modlitewnego, na którym przekazywano Biblie, pojawili się urzędnicy państwowi, którzy zostali powiadomieni przez skrajne organizacje hinduskie. Ostatecznie jednak urzędnicy pozwolili na kontynuowanie spotkania. Zapisali jedynie nazwiska i adresy prowadzących i adres Centrum, co wskazuje na możliwość podejmowania jakichś działań w przyszłości. (Źródło: mnnonline.org) Kościół w Indiach wzrasta. Najwięcej ataków na chrześcijan wydarza sie obecnie w Indiach. Prawie każdego dnia hinduscy ekstremiści napadają na chrześcijan, ranią, mordują, palą budynki kościelne, zmuszają do konwersji na hinduizm. Jednak nawet w obliczu takich prześladowań wiara chrześcijan nie słabnie. (Źródło: Okno1040.org) Dlaczego muzułmanie nawracają się na chrześcijaństwo? Z badań przeprowadzonych przez Wydział Studiów Międzykulturowych prestiżowego Fuller Theological Seminary wynika, że liczba muzułmanów nawracających się na chrześcijaństwo przewyższa liczbę konwersji z chrześcijaństwa na islam – informuje portal Christian Post. Większość muzułmanów najczęściej wybiera jeden z Kościołów protestanckich. Badania realizowano od 1991 do bieżącego roku. Przeprowadzono rozmowy z 750 chrześcijanami, którzy wcześniej wyznawali islam. Konwertyci wywodzili się z 30 krajów i 50 grup etnicznych. Wielu ankietowanych stwierdziło, że istotnym elementem ich nawrócenia było to, że nauka głoszona przez chrześcijan pokrywa się z praktycznych życiem wyznawców Chrystusa, a inni z kolei podkreślali chrześcijański model rodziny oraz rolę kobiety. Oprócz zagadnień społecznych były również kwestie natury teologicznej, w tym również przeżycia mistyczne i cuda uzdrawiania doświadczanie w Kościołach chrześcijańskich. (za EAI dużo ciekawych artykułów i doniesień ze swiata na portalu ewangelista http://www.ewangelista.pl/index.php?rowstart=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmhmhmhmm
kręcicie się wciąż w kółko i mówicie to samo, tylko inaczej, sztywno trzymając się strachu i swoich starych przekonań i autorytetów. nie przekonaliście mnie. nie szukacie prawdy, lecz chcecie wytłumaczyć jakoś to, co usłyszeliście, i w co ślepo uwierzyliście. takie pranie mózgu ale szanuję wasz topic. na tym kończę, dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12:10 Kamelio ... Bóg stworzył nie tylko Adama ale również Ewę Nie wiem dlaczego pomijasz ten fakt ? :):):) tak masz rację:) nie mam pojęcia dlaczego jakoś umknęło to mojej uwadze:):):) hhihihihi belaiza ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×