Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość hhhmmmmmmmmmmmmmm
[No faktycznie zrobiła się nagonka na katolików Aż przykro czytać ...] Masz racje przykro czytać, ale taki ktoś jak wattcher robi dużo złego KK Sam jestem katolikiem wierzącym i praktykującym i wśród mojej rodziny czy znajomych nie ma dzięki Bogu takiego szatana jak wattcher, to szatan w ludzkiej skórze, który odstrasza wiernych od KK, to zło, które trzeba tepić jak wesz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To że watcher jest jaki jest - to jedno. A to, że topik stał się miejscem nagonki na katolików to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie przesadzacie odrobinkę z tym miejscem nagonki? Fakt, że trochę było teraz na Katolików. Ale wcześniej było tak samo np. na Protestantów, a na początku sporo na ŚJ Akurat \"taki moment\" się zrobił. Zresztą czy traktujecie trochę czyichś krytycznych argumentów, punktów widzenia na Katolicyzm jako nagonkę? Nie za bardzo wzbudzacie w sobie poczucie \"ach jacy my jesteśmy prześladowani tutaj\"? I co, ja mam dodać, że była tu i nagonka na De Mello? Bez sensu, to tylko wymiana zdań, poglądów. Bo sądzę, że i Katolicyzm, jak wszystkie inne wyznania, nurty ma swoje ciemne strony, ma też jakieś takie sprawy wątpliwe - nawet i dla Katolików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie na katolikow
a na religię, jej dogmaty, odejście od Biblii. Wattcher swoją postawą prowokuje, wzbudza niechęć, szkodzi Katolicyzmowi. Jak cię widzą tak cię piszą. A Wattcher pracuje , swoja drogą, na złą opinię o katolikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,to jest dopiero prawdziwy katolik--wstyd mi za kogos,kto mowi o sobie--katolik,a jednoczesnie jest w stanie nazwac inna osobe--\"szatanem w ludzkiej skorze\".Daj moje wypowiedzi ksiedzu katolickiemu,a pozniej powiedz mu,ze nazwales mnie z ich powodu-\"szatanem\" i ze ja niby szkodze KK.Pozniej zacytuj-co tobie ksiadz powiedzial. ------------------------------------------------------- \"09.05.2008] 22:24 hhhmmmmmmmmmmmmmm [No faktycznie zrobiła się nagonka na katolików Aż przykro czytać ...] Masz racje przykro czytać, ale taki ktoś jak wattcher robi dużo złego KK Sam jestem katolikiem wierzącym i praktykującym i wśród mojej rodziny czy znajomych nie ma dzięki Bogu takiego szatana jak wattcher, to szatan w ludzkiej skórze, który odstrasza wiernych od KK, to zło, które trzeba tepić jak wesz ... \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawde trzeba nie miec w sobie wiary i milosci blizniego,zeby byc w stanie nazwac kogos"szatanem"i szkodzacym Kosciolowi Katolickiemu.Jakos nie czytam twoich postow protestujacych,gdy obrazaja tu-na tym forum nasz Kosciol, Matke nasza Najswietsza,nasza wiare.Stajesz ciemniaku po stronie swoich wlasnych wrogow i niszczysz to,co ja usiluje naprawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J.T. z Wasilkowa
-----> Czekam na twoje posty z prawdziwym ustesknieniem. Mam niezły ubaw. Acha. I nie zapomnij zapytac dreamera jakiego jest wyznania. Tylko nie znikaj. No, no. Bo dam po pupie. Bo dam po pupie. czyżby pod pozorem spotkań biblijnych chcecie się umówić na ostry seks? Ulka z Watcherem, Cichuteńko z Kamelią, a ja z Dreamerem? Nie, ja w tym udziału brać NIE BĘDĘ!!! Grzeszycie na tym topiku, aż ciarki przechodzą. Niezłe z Was numerki! Księża grzeszą z ministrantami, według was także Jezus nie był obojętny na kobiety. Ale Maryja żyła w czystości...Pamiętajcie o tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J.T. z Wasil..cos tam Glodnemu zawsze chleb na mysli. Wszystko kojarzysz z seksem? To sie nazywa eretomania. :D:D:D Dreamera ci sie zachciewa? A jego o zdanie nie pytasz? :D:D:D Biedny Dreamer. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wattcher wybacz
ale przeceniasz siebie [.Daj moje wypowiedzi ksiedzu katolickiemu,a pozniej powiedz mu,ze nazwales mnie z ich powodu-"szatanem" i ze ja niby szkodze KK] Zachowujesz się okropnie i to nie jest tylko moje odczucie, bo gdzie byś się nie pojawił tam masz od razu wrogów. Może warto by było żebys trochę spojrzał na siebie krytycznym okiem tak po prostu z boku i ... przemys może l swoje postępowanie ... powodzenia PS [Stajesz ciemniaku po stronie swoich wlasnych wrogow i niszczysz to,co ja usiluje naprawic.] Jeżeli ktos jest tutaj ciemniakiem to na pewno nie jestem to ja :) Ty naprawić ? Jakoś nie widze żadnych efektów twojego działania, a wprost przeciwnie, jedynie gruzowisko... no i może przestań się dalej kompromitować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szaleństwo:):) Dreamer w Bilbili nie moze nie być sprzeczności. \"Wracając jeszcze do ewangelii. To, co o Jezusie krążyło przez 60 i więcej lat, zmieniało się jak w kalejdoskopie. Każdy coś dodawał, aby namaścić i ukwiecić swoje przekonania. Następnie spisywano te opowieści tworząc z nich zeszyty dla nauczycieli - katechumenów. Takich radosnych wieści, ewangelii, krążyło straszliwie dużo. W końcu wzięto się za sprawę formalnie, urzędowo i ukrócono swawolę. Zredagowano wszystko na nowo, ale jeszcze w innym świetle. Uczyniono cztery ewangelie kanoniczne. Powycinano z nich niestosowne bajki, tak aby autorytet Jezusa górował pod same chmury. Bo tylko tą drogą cesarze i papierze mogli dzierżyć władzę i mieć sukcesję. Ewangelie, a potem w X wieku ST, zredagowano pod tym samym kontem. Tak, że linia Jezusa pasowała historycznie oraz ideologicznie, do tego czego chciał papież. Od tej pory kościół mógł spokojnie kontynuować swe posłannictwo - ten przeduchowy biznes. Ubarwienie postaci Jezusa i podniesienie go do rangi boga, nastąpiło zupełnie w innym czasie, przez ludzi nieodpowiedzialnych, fanatycznych, rządnych władzy oraz przywilejów. W tym celu - i tak już w nieprawdziwych ewangeliach - zmieniono wiele kolejnych tekstów. W niektórych głowach zarysowała się możliwość potężnej władzy. Nie mogli sobie tego odmówić i zdecydowano skroić kolejne fałszerstwa historii Jezusa. Zmontowano ciągłość mesjańską, sięgając po Izajasza i inne teksty ST mówiące o nadejściu wielkiej postaci. Tematy przemyślnie zostały dostosowane do modelu mesjasza, pomazańca – Jezusa. Zupełnie podobne mesjanistyczne idee głosili Słowacki i Mickiewicz w stosunku do narodu Polskiego. Wiemy już - nic z tego nie wyszło. Przypomnijmy na marginesie, że Stary Testament został zredagowany dopiero X wieku. Było więc sporo czasu na różnego rodzaju majstersztyk. Masy więc przystępowały do kościoła, bo tam był niepodważalny, boski, zmartwychwstały - Jezus. Nikt przecież w świecie nie miał takiej siły i tylu cudów, szczególnie na papierze, co Jezus. A cuda te w większości, jak wiemy, przepisano ze staro egipskich pism. Decyzja więc nie mogła być inna - chrzczono się i przystępowano do grupy wyznawców o niepodważalnym super bogu. Potem nawet wymyślono Jezusową, łacińską mszę wszechczasów. Tęgie i zarazem podstępne głowy, pracowały nad tym, aby Jezus był kompletny i niepodważalny przez nikogo, ani ateistów, ani wyznawców jakiejkolwiek wiary. Od tej pory, wszyscy którzy sprzeciwili się Jezusowi - nazywani byli heretykami. Kneblowano usta wszystkim innowiercom i niepokornym.\" z linku z poprzedniej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ransomstark
Chrześcijanie już tak mają ,przez wieki różne grupki chrześcijan wyrzynały się między sobą tylko z powodu różnic w interpretacji tego czy owego kawalątka biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ransomstark
Chrześcijanie już tak mają ,przez wieki różne grupki chrześcijan wyrzynały się między sobą tylko z powodu różnic w interpretacji tego czy owego kawalątka biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J.T. - no no, co za propozycja - tak od razu wspólne grzeszenie? :P Zakładam, że jesteś kobietą więc propozycja ciekawa - wyślij CV ze zdjęciem :P :D No ale jak jesteś facetem, to niestety - te klimaty nie w moim guście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J.T. z Wasilkowa
Dreamer, jestem kobietą, lat 38, niczego sobie, ale ktos przekręcił moje słowa, ja nie składałam Ci żadnych propozycji, w każdym bądź razie pozdrawiam Cię serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moze nie być sprzecznosci w bliblii, gdy Kain zabil Abla był Set, pisze się o tym, że Adam miał synów oraz córki, tak czy inaczej Kazirodztwo , przed którym nota bene przestrzega, nazywajac czynam hańby i sprowadzającym nieszczęścia, grozi śmiercią: \"popełnili sromotę, sami tę śmierć na siebie ściągnęli\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10:57 J.T. z Wasilkowa -----> Czekam na twoje posty z prawdziwym ustesknieniem. Mam niezły ubaw. Acha. I nie zapomnij zapytac dreamera jakiego jest wyznania. Tylko nie znikaj. No, no. Bo dam po pupie. Bo dam po pupie. czyżby pod pozorem spotkań biblijnych chcecie się umówić na ostry seks? Ulka z Watcherem, Cichuteńko z Kamelią, a ja z Dreamerem? Nie, ja w tym udziału brać NIE BĘDĘ!!! Grzeszycie na tym topiku, aż ciarki przechodzą. Niezłe z Was numerki! Księża grzeszą z ministrantami, według was także Jezus nie był obojętny na kobiety. Ale Maryja żyła w czystości...Pamiętajcie o tym! no to J.T. z Vasilkowa przegięłaś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Nikt nie będzie się zbliżał do swojego krewnego, aby odsłaniać jego nagość; Jam jest Pan!” 3 MOJŻ. 18,6 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to dla nasz wszystkich : „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą. A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.” MAT. 7,1-5 (BW).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„I nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni, i nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni, odpuszczajcie, a dostąpicie odpuszczenia. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, potrzęsioną i przepełnioną dadzą w zanadrze wasze; albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą.” ŁUK. 6,37-38 (BW).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J.T. z Wasilkowa
Kto z Was z ręką na sercu powie, że nie snuje niestosownych myśli? Cichutenko, potępiasz mnie, ale tylko "kto jest bez grzechu, niech rzuci kamieniem". Jakże często pobożna na pozór osoba, klęczaca z nisko schylona głową skrywa zgniłą duszę, a ponoć wampir z Austrii, ukrywający w podziemnym królestwie córkę (słyszały o tym wasze wrażliwe uszy?) też co niedziele biegał do świątyni. Nie zawsze złoto, co się świeci z góry, ale nie jestem pewna, czy to cytat z Biblii. Żyjcie według przykazań Bożych, kochani, i pamiętajcie o skromności!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer, jestem kobietą, lat 38, niczego sobie, ale ktos przekręcił moje słowa, ja nie składałam Ci żadnych propozycji, w każdym bądź razie pozdrawiam Cię serdecznie.\" Żartowałem oczywiście z tą Twoją propozycją. Też Cię pozdrawiam :) No ale nie wiem co Ci tak we mnie nie odpowiada, że tak stanowczo protestowałaś, aż nawet wielkimi literami. ;) Hi hi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kto z Was z ręką na sercu powie, że nie snuje niestosownych myśli? " Ja z ręką na sercu przyznam, że snuję i to bardzo często. Zresztą niech któryś facet powie, że ich nie snuje, to chyba nikt nie uwierzy. A coś mi się widzi, że panie w tym względzie wcale nie ustępują. Tylko takie "ciche wody" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J.T. z Vasilkowa nie potępiam Ciebie ale tekst o którym mówiłam , że przegięłaś- jest delikatnie mówiąc nieładny !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J.T. z Wasilkowa
Ech, Dreamer, chodzi tylko o to, że jestem UCZCIWĄ kobietą, mam męża, któremu ślubowałam, jednakże moje poczucie osamotnienia wynika z tego, że małżonek przebywa za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakże często pobożna na pozór osoba, klęczaca z nisko schylona głową skrywa zgniłą duszę, cyt Vasilkowa a to dla kogo lub o kim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...z Wasilkowa Boze co za nick. Jak jedno zapamietam to drugie zapomne. No i jak tu pisac. Ja też zartowalam. ;) I nikogo nie potępiam. No bo i dlaczego? O wampirze slyszalam. Slyszałam też powiedzenie: \"Modli sie pod figurą, a diabla ma za skórą\". Watcher to nie o Tobie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J.T. z Wasilkowa
Cichuteńko, przepraszam Cię za nieładny tekst, nie miałam złych intencji, niestety Bóg stworzył mnie porywczą, ech! Nie moja to wina, że przeżywam wiele rozterek duchowych. Konczę z nadzieją, że przyjmiesz przeprosiny. A ja ostatnio przeżyłam kryzys wiary dowiedziawszy się o wampirze z Austriii gwałcącym swoją córkę, która nigdy nie widziała światła słonecznego - po co Bóg stworzył takie indywidua?! Wiem, nieodgadnione są zamysły Boże, jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×